Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Night wolf »

Ja wkładam do wypraski za każdym razem ale to z powodu tego że mam je pomalowane i nie wyobrażam sobie wrzucenia tego do woreczka strunowego :)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: shaigan »

Figurki nieumarłych wyglądają trochę jak płaskorzeźby, chyba najsłabszy element. Słabo tez wypadł jasno szary plastik (tylko cześć figurek jest z niego zrobiona), bez washa zupełnie nie widać szczegółów. Spodziewałem się też że będą troszkę większe, chociaż przy tej ilości to raczej niemożliwe, musieliby dodać kolejne pudło. Jak na rozmiar to imponują szczegółowością. Zachwyt dzieci nad mebelkami, bezcenny :). Ogólnie to mi szczęka opadła jak otworzyłem dwa duże pudła. Małych jeszcze nie tykałem, bo na pierwszy ogień i tak idzie MvM.

Jeżeli gra ma dedykowana wypraskę jak conan, to zawsze zostawiam, chyba że wymieniam na piankę (do malowania). Jeżeli nie ma wypraski jak np IA, to wrzucam je luźno do jakiegoś pudełka. Ważne żeby miały luźno, mam w woreczkach strunowych nexus ops, które były prostowane i już widzę ze im to zaszkodziło (ale nie każdy ma na tym punkcie nerwicę natręctw).
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

mauserem pisze: mamy 21 wiek... take teraz cuda robiom:
Spoiler:
To BattleFoam? Czekam, może Safe & Sound zrobi, a najlepiej GeekMod. Jestem zakochany w ich organizerze do Imperial Assault, nie pomyślałbym, że tyle wepchnę do pudła z powrotem. Nie zdziwiłbym się, gdyby King Pledge zmieścił się w tylko jednym z oryginalnych pudeł, może nawet z jakimiś add-onami. Adam, słyszysz ? ;)

A figurki z Conana są pomyślane o dzieciach i barbarzyńskich planszówkowiczach, zniosą wszystko, można trzymać normalnie w woreczkach strunowych czy luzem w pudełku. Jakiś organizer konieczny jest tylko w przypadku malowania, ale gąbka i tak dla elastycznego PCV to overkill. Jak już napisano, po zabezpieczeniu lakierem, nawet jak leżą w planoboxach czy sklejkowych przegródkach po kilka, to póki nie trą o siebie z siłą wynikającą z przygniecenia innymi komponentami, tylko mają luz, to nic im nie będzie.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
sebahaus
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2010, 12:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: sebahaus »

Jeśli chodzi o zawartość i jakość wykonania gra Conan jest spektakularna. Jasne figurki bohaterów na pierwszy rzut oka wydawały się słabsze w wykonaniu, ale po testowym położeniu białego podkłady na jedną wyszło że to tylko efekt odbicia światła a szczegółów tak samo dużo jak na reszcie.
Mimo głosów narzekających na instrukcje zasady są proste i znośnie napisane, nie ma do czego się przyczepić, może gdzieś zmienić kolejność informacji ale to kosmetyka.
Udało mi się rozegrać 3 potyczki.
Dwa razy w pierwszą misje (księżniczka w wiosce piktów) zamieniając się stronami i raz w misje drugą (potyczka na statkach). Gra świetnie się sprawdza dal dwóch osób (jak level 7 omega protocol). Z większą liczbą osób jest pewnie bardziej wesoło ale mniej taktycznie, a jest w grze nad czym pomyśleć i jeśli chce się wygrać bohaterami musiał by się wyłonić lider który powie innym co robić.
W pierwszej misji raz wygrał overlord, raz Conan i banda, w drugiej misji overlord. Gra się szybko i z mnóstwem emocji, od razu chce się zagrać po raz kolejny. Misje są przemyślane i dobrze zaprojektowane. Drobne zasady wagi przedmiotów, dodatkowych zdolności, rzucania przedmiotami dodają smaczków grze i mnóstwa opcji na drogę do zwycięstwa.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 606
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bardok »

Bardzo żałuje, że nie wsparłem...
Wiadomo kiedy trafi do sklepów?

