Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: mement0 »

to ja mam jeszzce pytanie do zakupu czy trzeba jakoś wczesniej rezerwować grę czy spokojnie czekać do maja jak się pojawi w sprzedazy ? aa i czy cena gry w maju spadnie czy zostanie taka sama?
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Scythe

Post autor: Dejw87 »

Patrząc na ceny po ostatnim dodruku to grę można było kupić za 250-260 zł.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Scythe

Post autor: Lolas »

ozy pisze:Tak, planujemy dodruk Scythe, Najeźdźców z Dalekich Krain oraz Igrając z Wiatrem, bo ten już w sumie też w całości sprzedany. Tak na maj powinny być w Polsce.
To doskonale, bo mam już dodatek, więc przydałaby się podstawka ;-)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Lolas pisze:
ozy pisze:Tak, planujemy dodruk Scythe, Najeźdźców z Dalekich Krain oraz Igrając z Wiatrem, bo ten już w sumie też w całości sprzedany. Tak na maj powinny być w Polsce.
To doskonale, bo mam już dodatek, więc przydałaby się podstawka ;-)
Fakt faktem, podstawka się często przydaje przy grze w dodatek :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: Wincenty Jan »

Hahaha :) ubawiłem się!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Lolas pisze:
ozy pisze:Tak, planujemy dodruk Scythe, Najeźdźców z Dalekich Krain oraz Igrając z Wiatrem, bo ten już w sumie też w całości sprzedany. Tak na maj powinny być w Polsce.
To doskonale, bo mam już dodatek, więc przydałaby się podstawka ;-)
To lepiej bierz od razu, bo u nas w magazynie już 0 sztuk, to co jest w sklepach zaraz się skończy. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Nesmeer

Re: Scythe

Post autor: Nesmeer »

Ktoś może się orientuje czy drewniane inserty z polskiego rynku mają trochę luzu na figurki z dodatku Igrając z Wiatrem?
Niby z opisem zmieścimy podstawę i Najeźdźców, ale może w praktyce jest trochę inaczej?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Nesmeer pisze:Ktoś może się orientuje czy drewniane inserty z polskiego rynku mają trochę luzu na figurki z dodatku Igrając z Wiatrem?
Niby z opisem zmieścimy podstawę i Najeźdźców, ale może w praktyce jest trochę inaczej?
Ponoć jest super hiper podlo, żeby pomieścić scythe z wszystkimi dodatkami. To niewiem, czy drewniane pudełko wystarczy na wszystko.
Nesmeer

Re: Scythe

Post autor: Nesmeer »

wirusman pisze:
Nesmeer pisze:Ktoś może się orientuje czy drewniane inserty z polskiego rynku mają trochę luzu na figurki z dodatku Igrając z Wiatrem?
Niby z opisem zmieścimy podstawę i Najeźdźców, ale może w praktyce jest trochę inaczej?
Ponoć jest super hiper podlo, żeby pomieścić scythe z wszystkimi dodatkami. To niewiem, czy drewniane pudełko wystarczy na wszystko.

Tak, właśnie je kupiłem i jest tak wielkie, że to mija się z celem, poza tym ono jest, żeby wszystko spakować w jedno, a nie od organizacji znaczników, kart itp.
Chciałbym redukować miejsce jak się da, dlatego Legendary Box poszło na sprzedaż.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Scythe

Post autor: Gromb »

Nesmeer pisze:
wirusman pisze:
Nesmeer pisze:Ktoś może się orientuje czy drewniane inserty z polskiego rynku mają trochę luzu na figurki z dodatku Igrając z Wiatrem?
Niby z opisem zmieścimy podstawę i Najeźdźców, ale może w praktyce jest trochę inaczej?
Ponoć jest super hiper podlo, żeby pomieścić scythe z wszystkimi dodatkami. To niewiem, czy drewniane pudełko wystarczy na wszystko.

Tak, właśnie je kupiłem i jest tak wielkie, że to mija się z celem, poza tym ono jest, żeby wszystko spakować w jedno, a nie od organizacji znaczników, kart itp.
Chciałbym redukować miejsce jak się da, dlatego Legendary Box poszło na sprzedaż.
Jest tak wielkie, że dokładnie myślę o tym samym. Nie wiem, jak takiego potwora postawić w Kallaxie :twisted:
No, ale skoro ma być jeszcze jeden, ostatni dodatek, to może jest sens go chwile zatrzymać i zobaczyć jak finalnie będzie to wyglądać.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: hsiale »

Gromb pisze:Nie wiem, jak takiego potwora postawić w Kallaxie :twisted:
W facebookowej grupie Scythe dzisiaj, zapytany właśnie o to Jamey Stegmaier pokazał zdjęcie swojego Kallaxa. Mieści się, w pojedynczej przegródce, ale rzeczywiście jest tam samo (choć trochę miejsca na górze zostało).
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: YuZ »

hsiale pisze:
Gromb pisze:Nie wiem, jak takiego potwora postawić w Kallaxie :twisted:
W facebookowej grupie Scythe dzisiaj, zapytany właśnie o to Jamey Stegmaier pokazał zdjęcie swojego Kallaxa. Mieści się, w pojedynczej przegródce, ale rzeczywiście jest tam samo (choć trochę miejsca na górze zostało).
W pojedynczej przegródce w moim Expedicie mieści się razem z pudełkiem z podstawki.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Scythe

