Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ZUBRZYCKI Maciej
Posty: 17
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: ZUBRZYCKI Maciej »

mement0 pisze:@Ozy czy wiadomo kiedy pojawi się u Was w sklepie przedsprzedaż gry Scythe ?
Dołączam się do pytania.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

wirusman pisze:
ozy pisze:
Lolas pisze:Czy nowe promki będą dostępne jako gratis do podstawki/dodatków?
Taki jest plan dla przedsprzedaży w naszym firmowym sklepie.
To lipa dla całego grona, co już mają wszystkie dodatki w domu.
Będzie można zakupić osobno, właśnie z myślą o tych, co mają już komplet.
mement0 pisze:@Ozy czy wiadomo kiedy pojawi się u Was w sklepie przedsprzedaż gry Scythe?
Bliżej premiery. Teraz będzie czas Lords of Hellas. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Scythe

Post autor: bogas »

ozy pisze: Będzie można zakupić osobno, właśnie z myślą o tych, co mają już komplet.
Czyli jak nie mam dodatku i go kupię to dostanę gratis 6 nowych kart spotkań, a jak już dodatki mam to mogę sobie kupić te 6 kart za 50 zł :?: :!: Suuuuper :twisted: :lol:
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

bogas pisze:
ozy pisze: Będzie można zakupić osobno, właśnie z myślą o tych, co mają już komplet.
Czyli jak nie mam dodatku i go kupię to dostanę gratis 6 nowych kart spotkań, a jak już dodatki mam to mogę sobie kupić te 6 kart za 50 zł :?: :!: Suuuuper :twisted: :lol:
Nie traktuj tego w kategorii zakupu :mrgreen:
To taki wyraz wdzięczności i szacunku za dostarczanie polskich wersji świetnych gier.
Jednocześnie zachęta do dalszego działania.
Gdyby nie to, chłopaki ściągaliby z chin plastikowe zabawki ;)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Scythe

Post autor: mmag »

bogas pisze:
ozy pisze: Będzie można zakupić osobno, właśnie z myślą o tych, co mają już komplet.
Czyli jak nie mam dodatku i go kupię to dostanę gratis 6 nowych kart spotkań, a jak już dodatki mam to mogę sobie kupić te 6 kart za 50 zł :?: :!: Suuuuper :twisted: :lol:
A co mają wysyłać pakiet promo za free każdemu, kto prześle im swoje uśmiechnięte zdjęcie ze wszystkimi dodatkami kupionymi w innym sklepie / od innego wydawcy? :roll: Z czego widzę koszt tych kart na meeplesource, w wersji en, bez wysyłki to też 10$. Więc jest to "normalna" cena. Kosmicznie wysoka jak za 6 kart, ale jednak nie odstająca od "standardu".
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Scythe

Post autor: bogas »

mmag pisze:
bogas pisze:
ozy pisze: Będzie można zakupić osobno, właśnie z myślą o tych, co mają już komplet.
Czyli jak nie mam dodatku i go kupię to dostanę gratis 6 nowych kart spotkań, a jak już dodatki mam to mogę sobie kupić te 6 kart za 50 zł :?: :!: Suuuuper :twisted: :lol:
A co mają wysyłać pakiet promo za free każdemu, kto prześle im swoje uśmiechnięte zdjęcie ze wszystkimi dodatkami kupionymi w innym sklepie / od innego wydawcy? :roll: Z czego widzę koszt tych kart na meeplesource, w wersji en, bez wysyłki to też 10$. Więc jest to "normalna" cena. Kosmicznie wysoka jak za 6 kart, ale jednak nie odstająca od "standardu".
Tak, tak, nikt nikogo do zakupu nie zmusza, moje podatki na to nie idą itd. itp. Bardziej mi chodziło o to, że planszówki wkraczają w "nowy wymiar". Wg kolegi "normalny" i "standardowy", a dla mnie "absurdalny" i "chory".

