Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: malekith_86 »

splocki pisze:Pudełko zbudowane ;)
http://winonboard.blogspot.com/2017/05/ ... nsion.html

Najlepiej to mi chyba napis wyszedł.

:shock: :shock: :shock:

ile kosztował Cię materiał na zrobienie takiego pudełka?

przejrzałem instrukcję do kilku zestawów i mam kilka pytań / wątpliwości i chciałbym żebyście w razie czego wyprowadzili mnie z błędu
- te dodatki, które są aktualnie w sprzedaży są zarówno dodatkami i samodzielnymi grami [jeden albo dwa trafiłem takie co jako samodzielna gra pozwalają grać tylko 2 osoby]
- zestawy początkowe graczy [czyli 10 kart] oraz ta pula kart zawsze dostępnych [zazwyczaj około 60] są zawsze takie same czy się czymś różnią między wersjami?
- skoro można np grać dwoma dodatkami to czym w takim razie różni się core set od dodatku? tymi 100 kartami, które tworzą talie dobierania czy coś mi jeszcze umyka? oczywiście nie chodzi mi o elementy typowo z dodatków jak np planszetki bohaterów czy tokeny czegoś tam
- czy każdy dodatek działa z core setem? czy raczej jak ktoś sugerował są pary [core set + dodatek / dodatek + dodatek] które działają najlepiej ze sobą?
- czy sam core set pozwala w ogóle pograć? czy bez jakiegoś dodatku szkoda czasu?
- czy core set jest must have? czy lepiej brać wcześniej w wątku proponowane pary? np Rise of Vigil + Darkness Unleashed?
- czy promo to są karty wchodzące tylko do tali z której ciągniemy karty czy do innych też mogą?
- czy karty w year edition są tylko ładniejsze i hologramowe czy też jakościowo lepsze?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

malekith_86 pisze: przejrzałem instrukcję do kilku zestawów i mam kilka pytań / wątpliwości i chciałbym żebyście w razie czego wyprowadzili mnie z błędu
- te dodatki, które są aktualnie w sprzedaży są zarówno dodatkami i samodzielnymi grami [jeden albo dwa trafiłem takie co jako samodzielna gra pozwalają grać tylko 2 osoby]
Te na 4 graczy to pełnoprawne podstawki. Te na 2, to są dodatki, którymi podobno można grać w 2 graczy (ale nie weryfikowałem tego).
malekith_86 pisze: - zestawy początkowe graczy [czyli 10 kart] oraz ta pula kart zawsze dostępnych [zazwyczaj około 60] są zawsze takie same czy się czymś różnią między wersjami?
Różnią się obrazkami. Plus w niektórych wersjach jest Energy shard, który jest wykorzystywany w mechanice Energize, ale wtedy startowo masz 11 kart.
malekith_86 pisze: - skoro można np grać dwoma dodatkami to czym w takim razie różni się core set od dodatku? tymi 100 kartami, które tworzą talie dobierania czy coś mi jeszcze umyka? oczywiście nie chodzi mi o elementy typowo z dodatków jak np planszetki bohaterów czy tokeny czegoś tam
W podstawkach masz dodatkowo planszę. Oraz więcej wszystkiego. Ogólnie kiedyś było tak, że była podstawka i do niej mały dodatek. I tak kilka serii. Później powstawały tylko podstawki.
malekith_86 pisze: - czy każdy dodatek działa z core setem? czy raczej jak ktoś sugerował są pary [core set + dodatek / dodatek + dodatek] które działają najlepiej ze sobą?
Są pary. Ale np moim ulubionym zestawem były zmieszane - 2 pierwsze podstawki wraz z 2 pierwszymi dodatkami.
malekith_86 pisze: - czy sam core set pozwala w ogóle pograć? czy bez jakiegoś dodatku szkoda czasu?
Pozwala, też jest fajnie.
malekith_86 pisze: - czy core set jest must have? czy lepiej brać wcześniej w wątku proponowane pary? np Rise of Vigil + Darkness Unleashed?
Każda podstawka pozwala grać bez pierwotnej podstawki. Późniejszych wersji lepiej wręcz nie mieszać z pierwszą podstawką (bo się mechaniki rozmydlają).
malekith_86 pisze: - czy promo to są karty wchodzące tylko do tali z której ciągniemy karty czy do innych też mogą?
Trudne pytanie!
Są różne zestawy promek. Te najpopularniejsze wchodzą w skład talii centralnej (ale ich nie lubię, bo w większości są przegięte). Ale są też promo - dodatki, które później sprzedawano osobno. Na przykład powstał dodatek walentynkowy, w którym zamiast Kultysty (siła 2) możesz bić Cupida (siła 3) w zamian otrzymując bonusowo jakiś losowy efekt (z którego częściowo korzysta również przeciwnik).
malekith_86 pisze: - czy karty w year edition są tylko ładniejsze i hologramowe czy też jakościowo lepsze?
Tutaj nie wiem, na żywo nie widziałem żadnej YE.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

