T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: hachi35 »

Witam , mam nadzieję ze piszę w dobrym miejscu:) zainteresowałem się pare tygodni temu grą zacząłem tradycyjnie recenzję i wszędzie jak mantra piszą jak gra Ci się spodoba będziesz miał dodatki i wpisuje w google dodatki a tu nigdzie nie ma wyprzedane brak towaru powiadom o dostępności ,,,,itp szok podstawek od grzyba wszędzie ... dodatków brak (chodzi mi o te 3 pierwsze ) wchodzę na alledrogo i kolejny szokk jak jest to cena podstawki albo więcej chore to jakieś i praktycznie aukcji tyle co kot napłakał , proszę mi wytłumaczyć co się dzieję dzowniłem do rebela i miła Pani powiedziała mi ze nie planują dodruku w tym roku (o ile w ogóle) .... jakaś parodia nie wiem gra opierajaca się na dodatkach która nie ma w normalnych cenach dodatków czy ja coś przespałem? to ze nie słyszłem o grze np rok temu to znaczy ze sory taki mamy klimat nie zagrasz już ,,,czy tak mało wyszło tych dodatków ? kopi (gratuluje narypania podstawki w ilościach kosmicznych) czyy poprostu to najgorszy czas na kupowanie tej gry Janusze trzymaja i czekaja az wystawią za 300zł!!! chore jak pandemic legacy widziałem aukcję 360zł.... wiem ze są fanowskie dodatki bardzo dobrej jakości 6 chyba jest i one na szczescie za chyba 40zł można dodrukowac ... ps w recenzjach uwielbiam jeszcze jeden tekst : grajcie w kolejności jak się ukazywały bo to jakoś tam jest połączone fabularnie sprytny manewr... chyba trzeba kupować swiatło wiary bo zaraz też nie będzie... tyle:)

z góry przepraszam za taki długaśny tekst ale trapi mnie to od paru dni.... ps może ktoś uruchomi maszynę i coś zmieni :D pozdrawiam :)
em_er
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2017, 19:23

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: em_er »

Też mnie to mocno sfrustrowało, możesz znaleźć moje posty w temacie o planach wydawniczych rebela.
O dziwo znaczna większość osób na tym forum (przynajmniej spośród tych, które się wypowiedziały) nie widzi w tym nic złego.

Dodam jeszcze, że mam kilku znajomych zza wielkiej wody, którzy lubią planszówki i gdy podzieliłem się z nimi sytuacją z TS w Polsce reakcje, które słyszałem były w większości rozmaitymi wariantami popularnego "WTF?"

Tak, tak, wiem... US to inna skala, inny rynek inne prawa... jasne

A co do Pandemica to nie łam się, dzisiaj pojawiła się informacja o wznowieniu. ucieszyłem się bo chętnie kupię, ale najbardziej rozbawił mnie nagły wysyp cebularzy na allegro, którzy zmiękli i zaczeli zmieniać ceny z 450 na 250 :)
Ah te nasze "Gazele biznesu"...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: garg »

hachi35 pisze:
rattkin pisze:Pamiętaj, żeby oddychać.
Thx bardzo "pomocna" odpowiedz na moje pytanie ....
A czego dotyczyło Twoje pytanie?

Bo trudno mi wyłowić z tej ściany tekstu coś więcej niż tylko swobodny strumień świadomości i Twoje ogromne niezadowolenie z powodu niemożności zagrania już/natychmiast/w tej chwili.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

garg pisze:
hachi35 pisze:
rattkin pisze:Pamiętaj, żeby oddychać.
Thx bardzo "pomocna" odpowiedz na moje pytanie ....
A czego dotyczyło Twoje pytanie?

Bo trudno mi wyłowić z tej ściany tekstu coś więcej niż tylko swobodny strumień świadomości i Twoje ogromne niezadowolenie z powodu niemożności zagrania już/natychmiast/w tej chwili.
I tanio.

