Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Błysk »

Harun pisze:Dzięki błysk za relację
Nie ma problemu, jeśli nadal będą w Krakowie otwarte testy to z chęcią zagram i sprawdzę co kombinujecie. ;) Zwłaszcza, że gra mi się podoba i jeśli tylko miałbym tu kamerę i waszą zgodę, to próbowałbym coś nagrać na YT.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Rocy7 »

Kampania ruszyła 139 zł całkiem niezła cena.

https://www.wspieram.to/krolzebrakow

Na planszy faktycznie trochę wolnej przestrzeni, ale ogólnie mi się podoba.
Kacper Ryx pisze:każdy herszt miał stale aktywną dodatkową zdolność, Kacper Ryx miał różne zastosowania, posiadanie miejsc specjalnych dodawało kolejne modyfikatory. Były również pomysły na wydarzenia z historii Krakowa, które modyfikowały nieco zasady każdej tury, była nawet poruszająca się karawana, którą można okraść nie wiedząc co się w niej znajduje a mogłyby to być dukaty, towary luksusowe, albo... ukryte draby miejskie.
Te elementy bardzo zwiększyłyby regrywalność oraz atrakcyjność gry dla mnie - bez nich mam wrażenie kupowania trochę okrojonej wersji. Jaka jest szansa, że to faktycznie znajdzie się w grze / dodatku / wariancie zaawansowanym do ściągnięcia ze strony gry? I kiedy? ;)

Edit jeśli dobrze rozumiem unikalne zdolności hersztów są 2 celem?
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Czołem !

Wystartowaliśmy na wspieram.to !
Akcja potrwa do 15 listopada, zapraszam serdecznie do zapoznania się z grą oraz akcją:)

https://www.wspieram.to/krolzebrakow

Pozdrawiam,
Kacper Ryx
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Tycjan »

Dorzucę jeszcze tekst związany z grą jaki ukazał się na ZnadPlanszy.pl :)
O grze opowiada współautor - Łukasz Wrona.

Link: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/1 ... o-krakowa/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Te elementy bardzo zwiększyłyby regrywalność oraz atrakcyjność gry dla mnie - bez nich mam wrażenie kupowania trochę okrojonej wersji. Jaka jest szansa, że to faktycznie znajdzie się w grze / dodatku / wariancie zaawansowanym do ściągnięcia ze strony gry? I kiedy?
Pogadam o tym z autorami gry, żeby któreś z dodatkowych zasad wprowadzić w wariancie dla zaawansowanych graczy od razu w tej wersji:)

2 cel to plansze hersztów jako fizyczny element dodatkowy tam są wypisane te przewagi początkowe, można na nich trzymać kasę, zbirów, karczmy :)
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Nie ma problemu, jeśli nadal będą w Krakowie otwarte testy to z chęcią zagram i sprawdzę co kombinujecie. ;) Zwłaszcza, że gra mi się podoba i jeśli tylko miałbym tu kamerę i waszą zgodę, to próbowałbym coś nagrać na YT.
Zgoda jest:) Ale może poczekajmy na prototyp z nowymi layoutami:) Jeśli tylko będziesz chciał to wypożyczymy do celów nagraniowych:)
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Jeszcze jedno!

Będziemy jutro na festiwalu Planszówki na Narodowym, jako Wydawnictwo JaMa, w sali "Warszawa".
Zapraszamy do naszego stoiska aby przyglądnąć się naszej grze i poznać jej zasady:)
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Rocy7 »

Kacper Ryx pisze:Pogadam o tym z autorami gry, żeby któreś z dodatkowych zasad wprowadzić w wariancie dla zaawansowanych graczy od razu w tej wersji:)

2 cel to plansze hersztów jako fizyczny element dodatkowy tam są wypisane te przewagi początkowe, można na nich trzymać kasę, zbirów, karczmy :)
dobry pomysł, chciałbym przynajmniej unikalnych zdolności hersztów w podstawce taka opcja zawsze jest ciekawa w tego typu grach.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: syfon »

Zagrałem w prototyp. Oto moje myśli i niepokoje:

Dobre myśli:
- Bardzo fajny klimat, dużo szmaczko-tekstu na kartach.
- Bardzo podoba mi się rozwiązanie z torem inicjatywy, pozwala to na niemal ciągłe zaangażowanie graczy.
- Karty inwestygacji jako kara za zwracanie na siebie uwagi władz, ciekawy mechanizm, świetnie wpasowuje się w tematykę
- Postać Ryxa krąży po planszy i dla gracza którego nawiedzi jest i negatywnym i pozytywnym zjawiskiem, fajny pomysł.
- Odwracane karty akcji są ciekawym pomysłem, ułatwiają wyznaczenie graczowi strategii na najbliższe ruchy, chociaż potrafią być też frustrujące.
- Ogólnie bardzo sprawna obszaro-kontrola, trochę przywodzi mi na myśl bardziej taktyczne (cele zmieniają się tutaj co rundę), agresywne Ankh-morpork

Niepokoje:
- Spora losowość podczas walki, może być nieco zarządzana kartami specjalnymi, jednak wciąż wynik burdy będzie zależał od turlania kostkami.
- Mam wrażenie że może następować w grze efekt kuli śnieżnej, bogaci będą się bogacić (wystawią dużo jednostek na planszę, otrzymują więcej pieniędzy), ci których los zepchnął na margines i utrzymują pojedyncza lokację bądź żadnej nie będą mieli możliwości ponownego rozkręcenia się. Pytanie do autorów jak im to wychodzi na testach.
- Wspomniane karty inwestygacji, przyśpieszające zakończenie rozgrywki, również wypadają głównie z losowych rzutów kostką, więc gracze mają realnie niewielką możliwość zarządzania czasem.
- Na kartach zadań przydało by się wyszczególnić element tekstu który realnie przekłada się na mechanikę gry, bo tak trzeba się przedzierać przez 3-4 zdania usiłując wyłuskać co realnie jest naszym zadaniem, a nie każdy może mieć na to ochotę.

Ogólnie na plus, chętnie zobaczę i zagram w pełną wersję.
Na wszystko co napisałem bierzcie poprawkę że to po jednej rozgrywce z zasadami tłumaczonymi nieco w locie, więc dzielcie wszystko na pół.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Tycjan »

Jest już instrukcja w wersji rozwojowej: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/1 ... nstrukcja/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Woltyżer
Posty: 110
Rejestracja: 09 maja 2013, 17:25
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Woltyżer »

Odniosę się do niepokojów ;)
- Spora losowość podczas walki, może być nieco zarządzana kartami specjalnymi, jednak wciąż wynik burdy będzie zależał od turlania kostkami.
Tak, lecz o zwycięstwie decyduje liczba sukcesów (wyników 4-6 na kostce). Kostki zaś otrzymujemy za
a) zbirów
b) herszta
c) karty akcji specjalnych
d) kompanów
Tak więc mamy spory wpływ na liczbę rzutów, a tym samym zwiększamy prawdopodobieństwo uzyskania sukcesów.
- Mam wrażenie że może następować w grze efekt kuli śnieżnej, bogaci będą się bogacić (wystawią dużo jednostek na planszę, otrzymują więcej pieniędzy), ci których los zepchnął na margines i utrzymują pojedyncza lokację bądź żadnej nie będą mieli możliwości ponownego rozkręcenia się. Pytanie do autorów jak im to wychodzi na testach.
Niekoniecznie. Już przy 3 graczach najsilniejszy najprawdopodobniej będzie bity przez dwóch pozostałych graczy. Ponadto jego siła wynika zapewne z kontrolowanych rewirów. Im więcej ich mam tym więcej uwagi muszę poświęcić na ich ochronę. Ponadto rozgrywkę nie musi wygrać wcale gracz najsilniejszy (czyt. z największą liczbą rewirów czy zbirów) lecz ten, kto zbierze więcej punktów miru z kart zadań - te zaś często dotyczą innych rzeczy (np. brak kart inwestygacji na ręce, lub właśnie posiadanie ich określonej liczby, itp.).
- Wspomniane karty inwestygacji, przyśpieszające zakończenie rozgrywki, również wypadają głównie z losowych rzutów kostką, więc gracze mają realnie niewielką możliwość zarządzania czasem.
Jedna z 8 podstawowych akcji w grze to przekupstwo, dzięki któremu możemy odrzucić jedną kartę inwestygacji. Ponadto im mniej nieczystych zagrywek, tym mniej inwestygacji trafia do graczy. Można zdobywać dukaty za pomocą kradzieży (i liczyć się z kartą inwestygacji) a można też iść droga bezpieczniejszą czyli używać akcji żebry, itd.
- Na kartach zadań przydało by się wyszczególnić element tekstu który realnie przekłada się na mechanikę gry, bo tak trzeba się przedzierać przez 3-4 zdania usiłując wyłuskać co realnie jest naszym zadaniem, a nie każdy może mieć na to ochotę.
Oczywiście - będzie bold ;)
Semper Fidelis. Bitwa o Lwów 1918-1919: https://www.facebook.com/GraSemperFidelis/
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Czołem!