A może komuś się nie spodobała i chciałby sie pozbyć? Tylko od razu mówię, że bez przegiętych cen ;) Jakby co priv.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

Bardok pisze:Bardzo żałuje, że nie wsparłem...
Wiadomo kiedy trafi do sklepów?

A może komuś się nie spodobała i chciałby sie pozbyć? Tylko od razu mówię, że bez przegiętych cen ;) Jakby co priv.
Wayland ma juz w ofercie.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 196
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 87 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Padre »

Ja jednak poczekam na opad hype'u i porządne recenzje. Ciągle mam wątpliwości co do regrywalności Conana. Ile można wyciągnąć z tak prostej mechaniki?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Marx »

Za ilustracje jest odpowiedzialny ten sam pan, który zachwycał w Abyss. Grze trzeba się przyjrzeć.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: cohlerc1 »

Marx pisze:Za ilustracje jest odpowiedzialny ten sam pan, który zachwycał w Abyss. Grze trzeba się przyjrzeć.
Pamiętaj że jest on tam jednym z wielu ;) np grafikę na pudle o ile mnie pamięć nie myli narysował Adrian Smith :)
Ostatnio zmieniony 01 lis 2016, 13:56 przez cohlerc1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Musza »

Padre pisze:Ja jednak poczekam na opad hype'u i porządne recenzje. Ciągle mam wątpliwości co do regrywalności Conana. Ile można wyciągnąć z tak prostej mechaniki?
spytaj szachistów :wink:
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: balif »

Po rozegranej jednej partii (scenariusz z reklam KS-a) gra wypada dość dobrze. Jest klimatyczna. Każda postać ma swoje mocne i słabe strony (Conan tylko mocne :) ). Po stronie bohaterów grało sie bardzo fajnie. Overlord narzekał że trochę mało ma możliwych akcji i dostpnych strategii. Ogólnie lekka rozgrywka bez aspiracji na mozgożerną. Scenariusz zakończył się uratowaniem księżniczki w 8 rundzie po wcześniejszym wyrżnięciu całej wioski. Niesety magł poległ zagryziony przez hieny gdy conan szatkował weża a złodziej wyzwalał księżniczkę,
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: olsszak »

Hej, ktoś juz gral i moze pochwalić sie wrażeniami?

P.s.2 a moze jest ktos kto odsprzeda Kings pledge w rozsądnej cenie ?:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 606
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bardok »

Hej. Ma ktoś jeszcze na sprzedaż edycję z Kickstartera?
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Vatier
Posty: 28
Rejestracja: 09 wrz 2004, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Vatier »

Hej Panowie i Panie
Grałem wczoraj u kumpla i miałem jeden problem. Chciałem wybrać jakiegoś innego bohatera niż te co są podane w scenariuszu. Nigdzie nie mogłem znaleźć zasad do nich. Czy jakaś tajemna książeczka powinna być? Rzeczywiście dużo dobra w przesyłce było.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: olsszak »

Vatier pisze:Hej Panowie i Panie
Grałem wczoraj u kumpla i miałem jeden problem. Chciałem wybrać jakiegoś innego bohatera niż te co są podane w scenariuszu. Nigdzie nie mogłem znaleźć zasad do nich. Czy jakaś tajemna książeczka powinna być? Rzeczywiście dużo dobra w przesyłce było.
POdobno inni bohaterowie niekoniecznie są zbalansowani względem scenariuszy plus nie ma do nich do tej pory opisów.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: AkitaInu »

A to nie tak ze te zasady dla dodatkowych bohaterow mozna skads pobrać albo ze beda później udostępnione?

Wysłane z telefonu
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: misioooo »

Instrukcja i zasady niestety zawodzą, w dużej mierze z uwagi na nieprecyzyjną instrukcje w jeżyku angielskim,
Humor mi poprawiłeś tym jeżykiem :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

misioooo pisze: Humor mi poprawiłeś tym jeżykiem :)
dzieki, poprawione.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: misioooo »

Rocy7 pisze:
misioooo pisze: Humor mi poprawiłeś tym jeżykiem :)
dzieki, poprawione.
Łeee, było zabawniej z jeżykiem :) Poprawiłeś też "instrukcje" na "intrukcję"? I pewnie jeszcze trochę się by znalazło - ale nie to jest celem. Lubię twoje twory, bo są kolorowe, mocno obrazkowe - w sam raz do poczytania i pooglądania w robocie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: misioooo »

