Epic Card Game (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: myszons »

kali pisze:
Rafal75 pisze:A tak swoją drogą zadziwia mnie nasz kraj. Świetna gra, kosztuje 50 zł i już po zakupie podstawki można śmiało grać turnieje, do tego bardzo szybki setup i krótka w stosunku do innych gier karcianych rozgrywka, a u Nas o niej cicho...
Jej problemem jest losowość. Jak Ci podejdzie karta, to nawet totalna przewaga przeciwnika na stole w niczym mu nie pomoże.
Ale ogólnie moim zdaniem u nas jest nieznana, ponieważ nie ma żadnej reklamy ani choćby minimalnego wsparcia. Podobny problem miało Ascension i Star Realms. Na świecie zachwalane, a u nas w 2 sklepach było w ilości 5 sztuk. Więcej - Wydawca bardzo mocno wspierał scenę turniejową. Dawał darmowe zestawy nagród o sporej wartości. Ale tylko w stanach. Próbowałem kiedyś wynegocjować i proponując, że zorganizuję turniej i zapłacę za zestaw turniejowy (w Star Realms). Dostałem zwrotkę, że nie są zainteresowani.
O widzę krajana. Faktycznie do niedawna WWG nie było zainteresawane Europą. Ostatnio można było zawalczyć o udział w mistrzostwach. Zadaje sie, że wprowadzili system oparty na rozgruwkach w sieci.

Co do sklepów, to zdaje się że Andrzej jeszcze ma w sprzedaży.

@Rafal75 osobiście najbardziej lubię Dark Draft. Constractet też jest niezły ale mam uraz finansowy po Mtg.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: kali »

myszons pisze: Co do sklepów, to zdaje się że Andrzej jeszcze ma w sprzedaży.
Męczyłem go o to swego czasu :p.
Ano krajana. Kumpel od początku Epica szuka grupy, która by mocno się zaangażowała. Mnie namówić nie może do ambitniejszego grania w tą grę.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: myszons »

kali pisze:
myszons pisze:
Kumpel od początku Epica szuka grupy, która by mocno się zaangażowała. Mnie namówić nie może do ambitniejszego grania w tą grę.
Czyżby Silvar :P
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: kali »

myszons pisze:
kali pisze:
myszons pisze:
Kumpel od początku Epica szuka grupy, która by mocno się zaangażowała. Mnie namówić nie może do ambitniejszego grania w tą grę.
Czyżby Silvar :P
Niestety, wychodzi na to, że jest takich ludzi więcej :)
Pomyślcie o stworzeniu jakiegoś turnieju, GF chyba ma to wydać, więc może uda się zdobyć wsparcie.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: myszons »

Najprawdopodobnie w tym tygodniu będziemy rozważać zorganizowanie lokalnego turnieju. Co do wsparcia od wydawnictwa, to bym nie liczył (przynajmniej w tej chwili). Jezeli wypali, to może coś cyklicznego. Nam nadzieję, że w innych miastach też nastąpi rozwój mety i w przyszłości da radę zorganizować jakiś ogólno polski turniej/kowent ECG.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Informujcie o wszystkich spotkaniach, turniejach itp. Będę umieszczal na stronie FB. Ja tez cos bede kombinowal we Wrocku.
silvar
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: silvar »

kali
Jeżeli Ty i Twoi znajomi bylibyście chętni to ja porozmawiam ze swoimi kolegami i spotkalibyśmy się na początku lutego na luźne granie i ustalenie co dalej.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

silvar pisze:kali
Jeżeli Ty i Twoi znajomi bylibyście chętni to ja porozmawiam ze swoimi kolegami i spotkalibyśmy się na początku lutego na luźne granie i ustalenie co dalej.
Hej, jak coś ustalicie to dajcie znać umieszczę na FB.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

A graliście mono taliami? Jednym kolorem?
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: myszons »

Ja nie grałem. Tylko DD, ale trzeba będzie spróbować. A jeszcze draft na 4 osoby.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

myszons pisze:
Rafal75 pisze:Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Epic Card Game PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/2020173147997578/
I znów jakaś grupa na FB i do tego niepubliczna. Lubię i gram w ECG, ale nie mam (nie tylko Ja ale i wielu moich znajomych) i nie założę konta na FB. Jeżeli chcecie propagować Epic'a, to można to robić np. przy pomocy Tego forum lub forum WWG.
Grupa zmieniła status na PUBLICZNA :)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Jak kogoś interesują arty z najnowszego dodatku Pantheon to zapraszam do artykułu na FB. Zestawienie top10 najlepszych artów.
https://www.facebook.com/groups/2020173147997578/
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: myszons »

Jeżeli kogoś interesują wszystkie dostępne karty z opisamy, to zapraszam tutaj
silvar
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: silvar »

Jeżeli ktoś z Łodzi czy okolic ma ochotę zagrać w Epica, to w czwartek 22 lutego o godzinie 17:00 planujemy spotkać się w Gamelordzie na Piotrkowskiej 101 by zagrać, mam nadzieję, w większym gronie.
Format to najprawdopodobniej draft lub dark draft. Planowane jest luźne granie, a jeżeli będzie odpowiednia liczba chętnych to można pomyśleć o jakimś turnieju w przyszłości.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Gambit »

Kilka słów o Epic Card Game ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: hancza123 »

Fajna recenzja (fajnie że ktoś ją zrobił dzięki!) ale zupełnie nie zgodzę się że gra jest powtarzalna i może się znudzić. Owszem może, jeżeli gramy zdefiniowanymi taliami: Ty zielonymi, ja niebieskimi, a potem Ty żółtymi a ja czerwonymi. Po paru razach będzie to nudne niemal jak Star Realms.

