Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: siekan »

malekith_86 pisze: hmm to przecież tylko 2 nowe frakcje, sama gra się nie zmienia
chyba, że masz szaloną ekipę i chcecie grać w więcej niż 5 osób
No właśnie takie są plany xD Mam nadzieję, że downtime nie zabije :)

@mauserem, nie będziecie powtarzać bo za długo, czy jaki powód? :D
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: YuZ »

"Najeźdźcy" dotarli, lecz jest i mały zgrzyt. Do przesyłki nie został dołączony nieoficjalny wariant na kilka Autom. :( Jak jest w waszym przypadku?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

YuZ pisze:"Najeźdźcy" dotarli, lecz jest i mały zgrzyt. Do przesyłki nie został dołączony nieoficjalny wariant na kilka Autom. :( Jak jest w waszym przypadku?
jeszcze nie otwarlem, w środku nie ma?
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: YuZ »

wirusman pisze:
YuZ pisze:"Najeźdźcy" dotarli, lecz jest i mały zgrzyt. Do przesyłki nie został dołączony nieoficjalny wariant na kilka Autom. :( Jak jest w waszym przypadku?
jeszcze nie otwarlem, w środku nie ma?
Nope. Z dodatków jedynie:
-8 kart spotkań (nr 29-36),
-4 karty celów (nr 24-27),
-6 kart fabryki (nr 13-18).
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Myślałem że będzie w pudełku dodatku, wraz z normalną instrukcją, chyba ktoś zapomniał:)ciekawe l, cy to pojedynczy problem, czy koledzy zapomnieli
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Scythe

Post autor: malekith_86 »

-darmową dostawę kurierem w Polsce;
-kartę z wariantem rozgrywki pozwalającym rozegrać partię z udziałem wielu Autom;
-pakiet 4 unikatowych kart spotkań
-pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 33-36);
-pakiet 4 unikatowych kart celów (nr 24-27);
-pakiet 6 unikatowych kart fabryki (nr 13-18).

Powyższe dodatkowe karty pochodzą z kampanii crowdfundingowej gry Scythe na portalu Kickstarter (tzw. stretch goals). Nie trafią do normalnej dystrybucji po zakończeniu przedsprzedaży. Karty te, tak jak wszystkie inne komponenty gry, są w polskiej wersji językowej.
Karta z wariantem rozgrywki pozwalającym rozegrać partię z udziałem wielu Autom to nieoficjalny, ale przetestowany
i przyjęty entuzjastycznie przez społeczność graczy, dodatek do Scythe. Przetłumaczyliśmy go i wydrukowaliśmy na dobrym papierze, tak by nie odbiegał jakością od pozostałych komponentów gry.
u mnie też nie ma tego wariantu
kompletnie o tym zapomniałem ale biorąc pod uwagę, że już kilka osób zgłasza brak to lekka wtopa bo prawdopodobnie do żadnej kopii tego nie dołożyli
raczej powinno być dołożone tak jak karty, a nie bezpośrednio w pudełku z grą
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Tak, powinien być w paczce, a nie w pudełku z grą. Bardzo przepraszam za brak, w tym pośpiechu nie trafił do składających paczki. Podeślemy. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: Scythe

Post autor: lendalian »

A mnie kurier w ogole olal i nawet do mnie nie podszedl i odznaczyl sobie w ze mnie w domu nie ma chociaz bylem... I paczke dopiero w pon moge sobie odebrac osobiscie... Oj czuje ze borutetam zrobie
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: pkajak »

lendalian pisze:A mnie kurier w ogole olal i nawet do mnie nie podszedl i odznaczyl sobie w ze mnie w domu nie ma chociaz bylem... I paczke dopiero w pon moge sobie odebrac osobiscie... Oj czuje ze borutetam zrobie
U mnie w Gdańsku to samo. Dwie osoby w domu ale kurier nie zastał nikogo. Pozostaje czekać.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

pkajak pisze:
lendalian pisze:A mnie kurier w ogole olal i nawet do mnie nie podszedl i odznaczyl sobie w ze mnie w domu nie ma chociaz bylem... I paczke dopiero w pon moge sobie odebrac osobiscie... Oj czuje ze borutetam zrobie
U mnie w Gdańsku to samo. Dwie osoby w domu ale kurier nie zastał nikogo. Pozostaje czekać.
Widocznie miał już piąteczek-piątunio. :cry: A tak się staraliśmy, by to dotarło do Was przed weekendem.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Scythe

Post autor: cpu »

To było GLSem wysyłane? Bo dostałem informację o nadaniu i tak czuje że to chyba to chociaż kto wie
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Scythe

Post autor: malekith_86 »

cpu pisze:To było GLSem wysyłane? Bo dostałem informację o nadaniu i tak czuje że to chyba to chociaż kto wie

tak GLSem
w mailu powinien być normalnie podany adres doręczenia
wysyłającym jest firma spedycyjna OSDW AZYMUT
TomaszB
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:26

Re: Scythe

Post autor: TomaszB »

Do mnie paczka dotarła, ale z drobnymi problemami. Centrum logistyczne przekręciło nieznacznie adres, więc kurier odbił się od innych drzwi. Po krótkiej rozmowie z panią z infolinii GLS dostałem numer telefonu do kuriera i przy drugim podejściu zostawił paczkę tam gdzie trzeba.