Rebel przeprowadził pewien eksperyment, wydając grę jednorazową (dla danej grupy) przez wspieraczkę. Biorąc pod uwagę potencjalną ilość egzemplarzy w obrocie wtórnym nie jest niczym dzielwnym, że zdecydowali nie robić dodruku. Chwała im za to, że w ogóle to zrobili, bo welu graczy mogło poznać ten styl zabawy. Hachi35, rozumiem rozczarowanie, ale nie bardzo jest do kogo mieć pretensje.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

hachi35 pisze:Witam , mam nadzieję ze piszę w dobrym miejscu:) zainteresowałem się pare tygodni temu grą zacząłem tradycyjnie recenzję i wszędzie jak mantra piszą jak gra Ci się spodoba będziesz miał dodatki i wpisuje w google dodatki a tu nigdzie nie ma wyprzedane brak towaru powiadom o dostępności ,,,,itp szok podstawek od grzyba wszędzie ... dodatków brak (chodzi mi o te 3 pierwsze ) wchodzę na alledrogo i kolejny szokk jak jest to cena podstawki albo więcej chore to jakieś i praktycznie aukcji tyle co kot napłakał , proszę mi wytłumaczyć co się dzieję dzowniłem do rebela i miła Pani powiedziała mi ze nie planują dodruku w tym roku (o ile w ogóle) .... jakaś parodia nie wiem gra opierajaca się na dodatkach która nie ma w normalnych cenach dodatków czy ja coś przespałem? to ze nie słyszłem o grze np rok temu to znaczy ze sory taki mamy klimat nie zagrasz już ,,,czy tak mało wyszło tych dodatków ? kopi (gratuluje narypania podstawki w ilościach kosmicznych) czyy poprostu to najgorszy czas na kupowanie tej gry Janusze trzymaja i czekaja az wystawią za 300zł!!! chore jak pandemic legacy widziałem aukcję 360zł.... wiem ze są fanowskie dodatki bardzo dobrej jakości 6 chyba jest i one na szczescie za chyba 40zł można dodrukowac ... ps w recenzjach uwielbiam jeszcze jeden tekst : grajcie w kolejności jak się ukazywały bo to jakoś tam jest połączone fabularnie sprytny manewr... chyba trzeba kupować swiatło wiary bo zaraz też nie będzie... tyle:)

z góry przepraszam za taki długaśny tekst ale trapi mnie to od paru dni.... ps może ktoś uruchomi maszynę i coś zmieni :D pozdrawiam :)
Niestety faktycznie trochę przespałeś moment, w którym Time Stories wraz z dodatkami było bez problemu dostępne w sklepach, a oferty używek chodziły po śmiesznych cenach. Wcześniej była też wspieraczka, która trochę trwała i dawała możliwość zakupu kompletu w fajnej cenie. Rebel nie zdecydował się na dodruk pierwszych dodatków prawdopodobnie analizując swoje dane sprzedaży i obawiając się, że rynek już się nasycił. Możesz liczyć na ich zmianę zdania, ale na chwilę obecną chyba sensowniej polować na okazję z rynku wtórnego. Nie wiń recenzentów za to, że doradzają przechodzenie scenariuszy w kolejności. Raz, że część materiałów była pisana, jak takowe były bez problemu dostępne. Dwa, że ich rolą nie jest upewnianie się, że masz dostęp do produktów, tylko ich ocena. W tajemnicy powiem Ci, że wielka tragedia się nie stanie, jak tą kolejność zaburzysz. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

hachi35 pisze: czy ja coś przespałem? to ze nie słyszłem o grze np rok temu to znaczy ze sory taki mamy klimat nie zagrasz już ,,,czy tak mało wyszło tych dodatków ?
Po pierwsze tak, po drugie raczej tak.
Wydawnictwo to nie instytucja charytatywna. Masa ludzi odsprzedawala dodatki i Rebelowi się nie opłaca.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: seki »

