T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

Mildir pisze:... A w konkursowe Rebela ktos juz grał?
No, tu jakaś zmowa milczenia panuje wyraźnie... Światełko w tunelu - klik.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: szymuss »

Nigdy więcej: Pariah Missouri i Machinacje ;)[ az takie slabe?:( Nie ma co wydawac na nie okolo 50 zl? Hmm chodzi bardziej ,ze slaby klimat czy nie do konca tresc kart pozwala isc ,,dalej'' i sie czlowiek meczy? pzdr
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: niwgnip »

Hmm... w Pariah się zacięliśmy. Gdy udało się "odblokować", stwierdziliśmy że było to przekombinowane. Sam scenariusz ujdzie, grafiki niestety nie pokazywały często tego co miało być na danej karcie przez co kilka razy ktoś poszedł nie tam gdzie chciał ;)

Machinacje - według nas poziom zagadek był zbyt wygórowany (rozwiązaliśmy, ale dla nas były nad wyraz przekombinowane). Dodatkowo dla nas osobiście zakończenie było rozczarowujące ;)

Gdy zaczynam się wkurzać na TS'a, to dla mnie znak że jest coś nie tak, bo grę samą w sobie uwielbiam - a w tych dwóch scenariuszach poziom frustracji całej ekipy przerósł wszystko ;)

Ale gust każdy ma inny :) Teraz czekam na 3 scenariusze konkursowe, zobaczymy jak one wypadną.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: szymuss »

niwgnip pisze:Hmm... w Pariah się zacięliśmy. Gdy udało się "odblokować", stwierdziliśmy że było to przekombinowane. Sam scenariusz ujdzie, grafiki niestety nie pokazywały często tego co miało być na danej karcie przez co kilka razy ktoś poszedł nie tam gdzie chciał ;)

Machinacje - według nas poziom zagadek był zbyt wygórowany (rozwiązaliśmy, ale dla nas były nad wyraz przekombinowane). Dodatkowo dla nas osobiście zakończenie było rozczarowujące ;)

Gdy zaczynam się wkurzać na TS'a, to dla mnie znak że jest coś nie tak, bo grę samą w sobie uwielbiam - a w tych dwóch scenariuszach poziom frustracji całej ekipy przerósł wszystko ;)

Ale gust każdy ma inny :) Teraz czekam na 3 scenariusze konkursowe, zobaczymy jak one wypadną.
Daj znac jak wrazenia. Bo jak kupie podstawke w lutym to wlasnie chcialem ,za te 3 konkursowe sie brac. Pzdr
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: markoo »

Dokładnie każdy ma inny gust. Mi Machinacje bardzo się podobały, ze względu na trudne zagadki i poczucie humoru.
Biniek
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2018, 09:45

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Biniek »

Mam pytanie.
Którą drukarnie polecacie do dodatków? Ksero24 czy MBPrint? Chodzi mi głównie o jakość, cenowo już się z nimi kontaktowałem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Biniek pisze:Mam pytanie.
Którą drukarnie polecacie do dodatków? Ksero24 czy MBPrint? Chodzi mi głównie o jakość, cenowo już się z nimi kontaktowałem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
Zdecydowanie drugą
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Co do tego ksero to nie wiem więc sie nie wypowiem. Ale mam karty wydrukowane z MBPrint i są bez zarzutu.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Ja właśnie mam porównanie i dlatego zdecydowanie polecam MBPrint. Z resztą nie bez powodu Rebel zmienił polecaną drukarnię przy okazji ogłaszania wyników konkursu
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: szymuss »

