Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: Forbidden Stars

Post autor: n0b0dy88 »

Jeśli cena takich figurek z druku 3D nie będzie zabijać to już zacieram ręce.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bludgeon »

n0b0dy88 pisze:Jeśli cena takich figurek z druku 3D nie będzie zabijać to już zacieram ręce.
Będzie tak samo jak z płytami CD w latach 90tych. Na początku jedna kosztowała 20 zł, potem 10, potem 5 a potem złotówkę. Ceny figurek 3d zejdą do sensownego poziomu na 100%, tylko trzeba będzie poczekać kilka lat.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Morgon »

Zagraliśmy wczoraj pierwszą rozgrywkę w składzie 3-osobowym. Tłumaczenie zasad, wczytywanie się w karty, źle zagrywane rozkazy - lekko nie było. 6 godzin zeszło. Rozgrywka fajna, zakończona zwycięstwem orków poprzez kontrolowanie większej ilości światów niż chaos, który również miał 2 cele zdobyte. Mechanicznie bardzo przystępna gra, ale żeby dobrze w nią grać to trzeba poznać dobrze karty swojej frakcji i jej możliwości bo inaczej to gra się jak dziecko we mgle. Mam nadzieję zejść do 3,5 godziny przy 3 osobach jak już się ogramy. Klimat jest świetny, unikalność każdej frakcji fajnie oddana. Trochę mnie zdziwiło, że orkowie mają tak dużą przewagę obrony do ataku, na szczęście karty walki dodają im kopa w ofensywie.
Mam przy okazji takie pytanie - czy można gdzieś pobrać skany kart po polsku, bo moi współgracze chcieliby się dobrze zapoznać z taliami swoich frakcji przed następną grą?
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

Hmm 3,5h na 3 osoby to będzie rewelacyjny wynik. Moim zdaniem bardziej realne jest 4,5h. Co mi przypomina, że trzeba zorganizować kolejną partię, od ostatniej minął prawie miesiąc.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Majkel89 »

Wczoraj dwie gry w ZG. :D

Ta gra po około 30-40 grach się nie nudzi.

Wczoraj na 3 graczy zmieściliśmy się w 2h15 min, około 5H zajeły nam dwie gry :)

1 gra: Eldarsi, Chaos i Space Marins - wygrana Chaosu poprzez zdobycie 3 żetonu w 6 rundzie.
2 gra: Eldarsi, Orkowie i Space Marins - wygrana Orków w 8 turze poprzez zdobycie 3 żetonów

Ta gra jest rewelacyjna, ale uważam że gra SM jest ciężka...
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Morgon »

Rewelacyjny czas, widac ogranie procentuje. Ja gralem tylko raz, ale bitwy nie trwaly dluzej niz kilka minut, a nie jak niektorzy pisza, ze 15 minut I mozna isc na piwo...
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: weejet »

Po 2h15min udalo sie wygrac na cele? Niezle. Jak czesto udaje Wam sie wygrac przed czasem? Nie gralem w pelnym skladzie ale u mnie ta gra nie ma szans na skonczenie przez zdobycie zetonow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Majkel89 »

Dość często w naszych grach na 3 osoby wygrywa ktoś po zdobyciu 3 żetonu (80% parti kończy się przed osotatnia turą). Czas skraca się z gry na grę, po 30 partiach spokojnie 2h-2h30min.

Także uważam że ludzie przesadzają z oceną długości walki czy samej rozgrywki w ZG, po prostu ta gra rozpędza się z każdą rozegraną partią.

Ktoś wie czy dodatkowe frakcje (gdzieś na forum był linki) ktoś spolonizuje?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Majkel89 pisze:Dość często w naszych grach na 3 osoby wygrywa ktoś po zdobyciu 3 żetonu (80% parti kończy się przed osotatnia turą). Czas skraca się z gry na grę, po 30 partiach spokojnie 2h-2h30min.

Także uważam że ludzie przesadzają z oceną długości walki czy samej rozgrywki w ZG, po prostu ta gra rozpędza się z każdą rozegraną partią.

Ktoś wie czy dodatkowe frakcje (gdzieś na forum był linki) ktoś spolonizuje?
U nas, również po okołu 30 partiach w 3 osoby, praktycznie cały czas kończy się w ostatniej rundzie i jak skończymy w 3 godziny to jest niezły wynik. Nie zgadzam się więc z tym "przesadzaniem" :wink:
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

W następny weekend mam ustawioną grę trzyosobową, w tym jeden debiutant. Nie przewiduję mniej niż 5h gry :/
GoT, FS, SR, WH4OK:C
cinek190
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2013, 23:03
Has thanked: 59 times
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: cinek190 »

Czesc. Czy ktos moglby napisac jakie bledy wystapily w tlumaczeniu gry na polski? Waham sie miedzy polska a angielska wersja, i po ostatnim blamazu Galakty z LCG Horroru w Arkham, wolalbym nie kupowac rojacego sie od bykow produktu.