kali pisze:
malekith_86 pisze: - te dodatki, które są aktualnie w sprzedaży są zarówno dodatkami i samodzielnymi grami [jeden albo dwa trafiłem takie co jako samodzielna gra pozwalają grać tylko 2 osoby]
Te na 4 graczy to pełnoprawne podstawki. Te na 2, to są dodatki, którymi podobno można grać w 2 graczy (ale nie weryfikowałem tego).
Da się grać w dwie osoby samym małym dodatkiem. Miałem Rise of the Fallen i na wie osoby w sam raz.
Tylko tak jak pisze Kali – nie ma w nich planszy. Ale jak zabieram Ascension na miasto to często i tak nie biorę planszy.
Jest też dwuosobowa wersja Ascension Apprentice Edition – tu jest po prostu część kart z core setu i papierowa, składana plansza.
kali pisze:
malekith_86 pisze: - czy karty w year edition są tylko ładniejsze i hologramowe czy też jakościowo lepsze?
Tutaj nie wiem, na żywo nie widziałem żadnej YE.
Moim zdaniem tylko folia i grafiki. Karty takie same.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

malekith_86 pisze: ile kosztował Cię materiał na zrobienie takiego pudełka?
Szwagier przyniósł jakieś stare dębowe panele, które miał spalić.
Dałem mu za nie cztery browary.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: malekith_86 »

przeryłem trochę BGG i znalazłem dużo ciekawych informacji o tym jak łączyć, które dodatki tworzą najlepsze zestawy, a które kompletnie nie współgrają ze sobą

zastanawia mnie jeszcze [żeby uprościć rozmawiamy tylko o dużych samodzielnych dodatkach]

czy te podstawowe ~60 kart są zawsze takie same między różnymi wersjami?
zakładam, że początkowe 10 kart czyli 8xApprentice i 2xMilitia dla gracza są takie same i dają dokładnie takie same profity
ale czy
te 60 kart czyli 30xMystic, 29x Heavy Infantry i 1x Cultist są też zawsze takie same? dają dokładnie te same profity?
czy te karty też różnią się między wersjami?

czyli tylko talia z której się dobiera karty czyli ~100 kart jest unikalna dla konkretnego wydania?
i jeśli się łączy ze sobą 2 samodzielne dodatki to to łączenie polega tylko na zmieszaniu tych 2x 100kart?
chodzi mi o odpowiedź bez wchodzenia w szczegóły, że np w jakimś tam zestawie są karty eventów

nie mogę nigdzie znaleźć dokładnie spisu kart z zestawów kolekcjonerskich
ile tak na prawdę jest w nich tych kart promo?

