Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: misioooo »

Rocy7 chętnie bym zagrał, ale jakoś nie możemy się spotkać ;)
Koniec offtopu o sucharotrashach.
Mi się Conan podoba. Jest to na pewno "lekka" gra, ale przyjemna i przede wszystkim szybka. Level 7 OP ciągle mam na radarze... Ale zawsze coś innego wskakuje ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: mauserem »

Mimo, że pudła wielkie, ciężkie toto - to tacham do naszej gralni (Proscenium w Kato) i muszę powiedzieć jedno - warto!

Ta gra jest po prostu miodna - ma zapewniać świetną, nieskrępowaną nadmiarem zasad rozrywkę gdzie kości turlają się całymi wiadrami (no przesadzam - bitewniak to nie jest). Ma być fajnie, ma być ryzykownie - i Conan to zapewnia.
Zaskakująco dobrze to jest zbalansowane - akurat tak, aby pojawiały się emocje nad stołem.
Co do Overlorda - uważam, że to rola dedykowana dla graczy lubiących takie wyzwania - ewidentnie dla ludzi z predyspozycjami (mamy szczęście jest wśród nas cholernie miły kolega, który jest perfekcyjnie wredny jako Overlord :mrgreen: )

po dwóch scenariuszach (wioska piktów i stygijskie statki) jesteśmy 1:1 - trup ścielił się gęsto, Conan to taki przecinak - a hordy Overlorda zawsze są w nadmiarze. :D
Co do zasad i instrukcji - rzeczywiście - pierwsze wydania instrukcji to ból d..y w pierwszym czytaniu - jest masa niedopowiedzeń - ale nie sa to błędy, tylko braki w tłumaczeniu - obecnie są do pobrania nowe wersje instrukcji - uporządkowane i jest cacy - nadal trzeba czasami podejść z pewnym luzem do reguł - ale zdroworozsądkowe podejście daje radę - przede wszystkim zabawa (głównie chodzi o zasady broni zasięgowych i rzucanie czarów).

Widzę, że zaczynają się pojawiać nowe scenariusze pozwalające uruchomić postacie z licznych dodatków. Bardzo mnie to cieszy, Liczę też na kontent fanowski- ewidentnie ożywiło się w tym temacie ostatnio - pojawiły się narzędzia do edycji scenariuszy dla Overlorda.

Wygląda na to, że pomimo sporych obaw jakie miałem na początku - Conan to strzał w 10 (ufff - nie wiem jak poradziłbym sobie z kolejnym rozczarowaniem :mrgreen: )
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 194
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 82 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Padre »

To było nieuniknione, że wcześniej czy później kupię Conana. Miałem obawy związane z prostotą mechaniki i regrywalnością ale wszelkie wątpliwości zakrzyczałem argumentem "niech gra przemówi za siebie". No i przemówiła.

Za pierwszym podejściem zagraliśmy z kumplami trzy partie jedna po drugiej. Następnego dnia dorzuciliśmy czwartą. Dawno tak zaciekle nie tłukliśmy w "duże" planszówki i byłoby to recenzją samo w sobie gdyby nie jeden szkopuł - my nie graliśmy tyle dlatego, że gra była tak dobra. Conan był dla nas jak pączek, którego jesz, nadgryzasz i z każdym kęsem ciasta czujesz, że lada moment trafisz na nadzienie. Tak samo my czuliśmy, że o ile gra się nienajgorzej, prawdziwa zabawa jeszcze przed nami. Niestety okazało się, że do naszego pączka ktoś zapomniał włożyć marmoladę. Po czterech próbach, przejrzeniu pozostałych scenariuszy, dyskusjach i przemyśleniach, ochota na grę w ten tytuł nam przeszła. Ostatecznie ukułem takie oto podsumowanie zabawy w Conana:

To mała gra w dużym pudełku.