Macie wy, mam i ja! Gwiazdor przyniósł świątecznie :)
Spoiler:
Na stole wygląda rześko i epicko!
Spoiler:
Dwie rozgrywki za mną. Zawsze jako TeamOverlord.
Gra pierwsza: TeamConan zmiażdżeni w wiosce piktów :) Frajdy co nie miara. Gra na dwie osoby (oponent prowadził 3 postacie). Podobało się, nawet bardzo, nam obu.
Gra druga: niby TeamConan uciekł z księżniczką i głową bossa, ale czarownik czarował i ściemniał - zapomniał, że czarować nie może z d**ą na ramieniu, bo za ciężka jest na machanie łapami i się odteleportował w nieznane ;P Końcówka rozgrywki byłą epicka - mega młócka jak już Conaniątka miały księżniczkę i tłukły naczelnego pictomana... Z każdej strony hieny, woje, łowcy nadciągali, TeamConan w potrzasku i ten nieszczęsny czarujący czarodziej zakończył grę... ROzgrywka na 5 osób, wszystkim się (bardzo) podobało - łącznie z fanami eurosucharków.

Ogólnie - gra emocjonująca, bardzo przyjemna. Taki mix euro z ameri (eurotrash?). Mnóstwo decyzji do podjęcia i zarządzanie zasobami (stamina) nie jest wcale takie proste. Dla mnie bomba (ameritrashu nie lubię).

Instrukcja... Bez jaj... Jest jakaś? Chciałem żetony posortować w woreczki... Obie książki przejrzałęm po 5 razy - nie ma spisu komponentów, a tym bardziej opisu co jest czym! Same zasady są proste, wręcz intuicyjne. Jedna czy dwie tury i wszystko jest jasne. Jednak jest bardzo dużo nieścisłości/niedopowiedzeń w książeczkach... Linia widzenia na rpzykład (punkt-punkt - wiem, ale cyz jak po drodze zachacza delikatnie o namalowane krzaki to jest widzenie czy nie ma? etc). Czary - czy można się teleportować czy nie tu i tam? Bardzo dużo niedopowiedzeń. Tak samo obrona zbroja/akcja obrony... Sumują się czy nie? Ale to wszystko wynagradzają te dwie rzeczy...
Spoiler:
Dwa razy zagrałem w ten sam scenariusz. Dwa razy jako overlord. I to jednego dnia. Rozgrywka jakieś 90min z tłumaczeniem. Nie za długo, nie za krótko jak dla mnie. Nieco upierdliwy setup i domyślanie się co to jest "HP marker for snake"... Mógłbym i zagrać 3ci raz tego samego dnia w ten sam scenariusz i nie byłoby nudno. Regrywalność w wersji sklepowej myślę spokojnie na 30 rozgrywek... No i można się zmieniać - dziś ja overlordem, jutro ktoś inny. Gierkę oceniam w skali bgg na solidne 8 - i pamiętajcie - to jest hybryda euro-ameri, Mechanicznie sprawna, prosta z bardzo dużą decyzyjnością i trudnymi wyborami. Gra bardzo mocno taktyczna. Miłośnikom czystego ameri się może nie spodobać ze względu na niezbędne główkowanie (niczym w euro). Eurosucharzystmo - powinno się spodbać, bo będą mieli co analizować i planować. Tym pomiędzy - obstawiam, że się spodoba i to pewnie bardzo :) Klimat jest, czuć, że decyzje mają ogromny wpływ na rozgrywkę i sytuację, widać co się popsuło i w kolejnej grze tego błędu nie będę już popełniał. Kostki nie blą - jest sporo możliwości przerzutów, dodatkowych kostek etc - ale wszystko ma swoją cenę więc znowu wybory - ryzykuję i liczę na farta w rzucie czy idę na niemal pewniaka, ale potem może mi braknąć staminy na coś innego.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 606
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bardok »