i teraz najtrudniejsze pytanie
lepiej jest kupić podstawkę czy nowsze dodatki wprowadzają tak dużo świeżości, że lepiej od razu wystartować z czymś dużo nowszym?
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

malekith_86 pisze: czy te podstawowe ~60 kart są zawsze takie same między różnymi wersjami?
TAK
malekith_86 pisze: zakładam, że początkowe 10 kart czyli 8xApprentice i 2xMilitia dla gracza są takie same i dają dokładnie takie same profity
ale czy
te 60 kart czyli 30xMystic, 29x Heavy Infantry i 1x Cultist są też zawsze takie same? dają dokładnie te same profity?
czy te karty też różnią się między wersjami?
Mam co prawda tylko Podstawkę 3-edycja, Realms Unraveled, Dreamscape, Gift of the Elements i w tych grach jest ten sam zestaw.
W RU rewersy kart są troszkę jaśniejsze.
malekith_86 pisze: czyli tylko talia z której się dobiera karty czyli ~100 kart jest unikalna dla konkretnego wydania?
Tak, czasami dochodzą też jakieś żetony jak na przykład żetony insign z Dreamscape
malekith_86 pisze: i jeśli się łączy ze sobą 2 samodzielne dodatki to to łączenie polega tylko na zmieszaniu tych 2x 100kart?
chodzi mi o odpowiedź bez wchodzenia w szczegóły, że np w jakimś tam zestawie są karty eventów
Tak mieszamy karty, ale też stosujemy się do zasad z dwóch zmieszanych gier.
malekith_86 pisze: i teraz najtrudniejsze pytanie
lepiej jest kupić podstawkę czy nowsze dodatki wprowadzają tak dużo świeżości, że lepiej od razu wystartować z czymś dużo nowszym?
Ja kupiłem najpierw Podstawkę i Dreamscape. Potem dokupiłem Realms Unraveled iGift of the Elements. Planuję również zakup Dawn of Champions oraz War of Shadows.
Wybrałem tylko te gry, bo zależy mi na jednolitej stylizacji kart. A ta poprawiona grafika dużo bardziej mi odpowiada.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

malekith_86 pisze:przeryłem trochę BGG i znalazłem dużo ciekawych informacji o tym jak łączyć, które dodatki tworzą najlepsze zestawy, a które kompletnie nie współgrają ze sobą
Widziałem nawet, że ludzie nie tylko mieszają dodatki 100+100, ale robią zestawy konkretnych kart z różnych dodatków.
Mnie się nie chce w to bawić. Dodatki same z siebie działają dobrze, ja nic nie łączę.
czy te podstawowe ~60 kart są zawsze takie same między różnymi wersjami?
zakładam, że początkowe 10 kart czyli 8xApprentice i 2xMilitia dla gracza są takie same i dają dokładnie takie same profity
ale czy
te 60 kart czyli 30xMystic, 29x Heavy Infantry i 1x Cultist są też zawsze takie same? dają dokładnie te same profity?
czy te karty też różnią się między wersjami?
Nie różnią się niczym. W starych dużych dodatkach różniły się grafikami, każde były inne, choć działały tak samo. Ale od Realms Unraveled poszli na łatwiznę i są wszystkie takie same. Nuda.
W nowych edycjach też już podmieniają na te z nowymi grafikiami.
W Storm of Souls był jeszcze fanatyk (coś jak Kultysta) tylko trochę inaczej działał.
czyli tylko talia z której się dobiera karty czyli ~100 kart jest unikalna dla konkretnego wydania?
i jeśli się łączy ze sobą 2 samodzielne dodatki to to łączenie polega tylko na zmieszaniu tych 2x 100kart?
chodzi mi o odpowiedź bez wchodzenia w szczegóły, że np w jakimś tam zestawie są karty eventów
Tak
nie mogę nigdzie znaleźć dokładnie spisu kart z zestawów kolekcjonerskich
ile tak na prawdę jest w nich tych kart promo?
Tu masz podstawkę, nie chce mi się szukać pozostałych. Może ktoś zrobił analogicznie.
https://boardgamegeek.com/filepage/124447/card-list
i teraz najtrudniejsze pytanie
lepiej jest kupić podstawkę czy nowsze dodatki wprowadzają tak dużo świeżości, że lepiej od razu wystartować z czymś dużo nowszym?
Moje zdanie – z nowszym. Gram w 3 ostatnie i już do starych nie chce mi się wracać.
Podstawkę masz na smartfon/tablet za darmo. Dodatki (poza najnowszymi) są jeszcze chyba w promocji za 5 zł.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

