Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

AkitaInu pisze:
Adalbertus123 pisze:Kupiłem Dreamscape i podstawkę- dobrze się łączą? Na co polować dalej (nowy rzut pojawił się na strefiemtg)?
I jak się sprawdza wariant 6osobowy?
Nowe podstawki podobno się nie łączą tak dobrze jak stare base sety i dodatki. Można experymentować ale na bgg napewno znajdziesz informacje jak najlepiej połączyć

Co do 6 osób ... ja nawet na 4 bym zagrał tylko i wyłacznie z ludzmi ogranymi w tą grę :P
Dreamscape nie łączy się chyba z niczym w sposób sensowny. Niestety za rzadko wychodzą wtedy rzeczy pozwalające zdobywać Insight.

A co do gry w 4 osoby - grałem z 2 osobami początkującymi w świecie gier (jedna wcześniej grała w gry pokroju Pędzące Żółwie, druga zakończyła przygodę na Chińczyku). Po 3 turach było bezproblemowo. Niestety początki potrafią dobić przy tak dużym składzie, bo już 3-4 osoba zazwyczaj ma same śmieci (jeśli nie wręcz same potwory) w central row, więc niezbyt ma szansę na wygraną. My wprowadziliśmy zasadę muligana - przed pierwszym ruchem każdy może wymienić stół, by szanse były bardziej równe.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Też właśnie zamówiłem podstawkę i Dreamscape.
Pograłem trochę na telefonie i się zakochałem w tej grze.

Jak to jest, że tak mało się mówi o tej grze?
Zjada Kamień Gromu bez popijania i jest ciekawsza od Dominiona (którego mam i bardzo lubię)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: pattom »

splocki pisze:Też właśnie zamówiłem podstawkę i Dreamscape.
Pograłem trochę na telefonie i się zakochałem w tej grze.

Jak to jest, że tak mało się mówi o tej grze?
Zjada Kamień Gromu bez popijania i jest ciekawsza od Dominiona (którego mam i bardzo lubię)
o...Seby propozycje zawsze warto sprawdzić :-)

ps.
na L5R LCG czekasz?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Muad'Dib »

pattom pisze:(...)

ps.
na L5R LCG czekasz?
A takie rzeczy można na privie?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: pattom »

Muad'Dib pisze:
pattom pisze:(...)

ps.
na L5R LCG czekasz?
A takie rzeczy można na privie?
można :-)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

splocki pisze: Jak to jest, że tak mało się mówi o tej grze?
Pierwsza odsłona była brzydka. Miała klimat, ale odrzucała wyglądem. U nas leżakowała rok czy dwa na półce właśnie ze względu na ten niezbyt pasujący nam klimat. Jak odpaliliśmy, to od razu zachwyt.
Najsensowniejsze dla nas było połączenie 2 pierwszych podstawek i 2 pierwszych dodatków w całość.
Dodatki z energize - to pomyłka. Wygrywa osoba losowa, ta której akurat wyskoczą energy shardy. Myślę, że dlatego zrezygnowano z tej mechaniki.
Dreamscape jest chyba obecnie moją ulubioną edycją. Jedyny minus - wypraska, która po kilkunastu rozgrywkach ma problemy z pomieszczeniem kart nawet bez koszulek.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: AkitaInu »

kali pisze:
splocki pisze: Jak to jest, że tak mało się mówi o tej grze?
Pierwsza odsłona była brzydka. Miała klimat, ale odrzucała wyglądem. U nas leżakowała rok czy dwa na półce właśnie ze względu na ten niezbyt pasujący nam klimat. Jak odpaliliśmy, to od razu zachwyt.
Najsensowniejsze dla nas było połączenie 2 pierwszych podstawek i 2 pierwszych dodatków w całość.
Dodatki z energize - to pomyłka. Wygrywa osoba losowa, ta której akurat wyskoczą energy shardy. Myślę, że dlatego zrezygnowano z tej mechaniki.
Dreamscape jest chyba obecnie moją ulubioną edycją. Jedyny minus - wypraska, która po kilkunastu rozgrywkach ma problemy z pomieszczeniem kart nawet bez koszulek.
Hmm ja akurat energize lubie, bardzo dobrze działa według mnie :) Trzeba po prostu grać na tą mechanikę bo o tym jest ten set. No i napewno, według mnie, nie wygrywa losowa osoba ;)

Co do mechanik to wydaje mi się że kolejne sety nie mają tych mechanik co stare sety, więc to że z energize zrezygnowali jest troche na wyrost :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Może też być, że mała popularność związana jest z dostępnością tytułu w naszym kraju? Teraz jest dużo, dużo lepiej, ale jak dwa lata temu szukałem podstawki, to sklep mi sprowadzał na specjalne zamówienie. Ostatnio widzę, że jest sporo w różnych sklepach, ale najnowszego dodatku (Gift of the Elements) nigdzie nie widziałem, napisałem do „swojego” sklepu i w tym tygodniu odbieram.

