Pandemic: The Cure (Dice Game)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
neirta
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2013, 11:13

Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: neirta »

Widzę, że gierka nie ma jeszcze swojego wątku, więc zakładam. I zaczynam od pytania - czy ktoś wie kiedy toto pojawi się w polskich sklepach? Premiera była w Essen. W Stanach jest, w UK można już kupować na potęgę. A u nas ani widu ani słychu...
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: flowerus »

Gra pojawiła się w Planszostrefie
Cena kosmiczna :(
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: schizofretka »

Jeśli kości są odlewane to pewnie gra jest darmo w dodatku do nich dla fetyszystów ;) Szkoda, w tej cenie nie kupię i mam trochę wrażenie że sprzedajemy klientowi kotleta, którego już wcześniej zjadł korzystając z renomy restauracji.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: yosz »

Już trochę pisałem o grze tutaj: http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... rach-cz-1/

Wszystkie kości w tej grze są customowe i są znakomicie wykonane, co niestety winduje trochę cenę. W moim odczuciu nie jest to żaden odgrzewany kotlet - faktycznie emocje i ogólne odczucia z partii są podobne, ale mechanika jest na tyle inna, że ja swojego The Cure nie sprzedam ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Piehoo »

Wrzucam od siebie przykładową rozgrywkę i opinię na temat The Cure. Zdradzę że kostki są bardzo fajne. :)
Rozgrywka
Recenzja
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: rhcorvin »

Ma tę grę grałem bardzo sporo razy szczególnie z chrześniakiem (8 lat) bardzo mu się podoba. Gra jest fajnie wykonana ale nie aż tak jak powinna za te pieniądze. W moim egzemplarzu kości są prawie wszystkie ok ale zdarzyły się uszkodzone niektóre są np źle ścięte np narożnik jest więcej ścięty niż powinien, farba która została użyta do pomalowania oczek na kostkach także nie jest zbyt dobrej jakości bo odpada jak się nimi gra. Dziwiłem się po pierwszych grach co to za białe punkty na stole a to z kostek leciało. Myślę co prawda że już po kilku grach problem przestanie istnieć bo co ma odpaść odpadnie. Oczywiście mi te jakościowe problemy wcale nie przeszkadzają bo po pierwsze to czy kostka jest więcej ścięta niż powinna i czy kula się nie tak jak powinna nie ma tu wielkiego znaczenia i tak ma być losowo i tak jest.
Jeśli natomiast idzie o samą rozgrywkę to gierka bardzo przednia przede wszystkim dlatego że jest lekka i przyjemna i wiele tłumaczyć nie trzeba. Tak więc do rozgrywek familijnych polecam. Jeśli ktoś szuka ciężkiej gry to nie tu. Ona jest taka jaka miała być przystępna:).
rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Pan_K »

U nas z kostek nie leciało, ale kilka gier pozostawiło we mnie miłe uczucie, które jednakowoż podpowiada, że za max 80-100zł warto nabyć pudło. Ale nie za więcej.
Niemniej potwierdzam: kości fajniutkie.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: adman »

Orientuje się ktoś może: będzie The Cure w polskiej wersji językowej? Lub przynajmniej z przetłumaczoną instrukcją?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 636 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: pan_satyros »

adman pisze:Orientuje się ktoś może: będzie The Cure w polskiej wersji językowej? Lub przynajmniej z przetłumaczoną instrukcją?
Będzie pełna pl od Lacerty.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: pattom »

Czołem,

ktoś ma wieści kiedy będzie wydanie od Lacerty ?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: mauserem »

pattom pisze:Czołem,

ktoś ma wieści kiedy będzie wydanie od Lacerty ?
pewnie wyjdzie razem z Lost Legion do MK albo jak Kawerna :twisted: buhahaha...
pewnie odżałuję te kasę i kupię edycję eng Z-Mana
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: flowerus »

Pojawiła się przedsprzedaż na Rebel
Planowana premiera na 6 sierpnia.
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Archiwista »

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy polskiej wersji Pandemic: Lekarstwo

Pytanie moje odnosi się do kart postaci. W angielskiej wersji, widziałem, że karty miały u góry wcięcie na klips/smycz/zawieszkę? (niepotrzebne skreślić)
W polskiej wersji karty postaci są pełne? Czy wy też tak macie czy mam wybrakowany egzemplarz? :shock:

Reszta komponentów w moim odczuciu naprawdę bardzo spoko:) A te kości....ahhhh :D
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Szaweł »

Archiwista pisze:Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy polskiej wersji Pandemic: Lekarstwo

Pytanie moje odnosi się do kart postaci. W angielskiej wersji, widziałem, że karty miały u góry wcięcie na klips/smycz/zawieszkę? (niepotrzebne skreślić)
W polskiej wersji karty postaci są pełne? Czy wy też tak macie czy mam wybrakowany egzemplarz? :shock:

Reszta komponentów w moim odczuciu naprawdę bardzo spoko:) A te kości....ahhhh :D
Jeśli tak jest wszędzie to kaszana po stokroć. IMO wyglądało to mega klimatycznie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Gambit »

