Pandemic: The Cure (Dice Game)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: lesar »

Trochę podpowiedzi na temat kolorowych pasków na żetonach regionów bo w instrukcji piszą od strony prawdobodobieństwa występowania kości. Konkretnie jest to tak że każdy kolor w regionie pokazuje ile jest ścianek z daną cyfrą na danej kości czyli np. w Afryce jest 5 co oznacza że jest ona tylko na dwóch kolorach kości: czarnych i żółtych. Na czarnych jest tylko na jednej ściance a na żółtych jest na dwóch ściankach. Na pozostałych kolorach kości 5 nie ma. Wg mojego doświadczenia z grania powinno się zacząć szukać lekarstwa od czarnej choroby dalej czerwona następnie niebieska i na końcu żółta wynika to z analizy rozkładu kolorów w regionach i występowania ich na sadziednich regionach. Oczywiście gra jest losowa i nie zawsze to się sprawdzi.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: lesar »

Czy przekazując próbki możemy przekazać je więcej niż jednemu graczowi?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Neoptolemos »

Z instrukcji wynika, że nie. Tym bardziej, że wyraźne napisane jest, że możesz przekazać próbki jednego koloru, więc rozdawanie ich kilku graczom naraz byłoby trochę strzałem w stopę.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
miki1313
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2015, 01:11

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: miki1313 »

Witam, mam pytanie dotyczące zasad:
Czy w trakcie swojej tury gracz może próbować wynaleźć lekarstwo na 2 (lub więcej – choć mało prawdopodobne) choroby, czy tylko na 1 chorobę?

Moim zdaniem w instrukcji nie jest to do końca sprecyzowanie, cytat z instrukcji:
"... możesz spróbować wynaleźć lekarstwo: Rzuć kośćmi wszystkich próbek choroby jednego koloru zebranych na twojej karcie postaci" - czyli co w przypadku jak ma się zebrane próbki np. 2 kolorów?
oraz
Możesz podjąć próbę wynalezienia lekarstwa tylko raz w trakcie każdej swojej tury” – i tu pytanie: jeżeli gracz mam zebrane próbki np. koloru żółtego i czarnego to czy może próbować wynaleźć lekarstwo:
a) tylko raz z 1 koloru (żółty LUB czarny)
b) tylko raz z każdego koloru z którego posiada próbki (żółty i czarny)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: lesar »

Podejmuje tylko jedną próbę w swojej turze wybierając próbki 1 choroby.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: bartek_mi »

miki1313 pisze:Witam, mam pytanie dotyczące zasad:
Czy w trakcie swojej tury gracz może próbować wynaleźć lekarstwo na 2 (lub więcej – choć mało prawdopodobne) choroby, czy tylko na 1 chorobę?

Moim zdaniem w instrukcji nie jest to do końca sprecyzowanie, cytat z instrukcji:
"... możesz spróbować wynaleźć lekarstwo: Rzuć kośćmi wszystkich próbek choroby jednego koloru zebranych na twojej karcie postaci" - czyli co w przypadku jak ma się zebrane próbki np. 2 kolorów?
oraz
Możesz podjąć próbę wynalezienia lekarstwa tylko raz w trakcie każdej swojej tury” – i tu pytanie: jeżeli gracz mam zebrane próbki np. koloru żółtego i czarnego to czy może próbować wynaleźć lekarstwo:
a) tylko raz z 1 koloru (żółty LUB czarny)
b) tylko raz z każdego koloru z którego posiada próbki (żółty i czarny)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Page 6, Try to Find a Cure:

"Roll all collected samples of one disease color on your Role card. You can try to find a cure only once each turn."

https://boardgamegeek.com/thread/139287 ... s-one-turn
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: pan_satyros »

Jest i nasza recenzja - jak zawsze ponad 20 zdjęć ;)

http://pelnapara.znadplanszy.pl/2015/08 ... wile-nudy/
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Ginet »

Recenzja na GamesFanatic
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Gambit »

Kilka słów ode mnie na temat Pandemic Lekarstwo.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Wroobel »

Słyszałem, że można w tę grę bawić się też solo choć oficjalnie gra jest od dwóch osób.
Czy ktoś z Was próbował? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Neoptolemos »

Ja grałem. Tak jak w zwykła Pandemię - po prostu grasz dwoma lub więcej postaciami. Zupełnie spoko, chociaż tak czy owak wolę starą wersję :) Tu nie ma nic tajnego, więc każdy może kontrolować dowolną liczbę postaci.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Wroobel »

Gdzieś w migawkach z tegorocznego Essen widziałem że do tej gry jest dodatek.
Zna ktoś może więcej szczegółów?
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Wroobel »

No to ciekawe kiedy po polsku
Azru
Posty: 35
Rejestracja: 20 kwie 2016, 19:56

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Azru »

Pytałem Lacerty na face czy się przyglądają, na razie odpowiedzieli tylko tyle, że się przyglądają tematowi a aktualizacja planów wydawniczych powinna być pod koniec listopada.