Obecnie naszą ulubioną jest War of Shadows. Bardzo fajna mechanika dnia i nocy. Karty przynależą do światła, bądź ciemności i w zależności których jest więcej w center row zmienia się pora dnia. Wtedy na kartach odpalają się dodatkowe zdolności. Ponadto jest sporo kart o podwójnym koszcie - runy i moc – czasem jest dylemat czy kupić kartę czy pokonać potwora. Dreamscape też bardzo fajny ze względu na dodatkową walutę, ale czasem mi się ją ciężko zbiera. W najnowszej odsłonie trochę powrót starego, a trochę nowego – zobaczymy co przyniesie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

AkitaInu pisze:
kali pisze:
splocki pisze: Jak to jest, że tak mało się mówi o tej grze?
Pierwsza odsłona była brzydka. Miała klimat, ale odrzucała wyglądem. U nas leżakowała rok czy dwa na półce właśnie ze względu na ten niezbyt pasujący nam klimat. Jak odpaliliśmy, to od razu zachwyt.
Najsensowniejsze dla nas było połączenie 2 pierwszych podstawek i 2 pierwszych dodatków w całość.
Dodatki z energize - to pomyłka. Wygrywa osoba losowa, ta której akurat wyskoczą energy shardy. Myślę, że dlatego zrezygnowano z tej mechaniki.
Dreamscape jest chyba obecnie moją ulubioną edycją. Jedyny minus - wypraska, która po kilkunastu rozgrywkach ma problemy z pomieszczeniem kart nawet bez koszulek.
Hmm ja akurat energize lubie, bardzo dobrze działa według mnie :) Trzeba po prostu grać na tą mechanikę bo o tym jest ten set. No i napewno, według mnie, nie wygrywa losowa osoba ;)

Co do mechanik to wydaje mi się że kolejne sety nie mają tych mechanik co stare sety, więc to że z energize zrezygnowali jest troche na wyrost :)
U nas to czasami wyglądało tak, że jeden gracz miał 20 shardów, a drugi 2-3. A jak zaczynało już trybić, to wygrana była pewna. Kilkukrotnie próbowaliśmy - jedna osoba raczej szła w silniejsze karty, druga w cokolwiek, byleby z shardami. Przewaga była miażdżąca, stąd mój wniosek.
Mi z usuniętych mechanik najbardziej brak eventów (choć można je dodać) i soul gemów. Za to z mikrododatków bardzo lubię Cupida.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

kali pisze:(...)Mi z usuniętych mechanik najbardziej brak eventów (choć można je dodać) i soul gemów. Za to z mikrododatków bardzo lubię Cupida.
Eventy wracają w Gift of the Elements. Dodatkowo nowe mechaniki. Empower - przy zakupie pozwala wygnać kartę zagraną w tej rundzie. Infest – zapychanie innemu graczowi decku monsterami. Na szczęscie gra jest mocno nastawiona na banish. Widzę też, że próbują trochę bardziej wspierać karty innymi kartami. Z zapowiedzi bardzo mi się podoba, a graficznie coraz ładniej.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

Bardzo ładnie się zapowiada ten dodatek. Jeszcze żeby miał dobrą wypraskę...
Swoją drogą ciekawe dlaczego zaprzestali tworzenia małych dodatków.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Pokusiłem się o małą recenzję gry na moim blogu.
Bardzo mało się piszę po polsku o tej grze, może warto to zmienić.
Ascension: Chronicle of the Godslayer - plusy i minusy
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

splocki pisze:Pokusiłem się o małą recenzję gry na moim blogu.
Bardzo mało się piszę po polsku o tej grze, może warto to zmienić.
Ascension: Chronicle of the Godslayer - plusy i minusy
Mało, mało. Pisz ile się da :)
Już wspomniałem na FB, że dziwi mnie, że Star Realms jest u nas rozpoznawalne, a o propotplaście czyli Ascension mało kto słyszał.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: pan_satyros »

