Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

smalco pisze:A gry wysyłacie już do sklepów, bo czekam na swoją?
Zamówienia hurtowe też już wysłane. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Scythe

Post autor: cpu »

Potwierdzam ze GLS dziala do bani - tez dostalem smsa ze nie bylo mnie w domu kiedy siedzialem caly dzien z corka...
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: Scythe

Post autor: lendalian »

Mam nadzieje ze dodatkowe karty automy beda wysylane ooczta polska... Moze troche dluzej ale raczej powinny dojsc;) dzisiaj jak bylem swoja paczke odebrac w fili nie omieszkalem zajsc do dzialu obslugi i "podziekowac za dostarczenie przez kuriera paczki"
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: parasite »

czy ma ktoś chwilę czasu i chęci, żeby nakreślić mi jak wygląda rozgrywka solo i gra z tą automą? Bo jeśli kupię, to przede wszystkim będę grał w to sam :o
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

parasite pisze:czy ma ktoś chwilę czasu i chęci, żeby nakreślić mi jak wygląda rozgrywka solo i gra z tą automą? Bo jeśli kupię, to przede wszystkim będę grał w to sam :o
poważnie? nie szkoda Ci kasy? Scythe to świetna gra - ale kupować ją dla grania z automą to dziwny pomysł - jest sporo lepszych gier solo - w tym optymalizacyjnych eurasów. Z drugiej zaś strony podchodząc... może dzięki fajności tej gry jest szansa, że przyciągniesz ekipę do grania - bo ta gra jest atrakcyjnym wabikiem i moim zdaniem świetnie się sprawdza w roli gatewaya. Weź to rozważ...
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: smalco »

mauserem pisze:
parasite pisze:czy ma ktoś chwilę czasu i chęci, żeby nakreślić mi jak wygląda rozgrywka solo i gra z tą automą? Bo jeśli kupię, to przede wszystkim będę grał w to sam :o
poważnie? nie szkoda Ci kasy? Scythe to świetna gra - ale kupować ją dla grania z automą to dziwny pomysł - jest sporo lepszych gier solo - w tym optymalizacyjnych eurasów. Z drugiej zaś strony podchodząc... może dzięki fajności tej gry jest szansa, że przyciągniesz ekipę do grania - bo ta gra jest atrakcyjnym wabikiem i moim zdaniem świetnie się sprawdza w roli gatewaya. Weź to rozważ...
Fajnie, a teraz odpowiedz na pytanie
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

smalco pisze:
mauserem pisze:
parasite pisze:czy ma ktoś chwilę czasu i chęci, żeby nakreślić mi jak wygląda rozgrywka solo i gra z tą automą? Bo jeśli kupię, to przede wszystkim będę grał w to sam :o
poważnie? nie szkoda Ci kasy? Scythe to świetna gra - ale kupować ją dla grania z automą to dziwny pomysł - jest sporo lepszych gier solo - w tym optymalizacyjnych eurasów. Z drugiej zaś strony podchodząc... może dzięki fajności tej gry jest szansa, że przyciągniesz ekipę do grania - bo ta gra jest atrakcyjnym wabikiem i moim zdaniem świetnie się sprawdza w roli gatewaya. Weź to rozważ...
Fajnie, a teraz odpowiedz na pytanie
chęci może są ale czasu mało, ale naści - ten pan robi to całkiem sensownie (sam się z tego uczyłem):
youtube automa tutorial - 53'51"
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: parasite »

w sumie średnio to wygląda. dzięki za pomoc.
blazejtq
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:09
Has thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: blazejtq »

Otrzymałem właśnie swój egzemplarz Scythe i wszystko fajnie, ale jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Czy w Waszych egzemplarzach rewersy plansz akcji/gracza też są takie postrzępione, bardzo łatwo się strzępią? Właściwie farba na krawędzi sama odchodzi, wystarczy delikatnie palcem przejechać, co widać na zdjęciach: https://1drv.ms/f/s!AsX46a7gxEynlMQlwTDn5Pk5uBpuOQ Pytam, bo nie wiem czy te plansze już tak mają, czy po prostu mi się trafiły jakieś wyjątkowo wadliwe/podatne.

Niby pierdoła, ale przy tak dobrze zaprojektowanej i wykonanej grze trochę jednak kłuje w oko.
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: skadam »

blazejtq pisze:Otrzymałem właśnie swój egzemplarz Scythe i wszystko fajnie, ale jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Czy w Waszych egzemplarzach rewersy plansz akcji/gracza też są takie postrzępione, bardzo łatwo się strzępią? Właściwie farba na krawędzi sama odchodzi, wystarczy delikatnie palcem przejechać, co widać na zdjęciach: https://1drv.ms/f/s!AsX46a7gxEynlMQlwTDn5Pk5uBpuOQ Pytam, bo nie wiem czy te plansze już tak mają, czy po prostu mi się trafiły jakieś wyjątkowo wadliwe/podatne.

