Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Ja standardowo - PL wezmę bez mrugnięcia okiem, za ENG podziękuję.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

ozy pisze:...
Tak, prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie polskiej edycji Scythe, ale spotkamy się dopiero na targach Spiel'15 by podjąć ostateczne ustalenia i, jeśli się porozumiemy, to podpisać papiery.
PHALANX'y - jeśli w to wejdziecie - macie mnie :mrgreen:
jeśli nie, decyzję będę podejmował troszkę dłużej :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

poczekam na info, ale nie wiem czy jestem w stanie oprzeć się magii KS w tym przypadku...:D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Scythe

Post autor: karawanken »

Tak więc czekam na Polską edycje w sklepach. Uf mój portfel wam dziękuje, uratowany przed KS. Tylko wydajcie szybko :D
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: xelos80 »

A ja mam nadzieje ze będą też wszystkie streach gole z ks. Pl wersja może nawet być wydana przez wspieram.to.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

Gra nie zając. Poczekam również na wersję PL. Biorę w ciemno jakąkolwiek wersję w naszym języku czyli wariant bieda lub wariant z wszystkimi bajerami.
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Scythe

Post autor: salane »

Wersja PL +1
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

możliwe że będzie również oficjalne solo...i to porządne z własną talią kart:
We'll know before the Kickstarter starts if it's an option (based on Morten's testing), and if so, we'll include it as a stretch goal (for an Automa deck of about 30 cards).
evrard
Posty: 357
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: evrard »

Ozy wiem, że dopóki dokumenty nie będą oficjalnie podpisane to za wiele nie możesz powiedzieć. Jednak może zdradzisz czy we wstępnych (a może już zaawansowanych) rozmowach była brana pod uwagę opcja wydania po polsku także kolekcjonerskiej wersji Scythe, czy negocjujecie tylko wersję podstawową? I druga rzecz; o ile mnie pamięć nie myli essen odbywa się między 8 a 11 października, a kampania rusza 13. Więc czy ukażę się polska wersja Scythe i na jakich zasadach okaże się dopiero na 2 do 5 dni przed rozpoczęciem kampanii?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Poza wersją premium i kolekcjonerską do wszystkich ks będzie tez dołączony tajemniczymi bonus pack :)...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Scythe

Post autor: karawanken »

Ważne aby było po polsku w dowolnej wersji. Trudno. Postaram się nie wchodzić na KS podczas trwania kampanii aby wytrwać w postanowieniu kupna polskiej wersji ;)
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Scythe

Post autor: pinata »

Scythe w znanym portalu.

Ciekawe, jakie opinie o grze wydadzą komentujący tam eksperci...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

karawanken pisze:Ważne aby było po polsku w dowolnej wersji. Trudno. Postaram się nie wchodzić na KS podczas trwania kampanii aby wytrwać w postanowieniu kupna polskiej wersji ;)


ja nie szczymie...ale będę promował polską wersję tak czy inaczej
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: cohlerc1 »

Chetnie bym przygarnoł wersje pl. Jezeli bedzie pozniej raczej wezme wersje ks. Moje patrzałki nie oprą się artbookowi ;)
Trzymam kciuki aby się udało Phalanxom "dołaczyć" do akcji jak z mare nostrum choć wiem że szanse są małe (za mało czasu)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

pinata pisze: Ciekawe, jakie opinie o grze wydadzą komentujący tam eksperci...
Już mamy "genialny komentarz", pokreślenie moje:


"trzeba przyznać że te grafiki są mega klimatyczne, ale zamiast planszówki chętnie zobaczyłbym normalną grę w takich realiach"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: pan_satyros »

"dla mnie planszówki to tylko teoria, praktycznie budynki itp nie istnieją, dlatego gry video są nieporównywalnie lepsze i ciekawsze bo każdy widzi to co dzieje się naprawdę i nie musi dobie wyobrażać Emotikon smile" :) fb gamezilli pod tym newsem
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1505
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Scythe

Post autor: Ayaram »

pan_satyros pisze: "dla mnie planszówki to tylko teoria, praktycznie budynki itp nie istnieją, dlatego gry video są nieporównywalnie lepsze i ciekawsze bo każdy widzi to co dzieje się naprawdę i nie musi dobie wyobrażać Emotikon smile" :) fb gamezilli pod tym newsem
Dokładnie! Z tego samego powodu filmy są nieporównywalnie lepsze i ciekawsze od książek. zawsze mnie szlag trafia jak czytam o jakieś eksplozji, a tu mi nic nie wybucha, żenada :|
toblakai
Posty: 1259
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 216 times
Been thanked: 222 times

