Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Gift of the Elements pozwala wrzucać karty potworów do discardu przeciwnikom. Po zabiciu potwora zamiast do Void wrzucasz komuś.
Jest też za to sporo kart które pozwalają wygnać karty z ręki żeby dało się pozbyć tej kupy z talii. Ale są tez takie które dają Ci punkty za karty potworów na rękach innych graczy. Niektóre potwory lubią zmieniać właścicieli. Są takie, które mówią, że jeśli zagrałeś w tej turze potwora to coś tam.
To chyba najbardziej interakcyjny dodatek do Ascension z tych, w które grałem.

Jak chcesz coś z duża interakcją z innymi graczami to polecam sprawdzić Tyrants of the Underdark. Połączenie deckbuildingu i area controll. Cześć karciana wygląda niemal identycznie jak w Ascension (tylko nie ma potworów). A atak pozwala nam wystawiać jednostki na mapę, atakować przeciwników. U mnie ta gra to odkrycie czerwca i w moim gronie nie ma osoby, której by się nie spodobała po zagraniu. Mimo tego, że jest sporo negatywnej interakcji. Oczywiście TotU nie zmienia mojej miłości do Ascension, to trochę inne doświadczenia.


Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

Pograłem trochę w War of Shadows i przyznam, że jestem mile zaskoczony.
Widzę sporą losowość odnośnie zmiany dnia/nocy (na bgg to główny zarzut wobec tej edycji), jednak wyniki za każdym razem były zbliżone. Maksymalny rozrzut po 10 grach to 20 punktów (w poprzednich edycjach zdarzało się ponad 70). Podoba mi się pod koniec rozgrywki ta niepewność czy uda się przed końcem tury zmienić porę aby dopalić mega kombosa. Fajnie też, że w końcu mistycy oraz ciężka piechota mają sens i bardziej współpracują z pozostałymi kartami.
Fajnie również, że bez inwestycji w atak wygrana jest prawie niemożliwa.
Z minusów - jest kilka przegiętych kart (np potwór, który po pokonaniu do końca gry daje 2 gwiazdki za kupienie nocnej karty), ale da się wyciągnąć i grac bez nich.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

kali pisze:Pograłem trochę w War of Shadows i przyznam, że jestem mile zaskoczony.
Widzę sporą losowość odnośnie zmiany dnia/nocy (na bgg to główny zarzut wobec tej edycji), jednak wyniki za każdym razem były zbliżone. Maksymalny rozrzut po 10 grach to 20 punktów (w poprzednich edycjach zdarzało się ponad 70). Podoba mi się pod koniec rozgrywki ta niepewność czy uda się przed końcem tury zmienić porę aby dopalić mega kombosa. Fajnie też, że w końcu mistycy oraz ciężka piechota mają sens i bardziej współpracują z pozostałymi kartami.
Fajnie również, że bez inwestycji w atak wygrana jest prawie niemożliwa.
Z minusów - jest kilka przegiętych kart (np potwór, który po pokonaniu do końca gry daje 2 gwiazdki za kupienie nocnej karty), ale da się wyciągnąć i grac bez nich.
Grałeś może w połączeniu z inną częścią lub podstawką? Jakie odczucia?
Nadaje się do łączenia, czy lepiej grać samodzielnie jak Dreamscape?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

splocki pisze:
kali pisze:Pograłem trochę w War of Shadows i przyznam, że jestem mile zaskoczony.
Widzę sporą losowość odnośnie zmiany dnia/nocy (na bgg to główny zarzut wobec tej edycji), jednak wyniki za każdym razem były zbliżone. Maksymalny rozrzut po 10 grach to 20 punktów (w poprzednich edycjach zdarzało się ponad 70). Podoba mi się pod koniec rozgrywki ta niepewność czy uda się przed końcem tury zmienić porę aby dopalić mega kombosa. Fajnie też, że w końcu mistycy oraz ciężka piechota mają sens i bardziej współpracują z pozostałymi kartami.
Fajnie również, że bez inwestycji w atak wygrana jest prawie niemożliwa.
Z minusów - jest kilka przegiętych kart (np potwór, który po pokonaniu do końca gry daje 2 gwiazdki za kupienie nocnej karty), ale da się wyciągnąć i grac bez nich.
Grałeś może w połączeniu z inną częścią lub podstawką? Jakie odczucia?
Nadaje się do łączenia, czy lepiej grać samodzielnie jak Dreamscape?
W moim odczuciu ta część nie nadaje się w ogóle do łączenia.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Muad'Dib »

Taka ciekawostka odnośnie organizowania zawartości pudełka ;)

Insert
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Muad'Dib pisze:Taka ciekawostka odnośnie organizowania zawartości pudełka ;)

Insert
Ładne i na pewno funkcjonalne, ale jak miałbym tyle wydać to wole sam z płyty kartonowo-piankowej zrobić.