Ja w każdym razie trzymam kciuki, bardzo miodny dodatek. ;)
Pan B
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Pan B »

Azru pisze:Pytałem Lacerty na face czy się przyglądają, na razie odpowiedzieli tylko tyle, że się przyglądają tematowi a aktualizacja planów wydawniczych powinna być pod koniec listopada.

Ja w każdym razie trzymam kciuki, bardzo miodny dodatek. ;)
Dodatek fajny do, według mnie troszkę niedocenionej gry. Także baaardzo chciałbym aby wyszedł po polsku. Niestety czytałem gdzieś, że Lacerta nie była zadowolona ze sprzedaży podstawki więc dodatek raczej jest wątpiliwy w naszym języku - mam nadzieję, że się mylę. Jednakże cena jest tutaj chyba mocno przesadzona w stosunku do tego co znajdziesz w pudle (wielkie pudło, w środku tylko troszeczkę nowych rzeczy a najwięcej powietrza).
Polecam ocenę Zee Garcii z DT tego dodatku: https://www.youtube.com/watch?v=dpc3pe-d5qs
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Retro »

Azru pisze:Pytałem Lacerty na face czy się przyglądają, na razie odpowiedzieli tylko tyle, że się przyglądają tematowi a aktualizacja planów wydawniczych powinna być pod koniec listopada.

Ja w każdym razie trzymam kciuki, bardzo miodny dodatek. ;)
Ja również otrzymałem odpowiedź że się zastanowią i jak będą mieli to zamiar wydać to ogłoszą w swoich planach
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: zakwas »

W ramach lobbowania za wydaniem dodatku po polsku, odświeżam temat i dorzucam unboxing! :D

https://youtu.be/-GY7S8wi0dw

Chcę więcej kostek do tej gry! Kupujta polską podstawkę! :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: warlock »

Pierwsza sprawa - pograłem w to trochę ostatnio i mam z Lekarstwa zdecydowanie większą frajdę, niż z bazowej Pandemii ;). Jest krótko, zwięźle, dynamicznie i emocjonująco, a obsługa gry została zmniejszona do absolutnego minimum.

Druga sprawa: dla posiadaczy dodatku Experimental Meds - zrobiłem tłumaczenie wszystkich kart z dodatku w formie wsuwek. Jakość grafik nie jest może powalająca, ale myślę że wystarczy na potrzeby domowego grania ;). Nie każdy ma konto na BGG (zresztą pliki jeszcze czekają na akceptację), dlatego podrzucam bezpośredni link: http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... odatku.pdf

/edit podrzucam też link do BGG https://boardgamegeek.com/filepage/2663 ... ish-transl

Poglądowe screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miłego grania (jeśli ktokolwiek w to jeszcze gra) ;). PS: wielka szkoda, że ten dodatek nie wyszedł oficjalnie po polsku.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2024, 15:59 przez warlock, łącznie zmieniany 4 razy.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Wroobel »

Ja niedawno kupiłem na jakiejś wyprzedaży i uważam, że naprawdę spoko gra. A moje dzieciaki ją uwielbiają.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Wookasch »

warlock pisze: 07 paź 2023, 16:14 Druga sprawa: dla posiadaczy dodatku Experimental Meds - zrobiłem tłumaczenie wszystkich kart z dodatku w formie wsuwek. Jakość grafik nie jest może powalająca, ale myślę że wystarczy na potrzeby domowego grania ;). Nie każdy ma konto na BGG (zresztą pliki jeszcze czekają na akceptację), dlatego podrzucam bezpośredni link: http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... odatku.pdf


Miłego grania (jeśli ktokolwiek w to jeszcze gra) ;). PS: wielka szkoda, że ten dodatek nie wyszedł oficjalnie po polsku.
Wielkie dzięki! Gram z sześciolatkiem od kilku dni w Lekarstwo (co ciekawe, on nazywa ta grę "Corona" :D Pokolenie Pandemii) i dodatek już czeka w szafie.
ODPOWIEDZ