Zerknąłem na swoje karty. Są w całości. Po prostu karty.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: lesar »

Jak rozgrywka? Warto zakupić przy założeniu grania głównie w 2 osoby? Wcześniej nie graliśmy w Pandemie. Czy warto zacząć od kościanki?
Ostatnio zmieniony 30 lip 2015, 22:28 przez lesar, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Szaweł »

Po taniości zrobili :) już się człowiek trochę na nich mniej złościć zaczął, to poprawili od drugiej strony i odczucie bylejakości powróciło. Cóż. Płać i płacz.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 200 times

Re: Odp: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: Furan »

lesar pisze:Jak rozgrywka? Warto zakupić przy założeniu grania głównie w 2 osoby? Wcześniej nie graliśmy w Pandemie. Czy warto zacząć od kościanki?
Właśnie. Niedawno zerknąłem na łoksru Rahdo i albo tak nieciekawe role wybrał, albo... to samograj - wybory miał raczej oczywiste.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: kwiatosz »

Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 636 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: pan_satyros »

Właśnie dotarła do mnie PL edycja i zastanawia mnie jedno. Skoro podstawowa gra w rodzimym wydaniu nosiła tytuł "Pandemia", dlaczego The Cure nazwano "Pandemic: Lekarstwo"?
Szczególnie, że wersje w innych językach mają pierwszy człon przetłumaczony (np. https://cf.geekdo-images.com/images/pic2213034_md.png, https://cf.geekdo-images.com/images/pic2591103_md.jpg).
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: adman »

pan_satyros pisze:Właśnie dotarła do mnie PL edycja i zastanawia mnie jedno. Skoro podstawowa gra w rodzimym wydaniu nosiła tytuł "Pandemia", dlaczego The Cure nazwano "Pandemic: Lekarstwo"?
Szczególnie, że wersje w innych językach mają pierwszy człon przetłumaczony (np. https://cf.geekdo-images.com/images/pic2213034_md.png, https://cf.geekdo-images.com/images/pic2591103_md.jpg).
Informacja ze strony Lacerty:
"(...) Pandemic Lekarstwo [angielskie brzmienie pierwszego członu zawdzięczamy decyzji właściciela praw autorskich, który zadecydował o uwspólnieniu nazwy gry we wszystkich krajach]."
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 636 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: pan_satyros »

adman pisze:
pan_satyros pisze:Właśnie dotarła do mnie PL edycja i zastanawia mnie jedno. Skoro podstawowa gra w rodzimym wydaniu nosiła tytuł "Pandemia", dlaczego The Cure nazwano "Pandemic: Lekarstwo"?
Szczególnie, że wersje w innych językach mają pierwszy człon przetłumaczony (np. https://cf.geekdo-images.com/images/pic2213034_md.png, https://cf.geekdo-images.com/images/pic2591103_md.jpg).
Informacja ze strony Lacerty:
"(...) Pandemic Lekarstwo [angielskie brzmienie pierwszego członu zawdzięczamy decyzji właściciela praw autorskich, który zadecydował o uwspólnieniu nazwy gry we wszystkich krajach]."
W takim razie sprawa jasna. Dzięki za info.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 636 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: pan_satyros »

Zagraliśmy 5 partii z rzędu. Te same postacie i wynik jak w kalejdoskopie...
Na zmianę sukces, porażka w zależności od kości. Dla przykładu 4x znaczek biohazard lub 0 znaczników "krzyża" kilka tur z rzędu, przy samych drogich kartach na start.
Innym razem nieudana próba na szczepionkę przy 4 kościach (nawet mając naukowca, co daje +2).
Bywa różnie. Na razie pierwsze wrażenia bardzo mieszane.
Sprawę ratuje bardzo krótki czas gry oraz przygotowania. Pytanie, czy wyniki powodowane losowością, które równoważy krótkość partii - są tym czego szukamy?


/edit
Ha źle graliśmy ;p Nie sugerujcie się moją opinią. Muszę ponowić rozgrywki.

Polecam reckę - https://www.boardgamegeek.com/thread/13 ... -review-af
Nasza za jakiś czas.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2015, 20:05 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: lesar »

Na tą chwilę uważam że przy grze na dwie osoby Ratownik i Sanitariusz najlepiej radzą sobie z lekarstwami na Pandemie.

No i gra świetnie mobilna szybkie rozłożenie wszystko się zamieściło w woreczku od gry. Szybki setup. Dzisiaj grana na łonie przyrody na kocyku przy asyście kaczek w stawie.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 20:35 przez lesar, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Pandemic: The Cure (Dice Game)

Post autor: lesar »

A i zauważyłem jeszcze małego babola na pudełku w zapytaniu Czy potraficie ocalić ludzkość? Literka "z" w słowie "czy" została zastąpiona "2". Na karcie Choroby uleczalne pisaną tą samą czcionką "z" jest właściwe.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
ODPOWIEDZ