P.S. A jak wyślę fotę w samej bieliźnie z dodatkiem kupionym w sklepie phalanxa to myślisz, że mam szansę wyżebrać te 6 kart, bez których oczywiście nie wyobrażam sobie gry i moje życie straci sens?!
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scythe

Post autor: Mir4ge »

Przecież promosy zawsze były drogie. Jeden kafel do keyflowera 15-25 zł. Karty do różnych gier to zawsze było 5-10 zł od sztuki.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Scythe

Post autor: bogas »

Mir4ge pisze:Przecież promosy zawsze były drogie.
No widzisz, ja już stary jestem, bo pamiętam czasy kiedy takich cen nie było, bo po prostu nie było "promosów". Ech... idę sobie zaparzyć rumianku i meliski, bo w moim wieku to już chyba nic innego nie pozostało :P
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Scythe

Post autor: Lolas »

To, że promosy są dodawane tylko do bieżących zakupów, to chyba oczywiste. Gdy kupisz np. laptopa i pół roku później w ramach promocji dodają do niego za darmo świetną myszkę to chyba nie zgłaszasz się z pretensjami że nie dostaniesz darmowej myszki?
Problem z promosami do Scythe to absurdalna cena.
Patrząc na promki do Terraformacji Marsa widać że wiele zależy od podejścia wydawnictwa i można sprzedawać je w rozsądnej cenie (około 2zł za kartę).
https://www.rebel.pl/product.php/1,1295 ... karty.html
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Scythe

Post autor: mmag »

Wg kolegi "normalny" i "standardowy", a dla mnie "absurdalny" i "chory".
Wg kolegi (czyt: mnie) normalny i standardowy w tym wypadku (niestety) równa się absurdalny i chory. Nie bez powodu oba wyrażenia zostały wcześniej ujęte w cudzysłów... 50zł za 6 kart to szaleństwo, ale jest to szaleństwo powszechnie obowiązujące*. W tej sytuacji Phalanx mógł: a) dawać promki tylko do przedsprzedaży bez opcji ich osobnego kupienia b) nie dawać ich jako przedsprzedażowe gratisy, zostawić tylko opcję osobnego kupienia c) wcale nie wydawać ich po polsku d) dodać karty promo jako gratisy do zamówień oraz dać możliwość ich osobnego kupna. Wybrano ostatnią opcję - i moim zdaniem najlepszą. Czy chciałbym aby te karty były tańsze? Tak. Czy moim zdaniem powinny (co to w ogóle znaczy?) być tańsze? Tak. Ale to już niewiele zmienia...


*Ciekawostka: Swego czasu chciałem od kogoś kupić kartę promo (sztuk jeden) do Abyssa. Sprzedawca zażyczył sobie za nią 60zł... Jak nazwać to?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

mmag pisze:50zł za 6 kart to szaleństwo
Polski rynek jest bardzo rozpieszczony niskimi cenami lokalnych wydawców. Na rynku promosków, 50pln to są grosinki. Są i takie promki, co kosztują po 500, a nie po 50. Popyt i podaż, prosta sprawa. Także lepiej zaakceptować rzeczywistość i cieszyć się, że w ogóle można je dostać. "Chciałbym, ale dla mnie to za drogo" można przykleić do bardzo wielu rzeczy na świecie, ale od tego ich cena nie spadnie.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe

Post autor: playerator »

rattkin pisze:
mmag pisze:50zł za 6 kart to szaleństwo
... Popyt i podaż, prosta sprawa. ...
W przypadku promek właśnie drukowanych, bardzo łatwo jest zrobić odpowiednio wysoką podaż 8).

Problem w tym, że chyba nie o to chodzi. Gdy tak sobie próbuję podsumować wydatki "na utrzymanie" Scythe, to chyba posiadanie żywego kota wychodzi taniej.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Maslanka
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 08:39

Re: Scythe

Post autor: Maslanka »

Scythe z dodatkami i bonusami to już chyba ponad 1000zl. Mam podstawkę za 240zl i spasowalem. To nie jest tyle warte. Dodatek do gry za ponad 100zl? Kupię sobie za to inna grę, która rozszerzy mechaniki, wzbogaci kolekcję. A Wy się podniecajcie paroma kartami za 50zl. Ale i tak Was się dobrze czyta
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

bogas pisze:
ozy pisze: Będzie można zakupić osobno, właśnie z myślą o tych, co mają już komplet.
Czyli jak nie mam dodatku i go kupię to dostanę gratis 6 nowych kart spotkań, a jak już dodatki mam to mogę sobie kupić te 6 kart za 50 zł :?: :!: Suuuuper :twisted: :lol:
Bogas, my za nie musimy zapłacić producentowi i wydawcy. Niemało. Stąd takie a nie inne ceny tu i na świecie.

Ale jest opcja by je wziąć za darmo - trzeba poczekać na przedsprzedaż Fenrisa. Tak gdzieś na jesieni. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Scythe

Post autor: bogas »

ozy pisze:
bogas pisze:
ozy pisze: Będzie można zakupić osobno, właśnie z myślą o tych, co mają już komplet.
Czyli jak nie mam dodatku i go kupię to dostanę gratis 6 nowych kart spotkań, a jak już dodatki mam to mogę sobie kupić te 6 kart za 50 zł :?: :!: Suuuuper :twisted: :lol:
Bogas, my za nie musimy zapłacić producentowi i wydawcy. Niemało. Stąd takie a nie inne ceny tu i na świecie.