Niby pierdoła, ale przy tak dobrze zaprojektowanej i wykonanej grze trochę jednak kłuje w oko.
U mnie to samo. Dodatkowo dostałem trzy złączki żeńskie do diali i jedną męską. U kogoś podobnie?
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: xan »

blazejtq pisze:Otrzymałem właśnie swój egzemplarz Scythe i wszystko fajnie, ale jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Czy w Waszych egzemplarzach rewersy plansz akcji/gracza też są takie postrzępione, bardzo łatwo się strzępią? Właściwie farba na krawędzi sama odchodzi, wystarczy delikatnie palcem przejechać, co widać na zdjęciach: https://1drv.ms/f/s!AsX46a7gxEynlMQlwTDn5Pk5uBpuOQ Pytam, bo nie wiem czy te plansze już tak mają, czy po prostu mi się trafiły jakieś wyjątkowo wadliwe/podatne.

Niby pierdoła, ale przy tak dobrze zaprojektowanej i wykonanej grze trochę jednak kłuje w oko.
Też niestety mam to samo. Trochę zepsuło mi to ogólny odbiór gry.
blazejtq
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:09
Has thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: blazejtq »

xan pisze:
blazejtq pisze:Otrzymałem właśnie swój egzemplarz Scythe i wszystko fajnie, ale jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Czy w Waszych egzemplarzach rewersy plansz akcji/gracza też są takie postrzępione, bardzo łatwo się strzępią? Właściwie farba na krawędzi sama odchodzi, wystarczy delikatnie palcem przejechać, co widać na zdjęciach: https://1drv.ms/f/s!AsX46a7gxEynlMQlwTDn5Pk5uBpuOQ Pytam, bo nie wiem czy te plansze już tak mają, czy po prostu mi się trafiły jakieś wyjątkowo wadliwe/podatne.

Niby pierdoła, ale przy tak dobrze zaprojektowanej i wykonanej grze trochę jednak kłuje w oko.
Też niestety mam to samo. Trochę zepsuło mi to ogólny odbiór gry.
Czyli wygląda na to, że taka wada tych plansz. Trochę dziwne przy takiej jakości innych elementów i cenie :/
Ostatnio zmieniony 17 maja 2017, 14:47 przez blazejtq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

blazejtq pisze:
xan pisze:
blazejtq pisze:Otrzymałem właśnie swój egzemplarz Scythe i wszystko fajnie, ale jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Czy w Waszych egzemplarzach rewersy plansz akcji/gracza też są takie postrzępione, bardzo łatwo się strzępią? Właściwie farba na krawędzi sama odchodzi, wystarczy delikatnie palcem przejechać, co widać na zdjęciach: https://1drv.ms/f/s!AsX46a7gxEynlMQlwTDn5Pk5uBpuOQ Pytam, bo nie wiem czy te plansze już tak mają, czy po prostu mi się trafiły jakieś wyjątkowo wadliwe/podatne.

Niby pierdoła, ale przy tak dobrze zaprojektowanej i wykonanej grze trochę jednak kłuje w oko.
Też niestety mam to samo. Trochę zepsuło mi to ogólny odbiór gry.
Czyli wygląda na to, że taka wada tych plansz. Trochę dziwne przy takiej jakości innych elementów i cenie :/ Napisałem do wydawnictwa w tej sprawie na razie cisza.
to objaw zużywania się wykrojnika, a czasami efekt pośpiechu - kiedy po kaszerowaniu (naklejaniu na tekturę warstwy z grafiką) klej jeszcze nie wysechł.
Ten element jest ekstremalnie gruby - siła docisku duża, czasami wilgotne włókna papieru zrywają się jeszcze przed przejściem noża.

Nie jest to dramatyczna wada - jest to jedno z pierwszych miejsc tzw "optymalizacji" produkcji - kiedy można na czymś przyoszczędzić - to nasi mali chińscy przyjaciele prędzej czy później to zrobią - te plansze w Scythe nie są dwustronne (druga strona nie gra) - więc kontrola jakości nie traktuje ich jako strony A i przepuszcza.

Pamiętam, że nawet w wersjach KS takie rzeczy się trafiały - druk to niestety proces "płynny" ma tzw "fale" - cały myk polega na tym aby wychwycić i odrzucić ekstrema w jakości - co ma wpływ na koszt całości - więc jak się oszczędza to tu właśnie najszybciej. taki lajf - na szczęście gra na takich planszetkach nie zabija na śmierć - bo tego mankamentu podczas gry nie widać :mrgreen:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

W jednym z wątków na FB Jamey Stegmaier pisał o "big boxie" - pudle zdolnym pomieścić podstawkę i wszystkie... TRZY dodatki :) Wg jego wypowiedzi - pracuje nad 3cim i zarazem ostatnim dodatkiem do Scythe (zaraz po tym co już jest, po statkach fruwających...) ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Scythe

Post autor: Gatherey »

Jestem po 3 grach, więc próbka to prawie żadna ale jednym z pierwszych wniosków jest to, że Polania jest dużo dużo lepsza niż pozostałe frakcje. Czy ktoś podziela te opinię czy po prostu trzeba jakoś do grania przeciwko niej dostosować inaczej taktyke?
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Padre_W_stare_konto »

To dość częsty wniosek nowych po pierwszych partiach. Na początek jest łatwa i spory bonus z którego łatwo korzystać bez główkowania nad strategią. Inne są już bardziej wymagające. No i jeszcze uzależnione od planszetki z akcjami jaka się dostanie. One głównie determinują strategię.