splocki pisze:
malekith_86 pisze: czyli tylko talia z której się dobiera karty czyli ~100 kart jest unikalna dla konkretnego wydania?
Tak, czasami dochodzą też jakieś żetony jak na przykład żetony insign z Dreamscape
O właśnie. Są też czasem dodatkowe karty. Tak jak we wspomnianym Dreamscape albo Energy Shrad z Rise of Vigil czy Soul Gems z Immortal Heroes.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: malekith_86 »

czyli tych promek jest tak na prawdę tylko odrobina? czy te karty TP RK, TP RQ, TP SC, TP L to też są jako promo? bo nie mogę tego promo do niczego dopasować

dobrze, że o to spytałem, teraz nie mam wątpliwości i na pewno nie kupie zestawu kolekcjonerskiego
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

malekith_86 pisze:czyli tych promek jest tak na prawdę tylko odrobina? czy te karty TP RK, TP RQ, TP SC, TP L to też są jako promo? bo nie mogę tego promo do niczego dopasować

dobrze, że o to spytałem, teraz nie mam wątpliwości i na pewno nie kupie zestawu kolekcjonerskiego
TP to też promki.
Rat King/Quenn działają z Giant Rat i analogicznie Samael Claus z Pomocnikami a Laprechaun z Kociołkami.

-EDIT-
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... k-rat-king
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -rat-queen
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... mael-claus
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... leprechaun
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: parasite »

witam,
a jak wygląda granie solo, testował ktoś może? Bo znając życie, to przyjdzie mi się bawić samemu w to :twisted:
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

parasite pisze:witam,
a jak wygląda granie solo, testował ktoś może? Bo znając życie, to przyjdzie mi się bawić samemu w to :twisted:
Ja grałem kilka razy i przyznam, że działa dość sprawnie i wcale nie jest bardzo łatwy.
Mega kombosy dalej wchodzą.

BTW: Czy jest tu ktoś z Wrocławia? Bo ja też nie za bardzo mam z kim grać.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: parasite »

splocki pisze:BTW: Czy jest tu ktoś z Wrocławia? Bo ja też nie za bardzo mam z kim grać.

ja jestem z wrocławia :mrgreen: wariant solo to ten który pokazują na YT? polega na oddawaniu 2 kart z prawej strony dla AI po każdej rundzie?
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

parasite pisze: ja jestem z wrocławia
No to zakładamy Ligę ;)
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Tygrys69 »

Cześć!

Od kilku tygodni męczę Ascension na komórce i powiem, że póki co to najfajniejszy deck building w jaki grałem :). Chciałbym zakupić kopię papierową i tutaj pojawia się kilka problemów... Po pierwsze na rynku jest edycja 2 i 3. Po drugie (ponoć) rewersy kart z 2.0 są jaśniejsze niż w 3.0. Nie wiadomo też kiedy będzie reprint starych dodatków w nowej formie. Póki co zakupiłem podstawkę w 3.0 i chciałbym dokupić SoS, który ponoć już w 3.0 jest. W Rebelu mają SoS z dopiskiem second edition, także obstawiam, że to stare wydanie (a może to 2 edycja SoS czyli już w nowej formie?).

Powiedzcie jak to jest u Was, jakie macie wersje i może ktoś wie co z tym SoS-em :).
Focus!
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Tygrys69 pisze:Po drugie (ponoć) rewersy kart z 2.0 są jaśniejsze niż w 3.0.
Nie jestem pewien czy chodzi o edycję.
Mam Realms Unraveled w nowym wydaniu i faktycznie rewersy są jaśniejsze od podstawki, Dreamscape i Gift of the Elements.