Jiloo pisze:
splocki pisze:Pokusiłem się o małą recenzję gry na moim blogu.
Bardzo mało się piszę po polsku o tej grze, może warto to zmienić.
Ascension: Chronicle of the Godslayer - plusy i minusy
Mało, mało. Pisz ile się da :)
Już wspomniałem na FB, że dziwi mnie, że Star Realms jest u nas rozpoznawalne, a o propotplaście czyli Ascension mało kto słyszał.
Bo SR jest 2x tańsze ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

pan_satyros pisze:
Jiloo pisze:
splocki pisze:Pokusiłem się o małą recenzję gry na moim blogu.
Bardzo mało się piszę po polsku o tej grze, może warto to zmienić.
Ascension: Chronicle of the Godslayer - plusy i minusy
Mało, mało. Pisz ile się da :)
Już wspomniałem na FB, że dziwi mnie, że Star Realms jest u nas rozpoznawalne, a o propotplaście czyli Ascension mało kto słyszał.
Bo SR jest 2x tańsze ;)
Słaby argument gdyż:
– SR jest dla dwóch graczy – jak chcesz pograć w 4 osoby musisz kupić 2 sztuki (albo podstawkę i Colony Wars) czyli wychodzi na to samo.
– Ascension w wersji dla dwóch graczy kosztuje $10 u nas dostaniesz za około 30 zł.

Poza tym Ascension jest 4 lata starsze, więc to pewnie kwestia tej brzydoty pierwszego wydania.
A może kwestia tego, że Ascension ukazuje się bez zbiórek na KS. Takie czasy.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 12:44 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Jiloo pisze: Mało, mało. Pisz ile się da :)
Piszę i udostępniam gdzie się tylko da. Na Rebelu pod grą już jest link do wpisu.

ps. trzecia edycja jest już całkiem ładna. Od paru dni mam w domu Podstawkę i Dramscape (żona mówi, że bardzo ładne).
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 12:28 przez splocki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Muad'Dib »

Zrobiliście mi krzywdę. Ten tytuł kojarzyłem wizualnie kilka razy aż gdzieś wczoraj przeczytałem o wersji na androida. Nic innego nie robię tylko drugi dzień rozgrywam na telefonie kolejne partie podstawką. Szkoda, że nie ma darmowej podstawki na PC, na telefonie trochę gram po omacku, nie jest do końca czytelne.

Czy ktoś mi powie jaka jest zasadnicza różnica miedzy wersją za ~ 100zł a ~ 300zł? Na logikę bym przyjął, że jedno to podstawka a drugie podstawka + dodatki ale jak patrzeć na opis to nie do końca jestem tego pewien.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Muad'Dib pisze:Zrobiliście mi krzywdę. Ten tytuł kojarzyłem wizualnie kilka razy aż gdzieś wczoraj przeczytałem o wersji na androida. Nic innego nie robię tylko drugi dzień rozgrywam na telefonie kolejne partie podstawką. Szkoda, że nie ma darmowej podstawki na PC, na telefonie trochę gram po omacku, nie jest do końca czytelne.

Czy ktoś mi powie jaka jest zasadnicza różnica miedzy wersją za ~ 100zł a ~ 300zł? Na logikę bym przyjął, że jedno to podstawka a drugie podstawka + dodatki ale jak patrzeć na opis to nie do końca jestem tego pewien.
Na telefonie nie próbowalem, na tablecie idealnie.
Ostatnio była fajna przecena na cyfrowe dodatki. Wszyskie, poza najnowszym, były po 5 zł.

Podaj linki do wspomnianych gier bo prawdopodobnie mówisz o podstawce i Ascension Year X Collectors Edition (gdzie X = One, Two lub Three).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Ja też gram na telefonie Redmi Note 3 i działa idealnie ;)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Muad'Dib »

splocki pisze:Ja też gram na telefonie Redmi Note 3 i działa idealnie ;)
Ja gram na Huawei, męczy mnie trochę powiększanie tego wszystkiego ;) Co chwila trzeba też rozwijać, żeby pamiętać jakie są konstrukcję itd :)
Jiloo pisze: Podaj linki do wspomnianych gier bo prawdopodobnie mówisz o podstawce i Ascension Year X Collectors Edition (gdzie X = One, Two lub Three).
To wiem, że to takie rzeczy są ale jaka jest dokładnie między nimi różnica?:)

https://3trolle.pl/gry-planszowe/karcia ... results=11

https://3trolle.pl/gry-planszowe/karcia ... results=11
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: pan_satyros »

