Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: misioooo »

Też chętny wstępnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Elrond »

Biorę :twisted:
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: nanautzin »

+1 na zakupy :)
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: mckil »

Wiadomo już jakie będą koszta? Też byłbym wstępnie zainteresowany.
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: rabitto »

mckil pisze:Wiadomo już jakie będą koszta? Też byłbym wstępnie zainteresowany.
Oczywiście kupię !

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: Maly.drukarz »

Aby nie zaśmiecać wątku z grą: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=53533

Temat odnośnie dodatku, wszystkie nowości i informacje.
Pilnie poszukiwany grafik do pomocy!!!

Pozdrawiam.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wincenty Jan »

Wybaczcie, że przerywam temat o dodatku ale chciałem coś ważnego powiedziec o czym doskonale wiecie , a o czym ja się dopiero dzisiaj przekonałem...
Gra jest K A P I T A L N A
Dziękuję.

i pisze to entuzjasta euro gier , który unikał wszystkiego co związane z warhammerem jak ognia.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Moonday »

Gra jest K A P I T A L N A
Dlaczego mi to robisz? :P Ps. Ile czasu zeszła wam pierwsza gra? Wiem, to pytanie wraca jak grypa zimą.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wincenty Jan »

Moonday pisze:
Gra jest K A P I T A L N A
Dlaczego mi to robisz? :P Ps. Ile czasu zeszła wam pierwsza gra? Wiem, to pytanie wraca jak grypa zimą.
To była moja druga rozgrywka ale po długiej przerwie i poprzednia była w gronie dwuosobowym. Teraz graliśmy na trzy osoby i tak ok 4 godzin ale do tego jeszcze szukanie „drobnicy” w zasadach i pare razy musieliśmy przerywać z racji telefonów, obiadów itp. Byłem tak zauroczony rozgrywka , że nie pamietam kiedy ten czas tak zleciał. Rewelacja. Oczywiście pierwsza rozgrywka będzie dłuższa. Ale warto! Warto przynajmniej skosztować ten tytuł aby wiedzieć jak powinna smakować dobra konfrontacja! Z serca polecam!
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: Do0ctor »

Wincenty Jan pisze:
Moonday pisze:
Gra jest K A P I T A L N A
Dlaczego mi to robisz? :P Ps. Ile czasu zeszła wam pierwsza gra? Wiem, to pytanie wraca jak grypa zimą.
To była moja druga rozgrywka ale po długiej przerwie i poprzednia była w gronie dwuosobowym. Teraz graliśmy na trzy osoby i tak ok 4 godzin ale do tego jeszcze szukanie „drobnicy” w zasadach i pare razy musieliśmy przerywać z racji telefonów, obiadów itp. Byłem tak zauroczony rozgrywka , że nie pamietam kiedy ten czas tak zleciał. Rewelacja. Oczywiście pierwsza rozgrywka będzie dłuższa. Ale warto! Warto przynajmniej skosztować ten tytuł aby wiedzieć jak powinna smakować dobra konfrontacja! Z serca polecam!

Ja zdecydowanie wole grać parzysta liczba graczy. U nas na 4os zajmuje tez koło 4h.
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: weejet »

Do0ctor pisze: Ja zdecydowanie wole grać parzysta liczba graczy. U nas na 4os zajmuje tez koło 4h.
Parzysta to chyba znaczy 4... bo na 2 osoby to tak srednio ;)
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forbidden Stars

Post autor: Mir4ge »

weejet pisze: Parzysta to chyba znaczy 4... bo na 2 osoby to tak srednio ;)
Według BGG na 2 chodzi lepiej niż na 4. Sporo osób chwali rozgrywkę dwuosobową.
buhaj
Posty: 1043
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 510 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: buhaj »

Pojedynek jest swietny i niejednokrotnie wolę GO grać niż w 3 lu 4 osoby. Niebagatelny wpływ na taka decyzje ma (oprócz innych zalet) czas trwania tego wariantu
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: weejet »

Mir4ge pisze:
weejet pisze: Parzysta to chyba znaczy 4... bo na 2 osoby to tak srednio ;)
Według BGG na 2 chodzi lepiej niż na 4. Sporo osób chwali rozgrywkę dwuosobową.
Wedlug bgg best jest na 3 osoby, a Do0ctor woli na 4 ;) jak widac kazdy ma swoje zdanie, a moje jest takie ze wariant dla 2 graczy jest najsłabszy - plansza 2x3 kafle z frontem walki gdzies posrodku i gra do pierwszego błedu.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: raj »

Zgadzam się, że najlepsza jest na 4. To zresztą wspólna cecha tego typu gier wieloosobowych - im więcej osób tym lepiej.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: Veridiana »

Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Szaweł »

Veridiana pisze:Recenzja gry na GF 8)
I właśnie ceny skoczyły w górę... To ile Raj ma tam pochowanych nówek w domu? ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: janekbossko »

dwa dni temu i w ceneo i na alledrogo dało się znaleźć po 330 zł a dziś po recenzji 490
:twisted:
już wiemy kto go sponsoruje ;)

recenzja bardzo dobra
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: janekbossko »

.
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Forbidden Stars

Post autor: Ziemowit »

janekbossko pisze:dwa dni temu i w ceneo i na alledrogo dało się znaleźć po 330 zł a dziś po recenzji 490
:twisted:
już wiemy kto go sponsoruje ;)

recenzja bardzo dobra
To nie przez recenzję. Ceny skoczyły po poście na fb jednego profilu planszówkowego ;). W mig się Zakazane wyprzedały - poza tymi, które nagle kosztują w sklepach po 500 zł.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Forbidden Stars