To chyba raczej wina wydawcy.
Ale już mi to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Tygrys69 »

Ok, dzięki za odpowiedź. Z tego co wyczytałem miał być dodruk RoF w nowej wersji, ale nie wiem czy to doszło do skutku.
Focus!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

splocki pisze:(...)Mam Realms Unraveled w nowym wydaniu (...)
Po czym rozpoznajesz nowe wydanie? Można to jakoś rozróżnić?
Tygrys69 pisze:(...)Z tego co wyczytałem miał być dodruk RoF w nowej wersji, ale nie wiem czy to doszło do skutku.
Nie wiem czy chodzi ci o Rise of the Falen (RotF) czy Rise of Vigil (RoV).
Kiedyś pytałem ba forum Ascension czy jest szansa że Rise of the Fallen będzie wydane z nowymi ramklami, tak, żeby pasowało do podstawki w 3 edycji. Dostałem informację, że jak się im skończy nakład i będę dodrukowawywać to już w nowej wersji kart (bo i tak je zrobili przy okazji druku Year One Collectors Edition).
Tygrys69 pisze:(...)Po pierwsze na rynku jest edycja 2 i 3.(...)
Masz na myśli podstawkę? Wydaje mi się, że już wszędzie jest 3 edycja, ciężko trafić na drugą.
Starsze edycje podstwaki łatwo odróżnić, bo przy 3 edycji zmienili nieco nazwę. Wcześniej było Ascension: Chronicle of the Godslayer. Podobno osobom wierzącym się to źle kojarzyło (mimo, że to fantasy) i z tego względu mamy teraz Ascension: Deckbuilding Game.
Jeśli natomiast myślisz o Year Two/Year Three – to zupełnie inne rzeczy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Tygrys69 »

Chodziło mi o RotF. Dzięki za odpowiedź!:) Skoro rewersy nie przeszkadzają w grze to zakupie RotF w starej wersji. Różnice w grafikach mi nie przeszkadzają :).
Focus!
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Jiloo pisze:
splocki pisze:(...)Mam Realms Unraveled w nowym wydaniu (...)
Po czym rozpoznajesz nowe wydanie? Można to jakoś rozróżnić?
Karty mam w nowej stylizacji. Wydedukowałem, że to nowa edycja.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

splocki pisze:
Jiloo pisze:
splocki pisze:(...)Mam Realms Unraveled w nowym wydaniu (...)
Po czym rozpoznajesz nowe wydanie? Można to jakoś rozróżnić?
Karty mam w nowej stylizacji. Wydedukowałem, że to nowa edycja.
Wydaje mi się, że to właśnie od Realms Unraveled wprowadzili nowe ramki na kartach. Niestety nie mam kopii fizycznej, ale w aplikacji widać, że podstawka i wszystkie wcześniejsze dodatki mają stare grafiki (mimo, że w kolekcjonerskich wydaniach mają już nowe), a RU jest pierwszą gra z nowymi wzorami kart.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Po kilkudziesięciu rozgrywkach muszę przyznać, że Dawn of Champions i Realms Unraveled bardzo do siebie pasują.
Obie mają karty dwu-frakcyjne i karty z Multi Unite. Ciekawe konstrukty i sporo kart które premiują posiadanie kilku konstruktów.

Nawet w McDonaldzie nie ma takich zajebistych zestawów.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Tygrys69 »

U mnie RU pasuje przede wszystkim do 1 i 2 bloku :). Ostatnio męczę właśnie taki mixy. Nowsze części średnio mi podchodzą (mam całość na androidzie). Za to zupełnie nie podszedł mi 3 blok. Łańcuszki, które zaczynają wychodzić są z deka przegięte.
Focus!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Muad'Dib »

Czy któryś dodatek wprowadza większą interakcję między graczami? Przez dwa miesiące porządnie ograłem podstawkę na androidzie, ostatnio miałem za sobą 3 pierwsze partie na żywo. Było super, tylko jednak pojawiają się ciągle myśli, że chciałbym móc bardziej wpłynąć na przeciwnika.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