A przy okazji, bo dziś odebrałem dodatki do Resident Evil Deckbuilding Game, pokażę jak to robią inni. Nie ma plastikowego insertu, jest solidny, kartonowy wkład w którym można pomieścić prawie wszystko co wyszło. Do tego zestaw dividerów (załączony przez wydawcę) i działa jak trzeba. Na zdjęciu tylko dodatek, wiec raptem 150 kart i miejsce na całą resztę.

Obrazek
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Muad'Dib pisze:Taka ciekawostka odnośnie organizowania zawartości pudełka ;)

Insert
Cieszy fakt, że Ascension w Polsce stał się na tyle popularny, że sprzedają u nas inserty.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Rafal75 »

jest już 4th edycja... http://ascensiongame.com/shop/ascension ... -preorder/
Wiecie coś więcej o niej? Kiedy w naszych sklepach?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Dwntn »

Osoby zainteresowane edycjami kolekcjonerskimi zapraszam do odwiedzin mojego bloga. Na przestrzeni najbliższych tygodni będę publikował unboxingi i recenzje każdego zestawu z osobna. Dziś pragnę zaprosić na recenzję Ascension: Year One Collector's Edition na ZnadPlanszy.

- K.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Przy okazji edycji kolekcjonerskich. W planszostrefie pojawił się Year One, chyba w nawet niezłej cenie, a jak ktoś ma 11% rabatu to już w ogóle.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Dwntn »

Jiloo pisze:Przy okazji edycji kolekcjonerskich. W planszostrefie pojawił się Year One, chyba w nawet niezłej cenie, a jak ktoś ma 11% rabatu to już w ogóle.
Mogę poratować swoim rabatem, jeśli ktoś planuje zakup ;)

- K.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: konrad.rymczak »

Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

W planszostrefie są dostępne wszystkie 4 pudła Year Cillection.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Thorin »

Hej. Przymierzam się do zakupu podstawki wraz z dodatkiem, a może z kilkoma do razu, ale ....może mi ktoś opisać jak wygląda sytuacja z wyglądem kart tj.: w trzeciej edycji zostały zmienione grafiki, a w szczególności ramki, umiejscowienie napisy itp. Czy jak kupię 3cią edycję + Return of the fallen to się nie okaże że karty z dodatku wyglądają inaczej przez co się mnie przyjemniej, gra się staje mniej przejrzysta itp - czy karty z dodatków też zostały zmienione ??
Może zakup Year One jest rozwiązaniem i w tym wydaniu wszystko jest spójne - choć foliowanie mi się nie podoba patrząc po filmikach z YT; przeszkadza to wgraniu czy faktycznie daje ładniejszy wygląd ??
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Thorin pisze:Hej. Przymierzam się do zakupu podstawki wraz z dodatkiem, a może z kilkoma do razu, ale ....może mi ktoś opisać jak wygląda sytuacja z wyglądem kart tj.: w trzeciej edycji zostały zmienione grafiki, a w szczególności ramki, umiejscowienie napisy itp. Czy jak kupię 3cią edycję + Return of the fallen to się nie okaże że karty z dodatku wyglądają inaczej przez co się mnie przyjemniej, gra się staje mniej przejrzysta itp - czy karty z dodatków też zostały zmienione ??
Może zakup Year One jest rozwiązaniem i w tym wydaniu wszystko jest spójne - choć foliowanie mi się nie podoba patrząc po filmikach z YT; przeszkadza to wgraniu czy faktycznie daje ładniejszy wygląd ??
Miałem podstawkę w trzeciej edycji i RotF, i grafiki w dodatku były stare. Faktycznie w Year One wszystko było spójne. Pytałem bezpośrednio wydawcy czy mają w planach wydanie RotF w nowej szacie i powiedzieli, że jak się skończy nakład i będą dodrukowywać to na pewno będzie już nowy, ale nie wiem co z tym dalej.
Jestem zapewne w mniejszości, ale mnie karty foil w ogóle się nie podobają. Sprzedałem podstawkę z dodatkiem, kupiłem Year One i się załamalem. Moim zdaniem grafiki na tym tracą, czytelność bardzo nie, ale czasem też (szczególnie wartość runów, jak źle panie światło). Pograłem, pograłem i ostatecznie kolekcjonerkę sprzedałem i żadnej kolejnej nie kupię. Gdyby były do wyboru wersje bez foliowania to wtedy bym rozważył.
Generalnie miałem sobie odkupić podstawkę, ale jak pograłem w nowsze dodatki to jakoś mi się już nie chce wracać do starych części. Gramy głownie w 2 osoby, więc zestawów nie łączę. Teraz mam War of Shadows, Gift of the Elements i Valley of the Ancients. Może jeszcze kupię Down of Champions, bo mi się podobało.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Thorin »

Ascension: Deckbuilding Game 3ed zakupione, na Ascension: Return of the Fallen poczekam bo podobno na esen ma być dodruk zgodny z 3edycją.
Ascension: Rise of Vigil + Ascension: Darkness Unleashed - to jest świtene i nie wiem czy nie zakupić starej wersji, a o dodruku z grafikami zgodnymi z 3ed bądz Year Three Collector's Edition nic nie wiem - może ktoś coś??