Re: Scythe

Post autor: toblakai »

Ayaram pisze:
pan_satyros pisze: "dla mnie planszówki to tylko teoria, praktycznie budynki itp nie istnieją, dlatego gry video są nieporównywalnie lepsze i ciekawsze bo każdy widzi to co dzieje się naprawdę i nie musi dobie wyobrażać Emotikon smile" :) fb gamezilli pod tym newsem
Dokładnie! Z tego samego powodu filmy są nieporównywalnie lepsze i ciekawsze od książek. zawsze mnie szlag trafia jak czytam o jakieś eksplozji, a tu mi nic nie wybucha, żenada :|
Meh, ja tam wolę PRAWDZIWE życie ;) Nie ma to jak wyjść na zewnątrz i sobie pomacać trochę betonu na chodniku albo powciągać pyłu na ulicach. A nie tam jakiś gierki.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Scythe

Post autor: sqb1978 »

Dokładnie. Podróżując przez pustynię za dnia można poczuć prawdziwą przygodę, a nie jakieś tam wydawanie punktów ruchu. I żaden żeton rany nie umywa się do skręconej kostki!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

NA PLASTERKI!

Obrazek
Awatar użytkownika
krys
Posty: 34
Rejestracja: 31 sie 2011, 17:38

Re: Scythe

Post autor: krys »

Nie słyszałem wcześniej o Scythe, wpadłem na opis dziś, gdy przeglądałem listy przed Essen i kompletnie wpadłem. Nie wiem ile musiałoby się ukazać recenzji z konkluzją "najbardziej rozczarowująca premiera w historii", abym musiał zrezygnować z kupna ;-). Całość wygląda fantastycznie, a szczególnie detale typu dziób "Łosia" w polskim mechu (genialne!).

Na tyle, na ile się zdążyłem zorientować pomysł fabularny wyszedł od Rożalskiego i jego projektu 1920+. Mam rację? Czy ktoś znalazł szerszy zarys fabuły niż ten z oficjalnych opisów na BGG i stronie wydawcy (http://stonemaiergames.com/games/scythe/), gdzie publikują też biogramy bohaterów (Olga Romanowa from an old aristocratic family rozbawiła mnie do łez) i charakterystykę mechów?
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Scythe

Post autor: everan »

pan_satyros pisze:"dla mnie planszówki to tylko teoria, praktycznie budynki itp nie istnieją, dlatego gry video są nieporównywalnie lepsze i ciekawsze bo każdy widzi to co dzieje się naprawdę i nie musi dobie wyobrażać Emotikon smile" :) fb gamezilli pod tym newsem
Widocznie nie pamięta czasów gier komputerowych, kiedy małe "g" to był goblin, duże "D" smok, a postać gracza wyglądała tak: @ :-D
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: cohlerc1 »

Pewnie rodzice wtedy jeszcze nie mieli to w planach ;) Taka to już przypadłość, że jak się na czymś nie wychowałeś to będzie ci "trącić myszką" czy raczej obrazem. Inna sprawa że ja też tego "nie pamiętam " (pokolenie pegasusa ;)) i poniżej pewnego pułapu graficznego nie schodze.
toblakai
Posty: 1259
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 216 times
Been thanked: 222 times

Re: Scythe

Post autor: toblakai »

pan_satyros pisze:"dla mnie planszówki to tylko teoria, praktycznie budynki itp nie istnieją, dlatego gry video są nieporównywalnie lepsze i ciekawsze bo każdy widzi to co dzieje się naprawdę i nie musi dobie wyobrażać Emotikon smile" :) fb gamezilli pod tym newsem
Ja bym raczej wskazał tutaj na dziwne podejście osoby cytowanej do kwestii tego czym jest gra. Ktoś ewidentnie identyfikuje grę - czyli jakby nie patrzeć pewną formę zabawy/rozrywki - z przeżyciami czysto wizualnymi. Gra planszowa która nie posiada oprawy graficznej która wiernie odzwierciedla realia jest z miejsca piętnowana z tego tytułu. Nie wiem w jakim wieku jest autor wypowiedzi, ale obserwując tak zwaną młodzież - sam ma prawie 28 wiosen na karku ;) - zaczynam dostrzegać zanik myślenia abstrakcyjnego. Wydaje mi się, że obecne technologie i łatwość dostępu do multimediów w znacznym stopniu rozleniwiły aktualne pokolenie - czego dowodem może być powyższy cytat ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Scythe

Post autor: vojtas »

Myślę, że wyciągacie zbyt uogólnione wnioski na temat jednego komentarza i to jeszcze na... onecie. :|
ODPOWIEDZ