Najbliżej moich wrażeń jest chyba Rocy, z którym zgadzam się w 100% odnośnie ciężaru i decyzyjności w Conanie. W pewnym uproszczeniu mechanika sprowadza się do jednej jedynej decyzji: chcesz więcej kostek na atak czy obronę? Gdzieś w tle przewija się wybór kolejności działań, poruszanie po planszy, otwieranie skrzyń, ale sednem zabawy jest rozdzielenie kostek między "dać w pysk" a "nie dostać w pysk". A że mowa o bardzo standardowych rzutach pulą kości, nie bardzo jest gdzie szukać jakiejkolwiek głębi. Tu nikt nikogo nie przechytrzy, a barwne historie nie powstaną dzięki taktyce, tylko dlatego, że dany gracz postawił wszystko na "mord zbiorowy" a bogowie plastykowych wielościanów akurat przychylili się do jego modlitw.

Swędzi mnie ten Conan niezwykle, bo bardzo chciałem polubić tę grę, dałem jej ogromny kredyt zaufania i - zupełnie szczerze - podszedłem do niej stronniczo, gotowy wybaczać co się da i szukać pretekstu żeby została w kolekcji. Dostałem typową grę do czipsów, bliżej King of Tokyo niż epickiej przygody. Conan nie jest słaby, jest ok i kilkanaście lat temu byłbym fanem tej gry, ale czasy się zmieniły i o mój czas walczą tysiące "dobrych" tytułów, setki "świetnych" i dziesiątki "rewelacyjnych". Wiele gier z tej ostatniej kategorii dzieli z Conanem półkę i nie jestem w stanie uzasadnić przed sobą dlaczego to one miałyby czekać na swoją kolej.

W skrócie: siadaj, Conan. Trzy z plusem.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: shaigan »

Na początku września będzie 5 dniowa kampania na KS w której monolith wyda nowe scenariusze etc do Conana. Trik polega na tym że przy okazji będzie można nabyć King Pledge ze wszystkimi SG, ma być tego 1450 sztuk w wersji EN i cena będzie o 20% wyższa niż była w oryginalnym KS. Ma być tez trochę takich wersji All in ze wszystkimi addonami.

https://www.kickstarter.com/projects/80 ... ts/1904692
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bary »

Z wysyłką to pewnie podejdzie już pod 200$. Trochę już się dużo robi. Coś jeszcze wspominają, że w 2019 będzie kolejna akcja z nową wersją Conana.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

Żartujesz chyba, ponad 600$ jeśli dobrze pamiętam i to rzed wysyłką.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bary »

schizofretka pisze:Żartujesz chyba, ponad 600$ jeśli dobrze pamiętam i to rzed wysyłką.


Stukał Lucjan Szołajski
King pledge 135 dolców podczas ostatniej zbiórki.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

A, ja mówiłem o all-in.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Migdał »

Orientujecie się może czy instrukcja którą można pobrać ze strony Monolitha to ta już poprawiona?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bardok »

Migdał pisze:Orientujecie się może czy instrukcja którą można pobrać ze strony Monolitha to ta już poprawiona?
Nie, żebym się czepiał, ale chyba wyraźnie napisali "Revised Edition" ;)
Tak, to ta poprawiona.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: DEATHLOK »

270zł za nówkę - warto czy nie ? Ile to kosztowało jak wyszło ? Bo nawet ceny po 380zł widzę.

Głównie interesuje mnie podejście wydawcy - ksiązka do gry solo - zapowiada się, że się przyłożą do tego ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: mauserem »

DEATHLOK pisze:270zł za nówkę - warto czy nie ? Ile to kosztowało jak wyszło ? Bo nawet ceny po 380zł widzę.

Głównie interesuje mnie podejście wydawcy - ksiązka do gry solo - zapowiada się, że się przyłożą do tego ?
Warto, nawet jesli to jest retail box

Podstawowy box w KS kosztował 90$ ale zawierał duuużo KS exclusives - wiec jak sobie poszukasz co tam było to wyliczysz różnicę ;)

na razie wersję "solo" odłóż na dalszą półkę - została zapowiedziana w okolicy 2019 roku ;)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: DEATHLOK »

Dziekuje za Twoj post mauserem.

Jezeli tam bylo duzo wiecej a obnizka na w sumie nieudanej grze (recenzje) jest relatywnie niewielka co do KS + gwozdz do trumny solo za 2 lata to odpuszczam
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: mauserem »

DEATHLOK pisze:Dziekuje za Twoj post mauserem.