Prośba - czy ktoś może dokończyć chronologię i sposób łączenia brakujących podstawek/dodatków w poniższym + wyraził opinie o nich w odniesieniu do poprzednich? podziękował z góry.
Ascension: Deckbuilding Game + Ascension: Return of the Fallen
Ascension: Storm of Souls + Ascension: Immortal Heroes
Ascension: Rise of Vigil + Ascension: Darkness Unleashed
Ascension: Dawn of Champions + Ascension: Realms Unraveled
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

@Thorin

Ascension: Dawn of Champions + Ascension: Realms Unraveled
Multifrakcyjne karty, karty 4 głównych postaci z frakcji, ciekawe konstrukty i przeciwnicy.
To moim zdaniem najlepsza kombinacja ever. Gram tak na apce i na stole. Mój rekord to 385 pkt.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Dwntn »

W trakcie przerwy świątecznej nadarzyła się okazja do kilku rozgrywek, których owocem jest moja najnowsza recenzja:

Recenzja zestawu Ascension Year Two Collector's Edition na ZnadPlanszy

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Arcziwald »

Czy ktoś mógłby podsumować które sety są już przedrukowane z nowymi grafikami i pasują do podstawki Ascension 3rd Edition ?
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Arcziwald pisze: 05 gru 2018, 08:08 Czy ktoś mógłby podsumować które sety są już przedrukowane z nowymi grafikami i pasują do podstawki Ascension 3rd Edition ?
Dawn of Champions - najlepsze
Realms Unraveled - nejlepsze

Dreamscape
Gift of the Elements
War of Shadows
Valley Of The Ancients
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Arcziwald »

splocki pisze: 07 gru 2018, 13:08
Arcziwald pisze: 05 gru 2018, 08:08 Czy ktoś mógłby podsumować które sety są już przedrukowane z nowymi grafikami i pasują do podstawki Ascension 3rd Edition ?
Dawn of Champions - najlepsze
Realms Unraveled - nejlepsze
Najlepsze do dołożenia do podstawki czy generalnie najlepsze ? :)

na bgg dostałem taką odpowiedź:
All sets up to Darkness Unleashed were originally published with the older art and card layout. Since then, there have been newer reprints of Return of the Fallen, Storm of Souls and Rise of Vigil, all with the newer design. You should be able to tell which editions are the copies by checking the back of the box, they all feature the new design.

As far as I know, those updated reprints haven't happened yet for Immortal Heroes and Darkness Unleashed.
Czekam na jakieś potwierdzenia sklepu, który ma return of the fallen na stanie że jest to wersja z nowym wyglądem kart.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Najlepsze do grania razem.

Można też z podstawką, ale trochę rozwadnia się tamte senergie.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1505
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Ayaram »

Dorwałem się do aplikacji i jak na razie mam mieszane uczucia po tych +/- 15 grach na podstawce + około 10 w konfiguracji podstawka + 1 dodatek. Właściwie to mam jedyny problem, czyli że karty na "bazarze" są niejako w 2 walutach, jeśli atak możemy nazwać walutą.

- stosunkowo często zdarzały mi się wypadki (powiedziałbym że jakaś 1/3 wszystkich gier), gdzie na start lądowały 4-5 potworów, a do tego trochę tych kart o koszcie 5+ też jest. Efekt taki, że w żadnym innym DB nie miałem tak często sytuacji, gdzie na dzień dobry przez kilka pierwszych tur nie miałem nic sensownego do zrobienia. Paskudne uczucie, cały urok w DB by te deck jak najszybciej zaczął coś robić.

- Dochodzi kolejny aspekt losowości i nie jestem pewny, czy tu już jak dla mnie nie robi się tej losowości za dużo. Mamy losową rękę 5 kart, do tego losowych 6 kart na targu i to jeszcze tutaj jakoś się musi zgrać. Róznica między tym co można zrobić mają 15 punktów ataku przy korzystnej sytuacji w bazarze, jak są potwory dające dobór kart za zabicie itp., a zgarnięciem 7 gwarantowanych pkt, bo akurat nic nie ma jest ogromna.

Na + zdecydowanie, że jest to typowy DB bez udziwnień, a trzaskanie potworów wydaje się być ciekawsze niż "ciułanie suchych punktów zwycięstwa".
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Arcziwald »

Czy ktoś się orientuje gdzie aktualnie można dostać return of the fallen i storm od souls kompatybilne graficznie z 3 edycją podstawki ?
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Thorin »

Ja brałem z:
https://mepel.pl/ascension-return-of-th ... rd-edition
chwilowo nie posiadają, może warto napisać do nich i zapytać czy mogą ściągnąć.
Pozostałe dodatki miały wychodzić sukcesywnie i niby miały coś się ukazać w okolicy Essen. Sam czekam na Darkness Unleashed .
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
ODPOWIEDZ