7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Veridiana »

Na Games Fanatic przekierowujemy do ciekawego artykułu polskiego wydawcy 8)
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: agulanka »

Czy to oznacza ze bedzie polskie wydanie tej gry? Mozliwe ze ktos juz o tym pisal, ale ja nie kojarze...

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Veridiana »

Tak, będzie.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Wojtas_512 »

Super, na pewno kupie!
Ciekawi mnie kwestia ewentualnych dodatków, czy porzucą "normalną" gre i skupią się tylko na "duel".
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: REBEL.pl »

Wojtas_512 pisze:Super, na pewno kupie!
Ciekawi mnie kwestia ewentualnych dodatków, czy porzucą "normalną" gre i skupią się tylko na "duel".
Raczej nie ma na to szans ;) Gry bestsellerowe (a taką bez wątpienia jest "7 Wonders") mają bardzo długi czas "życia", a dodatki jeszcze go wydłużają. Fani wręcz domagają się kolejnych rozszerzeń.

Stworzyliśmy produkt na stronie wydawnictwa: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Wojtas_512 »

A czy wiadomo coś o cenie powyższego tytułu?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: REBEL.pl »

Wojtas_512 pisze:A czy wiadomo coś o cenie powyższego tytułu?
Tak, sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 109,95 zł.
Spodziewana data premiery to druga połowa października 2015.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Chaaber »

A rozmiar kart jak w oryginalnych siedmiu cudach czy nastąpiła jakaś zmiana?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Trolliszcze »

Cena zachęcająca, w sklepach ze zniżkami pewnie będzie można dostać za ~80-90 złotych. Bardzo mi się :D 7 cudów nigdy sobie nie kupiłem, bo jednak zwykle gram w gronie dwuosobowym, no i proszę - rozwiązanie znalazło się samo!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: REBEL.pl »

Chaaber pisze:A rozmiar kart jak w oryginalnych siedmiu cudach czy nastąpiła jakaś zmiana?
Prototyp w który graliśmy miał karty rozmiary mini european. Nie wiemy jednak jakie będą w finalnej wersji gry. Zakładamy jednak, że z uwagi na mechanikę tworzenia układu kart dla każdej z ery (przywołującą na myśl skrzyżowanie mahjonga z pasjansem pod względem układu kart i faktu, że biorąc kartę z "wierzchu" odkrywam kolejne z nich) raczej nie będą takiego samego rozmiaru, bo zabrałoby to zbyt dużą ilość przestrzeni na stole.

Na twitterze Antoine Bauzy pojawiła się swego czasu ilustracja rozgrywki testowej na komponentach gry bardzo bliskich finalnym:

Obrazek

Zdjęcie dobrze oddaje specyfikę rozgrywki - decyzji i dylematów w tej grze jest znacznie więcej niż u jej starszej siostry, a nad samą rozrywką mamy wyraźnie większą kontrolę. Minus - nie zagramy w nią w większym gronie ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Trolliszcze »

Poniższe zdjęcie z Twittera Bauzy też sugeruje, że mini european (i stosunkowo niewielkie pudełko, za co duży plus). To już chyba wersja produkcyjna?
EDIT: Jeszcze na zdjęciu wyżej widać, że karty cudów są większe, pewnie standard european.
Obrazek
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Rafalm »

REBEL.pl pisze:Na twitterze Antoine Bauzy pojawiła się swego czasu ilustracja rozgrywki testowej na komponentach gry bardzo bliskich finalnym:

Obrazek

Zdjęcie dobrze oddaje specyfikę rozgrywki - decyzji i dylematów w tej grze jest znacznie więcej niż u jej starszej siostry, a nad samą rozrywką mamy wyraźnie większą kontrolę. Minus - nie zagramy w nią w większym gronie ;)
Hmm, na zdjęciu gra 6 osób???

Co do tych komponentów bliskich finalnym, to bardzo interesująco wyglądają te buteleczki i kieliszki, ale mam wrażenie, że jest duże ryzyko, iż nie znajda się one ostatecznie w pudełku z grą :mrgreen:

A teraz już zupełnie poważnie - zmniejszenie kart do wymiaru mini european uważam za dobre posunięcie. Ilość miejsca wymaganego do grania to był zawsze mój główny zarzut do 7 cudów. Przecież karty mogłyby być mniejsze nawet w wersji "klasycznej" tej gry.

Nie mogę się doczekać, żeby spróbować Pojedynku :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: REBEL.pl »

Rafalm pisze:
REBEL.pl pisze:Na twitterze Antoine Bauzy pojawiła się swego czasu ilustracja rozgrywki testowej na komponentach gry bardzo bliskich finalnym:
Spoiler:
Zdjęcie dobrze oddaje specyfikę rozgrywki - decyzji i dylematów w tej grze jest znacznie więcej niż u jej starszej siostry, a nad samą rozrywką mamy wyraźnie większą kontrolę. Minus - nie zagramy w nią w większym gronie ;)
Hmm, na zdjęciu gra 6 osób??? (...)
Tak, testują parami :) 3 zespoły po 2 graczy + fotograf/kwatermistrz ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: kaszkiet »

Rafalm pisze:
REBEL.pl pisze:Na twitterze Antoine Bauzy pojawiła się swego czasu ilustracja rozgrywki testowej na komponentach gry bardzo bliskich finalnym:

Obrazek

Zdjęcie dobrze oddaje specyfikę rozgrywki - decyzji i dylematów w tej grze jest znacznie więcej niż u jej starszej siostry, a nad samą rozrywką mamy wyraźnie większą kontrolę. Minus - nie zagramy w nią w większym gronie ;)
Hmm, na zdjęciu gra 6 osób???