Jeśli chodzi o scenariusze to warto popytać w wypożyczalniach gier. I tak gra jest jednorazowa więc tym bardziej warto wypożyczyć.
karamba
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2018, 20:06

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: karamba »

Ale to też dziwne, bo mój koleś który ma dodatki co w nie zagraliśmy to mu mówię o to teraz sprzedaż bo po co ci one, to mówi że nie bo fajne. No ale po co to trzymać jak się już zagra? Ale skoro nie ma ich do kupienia to znaczy że dużo osób tak trzyma. Bo faktycznie pamiętam jak one były wszędzie dostępne.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gosterq »

Na pamiątkę? ;-) ludzie trzymają też pandemica sezon 1 zamiast wyrzucić... Zresztą ludzka pamięć jest zawodna, w ciągu roku dużo się dzieje, czyta się różne rzeczy, ogląda, bierze udział w różnych wydarzeniach, pracuje nad jakimiś projektami, po dwóch latach można wrócić do tytułu prawie, że na świeżo, przynajmniej z moją pamięcią :-P
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Muszę wszystkich zasmucic, nieoficjalnie wiem, że stare dodatki mają pojawić się w sklepach pod koniec roku.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gosterq »

Ach, nie może być, tyle milijonuf przeszło koło nosa.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Namurenai »

Jak bym nie liczył i nie sprawdzał, brakuje mi dwóch kart - karty #55 z Azylu i karty #60 ze Sprawy Marcy.
Mogłaby jakaś dobra dusza podesłać zdjęcia/skany?

Z góry dzięki :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Namurenai pisze:Jak bym nie liczył i nie sprawdzał, brakuje mi dwóch kart - karty #55 z Azylu i karty #60 ze Sprawy Marcy.
Mogłaby jakaś dobra dusza podesłać zdjęcia/skany?

Z góry dzięki :)
Sprawdź czy to przypadkiem nie są karty objaśnienia ikon
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Namurenai »

KQuest pisze:
Namurenai pisze:Jak bym nie liczył i nie sprawdzał, brakuje mi dwóch kart - karty #55 z Azylu i karty #60 ze Sprawy Marcy.
Mogłaby jakaś dobra dusza podesłać zdjęcia/skany?

Z góry dzięki :)
Sprawdź czy to przypadkiem nie są karty objaśnienia ikon
"Jak bym (...) nie sprawdzał". Sprawdziłem każdy numerek na kartach, które posiadam.
Jeśli sprawdziłem źle (bo obviously mogło tak być) to pierwsza osoba, która chce pomóc, ma czas (i jest pewna, że ma zawartość w porządku) może jasno stwierdzić, czy brakuje faktycznie czegoś czy nie.
Dlatego poprosiłem o zdjęcie/skan i dlatego też z góry dziękuję :)
Klapaucjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2018, 12:26

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Klapaucjusz »

Namurenai pisze:
KQuest pisze:
Namurenai pisze:Jak bym nie liczył i nie sprawdzał, brakuje mi dwóch kart - karty #55 z Azylu i karty #60 ze Sprawy Marcy.
Mogłaby jakaś dobra dusza podesłać zdjęcia/skany?

Z góry dzięki :)
Sprawdź czy to przypadkiem nie są karty objaśnienia ikon
"Jak bym (...) nie sprawdzał". Sprawdziłem każdy numerek na kartach, które posiadam.
Jeśli sprawdziłem źle (bo obviously mogło tak być) to pierwsza osoba, która chce pomóc, ma czas (i jest pewna, że ma zawartość w porządku) może jasno stwierdzić, czy brakuje faktycznie czegoś czy nie.
Dlatego poprosiłem o zdjęcie/skan i dlatego też z góry dziękuję :)
#55 z Azylu to karta objaśnienia ikon. Jako jedyna nie ma nr.
Zdjęcie:
https://ibb.co/nNsGtb
Ostatnio zmieniony 26 sty 2018, 00:24 przez Klapaucjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Azyl: 55 to na pewno (bgg confirmed) jest karta pomocy (objaśnienia ikon) tylko może jej brakować numerka, który by potwierdzał, że jej miejsce jest pomiędzy kartami 54 i 56.

