Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Szaweł »

rattkin pisze:Można.
Faktycznie. Widzę, że PlaidHat ma w ofercie sklepu kości (póki co w produkcji), także pewnie w PL też będzie można kupić później. Mam nadzieję, że będzie trochę taniej niż 25PLN za 5 kości :D Problem, którego nie było, uważam za rozwiązany ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Wosho »

Tak sie zastanawiam z czym ta gre mozna porownac?
Bo wyglada ladnie ale jak obejrzalem gameplay to ja zagrywam 3 ksiegi.
I co ture zagrywam z niej TE SAME stworki i tak w kolko. Pytanie kto dociagnie jakie eventy.
To raczej nie jest konkurencja dla MageWars? Dowolnego LCG?
Raczej troche trudniejszy summoner wars?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: rattkin »

Mniej więcej jest tak jak mówisz. To nie jest typowa karcianka LCG, bo losowość jest tu istotnie minimalizowana. Gameplay jest dość powtarzalny i moim zdaniem rzeczywiście sprowadza się do dociągu eventów i zmasowanego przechylenia szali w jednym momencie. Trudno ją z czymś porównać, ale jeśli z czymkolwiek to własnie z SW. Przy czym dla mnie SW (czy MageWars) jest ciekawszy, właśnie przez aspekt pozycyjny.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Wosho pisze:Tak sie zastanawiam z czym ta gre mozna porownac?
Bo wyglada ladnie ale jak obejrzalem gameplay to ja zagrywam 3 ksiegi.
I co ture zagrywam z niej TE SAME stworki i tak w kolko. Pytanie kto dociagnie jakie eventy.
To raczej nie jest konkurencja dla MageWars? Dowolnego LCG?
Raczej troche trudniejszy summoner wars?
Trudno w podstawce wymagać różnorodności kart jeśli mamy wszystkie kopie x3 (odpada syndrom KUP 3 podstawki) chociaż to zawsze fajnie bo daje więcej kart na początek. Myślę, że z czasam pojawiania się dodatków sytuacja się rozwiąże :-)
Ja bym tego do SW czy MW nie porównywał właśnie z uwagi na brak pozycyjności kart. Raczej do innych LCG tylko mniej losowe. Może taki MtG na sterydach? Z ciekawszą, nowoczesną mechaniką?
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Darboh »

Szukałem karcianki a'la medzik po naszemu. No i znalazłem, bo jest to nic więcej jak jeden z klonów medzika ale z ciekawszą i ciekawą mechaniką, dopracowaną ale także warto podkreślić że rewolucji tu nie ma. Klasyczna gra dwuwymiarowa.
I powiem tak że i trochę się zawiodłem, ale z drugiej strony gra jakoś zaskoczyła inaczej. Więc wyszło na jedno. Gra się bardzo przyjemnie i tego szukałem w tej grze :)
Jedno zastrzeżenie które mam to mimo wszystko kwestia fabuły, klimatu, którego nie do końca łapię. Albo mam już przesyt tego lukrowanego fantasy.

Grze daje duży zakres zaufania, w sensie jej rozwoju. Zobaczymy co będzie. No i zobaczymy jak moi padawani się przykładać będą do grania - wstępnie gra im bardzo siadła.

Także jest dobrze :)
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: alagor »

Rzeczywiście trudno tę grę porównać do innych tytułów, ale jak pisze Darboh, wszystko już gdzieś tam było. Mimo moich obaw mana w postaci kości działa bardzo dobrze i przyjemnie się nią manipuluje (by jak najlepiej wykorzystać karty w rundzie). Świetnie, że tury są krótkie. Gra się płynnie i można szybko reagować na poczynania przeciwnika. Jak na razie nie odczułem małej różnorodności jednostek. Zresztą można sobie ułożyć talię z większą ilością atakujących. Zdolności na kartach ciekawe i można nimi pokombinować, ale one wszystkie wydają się... znajome. To chyba najbardziej wtórny element gry, szczególnie dla osób obeznanych z karciankami. Całość jednak złożona wyśmienicie i czuć w tym pewną świeżość. Niby LCG, ale różni się na tyle od klonów z FFG, że na pewno warto spróbować. Muszę zaznaczyć, że jest to opinia "karciankowego casuala" a nie gracza turniejowego. Na ten moment różnorodność kart może i niewielka, ale punkt wyjścia znakomity i (o dziwo) z niecierpliwością wyglądam wieści o pierwszym, dużym dodatku ;)

Kupiłem grę z myślą o rodzinnym graniu z córką. Miały być karty, czary, ładne grafiki (postacie kobiece są bardzo ładne i córa chce grać tylko Maeoni i Aradel), kości, przyjemna nawalanka oraz język polski (a dla taty możliwość budowania talii) :wink: No i wszystko dostaliśmy :)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Wosho »