Post autor: sidmeier »

Ziemowit pisze:
janekbossko pisze:dwa dni temu i w ceneo i na alledrogo dało się znaleźć po 330 zł a dziś po recenzji 490
:twisted:
już wiemy kto go sponsoruje ;)

recenzja bardzo dobra
To nie przez recenzję. Ceny skoczyły po poście na fb jednego profilu planszówkowego ;). W mig się Zakazane wyprzedały - poza tymi, które nagle kosztują w sklepach po 500 zł.
Spekulanci ala dżanushe już w formie, też sprawdziłem. Ale taka refleksja? Na co to wszystko, bedę powszechnie odradzał kupowania tej słabizny, kobyła na wiele godzin, niewielu wytrzyma. 500 zł? niga, please. Dobra, ładne wykonanie i można sobie powalczyć, ale już za 300 można było nosem narzekać, gry fantasy podobne, a więcej figurek, albo takie Star Wars tańsze, a duuuużo lepsze. I co, niby dżanushe kupują na spekulacje? Żałosne. Kto chce grać, to sobie gra i lubi tytuł, ale absolutnie bym się nie napinał. Skoro poszło z rynku, to tym lepiej, więcej miejsca na ciekawsze gry, nie kupujcie tej przeciętniawej w ogólnym rozrachunku gry.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Każdy ma prawo do własnego zdania.

Forbidden Stars to moja ulubiona gra, 10/10. Niestety nie grałem we czwórkę, ale 1vs1 działa wyśmienicie a na trzech graczy jeszcze lepiej.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: Forbidden Stars

Post autor: n0b0dy88 »

sidmeier pisze:
Ziemowit pisze:
janekbossko pisze:dwa dni temu i w ceneo i na alledrogo dało się znaleźć po 330 zł a dziś po recenzji 490
:twisted:
już wiemy kto go sponsoruje ;)

recenzja bardzo dobra
To nie przez recenzję. Ceny skoczyły po poście na fb jednego profilu planszówkowego ;). W mig się Zakazane wyprzedały - poza tymi, które nagle kosztują w sklepach po 500 zł.
Spekulanci ala dżanushe już w formie, też sprawdziłem. Ale taka refleksja? Na co to wszystko, bedę powszechnie odradzał kupowania tej słabizny, kobyła na wiele godzin, niewielu wytrzyma. 500 zł? niga, please. Dobra, ładne wykonanie i można sobie powalczyć, ale już za 300 można było nosem narzekać, gry fantasy podobne, a więcej figurek, albo takie Star Wars tańsze, a duuuużo lepsze. I co, niby dżanushe kupują na spekulacje? Żałosne. Kto chce grać, to sobie gra i lubi tytuł, ale absolutnie bym się nie napinał. Skoro poszło z rynku, to tym lepiej, więcej miejsca na ciekawsze gry, nie kupujcie tej przeciętniawej w ogólnym rozrachunku gry.
Nie wiem jakie Star Wars masz na myśli ale mnie na przykład to uniwersum wcale nie pociąga. ZG uważam za doskonałą grę i jest wysoko w moim top. Każdy ma prawo grać w co chce i kupować co chce i za ile chce. Boli Cię że ktoś wyda na tę grę 500 zł? Czy boli Cię że ktoś za tyle sprzedaje? Może w Tobie odzywa się janusz że tak nie zrobiłeś?
Jak ktoś ma ochotę kupić sobie ZG za 500 to niech kupuje, jego wola. Ja nie rozumiem czemu ludzie wydają grube pieniądze na jakieś bazgroły które są niby dziełami sztuki nowoczesnej ale nie robię z tego afery.
Faello
Posty: 201
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 24 times
Been thanked: 45 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Faello »

Miałem Zakazane Gwiazdy i pozwoliłem im odejść z tego samego powodu dla którego pozwoliłem kiedyś odejść Horus Heresy- gra jest za słaba w porównaniu do oczekiwań, ale w przeciwieństwie do przyciężkawego Horus Heresy wypełnia pewną niszę tzn. średnio szybkiej strategii kosmicznej dla 3 graczy, natomiast przy tych cenach, mając na koncie rozgrywki w Twilight Imperium, po prostu polecam Twilight Imperium (Jak macie czas na rozgrywkę na 3ech graczy w FS to na to też macie).

Jeżeli chodzi o Star Wars: Rebelię to jest to gra wybitna i jedyne co mają ze sobą wspólnego te gry to genre (strategia kosmiczna), wydanie (figurki) i wydawcę (FFG) i piszę to jako fan Warhammera 40K. Jeżeli nie nosicie koszulek z napisem WAAAGH! tylko szukacie czegoś co śmiga na +3 graczy to bierzcie najnowsze TI - jak na 2óch - bierzcie Star Wars: Rebelię (ta gra jest genialna i FS w ogóle się do niej nie umywa w opcji 1vs1.

FS olejcie albo spekulujcie nią chyba że nie znosicie TI i SW. Jak musicie mieć plecak, rower i kurtkę z napisem WH40K to bierzcie FS póki jeszcze można to gdzieś dostać.

UPDATE: Tym bardziej jeśli macie zapłacić za tą grę +600 PLN...
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 12:02 przez Faello, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: raj »

janekbossko pisze:dwa dni temu i w ceneo i na alledrogo dało się znaleźć po 330 zł a dziś po recenzji 490
:twisted:
już wiemy kto go sponsoruje ;)
Stanowczo i z wielkim żalem zaprzeczam. :)
janekbossko pisze:recenzja bardzo dobra
Dziękuję. Prawie idealnie się wstrzeliłem z terminem...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