Epic Card Game (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: magneticzero »

W linku gameplay od twórcy :) polecam świetnie pokazuje jak wygląda gra


https://www.youtube.com/watch?t=956&v=jaaNJ_ANEqE
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Flogiston »

Może komuś nie przypadło jednak do gustu i chce się pozbyć? Chętnie odkupię :) Do tej pory wyrzucam sobie rezygnację z Kickstartera.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: janekbossko »

Ciezko chyba bedzie bo gra przeswietna!
Ciezko sie polapac w ilosci słów kluczy bo brak tutaj wszytskim znanych MtGowych zwrotow ale wiadomo z jakiego powodu ;)
Feeling rzeczywiscie w/w karcianki jak najbardziej obecny a ilosc kombosow i zaleznosci miedzy kartami powoduje delikatny paraliz.
Gralem z kilkoma znajomymi i wszysycy wlacznie ze mna stwierdzili ze kazda karta to jakis chodzacy koks. Tutaj nie ma slabych kart a kazda jestes w stanie zaszkodzic przecienikowi. Czy jest to zwyczajny samograj w stylu "mam na rece i gram wszytsko" czy sa oczywiste wybory? Chyba za wczesnie o opinnie na ten temat.
Zabawy jest wbród! Wszytskim sie podoba a to chyba najwazniejsze :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Lipa »

Też chętnie odkupię :)
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: magneticzero »

Widzialem jedna kopie na allegro ktos wrzucil mozecie probowac ;)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Martin_Valdez »

W info z 10/10 podają, że sprzedaż detaliczna w sklepach rusza 14/10. Martwi mnie fakt, że w Polsce żaden sklep nie ma tego w przedsprzedaży.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: magneticzero »

Grałem już 3 razy, gra jest jak dla mnie świetna, szybka a jednocześnie jest sporo opcji zagrań na ręce. Trochę ciężko się przestawić że nie można zagrywać kart w odpowiedzi jak to jest w mtg ale myślę że to zdecydowanie zmiana na +.

Polecam wydrukować sobie z bgg żetony golda żeby łatwo śledzić czy już się go użyło czy nie oraz znacznik 1 gracza przygotować może być pomocny.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: mauserem »

Nie miałem za wiele czasu ostatnio, więc rozkmina była na raty, dopiero wczoraj mieliśmy okazję usiąść do tego tak mocniej.
Ale muszę przyznać, że zaliczyłem lekkie odbicie od muru.
Game flow nie jest dostatecznie czytelny, trzeba opanować kilka istotnych terminów, których definicje nie są, w dość generycznej instrukcji, dostatecznie jasno wytłumaczone. (na szczęście widać, że White Wizard dość szybko reaguje na ten problem i na bgg pojawiają się klaryfikacje).
Generalnie jeśli ktoś nie ma doświadczenia z MtG to ma lekko w plecy moim zdaniem.
Dobrym rozwiązaniem jest zrobić sobie wizualna pomoc, z kolejnością tury i momentami w których przeciwnik może reagować - bo może, w trakcie ataku można deklarować blokowanie, lub zagrywać zdarzenia (lub bohaterów jak zdarzenia z umiejętnością Ambush)
jakiś prosty znacznik i przestawiać go sobie faza po fazie. Trzeba sobie niestety przeorać zwoje i wyrobić początkowo nienaturalne odruchy. Tak jak wspominano wyżej - warto jakoś na początku zaznaczać tego jednego golda - bo ucieka kiedy został wydany i jak długo jest dostępny. Niejasne dla mnie jest też odkładanie punktów "damage" na bohaterach. Tzn jak bohater ma więcej HP i obrywa na raty może to uciec (potem wraca do poziomu maksymalnego) i na początku dodatkowo miesza - więc sytuacji w których można coś popieprzyć jest sporo. Na razie jest za wcześnie, żeby wydawać jakieś werdykty - ale prostota zasad z dynamiką rozgrywki jak w Star Realms to to nie jest. Dość dziwne jest granie taliami frakcji - takimi nei mieszanymi - niby zalecana opcja na początku. A moim zdaniem wręcz przeciwnie - karty jednej frakcji dziwacznie się kombują. Do tego dochodzi to wrażenie, że niczego nie możesz odrzucić bo to ewidentna strata jest. Moim zdaniem lepszy jest miks wszystkiego, można wtedy (niewątpliwie kosztem dynamiki) jakoś wypracować sobie ciąg decyzji w co się idzie i próbować to rozwijać. Tak więc pierwsze ogrywanie i lekki mindfuck na wejściu - learning curve dość stromy.
Popróbuje - bo tak łatwo nie odpuszczam. Ale już to chłodne nastawienie pozostaje. Nie czuję w tym tej synergii jaka występuje miedzy kartami w Star Realms - ot taka kolejka ładnych ale zupełnie nie klejących się postaci przeplatana magicznym tornadem :) No nic na razie mam silne postanowienie dania tej grze szansy, a jak nie wyjdzie - jest do wzięcia :mrgreen: taki lajf...
Awatar użytkownika
Powergames
Posty: 52
Rejestracja: 30 wrz 2015, 09:15