Co do tych komponentów bliskich finalnym, to bardzo interesująco wyglądają te buteleczki i kieliszki, ale mam wrażenie, że jest duże ryzyko, iż nie znajda się one ostatecznie w pudełku z grą :mrgreen:
Są i chusteczki na potrzeby łkania po porażce.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mig »

Rafalm pisze:
Hmm, na zdjęciu gra 6 osób???
Od razu testują dwa planowane dodatki do gry (ciekawe czy Rebel wyda?), pozwalające łacznie zagrać nawet w 7 osób (przy dobrej skalowalności w zakresie 2-7 osób brałbym z miejsca).

;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Wroobel »

Raczej nie kupuję gier które są tylko dla dwóch osób bo to je mocno ogranicza ale chętnie zagrałbym w ten Pojedynek.
Fajniej byłoby pomyśleć o dodatku do podstawki 7 cudów dedykowanemu grze na dwoje. W podstawce rozgrywka dwuosobowa nie ma sensu i jest sztuczna.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: pan_satyros »

Wroobel pisze:Raczej nie kupuję gier które są tylko dla dwóch osób bo to je mocno ogranicza ale chętnie zagrałbym w ten Pojedynek.
Fajniej byłoby pomyśleć o dodatku do podstawki 7 cudów dedykowanemu grze na dwoje. W podstawce rozgrywka dwuosobowa nie ma sensu i jest sztuczna.
Nie robią dodatku, bo jest właśnie ta gra ;) Nie każdy tytuł nadaje się do wszystkiego.
Swoją drogą rozgrywka dwuosobowa w 7 Cudach może jest specyficzna, ale nie nazwałbym jej bezsensowną. Wymaga innego podejścia, innych strategii, ale jako wariant jest grywalna.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: cezaras »

pan_satyros pisze:
Wroobel pisze: Fajniej byłoby pomyśleć o dodatku do podstawki 7 cudów dedykowanemu grze na dwoje.
Nie robią dodatku, bo jest właśnie ta gra ;) Nie każdy tytuł nadaje się do wszystkiego.
Słuszna racja :)
Ale już nie założyłbym się, że kiedyś nie powstanie wersja Duella dla 3ech albo 4ech osób :)
Może wariant pozwalający grać 2 na 2 dwoma kompletami??
albo nowa gra czerpiąca z kilku świeżych rozwiązań Duella ale przeznaczona dla większej liczby graczy

Jeżeli faktycznie 7W-Duell będzie w rzeczywistości tak udany jak się zapowiada (a zapowiada się niewiarygodnie wręcz zacnie), to zapewne ktoś będzie chciał to wykorzystać i w ten sposób....
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Wojtas_512 »

takie rozwiązanie również pasowałoby do nazwy (w końcu to ma być pojedynek;D)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Trolliszcze »

IMHO w Duelu można było zastosować taką a nie inną metodę "draftowania" właśnie z powodu małej liczby graczy. Już teraz ta piramidka jest całkiem spora (i to przy kartach mini european) - przy czterech zajmowałaby mnóstwo miejsca, a jej rozkładanie byłoby bardziej upierdliwe. Właśnie dlatego na więcej osób lepiej sprawdza się draft z ręki - przekazuję po prostu talię kart, nie ma bałaganu na stole.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mig »

pan_satyros pisze: Swoją drogą rozgrywka dwuosobowa w 7 Cudach może jest specyficzna, ale nie nazwałbym jej bezsensowną. Wymaga innego podejścia, innych strategii, ale jako wariant jest grywalna.
Ja jeszcze nie grałem (nie przepadam na tyle za 7 cudami, żeby wyciągać je na stół, gdy pojawia się opcja gry dwuosobowej, gdzie swietnych gier jest mnóstwo), ale słyszałem kilka tak entuzjastycznych opinii, że bardzo mnie korci, żeby spróbować. Sam jestem wielkim fanem kontrowersyjnego dwuosobowego Puerto Rico (bo większą kontrola i mniejszy chaos niż w wieloosobowych), więc może i 7cudów by mi się spodobało ;) Tym bardziej, że polecanki Leguna (który jest chyba jednym z największym propagatorów dwuosobowych 7cudów na tym forum), zwykle trafiały w dziesiątkę (podobnie jak modyfikacje trybów gry).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Archiwista »

Na stronie polskiego wydawcy dostępna już instrukcja...
http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,624 ... dynek.html

Krótka i przejrzysta.Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i jeszcze chwilę poczekać :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Piehoo »

Pojawiła się również pierwsza recenzja Game Boy Geeka, bardzo pozytywna.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: RunMan »

Przeczytałem instrukcję, przyjemnie to wszystko wygląda, dzięki piramidce będzie faktyczny pojedynek, a nie wieloosobowy pasjans. Na pewno będzie mnie baaaaardzo korcić, ale chyba odpuszczę, bo rzadko ostatnio grywam, a jak już to >2 osób. Niemniej, jeśli ktoś najczęściej gra w parze to moim zdaniem warto się nad tym tytułem pochylić, po instrukcji Duel wydaje się być ciekawszy i trochę głębszy niż starszy brat.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Wojtas_512 »

Przymierzam się do zakupu w przedsprzedaży, ale od razu chce też zakoszulkować karty. Czy potwierdziły się może informacje dot. rozmiaru kart - mini i standard europoean?
ODPOWIEDZ