Sedno całej zabawy tkwi jednak w tym aby ZROBIĆ DRAFT !!!! Ze 120 kart (albo i 240) skomponować talie, i pojawia się możliwości milion. Czy czerwono-niebieska zadziała dobrze na zielono-żółtą? A co jeśli i ja i przeciwnik zbieramy zielone? Może szybko zmienić plan i przestawić się na niebieskie? Jak zbalansować ilość kreatur i eventów, może 70/30 a moze 50/50? Czy brać dużo kart darmowych czy je ignorować? Czy brać dużo kart które "czyszczą stół"? Brać mocnych czy sprytnych? Budować ofensywną talię czy defensywną i kontrakatującą? A może brać dużo kart które leczą? Ja mam tu MILION dylematów i możliwości to przetestowania!!

Dla mnie ta gra jest nieskończenie ciekawa. Ale trzeba się zagłębić bardziej w temat. Przy powierzchownym kontakcie tego można nie odkryć.

Dodam jeszcze że w moim rankingu 190 gier jakie poznałem Epic jest na miejscu nr. 3! Brązowy Medal.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Recenzja wg mnie trochę zrobiona szybko... Pominieto wątek draftu, ktory akurat w tej grze jest bardzo wazny i bardzo urozmaica gre. Omowiono najprostszą gre, a mianowicie taliami mono tematycznymi a caly urok tkwi w drafcie. Poza tym ta gra tak samo jak inne gry karciane rozpedza sie po zakupie dodatkow ale w przeciwienstwie do innych nie potrzebuje 3 core setow na start.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: hancza123 »

Jeżeli ktoś zna, ma, czy też gra kilkaset gier, siedzi w tym po uszy i ma nawet swój własny kanał to recenzowania gier to trudno oczekiwać że zgłębi Epica do jego głębi i dobrze go pozna :D Nie ma na to czasu bo musi go poświęcić całym setkom innych tytułów.

Recenzja jest powierzchowna ale i tak fajnie że powstała i autorowi dzięki.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Gambit »

hancza123 pisze:Jeżeli ktoś zna, ma, czy też gra kilkaset gier, siedzi w tym po uszy i ma nawet swój własny kanał to recenzowania gier to trudno oczekiwać że zgłębi Epica do jego głębi i dobrze go pozna :D Nie ma na to czasu bo musi go poświęcić całym setkom innych tytułów.
W Epic gram od dwóch lat. Jako, że nie była to gra dostana do recenzji, a kupiona, to mogłem sobie "poczekać" przed recenzją. Fakt, nie wspomniałem o drafcie w recenzji, moja wina, ale ocena końcowa obejmuje draft (poza tym jest to ocena po dwóch latach grania w Epic, więc nadal wysoko, jak na dwa lata tłuczenia pojedynczego zestawu). Bez draftu dawno bym skończył z tą grą, bo mono decki szybko się kończą jeśli chodzi o fun. Mimo wszystko draft choć daje pewne poczucie niepewności, też po jakimś czasie przestaje dawać ten powiew świeżości. Mam nadzieję, że jak kupię sobie pakiety Tyrantów, znowu będzie bosko.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Xfenix »

Tomku czy recenzja powstała bo pojawił się cień szansy na polskie wydanie tej gry?
Mamy już wydane Star Realms i na horyzoncie majaczy polskie wydanie Hero Realms więc może i Epic ?
:)

Pozdrawiam i zabieram się za oglądanie wideo recenzji.
:wink:
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: polwac »

Xfenix pisze:Tomku czy recenzja powstała bo pojawił się cień szansy na polskie wydanie tej gry?
Mamy już wydane Star Realms i na horyzoncie majaczy polskie wydanie Hero Realms więc może i Epic ?
:)

Pozdrawiam i zabieram się za oglądanie wideo recenzji.
:wink:
Też mam taką nadzieję, już od bardzo dawna czekam z niecierpliwością na polskie wydanie.
Myślę, że po star realms i hero realms nadszedł w końcu czas na EPIC Card Game! :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: misioooo »

Gambit pisze:Mam nadzieję, że jak kupię sobie pakiety Tyrantów, znowu będzie bosko.
To masz złą nadzieję... Będzie Epicko :) Ja po kilku grach stweirdziłem, że to Magic jest okrojony z nudy i została tylko dynamika - to co tygryski lubią najbardziej :) (kilka lat temu, jak tylko Epic mi przyszedł z Kickstartera.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

do tej pory wyszły 3 cykle, kazdy po 4 dodatki:
Epic Card Game: Pantheon
Epic Card Game: Tyrants
Epic Card Game: Uprising
co daje 36 nowych kart do kazdego koloru :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Gambit »

Rafal75 pisze:do tej pory wyszły 3 cykle, kazdy po 4 dodatki:
Epic Card Game: Pantheon
Epic Card Game: Tyrants
Epic Card Game: Uprising
co daje 36 nowych kart do kazdego koloru :)
Czyli dodatkowa talia i 1/5 talii jeszcze. Sama słodycz :)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Dokładnie. W USA gra ma coraz więcej zwolenników, dodatki wyprzedają się. Dla mnie jest zdecydowanie bardziej dynamiczniejsza niz MTG, przez to ciekawsza. No i nie trzeba tony kasy wydawać aby miec szanse na zwycięstwo :)
ODPOWIEDZ