Sprawa Marcy: tutaj objaśnienie ikon jest na 59 (numer tylko z jednej strony karty), a 60 to już karta A pierwszej lokacji (nazwa w spoilerze)
Spoiler:
Jeśli jeszcze będzie potrzeba to jutro mogę wysłać zdjęcie - najlepiej napisz w takiej sytuacji na PW z przypomnieniem
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Namurenai »

Klapaucjusz pisze:#55 z Azylu to karta objaśnienia ikon. Jako jedyna nie ma nr.
Zdjęcie:
https://ibb.co/nNsGtb
Dziękuję bardzo :)
KQuest pisze:60 to już karta A pierwszej lokacji (nazwa w spoilerze)
Dzięki za info. O zdjęcie przypomnę się na PW tak jak piszesz.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: szymuss »

To jak myslicie bedzie dodruk w 2018 roku lub poczatek 2019? pzdr
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

szymuss pisze:To jak myslicie bedzie dodruk w 2018 roku lub poczatek 2019? pzdr
Nie sądzę. Oczywiście to gdybanie ale wg mnie rynek jest nasycony tym co wyszło i ciężko by było w niego wcisnąć drugie tyle.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

krecilapka pisze:
szymuss pisze:To jak myslicie bedzie dodruk w 2018 roku lub poczatek 2019? pzdr
Nie sądzę. Oczywiście to gdybanie ale wg mnie rynek jest nasycony tym co wyszło i ciężko by było w niego wcisnąć drugie tyle.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
A ja dostałem informacje, ze dodruk powinien być na koniec roku.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

wirusman pisze:
krecilapka pisze:
szymuss pisze:To jak myslicie bedzie dodruk w 2018 roku lub poczatek 2019? pzdr
Nie sądzę. Oczywiście to gdybanie ale wg mnie rynek jest nasycony tym co wyszło i ciężko by było w niego wcisnąć drugie tyle.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
A ja dostałem informacje, ze dodruk powinien być na koniec roku.
No to ta gra po raz kolejny okaże się dla mnie fenomenem. Zupełnie się nie sprawdzają moje obawy związane ze sprzedażą. No i dobrze niech się sprzedaje, ja się przy niej bawiłem świetnie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
strefamroku
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2016, 20:57

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: strefamroku »

Dwa pytania,
1. czy Światło Wiary wersja PL ma też błąd? I ewentualnie jak sobie z tym poradzić nie psując sobie zabawy?

2. Czy nie ma błędu w scenariuszu Wiedźmińskim? Przeszliśmy go, ale miałem wrażenie, że popełniając błąd. Później przeglądałem karty i miałem wrażenie, że coś nie tak z kolorem klucza tzn tej ikonki dzięki której wchodzi się na karty zakryte. To pytanie nie ma spojlerów, ale odpowiedź już może mieć.


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Shimrod »

strefamroku pisze:Dwa pytania,
1. czy Światło Wiary wersja PL ma też błąd? I ewentualnie jak sobie z tym poradzić nie psując sobie zabawy?
O jakim błędzie piszesz? Wczoraj akurat przeszliśmy ten scenariusz bez problemu, więc mam go teraz na świeżo w pamięci.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Tylko prosiłbym bez spoilerów (albo ukryte) ;)
Ale sam chętnie bym się bezspoilerowo dowiedział czy jest tam jakiś problem
strefamroku
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2016, 20:57

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: strefamroku »

Nie wiem gdzie to znalazłem, ale nawet w tym wątku jest jakaś uwaga dotyczącą LF
"Należy jednak przed zagraniem przeczytać FAQ z erratą, bo można utknąć w miejscu."



Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