Post autor: Gromb »

Potwierdzam Kallaxa :-) Niemniej scythe poleci na top regału. Na płasko. Szkoda 4 "pól" na jeden tytuł.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Pierwsze gry z powietrznym gambitem. Gra bardzo zyskuje. Powiew świeżości. Polecam
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: Wincenty Jan »

Jak oceniacie Igrając z Wiatrem?
Jaki wariant gry wybieracie ze zdolnościami statków? Każdy ma swoje zdolności czy losujecie je wspólne dla wszystkich graczy?
korez
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2017, 11:37

Re: Scythe

Post autor: korez »

Cześć.
Jestem tutaj nowy i mam pytanie dotyczące jakości znaczników rekrutów i robotników które to można sobie dokupić i zastąpić nimi drewienka które są w grze standardowo. Czy ktoś z Was używa tych znaczników? Z wyglądu nie do końca mi odpowiadają, bo jakoś nie pasują estetycznie do gry i dodatków (np metalowych monetek). Czy postaci widniejące na „drewienkach” robotników są malowane, drukowane czy są to naklejki? Podobne pytanie mam w stosunku do dużych znaczników akcji. Czy symbole frakcji to nadruk na plastiku czy naklejka? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Jeśli pytasz o te z MeepleSource, to to jest rysunek bezpośrednio na drewnie (heat transfer?). Moim zdaniem znaczniki są fajne, a meeple jakieś takie od czapy i raczej nie pasują. Znaczniki tez są drewniane.
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Wczoraj (a częściowo i dzisiaj :) ) 4 gry wraz ze wszystkimi dodatkami. Gralismy w 5 osobowym, zaprawionym w bojach składzie. REWELACJA. Statki powietrzne bardzo zmieniły rozgrywkę, dodały nowe strategie i ogólnie dużo świeżości. Polecam
korez
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2017, 11:37

Re: Scythe

Post autor: korez »

rattkin pisze:Jeśli pytasz o te z MeepleSource, to to jest rysunek bezpośrednio na drewnie (heat transfer?). Moim zdaniem znaczniki są fajne, a meeple jakieś takie od czapy i raczej nie pasują. Znaczniki tez są drewniane.

Tak, tak, dokładnie te dodatki miałem na myśli. Dziękuję pięknie za pomoc.
Takiej informacji właśnie mi brakowało. Pozdrawiam gorąco.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

Figurki statków powietrznych niestety wyglądają bardzo przeciętnie. Jakieś nierówne. Też tak macie w waszych dodatkach?
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: YuZ »

pavel pisze:Figurki statków powietrznych niestety wyglądają bardzo przeciętnie. Jakieś nierówne. Też tak macie w waszych dodatkach?
Potwierdzam. Każda figurka składa się z kilku sklejonych elementów. Klejenie różni się między figurkami. Te same elementy na różnych figurkach potrafią być sklejone pod lekko innym kątem lub lub lekko przesunięte. Różnice nie są wielkie - 1-3 mm, ale zauważalne.
reset1212
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2015, 16:53

Re: Scythe

Post autor: reset1212 »

Czy rozszerzenie "Scythe: Board extension" jest kompatybilne z wersją polską, czy nadaje się tylko do wersji angielskiej?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Plansza jest niezależna językowo,więc śmiało możesz kupować.
korez
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2017, 11:37

Re: Scythe

Post autor: korez »

Doszły mnie słuchy, że wydany kilka tygodni temu Scythe Legendary Box nie będzie wznawiany i że rzeczywiście może stać się produktem „legendarnym”, unikatem. Czy to rzeczywiście prawda? Chcę go kupić w późniejszym okresie ale z tego co widzę w polskiej Planszostrefie już go nie ma (nie wiem czy to nie pomyłka, bo box jest bardzo drogi i wątpię, by ludzie rzucili się na niego jak na gorące bułki).
Czy macie jakąś pewną informację jeśli chodzi o wznowienia, dodruk tego boxu?
Przyznam, że z angielskim u mnie słabo i nie wiem gdzie należałoby szukać takiej informacji.
Gdyby to była prawda, trzebaby się było porozglądać i kupić za wczasu.
Będę wdzięczny za info. Pomyślnego Nowego Roku.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Jest grupa fb, tej gry. Tam na pewno tobie odpowiedzą w tym temacie. Ale jak słyszysz pudełko jest tak ogromne, że niektórzy z niego już rezygnują( może osoby powyżej chcą dalej sprzedać te pudło).
ODPOWIEDZ