Muad'Dib pisze:
splocki pisze:Ja też gram na telefonie Redmi Note 3 i działa idealnie ;)
Ja gram na Huawei, męczy mnie trochę powiększanie tego wszystkiego ;) Co chwila trzeba też rozwijać, żeby pamiętać jakie są konstrukcję itd :)
Jiloo pisze: Podaj linki do wspomnianych gier bo prawdopodobnie mówisz o podstawce i Ascension Year X Collectors Edition (gdzie X = One, Two lub Three).
To wiem, że to takie rzeczy są ale jaka jest dokładnie między nimi różnica?:)

https://3trolle.pl/gry-planszowe/karcia ... results=11

https://3trolle.pl/gry-planszowe/karcia ... results=11
Ano taka: https://www.youtube.com/watch?v=OFrdzhIm1a4 ;) Zasadniczo ta droższa to edycja z dodatkiem i promosami, o wyższej jakości wydania (laminowana plansza, błyszczące karty)
(na różnice w grafikach nie zwracaj uwagi - teraz grafiki są w obu edycjach takie same, a i link podałeś do rożnych setów: podstawkę dla pierwszego i kolekcjonerkę dla drugiego)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Ascension 3rd Edition, to po prostu podstawka. 200 kart, wszystko w nowych ramkach, trochę poprawione grafiki.

Słowo wstępu przed resztą. Na samym początku Stoneblade wydawało duże i małe dodatki. Duży i do tego mały dobrze się z nim łączący. Potem duży i znów mały, i potem znów. Ale po 3 takich seriach tego zaprzestali i zaczęli robić tylko duże.
Year Two Collectors Edition, to specjalne wydanie gier z drugiego roku – Storm of Souls (duży) i Immortal Heroes (mały) plus wszystkie promosy jakie wyszły w tym czasie. Łącznie koło 400 kart.

Wszystko na kartach typu foil (niektórym się podoba, mnie nie i sprzedałem Year One)
http://nardio.net/wp-content/uploads/20 ... st-1-4.jpg

Takie zestawy ukazały się dla wszystkich wspomnianych wydań. Zawsze duży, mały i promosy. Year One jest ciężko dostępny, bo chyba się wyczerpał. Year Two i Three spokojnie kupisz. Trzeci się ukazał w zasadzie niedawno.

Osobiście foil mnie w ogóle nie przekonuje. Gorzej widać grafiki, jak źle pada światło to karty są nieczytelne. Biorąc pod uwagę cenę, wolę 3 zwykłe wydania niż jedno kolekcjonerskie. Ale kolega który wziął ode mnie YOCE jest bardzo zadowolony :D
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Toudi »

Jiloo pisze:Ascension 3rd Edition, to po prostu podstawka. 200 kart, wszystko w nowych ramkach, trochę poprawione grafiki.

Słowo wstępu przed resztą. Na samym początku Stoneblade wydawało duże i małe dodatki. Duży i do tego mały dobrze się z nim łączący. Potem duży i znów mały, i potem znów. Ale po 3 takich seriach tego zaprzestali i zaczęli robić tylko duże.
Year Two Collectors Edition, to specjalne wydanie gier z drugiego roku – Storm of Souls (duży) i Immortal Heroes (mały) plus wszystkie promosy jakie wyszły w tym czasie. Łącznie koło 400 kart.

Wszystko na kartach typu foil (niektórym się podoba, mnie nie i sprzedałem Year One)
http://nardio.net/wp-content/uploads/20 ... st-1-4.jpg

Takie zestawy ukazały się dla wszystkich wspomnianych wydań. Zawsze duży, mały i promosy. Year One jest ciężko dostępny, bo chyba się wyczerpał. Year Two i Three spokojnie kupisz. Trzeci się ukazał w zasadzie niedawno.

Osobiście foil mnie w ogóle nie przekonuje. Gorzej widać grafiki, jak źle pada światło to karty są nieczytelne. Biorąc pod uwagę cenę, wolę 3 zwykłe wydania niż jedno kolekcjonerskie. Ale kolega który wziął ode mnie YOCE jest bardzo zadowolony :D
Z tego co piszesz wynika że year3 był ostatni?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Toudi pisze:Z tego co piszesz wynika że year3 był ostatni?
Ostatni w sensie najnowszy? Tak, to jakoś niedawno się ukazało. Zawiera Rise of Vigil i Darkness Unleashed.

Czy ostatni i już więcej nie będzie? Nie wiem. Zastanawialiśmy się ze znajomym co dalej. Jemu się karty foil podobają, i czy kolejne dodatki też będą wydawać w takiej wersji? Jako, że mnie nie kręcą te kolekcjonerki to nie pytałem, ale można na oficjalnym forum Ascension podpytać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Muad'Dib »

A czy te kolejne "year" mają tę samą podstawkę i różnią się tylko dodatkami?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