T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Maly.drukarz »

Cześć.

Dla osób które nie zdążyły poprzednio zamówić scenariuszy PnP od Rebel'a

Zapisy na dodruk otwarte. Kto chętny poproszę o wpis w wątku http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=50925 albo w wiadomości prywatnej.
Warunki podobne jak wcześniej - oba scenariusze 70zł, jeden 40zł, przesyłka paczkomatem 9zł. (inne opcje na życzenie)
Tym razem zbiórka będzie trwała trochę dłużej, podejrzewam ze do końca sierpnia/początku września, potem tydzień na druk i wysyłkę
Jakość druku jak poprzednio - opisane w wątku z zamówieniem zbiorowym, również w tym wątku są opinie osób które już odebrały swoje scenariusze.

Pozdrawiam.
Mały Drukarz
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Wincenty Jan »

Panie i Panowie jak na BGG mogę znaleść scenariusz Machinacje? Chcę ocenić , a znaleść nie potrafię... :(
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: melusina »

To jest dodatek Switching Gears
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Wincenty Jan »

melusina pisze:To jest dodatek Switching Gears
Eh.... jestem ślepy! Serdecznie dziękuję!
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Michał M »

Czy wreszcie przekonałem się do T.I.M.E Stories? https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... a-jak.html
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Michał M pisze:Czy wreszcie przekonałem się do T.I.M.E Stories? https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... a-jak.html
Tytuł z gazety pl :)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Michał M »

wirusman pisze:
Michał M pisze:Czy wreszcie przekonałem się do T.I.M.E Stories? https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... a-jak.html
Tytuł z gazety pl :)
Tak to jest, jak na początku zapomni się wpisać tytuł posta.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nadis »

Wczoraj przeszliśmy Machinacje. Spojler zawiera prawdziwe spojlery. Ogólne wrażenia dość pozytywne, chyba podobał nam się ten scenariusz mniej więcej na poziomie Azylu, mniej niż Smoki, mnie chyba trochę bardziej od Marcy.

Zagadki
Spoiler:
Zakończenie
Spoiler:
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Michał M »

Parę dni po Proroctwie Smoków zagraliśmy w Tajemnicę Maski. Kilka słów o kolejnym scenariuszu do T.I.M.E Stories: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... maski.html
Gio
Posty: 15
Rejestracja: 23 lis 2011, 16:40

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gio »

Jest tutaj ktoś kto kto ukończył scenariusz Pariah ? Próbowałem kilka podejść nic się nie łączy scenariusz totalnie zepsuty, jak ktoś nie gral to odradzam. Jeżeli istnieje gdzieś wersja poprawiona która ma jakoś sens to chętnie się zapoznam.
Pytanie drugie kiedy wychodzą nowe dodatki ? Były jakieś wiadomości ze mają być wrzesień ? Na stronie Rebela informacja ze listopad. Hmmm?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Gio pisze:Jest tutaj ktoś kto kto ukończył scenariusz Pariah ? Próbowałem kilka podejść nic się nie łączy scenariusz totalnie zepsuty, jak ktoś nie gral to odradzam. Jeżeli istnieje gdzieś wersja poprawiona która ma jakoś sens to chętnie się zapoznam.
Pytanie drugie kiedy wychodzą nowe dodatki ? Były jakieś wiadomości ze mają być wrzesień ? Na stronie Rebela informacja ze listopad. Hmmm?
Co do Pariah Missouri - graliśmy, przeszliśmy. Nie powiedziałbym, że jest zepsuty, ale momentami jest mało intuicyjny i jego poziom znacznoe odbiega od oficjanych dodatków.

Dwa kolejne scenariusze zaliczyły opóźnienie i aktualna wersja jest dokładnie taka jak piszesz
Gio
Posty: 15
Rejestracja: 23 lis 2011, 16:40

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gio »

Mam wrażenie ze zostały pomieszane symbole na kartach, często ciagniesz jakiś wątek i wychodzi potem coś co w żAden sposób się nie łączy, to samo jeżeli chodzi o numeracje kart przedmiotów. Pobieralem wersję z wsperam.to zaraz po tym jak ją dodali.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Gio pisze:Mam wrażenie ze zostały pomieszane symbole na kartach, często ciagniesz jakiś wątek i wychodzi potem coś co w żAden sposób się nie łączy, to samo jeżeli chodzi o numeracje kart przedmiotów. Pobieralem wersję z wsperam.to zaraz po tym jak ją dodali.
Wiem, że któraś z wcześniejszych wersji tego scenariusza faktycznie była zepsuta (mam na myśli wersję oryginalną, nie polską), ale wydawało mi się, że Rebel udostępnił już tę poprawną. Zobacz czy wersja, która obecnie jest udostępniona do pobrania jest identyczna z Twoją. Jeśli nie to już wiemy gdzie jest problem, ale jeśli tak to sam nie wiem. Przeszliśmy cały scenariusz (wydrukowany przez punkt druku zaproponowany przez wydawnictwo) i mimo że jakością odbiegał od oficjalnych dodatków to raczej nie mogę powiedzieć żeby był zepsuty.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: grzemek »