Jezeli tam bylo duzo wiecej a obnizka na w sumie nieudanej grze (recenzje) jest relatywnie niewielka co do KS + gwozdz do trumny solo za 2 lata to odpuszczam
nie jest tak źle, oceny nie są złe - gra miała w sumie niezły odbiór - opiniami na tym forum specjalnie bym się nie kierował :) bo mogłoby się okazać, że wszystko co do tej pory z wyjatkiem "zamków burgundii" jest nic nie warte, albo overproduced, albo poczekaj aż stanieje... :oops:
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: DEATHLOK »

8 scenariuszy i Piktowie jako ogry ? Zamiast Zuli jakiś debilny mag, Conan niechętnie z takimi typami współpracował.
No i po prostu nie wiem co oni mają zamiar robić przez 2 lata żeby wymyślić grywalne zasady solo. To totalna podstawa przy współczesnych planszówkach skierowanych do nerdów.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Iesthir »

Nie wiem, czy to kiepski trolling czy nie, ale mierzwi mnie ten komentarz. Najwyżej złapię się na baita...
DEATHLOK pisze:8 scenariuszy
I 12 na stronie za darmo. To już 20.
i Piktowie jako ogry ?
Ogrów w Conanie nie kojarzę, ale oczywiście ekspertem nie jestem. Za to Piktów jest całkiem sporo (kojarzę dwa opowiadania przynajmniej z Piktami, z Ogrami żadnego).
Zamiast Zuli jakiś debilny mag, Conan niechętnie z takimi typami współpracował.
Co nie znaczy, że nie współpracował. Chociaż faktycznie magowie występowali raczej jako antagoniści. Conan współpracował z Hadrathusem (tym konkretnym debilnym magiem) w powieści Godzina Smoka.

Nie wiem o jakiego Zulę Ci chodzi, ale jeżeli o Tegoto nie został wymyślony przez REH i dlatego nie ma go w grze.
No i po prostu nie wiem co oni mają zamiar robić przez 2 lata żeby wymyślić grywalne zasady solo. To totalna podstawa przy współczesnych planszówkach skierowanych do nerdów.
W większości Dungeon Crawli które znam nie ma zasad Solo. Owszem, są chlubne wyjątki (bodaj Sword & Sorcery ma chyba tryb solo, Shadowscape ma na pewno tryb solo) ale mimo wszystko nie jest to powszechne. Mimo, że Dungeon Crawle są jak powiedziałeś "skierowane do nerdów".

Wracając do dwóch lat o których piszesz: Opracowanie zasad do trybu Solo nie jest trywialne i na pewno potrwa trochę (testy, poprawki i te sprawy...). Gra ma mieć kampanię na Kickstarterze w przyszłym roku (2018 dla przypomnienia). Biorąc pod uwagę, że Monolith planuje wydać jeszcze przed nowym Conanem Batmana, to można przypuszczać, że kampania będzie raczej w drugiej połowie roku. Jak do tego dorzucić produkcję i transport, to jak by nie patrzeć wychodzi 2019. Zresztą sam Monolith napisał o wczesnym 2019. Nie wiem więc dlaczego uważasz, że to jakiś strasznie długi czas.

Dalej to już czyste spekulacje: Ze skąpych informacji, które na razie udostępnił Monolith brzmi to raczej na 2 edycję, a nie prosty reprint. Co z biznesowego punktu widzenia ma oczywiście dużo więcej sensu. Reprint kupi dużo mniej osób niż nową edycję. A skoro nowa edycja, to pewnie muszą być nowe scenariusze, nowe grafiki, nowe figurki...
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: DEATHLOK »

Otóż to Ogrow w Conanie nie powinno być. A w wersji monolitha są. Piktowie byli zwinniejsi i nizsi od przeciętnych Hyborejczykow. A tu są więksi i masywniejsi od Conana, który ( jako potomek Atlantydow i to na dodatek wyrosniety) był wyraźnie większy od Hyborejczykow.
Ahistoryczne totalnie.