Moje gry na BGG
blazejtq
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:09
Has thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: blazejtq »

Dzięki za wyjaśnienie. Cóż przyjrzałem się zdjęciom w Internecie, rozmawiałem z Michałem i chyba po prostu taki urok tych planszetek.

No nic szkoda czasu na zajmowanie się błahostkami, czas w końcu zagrać :)
mauserem pisze:
to objaw zużywania się wykrojnika, a czasami efekt pośpiechu - kiedy po kaszerowaniu (naklejaniu na tekturę warstwy z grafiką) klej jeszcze nie wysechł.
Ten element jest ekstremalnie gruby - siła docisku duża, czasami wilgotne włókna papieru zrywają się jeszcze przed przejściem noża.

Nie jest to dramatyczna wada - jest to jedno z pierwszych miejsc tzw "optymalizacji" produkcji - kiedy można na czymś przyoszczędzić - to nasi mali chińscy przyjaciele prędzej czy później to zrobią - te plansze w Scythe nie są dwustronne (druga strona nie gra) - więc kontrola jakości nie traktuje ich jako strony A i przepuszcza.

Pamiętam, że nawet w wersjach KS takie rzeczy się trafiały - druk to niestety proces "płynny" ma tzw "fale" - cały myk polega na tym aby wychwycić i odrzucić ekstrema w jakości - co ma wpływ na koszt całości - więc jak się oszczędza to tu właśnie najszybciej. taki lajf - na szczęście gra na takich planszetkach nie zabija na śmierć - bo tego mankamentu podczas gry nie widać :mrgreen:
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scythe

Post autor: slanesh »

Gatherey pisze:Jestem po 3 grach, więc próbka to prawie żadna ale jednym z pierwszych wniosków jest to, że Polania jest dużo dużo lepsza niż pozostałe frakcje. Czy ktoś podziela te opinię czy po prostu trzeba jakoś do grania przeciwko niej dostosować inaczej taktyke?
Pewnie przeciwnicy byli kiepscy ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Im więcej graczy na planszy, tym Polania ma gorzej. Przy grze na 2-3 osoby, będzie miała istotną przewagę.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: siekan »

Gatherey pisze:Jestem po 3 grach, więc próbka to prawie żadna ale jednym z pierwszych wniosków jest to, że Polania jest dużo dużo lepsza niż pozostałe frakcje. Czy ktoś podziela te opinię czy po prostu trzeba jakoś do grania przeciwko niej dostosować inaczej taktyke?
A ja jestem przeciwnego zdania, bo u nas zazwyczaj wygrywają te czerwone złe ruskie ;p
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

siekan pisze:
Gatherey pisze:Jestem po 3 grach, więc próbka to prawie żadna ale jednym z pierwszych wniosków jest to, że Polania jest dużo dużo lepsza niż pozostałe frakcje. Czy ktoś podziela te opinię czy po prostu trzeba jakoś do grania przeciwko niej dostosować inaczej taktyke?
A ja jestem przeciwnego zdania, bo u nas zazwyczaj wygrywają te czerwone złe ruskie ;p
Nie dziwię się. W końcu ich umiejętność zawsze jest tak samo przydatna, w sensie bez różnicy na ile osób gramy, zawsze ich umiejętność działa tak samo. Według mnie jest to słabo przemyślane.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Scythe

Post autor: the_ka »

CO grupa to inne opinie. U nas najczęściej wygrywa Krym natomiast Roswiecja pod względem wygranych to przed ostatnia frakcja.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe

Post autor: playerator »

Gatherey pisze:... Polania jest dużo dużo lepsza niż pozostałe frakcje ...
siekan pisze:... u nas zazwyczaj wygrywają te czerwone złe ruskie ...
the_ka pisze:... U nas najczęściej wygrywa Krym ...
No i czy to zła gra jest? :wink:

Czekam ciągle na paczkę z Najeźdźcami, wygrywał już ktoś nowymi frakcjami?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: siekan »

To, że różne frakcje wygrywają, nie znaczy, że to gra wybitna :) Gdyby nie rewelacyjne grafiki i wykonanie, wciąż uważam, że ta gra byłaby co najwyżej przeciętna ;p
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Scythe

Post autor: mmag »

siekan pisze:To, że różne frakcje wygrywają, nie znaczy, że to gra wybitna :) Gdyby nie rewelacyjne grafiki i wykonanie, wciąż uważam, że ta gra byłaby co najwyżej przeciętna ;p
Nikt tu nie mówił o wybitności a o zbalansowaniu i możliwości wykorzystania odmiennych frakcji / umiejętności do zwycięstwa. I tak tak, gdyby nie efekty specjalne to nikt by nie pamiętał o parku jurajskim, i gdyby nie alien to nikt by nie pamiętał o 8 pasażerze nostromo...
ODPOWIEDZ