Z gory dziekuje.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: ptf »

W polskim tłumaczeniu zdaje się nie ma baboli, co więcej uwzględniono na kartach poprawki z erraty.

btw niedawno rozegrałem pierwszą partię, w której wystąpili Eldarzy. Frakcja jest naprawdę ciekawa i wymaga jak każda inna specyficznego podejścia. I love this game ;)
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Eltonos »

Witam
Pierwsza gra przede mną i mam dwa pytania:

1) Będziemy grać na 3 osoby, czy rzucać się od razu na własne budowanie planszy (tym bardziej, że jeden z graczy chciałby grać Eldarami), czy rozsądniej będzie skorzystać z ustawienia szkoleniowego? Obawiam się, że dla osób, które nie czytały nawet instrukcji, rozstawienie objectivów, a przede wszystkim wojsk, może być kłopotliwe. Jak to w praktyce wychodzi? Ewentualnie jakieś porady jak rozstawić wojsko?

2) Podobno Ultramarines są trochę słabsi i istnieje dodatkowa zasada stworzona przez jednego z projektantów gry aby ich zbalansować, mianowicie dodanie do startowych wojsk jednego bastionu. Czy korzystacie z tej zasady i czy wprowadzać ją od razu do pierwszej gry?
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Alwirin »

Pierwsze kilka gier i tak jest na zapoznanie się, więc o balans bym się wcale nie martwił - tym bardziej, że problemem Marinsów jest mała mobilność, a nie siła w walce (osobiście uważam wręcz, że w walkach są najlepsi). Co do eldarów, to raczej bym zastosował rozstawienie szkoleniowe dla 3 graczy, ale popodmieniał jednostki orków na eldarów - powinno być ok.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Morgon »

Graj wg szkoleniowego. I tak nawet jak przeczytałeś instrukcję to będzie trzeba się nią posiłkować bo nie wszystko się spamięta mimo, że reguły są dosyć proste. Popełnicie i tak sporo błędów więc balans nie ma tu nic do rzeczy jak się nie umie grać daną frakcją, a przecież się nie umie jak się nigdy nie grało ;) Każda frakcja ma wady i zalety, z którymi musi sobie radzić/wykorzystywać. Trudno mówić o braku balansu, to raczej odczucia ludzi, którzy grają frakcją nie pasującą do ich stylu gry, a więc nie grają nią w optymalny sposób, lub grają z osobą, która doskonale wyćwiczyła grę jedną frakcją. Czytałem już opinie, że Orkowie są przegięci, innym razem, że Eldarzy, bo wygrali 3 gry z rzędu ;) Należy do takich opinii podchodzić z rezerwą. Po prostu cieszcie się grą, to nie turniej o złote gacie :D
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Deathhammer »

Gdybym miał już wskazywać na najsłabszą frakcję to faktycznie Space Marines(ciężkie early), ale ogólnie gra jest świetnie zbalansowana. Nie widzę problemu, aby którakolwiek z frakcji zwyciężyła. Wszystko rozbija się o podejście do danej armii i styl gry. Ja, gdy po jakiś 7-8 grach Eldarami zagrałem po raz pierwszy SM byłem dosyć zagubiony :)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: krecilapka »

Każda frakcja ma swój własny styl gry. Póki co gotów jestem skłonić się do opinii że to może współgrać z preferencjami i talentem osobistym. Mam kolesia który po wylosowaniu chaosu jest pewniakiem do wygranej. Wykorzystuje bezbłędne wszystkie mocne strony tej frakcji. Wygrywa nią zawsze. Ale ten chaos jest przegięty tylko w jego rękach ;). Gdy ktoś inny prowadził tę nacje efekt nie występuje.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

krecilapka pisze:Każda frakcja ma swój własny styl gry. Póki co gotów jestem skłonić się do opinii że to może współgrać z preferencjami i talentem osobistym. Mam kolesia który po wylosowaniu chaosu jest pewniakiem do wygranej. Wykorzystuje bezbłędne wszystkie mocne strony tej frakcji. Wygrywa nią zawsze. Ale ten chaos jest przegięty tylko w jego rękach ;). Gdy ktoś inny prowadził tę nacje efekt nie występuje.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Osobiście jestem przekonany, że to się układa tak, od najlepszego do najgorszego:
1. Chaos
2. Orki
3. Eldar
4. Space Marines