KQuest pisze:Ja właśnie mam porównanie i dlatego zdecydowanie polecam MBPrint. Z resztą nie bez powodu Rebel zmienił polecaną drukarnię przy okazji ogłaszania wyników konkursu
KQuest ,a grales juz w 3 scenariusze konkursowe?:) pzdr
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Nie, jeszcze nie. Gdybym grał to pewnie już bym o tym napisał w odpowiedzi na któryś z poprzednich postów ;) Planuję za jakiś czas zamówić, ale jeszcze nie wiem czy wszystkie czy na przykład tylko dwa pierwsze. Sam jestem ciekaw opinii. Z resztą nawet jak już je będę miał to minie pewnie jakieś pół roku zanim w nie zagramy. W T.I.M.E stories gramy z konkretną ekipą, z którą widujemy się rzadko, a wcześniej mamy jeszcze do przejścia ponad połowę Pandemica Legacy, Endurance, Światło wiary i Machinacje. Pół roku jak nic i to przy dobrych wiatrach :D
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Strud »

Jestem świeżo po rozegraniu dwóch dodatków fanowskich, parę mocno subiektywnych zdań na ich temat:
Ard Gaeth - Pozakonkursowy, ze świata Wiedźmina. Nie przypadł nam do gustu, odstaje poziomem od wszystkich poprzednich (a graliśmy we wszystko, co wyszło po polsku, wliczając te fanowskie). Do zagrania "z braku laku". Nie nadaje się do grania z dziećmi, no ale jest oznaczony jako 18+ (realnie raczej 16+ - przekleństwa, wulgaryzmy itp.).
Czarny Lotos - Jedno wielkie WOW, zdecydowanie Top 3! Ciężko napisać coś więcej nie zdradzając nic z gry. Gdyby nie parę nieścisłości i lepsze osadzenie / zintegrowanie ze światek, w do którego się przenosimy, byłoby top1.

W kolejce czekają pozostałe 2 konkursowe.. ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Jeżeli jesteście zainteresowani moimi przemyśleniami na temat Wyprawy Endurance i Światła Wiary, to zapraszam do materiału.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Bary pisze:Jeżeli jesteście zainteresowani moimi przemyśleniami na temat Wyprawy Endurance i Światła Wiary, to zapraszam do materiału.
Fajnie i bezsoilerowo opisane te dodatki. Dobra robota

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Mildir
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:41
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Mildir »

Jestem właśnie po rozegraniu Stettina45 i niestety muszę przyznać, że spotkało mnie rozczarowanie /jest to zdanie również pozostałych 3 osób z którymi grałem/
na +
- Karty Bazy zarówno opisy jak i grafiki
- Całościowe wykonanie graficzne scenariusza /lepsze wg mnie niż niektórych oryginałów/
- Ciekawe zagadki
- Fajne umiejscowienie scenariusza w wydarzeniach historycznych

na -
- Niedopracowana fabuła /widać potencjał, ale brak szlifu/
- Największa liniowość z rozegranych dotychczas przez nas scenariuszy /wszystkie oryginalne + parę fanowskich/
- Jeśli nie idziesz drogą "którą autor miał na myśli" to się trochę zestresujesz przy otwieraniu niektórych obszarów czy zdobywaniu niektórych przedmiotów.

Podsumowując:
Jak na fanowski, kawał dobrej roboty pod względem grafiki, jednak z fabułą w którą ciężko się wczuć /ze względu na istniejące w niej nielogiczności/
No ale to jak mówię zdanie tylko czterech osób a nie reszty świata.
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Onishin »

Rozegrałem właśnie scenariusz fanowski "Ard Gaeth", natrafiłem jednak na problem, czy ktoś kto już przeszedł może mi coś wyjaśnić:
Spoiler:
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Maly.drukarz »