No instrukcja to jakaś porażka! Znaleźć cokolwiek w niej to jakaś masakra.
Niektórych żetonów przeznaczenia trzeba było się domyśleć - ile dumy miałem, że dobrze zgadłem jak zaznacza się czas Mitras Halo! :D

Instrukcje już poprawiają - jest wersja Francuska na razie, ale po przejrzeniu od razu rzuca się w oczy ile rzeczy poprawili. Będzie dobrze... za jakiś czas ;)

Jak dla mnie super sprawa... aczkolwiek nie widać nigdzie na horyzoncie dodatków...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

Nie obrażaj ludzi... Nigdzie nie ma napisane, że przy AT się nie myśli. Opinia 'ameri to furda kostek i figurki, reguły bez składu i zero myślenia' to jak 'euro to taki 'Ticket to Ride', ładna zabawka, uczy myślenia, warto kupić jak ktoś ma dzieci w wieku 5-10 lat'.

Space Hulk to dopiero euro jest - kilka reguł na krzyż, zarządzanie punktami akcji, dużo tektury, można się strasznie spocić myśląc nad swoją turą... Tylko meeple strasznie delikatne.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: misioooo »

schizofretka pisze:Nie obrażaj ludzi... Nigdzie nie ma napisane, że przy AT się nie myśli. Opinia 'ameri to furda kostek i figurki, reguły bez składu i zero myślenia' to jak 'euro to taki 'Ticket to Ride', ładna zabawka, uczy myślenia, warto kupić jak ktoś ma dzieci w wieku 5-10 lat'.

Space Hulk to dopiero euro jest - kilka reguł na krzyż, zarządzanie punktami akcji, dużo tektury, można się strasznie spocić myśląc nad swoją turą... Tylko meeple strasznie delikatne.
Spokojnie - gdzie napisałem, że w ameri się nie myśli? Po prostu nie ma co ukrywać - w eurosucharach często główkowanie jest na znacznie wyższym poziomie... I gdzie napisałęm, że ameri to zero zasad, reguły bez składu etc?
Jak tak to odebrałeś - wybacz. Nie taki jest mój przekaz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Rocy7 »

misioooo pisze:Mechanicznie sprawna, prosta z bardzo dużą decyzyjnością i trudnymi wyborami. Gra bardzo mocno taktyczna. Miłośnikom czystego ameri się może nie spodobać ze względu na niezbędne główkowanie (niczym w euro). Eurosucharzystmo - powinno się spodbać, bo będą mieli co analizować i planować.
Po moich 2 grach nie widze tych decyzji ani tej taktycznosci. Jakie niby masz decyzje od podjecia jako overlord? Ktore 2 grupy potworow aktywowac? Jakie wydarzenia odpalic? I ile klejnotow sobie zostawic na nowa ture. Overlord jest bardzo zalezny od kosci, bo nie ma z reguły nawet możliwości by dopakowac swoje rzuty. Bohaterowie tez nie maja jakichś super wyborow. Gracz moze sobie dopakowac rzuty? Oderwać sie od przeciwnika płacąc wiecej punktów akcji? Wybór biedniejszy niż nawet w IA. Mechanizm wydawania punktów na akcje to uproszczona wersja tego zastosowanego w Level 7 Omega Protocol. Tam faktycznie sa decyzje i taktyka, Conan jest biedny pod tym względem, postacie nie maja chociazby kupowanych zdolnosci, ktore sie aktywuje za punkty akcji i dobiera przed scenariuszem.
misioooo pisze: Spokojnie - gdzie napisałem, że w ameri się nie myśli? Po prostu nie ma co ukrywać - w eurosucharach często główkowanie jest na znacznie wyższym poziomie...
eurosuchar konczy sie na matematyce, w ameri zaczyna sie rachunek prawdopodobienstwa. Pisalem juz o tym tutaj http://boardtime.pl/2016/07/o-losowosci ... -slow.html

Swoja droga zagraj ze mna w jakiegos bitewniaka kosmicznego jak Dropfleet Commander i wtedy pogadamy, gdzie jest główkowanie;) Sama faza walki naziemnej w tym tytule to więcej decyzji niż większości euro http://solaris7.pl/tag/dropfleet-commander/
Ostatnio zmieniony 22 gru 2016, 13:19 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