Ale jest opcja by je wziąć za darmo - trzeba poczekać na przedsprzedaż Fenrisa. Tak gdzieś na jesieni. ;)
Ja wiem, że to nie wasz pomysł i tak to wygląda. Raczej chodziło mi o stwierdzenie faktu, że pojawił się taki a nie inny trend w planszówkach. Akurat dobrze go widać na przykładzie gry Scythe, ale dotyczy całej branży. A duże dodatki akurat mam i szczególnie Igrając z wiatrem bardzo fajne, także na pewno będę śledził co tam wymyślą.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Scythe

Post autor: Lothrain »

ozy pisze:Ale jest opcja by je wziąć za darmo - trzeba poczekać na przedsprzedaż Fenrisa. Tak gdzieś na jesieni. ;)
Ozy, ale rozumiem, ze przedsprzedaz u Was w sklepie, a nie wszedzie?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

mmag pisze: *Ciekawostka: Swego czasu chciałem od kogoś kupić kartę promo (sztuk jeden) do Abyssa. Sprzedawca zażyczył sobie za nią 60zł... Jak nazwać to?
Jeśli dobrze się orientuje jest jedna karta (promka) do Abyssa, która została wypuszczona w bardzo ograniczonej liczbie i nie była nigdy dodrukowana. Dla mnie taka cena to nic dziwnego, jest to element kolekcjonerski i to w dodatku biały kruk.

Niektóre dodatkowe elementy do gier czyli np. te promki to aglomerat kolekcjonerski. Wartość nie jest ustalana przez pryzmat ceny produkcyjnej tylko przez wyjątkowość, rzadkość czy epickość elementu.

Oczywiście mówię tutaj o rynku wtórnym. Bo uważam, że cena promek do Scytha od wydawcy to lekkie nieporozumienie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

ChlastBatem pisze:cena promek do Scytha od wydawcy to lekkie nieporozumienie.
Promki mają służyć temu co w nazwie - promowaniu. Czyli być dodawane przy okazji zakupu całych pudełek, na konwentach, itd. Jeśli ktoś je chce ot, tak, po prostu kupić, to wiadomo, że cena będzie wysoka - bo ma być jakimś uśrednieniem pomiędzy zwiększonym zarobkiem a zniechęceniem do kupowania bezpośrednio (a zamiast tego uczestniczenia w konwentach lub kupowania pudeł bezpośrednio u wydawcy, który, z definicji, musi sprzedawać drożej, żeby nie wchodzić marżą w interes sklepów, które od niego kupują).
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Odp: Scythe

Post autor: ozy »

Lothrain pisze:
ozy pisze:Ale jest opcja by je wziąć za darmo - trzeba poczekać na przedsprzedaż Fenrisa. Tak gdzieś na jesieni. ;)
Ozy, ale rozumiem, ze przedsprzedaz u Was w sklepie, a nie wszedzie?
Inne sklepy mogą je od nas kupować, zatem mogą też je dodawać w swoich promocjach. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Scythe

Post autor: Lolas »

Wiadomo, że jeśli komuś zależy to i tak te promki zdobędzie ;-)
Poprzedni pakiet kart dostałem właśnie jako gratis do "Igrając z wiatrem", który zamówiłem bezpośrednio w wydawnictwie.
Dla posiadaczy wszystkich dodatków jest to już bardziej kłopotliwe, ale zawsze można poczekać na kolejny dodatek i zgarnąć promki razem z nim.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Scythe

Post autor: 13thcaesar »

Na początku stycznia mój 8-letni syn zaprosił czwórkę swoich kolegów ze szkoły na urodziny. Jako że teraz panuje wśród dzieciaków moda na minecrafta i clash royale i potrafią rozmawiać o tym godzinami, a nawet grać w minecrafta na zmianę (jeden gra, reszta patrzy lub pyka w clash royale na tabletach) tak mniej więcej chcieli spędzić czas. Na szczęście mój syn wyszedł z inicjatywą i spytał czy mogą zagrać w Scythe. Wspominał wcześniej kolegom że gra ze mną w Scythe, ale albo zapomniał im wspomnieć albo źle zrozumieli, bo cały czas myśleli że to jakaś gra na konsole lub tableta.

