Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Scythe

Post autor: detrytusek »

karawanken pisze:Muszę przestać wchodzić w ten wątek no jeszcze się nie powstrzymam i wesprę. Kiedy startuje kampania, musze się przygotować na zablokowanie strony KS. Chce wytrwać w postanowieniu zakupu polskiej wersji.
pamiętaj w przypadku ataku alt+ctrl+del. Jeśli nie pomoże to format c:\
:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Scythe

Post autor: vojtas »

Oby Kosa jednak znalazła polskiego wydawcę. Trzymam kciuki za Phalanksów. :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: hutriel »

vojtas pisze:Oby Kosa jednak znalazła polskiego wydawcę. Trzymam kciuki za Phalanksów. :)
Trzymamy kciuki za szybką decyzję i informację.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

dla tych którzy wolą pay pal

I'll answer the easy question first: Yes, PayPal will be an option through during Kickstarter. In case you want to reference this thread at that time, our PayPal e-mail address is stonemaiergames@gmail.com.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »



i jeszcze info że jednym ze SG będą wielowarstwowe planszetki gracza, tak więc wszystkie meeple i inne będą mocno siedzieć na swoim miejscu...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: vinnichi »

Bgg informuje o wydaniu w 2016 wersja angielsko-polska, czyżby wiedzieli coś więcej od Phalanxów :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Rocy7 »

Obejrzałem zwiastun i byłem na tak.

Przejrzałem reckę https://boardgamegeek.com/thread/143314 ... maier-game

i mam dylemat
Who will like this game: Euro gamers who are looking for just a bit more direct player interaction
Who will not enjoy this game as much as they could: People expecting a war game with a bit of resource management
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: cohlerc1 »

vinnichi pisze:Bgg informuje o wydaniu w 2016 wersja angielsko-polska, czyżby wiedzieli coś więcej od Phalanxów :)

To info tam wisi od początku, autor grafik (jeżeli tak to można nazwać bo są świetne i powiesiłbym taką na ścianie ;)) chciał aby gra wyszła równocześnie po polsku i angielsku. Ale Jamey wyklucza to argumentując że nie będzie czasu na tłumaczenie itd. a nie chce opóźnień w kickstarterze. I już nie ma się co łudzić że po Essen coś się zmieni ;(
Jamey Stegmaier pisze:Morning Players won't finalize deals with international partners about Scythe until after the Kickstarter campaign, so they won't have that info at Essen...
...I'll be in St. Louis, preparing to launch the Kickstarter a few days later
https://boardgamegeek.com/thread/144419 ... game-essen
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Scythe

Post autor: Iesthir »

cohlerc1 pisze: To info tam wisi od początku, autor grafik (jeżeli tak to można nazwać bo są świetne i powiesiłbym taką na ścianie ;)) chciał aby gra wyszła równocześnie po polsku i angielsku. Ale Jamey wyklucza to argumentując że nie będzie czasu na tłumaczenie itd. a nie chce opóźnień w kickstarterze. I już nie ma się co łudzić że po Essen coś się zmieni ;(
Jamey Stegmaier pisze:Morning Players won't finalize deals with international partners about Scythe until after the Kickstarter campaign, so they won't have that info at Essen...
...I'll be in St. Louis, preparing to launch the Kickstarter a few days later
To słabo. :( Wygląda na to, że trzeba będzie wesprzeć i ostateczną decyzję podjąć na podstawie SG/KS Exclusives.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: palladinus »

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do przeczytania wywiadu z twórcamy "Scythe" - Jakubem Różalskim i Jameyem Stegmaierem.

Wywiad z twórcami „Scythe”
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Scythe

Post autor: pinata »

palladinus pisze:Zapraszam wszystkich zainteresowanych do przeczytania wywiadu z twórcamy "Scythe" - Jakubem Różalskim i Jameyem Stegmaierem.
[...] Jamey: Sam jestem w 33% Polakiem [...]
33%? Ale jak?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Scythe

Post autor: Pan_K »

pinata pisze:
palladinus pisze:Zapraszam wszystkich zainteresowanych do przeczytania wywiadu z twórcamy "Scythe" - Jakubem Różalskim i Jameyem Stegmaierem.
[...] Jamey: Sam jestem w 33% Polakiem [...]
33%? Ale jak?
Też się zastanawiałem. Doszedłem do wniosku, że za liczenie odpowiedzialne jest u niego te pozostałe 66% :lol:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Scythe

Post autor: detrytusek »

pinata pisze:
palladinus pisze:Zapraszam wszystkich zainteresowanych do przeczytania wywiadu z twórcamy "Scythe" - Jakubem Różalskim i Jameyem Stegmaierem.
[...] Jamey: Sam jestem w 33% Polakiem [...]
33%? Ale jak?
dobre :D

jedyna szansa chyba jest taka, że każdy z rodziców miał 3 paszporty (z tych samych krajów)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

detrytusek pisze:
pinata pisze:
palladinus pisze:Zapraszam wszystkich zainteresowanych do przeczytania wywiadu z twórcamy "Scythe" - Jakubem Różalskim i Jameyem Stegmaierem.
[...] Jamey: Sam jestem w 33% Polakiem [...]
33%? Ale jak?
dobre :D

jedyna szansa chyba jest taka, że każdy z rodziców miał 3 paszporty (z tych samych krajów)
bez inżynierii genetycznej nie widzę rozwiązania... :shock:
uuuu... zły dżender się czai... :twisted:
więc proponuję już na wstępie ustalić, że Kosa jest grą wojenną..... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Scythe