Onishin pisze:Rozegrałem właśnie scenariusz fanowski "Ard Gaeth", natrafiłem jednak na problem, czy ktoś kto już przeszedł może mi coś wyjaśnić:
Spoiler:
I odpowiedź:
Spoiler:
Pozdrawiam.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Wyprawa Endurance i Światło Wiary za mną i moją stałą ekipą. Bez spoilerów - zachowanie kolejności scenariuszy jednak się opłaca i wywołuje uśmiech na twarzach bystrych graczy. Z tych dwóch scenariuszy wyżej oceniłbym Światło Wiary, za:
Spoiler:
W każdym razie, niecierpliwie czekam na kolejne przygody agentów, a współgracze, na sugestię sprzedaży dodatków jednogłośnie wyrazili sprzeciw. Chcą zagrać znowu za 2-3 lata ;).
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

kmd7 pisze:Wyprawa Endurance i Światło Wiary za mną i moją stałą ekipą. Bez spoilerów - zachowanie kolejności scenariuszy jednak się opłaca i wywołuje uśmiech na twarzach bystrych graczy. Z tych dwóch scenariuszy wyżej oceniłbym Światło Wiary, za:
Spoiler:
W każdym razie, niecierpliwie czekam na kolejne przygody agentów, a współgracze, na sugestię sprzedaży dodatków jednogłośnie wyrazili sprzeciw. Chcą zagrać znowu za 2-3 lata ;).
Chyba nie mamy co się narazie martwić, rebel mi szepnął że linie time stories chcą dalej ciągnąć.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: szymuss »

wirusman pisze:https://drive.google.com/file/d/1p1c3bY ... p=drivesdk

Takie sobie dziś zrobiłem.
daj znac jak rozegrasz:) pzdr
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Grzeju »

Odpowiedzcie mi na pytanie, jak bardzo utrudni/popsuje zabawę granie w dodatkowe scenariusze (oficjalne i fanowskie) nie po kolei.
Jesteśmy po Azylu i chcemy WIEĘCEJ... a w tej chwili dostać pierwsze 3 dodatki w normalnych cenach graniczy z cudem.
Wiem że REBEL dodrukuje je za pół roku. Myślę że do tego czasu starczy nam zabawy w pozostałe scenariusze.
Tylko czy właśnie granie w inne scenariusze teraz, nie popsuje zabawy w te pierwsze trzy w późniejszym czasie?
Co wy na to? Jak byście postąpili na moim miejscu?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Każdy scenariusz to osobna historia, fanowskie scenariusze nie "łączą" się ze sobą.
Graj.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Grzeju pisze:Odpowiedzcie mi na pytanie, jak bardzo utrudni/popsuje zabawę granie w dodatkowe scenariusze (oficjalne i fanowskie) nie po kolei.
Jesteśmy po Azylu i chcemy WIEĘCEJ... a w tej chwili dostać pierwsze 3 dodatki w normalnych cenach graniczy z cudem.
Wiem że REBEL dodrukuje je za pół roku. Myślę że do tego czasu starczy nam zabawy w pozostałe scenariusze.
Tylko czy właśnie granie w inne scenariusze teraz, nie popsuje zabawy w te pierwsze trzy w późniejszym czasie?
Co wy na to? Jak byście postąpili na moim miejscu?
Być może nie każdy chce wiedzieć, ile fabuły głównej jest w poszczególnych scenariuszach, więc wrzucam odpowiedź w spoiler.
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Grzeju pisze:Odpowiedzcie mi na pytanie, jak bardzo utrudni/popsuje zabawę granie w dodatkowe scenariusze (oficjalne i fanowskie) nie po kolei.
Jesteśmy po Azylu i chcemy WIEĘCEJ... a w tej chwili dostać pierwsze 3 dodatki w normalnych cenach graniczy z cudem.
Wiem że REBEL dodrukuje je za pół roku. Myślę że do tego czasu starczy nam zabawy w pozostałe scenariusze.
Tylko czy właśnie granie w inne scenariusze teraz, nie popsuje zabawy w te pierwsze trzy w późniejszym czasie?
Co wy na to? Jak byście postąpili na moim miejscu?
Zabawy nie popsuje. Natomiast (nie jest to wielki spoiler, ale na wszelki wypadek):
Spoiler:
Ale (i to większy spoiler):
Spoiler:
ODPOWIEDZ