KQuest pisze:
Gio pisze:Mam wrażenie ze zostały pomieszane symbole na kartach, często ciagniesz jakiś wątek i wychodzi potem coś co w żAden sposób się nie łączy, to samo jeżeli chodzi o numeracje kart przedmiotów. Pobieralem wersję z wsperam.to zaraz po tym jak ją dodali.
Wiem, że któraś z wcześniejszych wersji tego scenariusza faktycznie była zepsuta (mam na myśli wersję oryginalną, nie polską), ale wydawało mi się, że Rebel udostępnił już tę poprawną. Zobacz czy wersja, która obecnie jest udostępniona do pobrania jest identyczna z Twoją. Jeśli nie to już wiemy gdzie jest problem, ale jeśli tak to sam nie wiem. Przeszliśmy cały scenariusz (wydrukowany przez punkt druku zaproponowany przez wydawnictwo) i mimo że jakością odbiegał od oficjalnych dodatków to raczej nie mogę powiedzieć żeby był zepsuty.
Także grałem wczoraj w ten scenariusz... nie podobał nam się strasznie. W pewnym momencie utknęliśmy i nie mogliśmy iść w żadne miejsce na mapie. Grali sami doświadczeni gracze i tak nas to poirytowało że postanowiliśmy za 3 razem odkryć wszystkie karty... beznadzieja nie polecam szkoda czasu i pieniądze na ten scenariusz.
Zostały do ogrania tylko Machinacje, trochę się obawiam kolejnego fanowskiego dzieła :/
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Apos »

grzemek pisze:
KQuest pisze:
Gio pisze:Mam wrażenie ze zostały pomieszane symbole na kartach, często ciagniesz jakiś wątek i wychodzi potem coś co w żAden sposób się nie łączy, to samo jeżeli chodzi o numeracje kart przedmiotów. Pobieralem wersję z wsperam.to zaraz po tym jak ją dodali.
Wiem, że któraś z wcześniejszych wersji tego scenariusza faktycznie była zepsuta (mam na myśli wersję oryginalną, nie polską), ale wydawało mi się, że Rebel udostępnił już tę poprawną. Zobacz czy wersja, która obecnie jest udostępniona do pobrania jest identyczna z Twoją. Jeśli nie to już wiemy gdzie jest problem, ale jeśli tak to sam nie wiem. Przeszliśmy cały scenariusz (wydrukowany przez punkt druku zaproponowany przez wydawnictwo) i mimo że jakością odbiegał od oficjalnych dodatków to raczej nie mogę powiedzieć żeby był zepsuty.
Także grałem wczoraj w ten scenariusz... nie podobał nam się strasznie. W pewnym momencie utknęliśmy i nie mogliśmy iść w żadne miejsce na mapie. Grali sami doświadczeni gracze i tak nas to poirytowało że postanowiliśmy za 3 razem odkryć wszystkie karty... beznadzieja nie polecam szkoda czasu i pieniądze na ten scenariusz.
Zostały do ogrania tylko Machinacje, trochę się obawiam kolejnego fanowskiego dzieła :/
W Pariah Missouri nie graliśmy jeszcze (mam nadzieję, że wszystko będzie OK).

W Machinacje graliśmy ostatnio. Co prawda, ukończyliśmy podczas drugiego posiedzenia, ponieważ za pierwszym razem zagadki zawarte w scenariuszu przepaliły nam obwody. Mieliśmy mieszane uczucia na początku, że łamigłówki są przekombinowane, ale gdy rozwiązaliśmy już je (z małą podpowiedzią) to emocje te zostały zastąpione przez satysfakcję i wniosek "najważniejszą podpowiedź, co było kluczem do zagadki podali nam na tacy, wystarczyło powiązać w całość wszystkie elementy i podpowiedzi jakie scenariusz nam dał".

Był to pierwszy scenariusz drugiej grupy znajomych, byli zadowoleni i prosili o więcej :). Z pierwszą ekipą gramy główne scenariusze i na razie utknęliśmy w połowie Proroctwa Smoków - na razie trudno zebrać wszystkich na kolejną część.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Krótka zapowiedź:

Już w październiku swoją premierę będą miały dwa kolejne scenariusze do gry T.I.M.E Stories:

Obrazek

1914 n.e. Podczas wyprawy, mającej na celu przemierzenie Antarktydy, statek ekspedycji ”Endurance”
utknął w lodzie. Dowiedz się, co tak naprawdę wydarzyło się podczas transantarktycznej ekspedycji.