Post autor: Zet »

pinata pisze:
palladinus pisze:Zapraszam wszystkich zainteresowanych do przeczytania wywiadu z twórcamy "Scythe" - Jakubem Różalskim i Jameyem Stegmaierem.
[...] Jamey: Sam jestem w 33% Polakiem [...]
33%? Ale jak?
Przykładowo:
Jeśli jego pradziadek był Polakiem, a prababka Polką w połowie, to jego np dziadek był Polakiem w 3/4.
Jeśli ten dziadek miał babcię spoza Polski, to jego tata był Polakiem w 3/8.
Jeśli tata miał mamę, która jest Polką w 1/4, to on jest Polakiem w 5/16, czyli 0,3125.
To tak na szybko przykład, bo muszę wracać do pracy, ale jestem przekonany, że dałoby się dojść do ułamka, który można by zaokrąglić jeszcze bardziej do 33% ;)

A jeśli coś pokopałem to dajcie znać :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

A może po prostu urodził się w jakiejś komunie hipisowskiej i najzwyczajniej w świecie ma troje rodziców, z których jedno jest z Polski :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Scythe

Post autor: detrytusek »

Szaweł pisze:A może po prostu urodził się w jakiejś komunie hipisowskiej i najzwyczajniej w świecie ma troje rodziców, z których jedno jest z Polski :)
tylko 2 potencjalnych tatusiów to byłby zwykły trójkącik :lol:
w komunie hipisowskiej to stanowczo za mało :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

detrytusek pisze:
Szaweł pisze:A może po prostu urodził się w jakiejś komunie hipisowskiej i najzwyczajniej w świecie ma troje rodziców, z których jedno jest z Polski :)
tylko 2 potencjalnych tatusiów to byłby zwykły trójkącik :lol:
w komunie hipisowskiej to stanowczo za mało :)
Bo to była dopiero raczkująca komuna :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

Nadal brak potwierdzenia czy wyjdzie gra w języku polskim. Zdanie "Miejmy nadzieję, że będzie pośród nich polskie wydanie." napawa mnie podejrzliwością. Zaczynam wątpić w wersję pl. Sam teraz się zastanawiam czy nie lepiej kupić ang. na KS i mieć problem z głowy... niż czekać na pl, która może w ogóle nie powstać. Szkoda, że nie mogą nam tego powiedzieć wprost, co i jak.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

ChlastBatem pisze:Nadal brak potwierdzenia czy wyjdzie gra w języku polskim. Zdanie "Miejmy nadzieję, że będzie pośród nich polskie wydanie." napawa mnie podejrzliwością. Zaczynam wątpić w wersję pl. Sam teraz się zastanawiam czy nie lepiej kupić ang. na KS i mieć problem z głowy... niż czekać na pl, która może w ogóle nie powstać. Szkoda, że nie mogą nam tego powiedzieć wprost, co i jak.

a co mają mówić, skoro decyzje nie zapadły?

KS trwa do 5 listopada - sądzę że do tego czasu wszystko się wyjaśni. SMG nie stosuje żadnych early birds więc przyłączając się na koniec kampanii nic nie stracisz...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Scythe

Post autor: Pan_K »

Zreszta można wziąć EB i w razie czego zrezygnować.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Muszę z siebie wylać te wszystkie frustracje...

Coraz bardziej się wpieniam jak czytam nowe newsy, które mniej lub bardziej potwierdzają to, że wersji PL nie będzie. Jak gra, w której jedną z głównych ról odgrywa nasz kraj, i w której nasz rodak jest autorem grafik (skądinąd bezbłędnie genialnych) może nie znaleźć się u mnie na półce? Ano nie znajdzie się, bo nie będę wydawał pieniędzy na coś, w co później nie będę w ogóle grał. A takie były plany... Dochodzę do wniosku, że niepotrzebnie sam sobie napompowałem ten balonik. Najzwyczajniej w świecie, na chwilę obecną jestem wkur#*$ny.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: palladinus »

Nie wiem skąd u Was takie odczucia, ale mnie się jednak wydaje, że polska wersja będzie.
Nikt pewnie nie chce się wychylać, dopóki nie będzie podpisanych papierów, a rozmowy między wydawnictwami to tajemnica pewnie handlowa.

Z jednej strony rozumiem ostrożność polskich firm wydawniczych, bo nie będzie to gra rodzinna, a naszego rynku nie da się nijak porównać do amerykańskiego, więc jest spora szansa, że w Polsce to raczej nie będzie hitem. Wydawnictwa (jak każda firma) jednak zajmują się zarabianiem pieniędzy, więc jeśli nie widzą w tym projekcie takich możliwości, to nie można ich moim zdaniem winić.
Też bym wolał grać z zlokalizowane gry, ale angielski też przeżyje.
W ostateczności może będzie można mam nadzieję kupić samego artbooka.

Jak mawiał klasyk: "Nie porzucaj nadzieje, Jakoć się kolwiek dzieje"
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: mig »

Ja myślę, że u nas gra w polskim wydaniu może jednak odnieść sukces. I to również u casuali. Raz - tematyka. Raczej przyciągnie niż odepchnie. Dwa - grafiki. Toż to jest samograj marketingowy, bo ludzie się będą interesować (a część kupować) właśnie przez zainteresowanie grafikami. Trzy - od czasów Kolejki, czyli gdzieś od 3 lat o żadnej grze planszowej nie było w naszych mediach nieplanszówkowych tak głośno jak o tej. I jeśli ten balonik trochę się podpompuje, to nadal zainteresowania będzie trwało.

Fakt, wszystko tak naprawdę zależy od ceny końcowej. Taka na poziomie 250+ raczej będzie zaporowa. Ale jeśli uda się to wydać poniżej 200, to nie powinno być chyba źle.

PS. I też mam wrażenie, że wersja polska raczej będzie niż nie ;) Na razie wiadomo tylko, że na KS jej nie będzie. :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