Godzina smoka to niechlubny wyjątek. (Pojawiają się tam też z tego co pamiętam pełne zbroje płytowe...) Nawet u kontynuatorow Conan nie ufał magii.

Nie jestem też przekonany co do obecności balist /kuszy na tym statku. Wydaje mi się, że nie były one rozpowszechnione. Łuk to technologia za życia Conana
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Iesthir »

DEATHLOK pisze:Otóż to Ogrow w Conanie nie powinno być. A w wersji monolitha są. Piktowie byli zwinniejsi i nizsi od przeciętnych Hyborejczykow. A tu są więksi i masywniejsi od Conana, który ( jako potomek Atlantydow i to na dodatek wyrosniety) był wyraźnie większy od Hyborejczykow.
Tutaj częściowo się zgodzę. Nie zrozumiałem twojego poprzedniego posta, więc moja odpowiedź była z lekka nietrafiona.

Z tego co pamiętam (mogłem coś pokręcić więc nie łap mnie za słowo), podobny zarzut pojawiał się podczas kampanii na KS. Wtedy argument, który padł ze strony Monolith był taki, że REH podał dwa opisy Piktów:
1. Taki o którym wspominasz powyżej (niscy, krępi itd.) - czyli najbardziej znany i ikoniczny opis Pikta
2. Alternatywny opis, który pojawił się w tylko w 1-2 opowiadaniach - zasadniczo podobny, tyle że Piktowie byli wyżsi i wyglądali bardziej jak Indianie - na tym opisie wzorował się Monolith

Osobiście uważam, że Piktowie wyglądają w miarę ok. Tzn. są przysadziści, krępi, umięśnieni, tyle że są zdecydowanie za duzi. Inna sprawa, że gdyby byli mniejsi to wyglądali by jak Gobliny. No i mieli by pewnie zdecydowanie mniej detali (Gobliny z Descenta dalej śnią mi się czasami po nocach...).
Ahistoryczne totalnie.
Nie żebym się czepiał, ale wiesz, że Conan to nie był postacią historyczną...? :wink:
Godzina smoka to niechlubny wyjątek. (Pojawiają się tam też z tego co pamiętam pełne zbroje płytowe...) Nawet u kontynuatorow Conan nie ufał magii.
Jest też na przykład Szkarłatnej Cytadeli. I kilku innych opowiadań, ale tych już musiałbym poszukać, bo z głowy nie pamiętam. Tak jak pisałem: To, że Conan nie ufał magii, nie znaczy, że z Magami nigdy nie współpracował. Obecność maga w grze jest więc jak najbardziej uzasadniona, tym bardziej, że urozmaica rozgrywkę.
Nie jestem też przekonany co do obecności balist /kuszy na tym statku. Wydaje mi się, że nie były one rozpowszechnione. Łuk to technologia za życia Conana
Kusze w Azji znane był już w 5/6 wieku przed naszą erą. W Europie Grecy używali kusz w 3/4 wieku przed naszą erą (Takie coś). Nie widzę więc przeszkód, żeby i w świecie Conana kusze były. Tym bardziej, że z tego co pamiętam w świecie Conana kolczugi są relatywnie powszechne, a te pojawiły cię też w okolicy 4 wieku przed naszą erą. Więc przez analogie występowanie kusz jest prawdopodobne. A że balista to większa kusza...

Ogólnie jeśli chodzi o odwzorowanie świata i realów Conana Monolith naprawdę nieźle odrobił lekcję. Jedyną wpadką są Ci nieszczęśni Piktowie. Ale oprócz tego estetyka gry i design postaci świetnie oddają barwny świat stworzony przez REH.

Edit: Poprawiłem cytat
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: schizofretka »

Wypadłem z obiegu: zapowiedziano 2ed Conana? Kto zdążył ograć zawartość pierwszej? To planned obscolency robi się idiotyczne.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: DEATHLOK »

schizofretka pisze:Wypadłem z obiegu: zapowiedziano 2ed Conana? Kto zdążył ograć zawartość pierwszej? To planned obscolency robi się idiotyczne.