Ok dzieki, chcialem sprawdzic czy nic ciekawego mnie nie omija, a ze nie mam corki jeszcze to wole trudniejsze gry ;)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Gra wprowadza dobry, świerzy powiew do karcianek LCGopodobnych, a przy tym jest mechanicznie o wiele lepiej skonstuowana niż MtG. Nie jest prosta i banalna. Sporo kombinowania i konfrontacji, przy tym jest świetnie pomyślana jeśli chodzi o interakcję.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Porchpeople »

alagor pisze:Kupiłem grę z myślą o rodzinnym graniu z córką. Miały być karty, czary, ładne grafiki (postacie kobiece są bardzo ładne i córa chce grać tylko Maeoni i Aradel), kości, przyjemna nawalanka oraz język polski (a dla taty możliwość budowania talii) :wink: No i wszystko dostaliśmy :)
Z ciekawości- ile lat ma Twoja córka? (chcę wiedzieć, ile jeszcze będę musiał poczekać, żeby zagrać z moją ;) ).
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: alagor »

Wosho pisze:Ok dzieki, chcialem sprawdzic czy nic ciekawego mnie nie omija, a ze nie mam corki jeszcze to wole trudniejsze gry ;)
Toż to ja właśnie szukałem niełatwej karcianki z niebanalną mechaniką bo na prawdziwe, trudniejsze gry jest jeszcze za mała :wink:

Teraz na poważnie. To, że gram z córką nie oznacza, że gra nie jest trudniejsza od wspomnianych przez Ciebie Summonersów czy innego Podboju. Są też LCG-i trudniejsze, ale niekoniecznie ciekawsze :wink: Jak zawsze kwestia gustu ;) Naprawdę pozytywnie zaskoczyło mnie Ashes i polecam przynajmniej spróbować bo odczucia z gry są zupełnie inne niż w przypadku LCG-ów FFG.
Porchpeople pisze:Z ciekawości- ile lat ma Twoja córka? (chcę wiedzieć, ile jeszcze będę musiał poczekać, żeby zagrać z moją ).
Córka ma 8 lat, ale grywa od 4 roku życia więc jest ograna. Nie ma problemu z zasadami nawet gierek pokroju Kawerny czy Agricoli, ale strategiczne myślenie wymaga jeszcze szlifowania :wink:
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Wosho »

Dla mnie wyznacznikiem miodnosci i trudnosci jest wlasnie Mage Wars, Netrunner i Gra o tron ;)
Wszystko ponizej sie szybko nudzi.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: rattkin »

A takie rzeczy środka jak Tash-Kalar?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Yavi »

Po pierwszej partii to trochę taki Magic (i fajnie!). Ale gra jest śliczna, to trzeba jej przyznać :P.
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: alagor »

Wosho pisze:Dla mnie wyznacznikiem miodnosci i trudnosci jest wlasnie Mage Wars, Netrunner i Gra o tron ;)
Wszystko ponizej sie szybko nudzi.
Z takim dobrym gustem przynajmniej powinieneś spróbować Ashes :wink:
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Wosho »

Tash-kalar nie gralem ale widzialem dobre opinie :)
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: BIgBadWolf »

Ashes to 2-4 graczy a jak grac w 4??
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Yavi »

BIgBadWolf pisze:Ashes to 2-4 graczy a jak grac w 4??
2 na 2 lub każdy na każdego :).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Marx »

MtG bardzo lubię pomimo modelu wydawniczego, brać czy nie brać. Opinie bardzo różne :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
dissident
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:39
Lokalizacja: ok. Olsztyn

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: dissident »

przymierzam się do zakupu.. jakie koszulki pasują do kart?
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: opiklus »

dissident pisze:przymierzam się do zakupu.. jakie koszulki pasują do kart?
Karty mają rozmiar standardowy, 63,5 mm x 88 mm.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Porchpeople »

dissident pisze:przymierzam się do zakupu.. jakie koszulki pasują do kart?
Ja mam ultra pro pro fit.
Pasują idealnie- zero wolnych przestrzeni, a karty w całości są pomieszczone w środku bez upychania.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: rattkin »

Przy okazji, mam na zbyciu komplet Lulu Firestone i jej 3 karty, w wersji EN - jak ktoś chce, to dać znać.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

W nawiązaniu do pytań o promocyjnych Odrodzonych - tak będą wszyscy jacy się dotąd pojawili :-)

Będziemy też mieli polskie kity turniejowe, dzięki czemu na turniejach będzie można zdobyć unikatowe karty, których nie dostaniecie nigdzie indziej.

Strona turniejowa ruszyła i już jesteśmy po pierwszych zawodach :-) www.ashes.pl

ps. a my pracujemy sobie nad kolejnymi dwoma dodatkami - jest na co czekać :twisted:
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Brazol »

Kiedy jakis turniej w Warszawie bedzie? :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

będzie będzie - obserwuj uaktualnienia na stronie :-)
ODPOWIEDZ