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Powergames »

Jak to żaden sklep nie ma preordera ;)
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: magneticzero »

O super ze macie ;) a mozecie zamowic jakies zestawy turniejowe?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Gambit »

Najgorzej, że nie da się dostać tych fajnych pakietów promo :(
Awatar użytkownika
Powergames
Posty: 52
Rejestracja: 30 wrz 2015, 09:15

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Powergames »

Na dzień dzisiejszy tylko to można zamawiać, jeśli się pojawi coś więcej i będą chętni na pewno sprowadzimy albo zrobimy preorder :)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Flogiston »

Nie znałem waszego sklepu, strasznie mało przejszysta strona ;). Nieźle, że macie Epic - gratulacje, bardziej spodziewałem się tego po planszomanii jak w przypadku Star Realms.

A co do promek z KS, dziś przyjdzie moja paczka z Epic + promo, jak mi nie podejdzie to puszczam dalej, ale tylko w całości :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Gambit »

Flogiston pisze:Nie znałem waszego sklepu, strasznie mało przejszysta strona ;). Nieźle, że macie Epic - gratulacje, bardziej spodziewałem się tego po planszomanii jak w przypadku Star Realms.

A co do promek z KS, dziś przyjdzie moja paczka z Epic + promo, jak mi nie podejdzie to puszczam dalej, ale tylko w całości :)
Ustawiam się w kolejce :)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Martin_Valdez »

No ja rozpuściłem pytanie po 3 największych sklepach i nie doczekałem się na czas odpowiedzi niestety kupując (dzisiaj w nocy) Epic i SR Colony w jakimś francuskim sklepie :/ Zobaczymy jak bardzo przepłaciłem przez koszty durnej przesyłki:/ Ku przestrodze innych z podobnymi do moich zamiarami - wstrzymajcie się. Planszomania ma mieć obie pozycje podobno w ciągu najbliższych 10 dni.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Gambit »

A ja dziś odebrałem swoją kopię Colony Wars i Epic (bez KSowych promek) przywiezione prosto z Essen :) Jest MOC!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Toudi »

Ja obie zamowilem z CoolStuffInc :)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Martin_Valdez »

Ja miałem zamówić właśnie też w Cool ale w kalkulacji przesyłki nie znalazłem Polski :/ ile przesyłka?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: pattom »

Czołęm,

ktoś grał w 4 osoby ? Jak działa ?
Karty mają wymiar ccg/lcg ?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: janekbossko »

Gralem we 4 i gra sie do lewego tzn mamy za zadanie wyeliminować go ALE wydarzenia mozna zagrywać na obu sąsiadów. Wszytsko ladnie dziala :) gramy albo dopowiedzieć czyjejś śmierci albo do ostatniego zykacego.
Rozmiar ccg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: pan_satyros »

Czy wydanie PL jest rozważane? Ktoś coś?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: janekbossko »

Bylo by milo bo gra jest epicka.
Problem w tym ze kazda karta sama w sobie moze dzialac na kilka sposobów wiec wersja rodzima by sie przydała :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: pattom »

Star Realmsów nie wydano PL to i Pewnie Epica nie będzie, a szkoda.
Tekstu na kartach jest mało i łatwy do zapamiętania, ilość kart 120 sztuk nie przytłacza, da się zapamiętać nawet dla graczy nie umiejących angielskiego.

Może ktoś się pokusie na tłumaczenie instrukcji i da na BGG.
janekbossko pisze:Gralem we 4 i gra sie do lewego tzn mamy za zadanie wyeliminować go ALE wydarzenia mozna zagrywać na obu sąsiadów. Wszytsko ladnie dziala :) gramy albo dopowiedzieć czyjejś śmierci albo do ostatniego zykacego.
Rozmiar ccg

Na 4 osoby wymagane jest 2 czy 3 podstawki ?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Gambit »

pattom pisze: Na 4 osoby wymagane jest 2 czy 3 podstawki ?
Jedna. Masz cztery kolory po 30 kart.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: pattom »

Gambit pisze:
pattom pisze: Na 4 osoby wymagane jest 2 czy 3 podstawki ?
Jedna. Masz cztery kolory po 30 kart.
Fakt już doczytałem w instrukcji :-)
ODPOWIEDZ