Brakującą kartę, o której mowa kilka postów wyżej będziecie wysyłać z automatu czy trzeba się wcześniej przypomnieć?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Wincenty Jan »

Do mnie też niestety paczka jeszcze nie dotarła. :( chociaż może dlatego, że nie zamawiałem dodatku. Nie wiem, czekam, może ktoś mi wyśle.

Dajcie snać jak wrażenia po nowych frakcjach!
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: Scythe

Post autor: Richtie »

Scythe to przerost formy nad treścią.

Gdybym nie znał wcześniej strzępków opisów znajomych to byłbym przekonany, że siadam do ameri w stylu Runewars albo TI. A dostałem euro. Bardzo lubię euro, ale mimo tych wszystkich fajerwerków chętniej zagrałbym partię w Brass albo Puerto Rico. Wydaje mi się, że gra jest tak popularna z uwagi nie tyle na mechanikę, co na oprawę wizualną oraz to, że jest sporo polskich akcentów (to w Polsce). Gra ma interesujący świat, ma dobrze wykonane elementy, ale aż się prosi aby dać tam więcej elementów ameri np. plansze składaną z luźnych heksów, dodatkowe jednostki w postaci piechoty, kawalerii, 2-3 rodzajów mechów, umiejętności bojowych dla bohaterów itd. Moja rozgrywka wyglądała tak, że kierowałem się tylko kalkulacją i optymalizacją - co zrobić i w jakiej kolejności. Nie było to jednak zbyt pasjonujące. Znam lepsze euro.
Nikt nie da nam zbawienia.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Scythe

Post autor: LongJohn »

U mnie z kolei numer telefonu do kontaktu był zły i gdybym nie był nadgorliwy i sam nie zadzwonił to dostarczenie paczki nie udałoby się za pierwszym razem. Także radzę kontaktować się z GLSem jak już paczki będą blisko was żeby doręczenie odbyło się bez problemu:)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Scythe

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A ja tam Różalskiemu wcale nie zazdroszczę.
Życzę dalszych sukcesów.
A jak się komu gra nie podoba to ja bardzo chętnie przygarnę jeden egzemplarz, choćby tylko po to aby sobię popatrzeć na to "EURO" :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

TomaszB pisze:Brakującą kartę, o której mowa kilka postów wyżej będziecie wysyłać z automatu czy trzeba się wcześniej przypomnieć?
Z automatu. Nie trzeba w tej kwestii do nas pisać. Tylko zrealizujemy 100% wysyłek i zajmiemy się tym tematem. Jeszcze raz bardzo Was za tę pomyłkę przepraszam.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

Czy da się jakoś dostosować kartę osiągnięć do nowych nacji?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Richtie pisze:Scythe to przerost formy nad treścią.

Gdybym nie znał wcześniej strzępków opisów znajomych to byłbym przekonany, że siadam do ameri w stylu Runewars albo TI. A dostałem euro. Bardzo lubię euro, ale mimo tych wszystkich fajerwerków chętniej zagrałbym partię w Brass albo Puerto Rico. Wydaje mi się, że gra jest tak popularna z uwagi nie tyle na mechanikę, co na oprawę wizualną oraz to, że jest sporo polskich akcentów (to w Polsce). Gra ma interesujący świat, ma dobrze wykonane elementy, ale aż się prosi aby dać tam więcej elementów ameri np. plansze składaną z luźnych heksów, dodatkowe jednostki w postaci piechoty, kawalerii, 2-3 rodzajów mechów, umiejętności bojowych dla bohaterów itd. Moja rozgrywka wyglądała tak, że kierowałem się tylko kalkulacją i optymalizacją - co zrobić i w jakiej kolejności. Nie było to jednak zbyt pasjonujące. Znam lepsze euro.

I znów się zaczyna.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

Bea pisze:Czy da się jakoś dostosować kartę osiągnięć do nowych nacji?
do pobrania - wersja rozszerzona
źródło: www.stonemaiergames.com
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: hamanu »

czy jest szansa, zeby dostac (albo kupic) poprawiona karte spotkania (chetnie dokupilbym tez instrukcje pozbawiona bledow)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Scythe

Post autor: Kosternik »

ozy pisze:Tak, powinien być w paczce, a nie w pudełku z grą. Bardzo przepraszam za brak, w tym pośpiechu nie trafił do składających paczki. Podeślemy. :)
Czyli wariant wielu autom nie trafił do nikogo?
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

hamanu pisze:czy jest szansa, zeby dostac (albo kupic) poprawiona karte spotkania (chetnie dokupilbym tez instrukcje pozbawiona bledow)
Niestety nie.
Kosternik pisze:Czyli wariant wielu autom nie trafił do nikogo?
Dokładnie tak. Jak wyślemy wszystkie gry i dodatki, to doślemy ten wariant do Klientów z przedsprzedaży w sklepie wydawcy.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: smalco »

A gry wysyłacie już do sklepów, bo czekam na swoją?
ODPOWIEDZ