Stukał Lucjan Szołajski
Jak klienci zdążą pomalować figurki to musi być kolejna ulepszona edycja :P
To już nie te planszówki co lata temu, teraz rotacja musi być żeby zarobić.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Iesthir »

schizofretka pisze:Wypadłem z obiegu: zapowiedziano 2ed Conana? Kto zdążył ograć zawartość pierwszej? To planned obscolency robi się idiotyczne.
Właściwie to trudno powiedzieć. Jedyne co na razie powiedział Monolith to:
1. Będzie kolejna kampania Conana w 2018/2019 (wydaje mi się, że w 2018 a dostawa w 2019, ale nie chce mi się sprawdzać)
2. Zasady będą oparte o ulepszone zasady zastosowane w ich Batmanie
3. Będzie tryb solo

Nic więcej nie wiadomo. Ale, ponieważ ogłosili to na KS Conana to można domniemywać, że nie będzie to reprint z nowymi zasadami tylko raczej pełnoprawny sequel. Chyba, że pójdą drogą Kingdom Death: Reprint ze zmienionymi zasadami + pledge z samym upgrade packiem dla już posiadających grę.

Generalnie pole do popisu mają duże, bo krain, których nie odwiedzili jest jeszcze dużo, ale co konkretnie z tym wszystkim zrobią nie wiadomo.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: KrzysiekL »

Może kogoś zainteresuje info, że Asmodee wysyła nowe wersje instrukcji/questbooków/reference sheetów także nabywcom kopii reatailowych. Właśnie dostałem powiadomienie o wysłaniu i nr trackingowy (oczywiście najpierw zrobiłem request przez ich stronę).
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Lipa »

Czy wystarczy wypełnić na stronie Asmodee formularz dotyczący uszkodzonych/brakujących części aby dostać poprawioną wersje instrukcji?
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: KrzysiekL »

Lipa pisze:Czy wystarczy wypełnić na stronie Asmodee formularz dotyczący uszkodzonych/brakujących części aby dostać poprawioną wersje instrukcji?
Dokładnie tak: http://parts.asmodeena.com
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: olsszak »

Cześć,
jako, że nowa kampania Conana zbliża się wilekimi krokami, a miałem okazję zagrać w to dwa razy i znowu jestem trochę w rozkroku to postanowiłem zapytać osób, które wsparły i już grały w ten tytuł:
1) Jeśli dobrze zrozumiałem to będzie kampania dotycząca tzw. "Book of set", która będzie zawierała 20 nowych scenariuszy i opsywała postaci oraz świat?
2) Jako dodatki do tego będzie można dodać:
a) Conan All-ins (190 in English and 90 in French)
b) Conan King Pledges + Stretch goals (1 450 in English and 350 in French).
c) bundles (250 in English and 100 in French) including 7 Exclusives Add-ons from the first campaign.

więc zapytam co się opłaca z tego wziąć? Mi po przeglądzie wyszło, że jesli już to King's pledge, ale martwi mnie to, że wtedy nie mam pierwszej książki z kampanią. Czy ktos kto ją ma może powiedzieć na ile da się to skserować czy inaczej skopiować? W opisie tej kampanii nie widzę opcji innej niż dokupienie jej we wskazanych wyżej opcjach a i c?
Zakładam, że 3 duże dodatki z tego co się rozglądałem można spokojnie kupić w detalu np. w pewnym sklepie z Łodzi :)

3) Gdzie można coś więcej przeczytać o tej kampanii KS zaplanowanej na 2019 rok, która jeśli dobrze zrozumiałem, będzie zawierała zasady solo, ale raczej nie będzie jak z KDM v. 1.5? Bo jeśli by tak było to już lepiej poczekać na bardziej pełnoprawny produkt, gdzie może od razu dadzą Ci możliwośc sensownego korzystania z wszystkich dodatków?

4) Widziałem, że jest dużo kart ekwipunku, ale są karty sugerowane do scenariusza - rozumiem zatem, że mimo dużego wyboru jestem ograniczony do wskazancyh przedmiotów? Inaczej mogę zaburzyć balans? Ktoś mógłby się w tym zakresie wypowiedzieć? A co jeśli mam faktycznie ochotę wziąć lepszą broń - jak Overlord może się dobalansować?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