Przebiliśmy dziś 50% ! Dzięki wszystkim za wsparcie, walczymy dalej, im szybciej dojdziemy do celu podstawowego tym większa szansa na smakowite cele dodatkowe:) Także zapraszam raz jeszcze na

https://www.wspieram.to/krolzebrakow


Dziękujemy również wszystkim za uwagi i sugestie, zaczynamy prace nad usprawnieniami uwzględniającymi Wasze rady:)

Pozdrawiam,
Ryx
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Piehoo »

Panowie przydałby się profil na Board Game Geek. Jednak zawsze dodatkowa reklama.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Błysk »

Piehoo pisze:Panowie przydałby się profil na Board Game Geek. Jednak zawsze dodatkowa reklama.
Jeśli o tym mowa: Napiszcie prośbę do Ignacego Trzewiczka, wspomina o nowych, polskich zbiórkach na gry planszowe w swoich filmach.

Dodatkowo: Powstała niedawno na FB inicjatywa, która pokazuje różne nowe kickstartery i gry ze zbiórek: Games from the crowd. Myślę, że to mocno zwiększy zasięg. ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Rocy7 »

Czy zdjecia na wspieram to sa finalne, czy planujecie jeszcze jakies korekty?
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Czołem!
Panowie przydałby się profil na Board Game Geek. Jednak zawsze dodatkowa reklama.
Dzięki za radę, zaraz się tym zajmę!
Jeśli o tym mowa: Napiszcie prośbę do Ignacego Trzewiczka, wspomina o nowych, polskich zbiórkach na gry planszowe w swoich filmach.

Dodatkowo: Powstała niedawno na FB inicjatywa, która pokazuje różne nowe kickstartery i gry ze zbiórek: Games from the crowd. Myślę, że to mocno zwiększy zasięg. ;)
Dobry pomysł:) No a GFTC to udostępniali już naszą akcję, mam nadzieję, że zrobią też tę grafę w swoim stylu:) Zara do nich napiszę.
Czy zdjecia na wspieram to sa finalne, czy planujecie jeszcze jakies korekty?
To co wrzucone - plansza, karty, monety, herszci, lokacje - tak, tak to będzie wyglądać.

W sobotę będziemy na Festiwalu Imladris w Krakowie, mam nadzieję, że uda się mieć już wszystkie karty w docelowym wyglądzie layoutów:) Zapraszamy!

Ryx
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Rocy7 »

Kacper Ryx pisze: To co wrzucone - plansza, karty, monety, herszci, lokacje - tak, tak to będzie wyglądać.
szkoda troche tej planszy.

A wiadomo choc by beda te zasady zaawansowane? chociazby jako opcjonalne?
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

szkoda troche tej planszy.
W sensie chodzi Ci o te puste przestrzenie? Czy ogólnie planszę? Zazwyczaj z opinii dotychczasowych plansza bardzo się podoba, a wielu tez te puste przestrzenie nie przeszkadzają:)

Zasady dodatkowe na pewno będą, są testowane różne warianty:)
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Rocy7 »

Kacper Ryx pisze:W sensie chodzi Ci o te puste przestrzenie?
o te przestrzenie, takie "niewykorzystane miejsce". Plansza ogólnie mi się podoba.
Kacper Ryx pisze:Zasady dodatkowe na pewno będą, są testowane różne warianty:)
czekam więc na info.
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Czołem!