O tym dlaczego to można napisać cały referat, analizując od siły jednostek po jakość kart wydarzeń.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Deathhammer »

Valarus pisze:
krecilapka pisze:Każda frakcja ma swój własny styl gry. Póki co gotów jestem skłonić się do opinii że to może współgrać z preferencjami i talentem osobistym. Mam kolesia który po wylosowaniu chaosu jest pewniakiem do wygranej. Wykorzystuje bezbłędne wszystkie mocne strony tej frakcji. Wygrywa nią zawsze. Ale ten chaos jest przegięty tylko w jego rękach ;). Gdy ktoś inny prowadził tę nacje efekt nie występuje.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Osobiście jestem przekonany, że to się układa tak, od najlepszego do najgorszego:
1. Chaos
2. Orki
3. Eldar
4. Space Marines

O tym dlaczego to można napisać cały referat, analizując od siły jednostek po jakość kart wydarzeń.
Uważasz, że grze brakuje balansu? Zmieniłbyś coś?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Deathhammer pisze:
Uważasz, że grze brakuje balansu? Zmieniłbyś coś?
Każdą frakcją da się wygrać, ale SM mają dużo bardziej pod górkę.

Co do zmian - zacząłbym od trochę wzmocnienia kart marines:
- Drop pod Assault - dodałbym, żeby druga zdolność działa również ze Scoutami, teraz działa tylko z SM
- Rites of Battle powinno dawać możliwość kupienia dowolnego Upgrada, nie tylko order upgrade - talia wydarzeń SM potrzebuje pomocy, bo jest za słaba

Oprócz tego może zabrałbym jedną ikonę Morale z Waaagh!, moim zdaniem ta karta jest za mocna.

Czyli nie robiłbym tutaj żadnej wielkiej rewolucji, nie jest aż tak źle. Jeżeli to by nie wystarczyło to zastanawiałbym się dalej.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Deathhammer »

Ja bym zmienił tą kartę:

Obrazek

Jest niesamowicie sytuacyjna, czasem może uratować grę, ale w większości przypadków nie nadaje się do niczego. Reszta jest ok.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Deathhammer pisze:Ja bym zmienił tą kartę:
Spoiler:
Jest niesamowicie sytuacyjna, czasem może uratować grę, ale w większości przypadków nie nadaje się do niczego. Reszta jest ok.
Tylko jak ją zmienić, żeby to jakoś działało? Bo słabe jest, to bez dwóch zdań.
Natomiast jak wspominałem Rites of Battle nie jest ok
- pozwala kupować tylko order upgrades
- potrzebujesz mieć odpowiednio dużo miast, żeby kupić cokolwiek sensownego, (czyt. min jedno)
- musisz mieć bastiony, żeby dostać jakąkolwiek zniżkę

Sytuacyjne i słabe.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: schizofretka »

Alleluyah! Jak sie cieszę, że nie zmniejszyłem pudełka. Więc jednak dodatek wykorzysta nadmiarowe miejsce. Czekam na projekty 3d oraz dobalansowanie. Ewentualnie pewnie można polować na modele do Epic.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Deathhammer »

Że co?! Jaki dodatek?

Chyba że mówisz o nieoficjalnych frakcjach z BGG...
Tylko jak ją zmienić, żeby to jakoś działało? Bo słabe jest, to bez dwóch zdań.
No właśnie nie mam pojęcia jak zachować dotychczasowy charakter tej karty i sprawić ją mocniejszą. Zastąpiłbym tą kartę w ogóle czymś innym, np:

Pole Minowe

PLAN: Odrzuć w momencie, gdy jednostki wroga poruszyły się na twój przyjazny świat i wywołały walkę. Przed rozpoczęciem walki, rzuć 2 kostkami, +1 za każde posiadane miasto. Przeciwnik otrzymuje tyle obrażeń, ile wypadło bolterów. Te obrażenia nie mogą rozbić jednostek.

Taka luźna koncepcja ;)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: costi »

SM i pola minowe kompletnie nie idą w parze jeśli chodzi o klimat. Skoro karta nazywa się Unwavering Resolve, to może coś ułatwiającego pozostanie im na placu boju, żeby przeciwnik musiał się naprawdę napocić żeby ich przegonić z systemu..
Nie znam mechaniki, więc jeśli takie coś już jest, to sorki ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