Oczywiście się zgodziłem i rozłożyłem im Scythe. Plansza do gry i figurki (choć nie widzieli jeszcze nawet frakcji z Najeźdźców i modeli statków z Igrając z wiatrem) zrobiły na nich ogromne wrażenie, byli strasznie podekscytowani i zachwyceni. Co ciekawe i co mnie zdziwiło, to ze bardzo szybko przyswoili zasady gry (tym bardziej że oprócz mojego syna, z tego co mówili to planszówki kojarzyli z dobble, wąsy czy monopoly). Tak wsiąkli w grę że wręcz płakali gdy rodzice zakomunikowali im że czas iść do domu. Rodzice się poddali i pozwolili im pograć trochę dłużej.

Mimo że jednak partii nie skończyli to gra tak im się spodobała, że wychodząc już pytali kiedy będą mogli się umówić ponownie na kolejną partię. Oczywiście gra stała się głównym tematem ich rozmów w szkole (nawet zaczęli rysować swoje frakcje). Cieszy mnie fakt, że zainteresowałem ich dzięki Scythe grami planszowymi, i odciągnąłem choć na trochę uwagę od minecrafta i clash royale.

Następną grą, którą chce im zaprezentować będzie pewnie Lord Of Hellas (jednak to dopiero w kwietniu lub później) - już widzę ich reakcję na widok tych monumentów i figurek ;)

Na koniec dodam że jakiś tydzień później zagrałem partię z dorosłymi (również nowicjuszami w "nowoczesnych" grach planszowych) i było im trudniej załapać zasady niż tej czwórce 8-latków.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Prościej kupić kompa i olać dziecko. A potem marudzić że nic innego nie robi.
Jak dziecku nie pokażesz to jak może wiedzieć, czy to jest dobre.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Scythe

Post autor: 13thcaesar »

Akurat mój syn gra ze mną często w planszówki (ostatnio głównie w Scythe, które uwielbia, nawet razem zaczęliśmy tą fanmade kampanię), jednak wiadomo w szkole rówieśnicy tylko minecraftem żyją, czy innymi grami konsolowymi, więc głównie o tym gadają). Cieszy mnie też, że w pewien sposób Scythe obudziło w nim zainteresowanie Historią Polski (nawet ostatnio zapisałem go do biblioteki publicznej, umie już czytać, więc niech korzysta - zresztą spodobało mu się, że tyle tam książek i może wypożyczyć sobie jakąkolwiek chce - i wypożyczył "Historię Polski dla Piotrka", dzięki której poznał w skróconej wersji całą Historię Polski).

Tak samo po zobaczeniu Lord Of Hellas, zaciekawił się mitami greckimi i też przeczytaliśmy na dobranoc jakiś zbiór mitów greckich dla dzieci.

Cieszy mnie więc że gra ze mną, a także że dzięki grą planszowym budzi się w nim popęd do wiedzy.

Ok tyle w temacie, bo robi się mały offtop - podsumowując Scythe sprawdziła się jako świetny gateway dla 8-latków.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

13thcaesar pisze:Akurat mój syn gra ze mną często w planszówki (ostatnio głównie w Scythe, które uwielbia, nawet razem zaczęliśmy tą fanmade kampanię), jednak wiadomo w szkole rówieśnicy tylko minecraftem żyją, czy innymi grami konsolowymi, więc głównie o tym gadają). Cieszy mnie też, że w pewien sposób Scythe obudziło w nim zainteresowanie Historią Polski (nawet ostatnio zapisałem go do biblioteki publicznej, umie już czytać, więc niech korzysta - zresztą spodobało mu się, że tyle tam książek i może wypożyczyć sobie jakąkolwiek chce - i wypożyczył "Historię Polski dla Piotrka", dzięki której poznał w skróconej wersji całą Historię Polski).

Tak samo po zobaczeniu Lord Of Hellas, zaciekawił się mitami greckimi i też przeczytaliśmy na dobranoc jakiś zbiór mitów greckich dla dzieci.

Cieszy mnie więc że gra ze mną, a także że dzięki grą planszowym budzi się w nim popęd do wiedzy.

Ok tyle w temacie, bo robi się mały offtop - podsumowując Scythe sprawdziła się jako świetny gateway dla 8-latków.

Tak trzymać:P
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Scythe

Post autor: Lothrain »

13thcaesar pisze:podsumowując Scythe sprawdziła się jako świetny gateway dla 8-latków.
A ja się bałem ostatnio pokazać tę grę niegrającym niemal 40-latkom, bo obawiałem się komplikacji zasad...
ODPOWIEDZ