Zapraszam na kolejne granie, tym razem w Domówka Cafe o 19.30.
Prawdopodobnie będą dwa prototypy z kartami na nowych layoutach (i bez błędów:P)

Obrazek
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Shiet, czy ktoś wie dlaczego nie chce mi się załączyć obrazek?
Wklepuje normalnie tę komendę "Img" z gotowych opcji stylów, wklejam url obrazka i dupa zbita...
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: mauserem »

Kacper Ryx pisze:Shiet, czy ktoś wie dlaczego nie chce mi się załączyć obrazek?
Wklepuje normalnie tę komendę "Img" z gotowych opcji stylów, wklejam url obrazka i dupa zbita...
Bo to co wklejasz nie jest linkiem do obrazka, tylko podstrony gdzie ten obrazek występuje - to istotna różnica

wersji na "biednie" spróbuj jako URL - wtedy będzie przekierowywać do tego linka :mrgreen:

w wersji "na bogato" jednak się da :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Rocy7 »

Myśleliście o zaangażowaniu jakichś organizacji promujących Kraków w kampanie? Zbiorka trochę wolno idzie, choć w przypadku wspieram to, jest szansa, iż ludzie czekają na ostatni dzwonek nie chcąc kasy na 2 miesiące zamrażać.
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

masuerem - dzięki! już zrozumiałem ocb:)

Rocy7 - oczywiście, partnerem gry jest w końcu Krakowskie Biuro Festiwalowe - dzięki temu m.in. pojawimy się na Targach Książki, mamy reklamę w Karnecie, a także wysyłkę info o akcji z ich newslettera (aczkolwiek tu pojawił się jakiś problem w ich wewnętrznych strukturach więc wciąż na to czekamy), grę miejską w Krakowie i parę innych rzeczy.

Reklamowaliśmy się na lubimy czytać.pl

Wg danych z analitics zasięg jest spory i na prawdę dużo osób odwiedziło stronę akcji.

Wspieram.to też mają jakiś problem z wysyłką newslettera, dlatego jeszcze nic nie poszło o nas. Ale jak sami mówią 70% wpłat przypada na ostatnie 2 tyg akcji:)

W tym tyg będę pisał do dziennikarzy i stronek FB o Krakowie. Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale damy radę i wierzę nie tylko w sukces pierwszego progu, ale i kilku kolejnych:)
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
Kacper Ryx
Posty: 61
Rejestracja: 07 mar 2015, 14:47

Re: Król Żebraków - gra w świecie Kacpra Ryxa

Post autor: Kacper Ryx »

Czołem !

Jesteśmy dokładnie w 1/3 naszej akcji na wspieram.to a to oznacza, że do jej końca pozostały jeszcze cztery tygodnie. Mamy 60% i powoli, powoli zbliżamy się do upragnionego celu.

Cały czas pracujemy nad grą, karty są praktycznie gotowe i najwyższa pora zacząć je odsłaniać! Na pierwszy ogień idą najważniejsze w grze karty akcji podstawowych, które są esencją rozgrywki. Akcji jest 8, a karty są 4, więc jak łatwo się domyślić są to karty dwustronne. W danym momencie aktywne i możliwe do użycia są tylko te odkryte strony. Dopiero po wykorzystaniu danej akcji obracamy kartę na drugą stronę tym samym aktywując nową akcję, a dezaktywując akcję przed chwilą zagraną. Mechanizm ten znacznie utrudnia nasze poczynania i zmusza do umiejętnego planowania kilku akcji z wyprzedzeniem. Przed Wami 3 akcje podstawowe, w tym ta najważniejsza, czyli BURDA, za pomocą której zdobywać będziemy karczmy!

Obrazek
'Kacper Ryx i Król Żebraków'

Gra planszowa o porachunkach mafijnych w dawnym Krakowie na motywach powieści Mariusza Wollnego.

Do kupienia w sklepie u Kacpra Ryksa:
http://www.sklep.kacperryx.pl/pl/p/Kacp ... nszowa/435
ODPOWIEDZ