Przygotujcie się na przerażającą podróż do smaganych lodowatym wiatrem, pustych przestrzeni zamrożonej
Antarktydy. Temperatura poniżej -40 stopni Celsjusza będzie dla was ogromnym utrudnieniem, ale prawdziwym
wyzwaniem jest potężna anomalia temporalna, która ma się tam wydarzyć.

Obrazek



Obrazek

1419 n.e. Czas rekonkwisty w Hiszpanii dobiega końca. Weź udział w misji dyplomatycznej,
działając z ramienia papieża!


Wyśmienicie zilustrowany scenariusz zawierający bardzo istotną zmianę w mechanice: gracze
nie tylko stają przed wyzwaniem zmierzenia się z upływającym czasem, ale także przed
dramatycznymi wyborami moralnymi, których przyjdzie im dokonać.

Obrazek

Szukajcie ich we wszystkich dobrych sklepach z grami!

------------------------------------------------------

Konkurs na scenariusz - najświeższe informacje w aktualizacji na profilu kampanii na wspieram.to:

https://wspieram.to/TIMEstories?pokaz_p ... acje#a4687

Jest na co czekać :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
cooval
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2013, 18:09

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: cooval »

Apos pisze:Konkurs na scenariusz - najświeższe informacje w aktualizacji na profilu kampanii na wspieram.to:

https://wspieram.to/TIMEstories?pokaz_p ... acje#a4687
@Rebel - scenariusze które wygrają w waszym konkursie zostaną przez Was wydane w wersji pudełkowej? Udostępnione jako PnP? Jeszcze jakaś inna opcja? Nidzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

cooval pisze:
Apos pisze:Konkurs na scenariusz - najświeższe informacje w aktualizacji na profilu kampanii na wspieram.to:

https://wspieram.to/TIMEstories?pokaz_p ... acje#a4687
@Rebel - scenariusze które wygrają w waszym konkursie zostaną przez Was wydane w wersji pudełkowej? Udostępnione jako PnP? Jeszcze jakaś inna opcja? Nidzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam.
To nie są scenariusze rebela, tylko osób prywatnych. I jeśli oni będą chcieli to wam udostępnia :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

wirusman pisze:
cooval pisze:@Rebel - scenariusze które wygrają w waszym konkursie zostaną przez Was wydane w wersji pudełkowej? Udostępnione jako PnP? Jeszcze jakaś inna opcja? Nidzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie ...
To nie są scenariusze rebela, tylko osób prywatnych. I jeśli oni będą chcieli to wam udostępnia :)
Kurczę, wirusman, skąd płynie twoja wiedza? - klik - paragraf 2, punkty 4 i 5.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

A to przepraszam, wnioskowałem po odpowiedzi rebela na ostatni komentarz wspieram.to o
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Czyli będą publikowane do pogrania te scenariusze z konkursu? W sumie zrozumiałem że są tak dobre, że nie trzeba przy nich nic robić. No a skoro konkurs już się skończył to mogłyby trafić do grania ;). Bo na co jeszcze czekać? Skoro jury musi obradować to niech sobie obraduje, ale graczom to przecież w niczym nie przeszkadza żeby już się cieszyli graniem ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Ponoć rebel ma kilka uwag do autorów.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: xelos80 »

Właśnie też się zastanawiałem czy zostaną udostępnienie np tylko scenariusze nagrodzone czy wszystkie które zostały uznane za dobre. I czy będzie można je drukować w tej polecanej drukarni.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Andy »

Jaki jest w końcu polski tytuł czwartego scenariusza: "Tajemnica maski" czy "Co skrywa maska"? Na i-szopie wszystko wyszukuje się przez ten pierwszy tytuł, ale w części sklepów zdjęcie pudełka prezentuje ten drugi. Czy były dwa polskie wydania?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Andy pisze:Jaki jest w końcu polski tytuł czwartego scenariusza: "Tajemnica maski" czy "Co skrywa maska"? Na i-szopie wszystko wyszukuje się przez ten pierwszy tytuł, ale w części sklepów zdjęcie pudełka prezentuje ten drugi. Czy były dwa polskie wydania?
Było tylko jedno wydanie - Tajemnica maski.
"Co skrywa maska?" było wcześniejszym tłumaczeniem tytułu jeszcze w czasie trwania kampanii na wspieram.to. Już wtedy były pokazane grafiki pudełka z tym tytułem i w niektórych sklepach tak zostało
ODPOWIEDZ