Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Curiosity »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/131 ... -card-game

Zainteresowałem się niedużą karcianką z kickstartera, która nie ma jeszcze na forum tematu. Grafiki wyglądają bardzo fajnie, klimat Dungeon Keepera, to może być coś fajnego. Ale po zapoznaniu się z czterema recenzjami (dwie wideo i dwie klasyczne) mam w głowie mętlik. Warto tę grę nabyć, czy nie?

Pierwsza, to bardzo pozytywna recenzja Gambita, z którego opiniami dość często się zgadzam (Rebel Times, strona 17).

Druga byłą opinia Toma Vasela, któremu podoba się wszystko, a tutaj - no proszę - gry nie poleca.

Trzecia to zapis gameplaya, który pozostawia mieszane uczucia. Głównie dlatego, że prezentowana jest rozgrywka 2-osobowa, a ja nie lubię grać 2 dwie osoby. Aczkolwiek wideo jest pozytywne.

No i czwarty mamy Przystanek Legnica, który też jest ostrożny i powściągliwy.

Czy ktoś z Was może się podzielić osobistymi wrażeniami z gry, a zwłaszcza z regrywalności? Czy gra się nie nudzi? Czy mimo swojej losowości jest zbalansowana? Czy często jest tak, że któryś z graczy odpada z gry? Doradźcie coś :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: Gambit »

Regrywalność jest jak najbardziej. Jeszcze większa, jeśli dorzucisz dodatek A Hero Tools of the Trade dodający magiczne przedmioty. Pokoje wydają się powtarzalne, ale ich łączenie w podziemiach zwykle jest dość unikatowym doświadczeniem. No i przede wszystkim masa zabawy wynikająca z wyglądu kart, ich nazw i tego co dzieje się na stole. Mina gracza, który źle oszacował liczbę symboli i zostaje nawiedzony przez połowę miasteczka jest bezcenna.

Co do eliminacji graczy, to oczywiście się zdarza. Jednak zwykle gra jest wtedy na tyle zaawansowana, że wyeliminowany nie czeka zbyt długo. Raz, czy dwa zdarzyło nam się, że ktoś miał koszmarnego pecha i poleciał w niebyt niemal na samym początku. Ale i tak reszta rozgrywki była dość krótka.

Szykuję się do nakręcenia Boss Monstera na nowy kanał...może za miesiąc się pojawi (kolejka filmów jest długa)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: Hiu »

Jak kazda karcianka jest losowa. Na pewno moze byc tak, ze karta nie podejdzie a przeciwnik bedzie klepal bohaterow (czyli punkty).

Gra jest dobra, ze wskazaniem na fajna. Dodatek dodaje troche miesa.
Jest prostrza niz Imperial Settlers (51 stan) ale nie jest to pasjans. Trzeba sie odrobine skupic - co zagrac. Zasady proste, spokojnie do wylumaczenia w 10 min.

To czy grasz we 2 czy wiecej osob - to zmienia tylko tyle, ze wiecej bohaterow lezy na stole - co moze przyspieszyc gre, jednak downtime jakis ogromny nie jest (chyba, ze masz mysliciela - ale to kazda gra polegnie).
Negatywna interacka istnieje (w sensie jakis pokoj mozna zniszczyc, cos anulowac na ture, jakiegos bohatera postawic u bram naszego lochu, zeby jeszcze raz sie z nim zmierzyl, dodac innemu bohaterowi sily itp - to glownie w kartach czarow sie znajduje).

Wlasnie dostalem informacje z KS, ze bedzie nowe mieso - juz wszystko jest gotowe (w sensie mechanicznie) - do potestowania PnP dla backersow pierwszej edycji (Czyli to co mamy aktualnie na rynku).

Nie widzialem recenzji Tom'a - gre mam z kickstarter'a. Spokojnie mozna brac gre ze sklepu (ilosc kart danych w KS nie niszczy gry lub nie wplywa na nia w sposob znaczny - byly to tylko takie dodatki more of the same albo monety do zaznaczania power up boss monsterow) - takze gra w detalu jest praktycznie taka sama jak KS'owa.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Boss Monster

Post autor: zomboni »

Przekonaj się na własnej skórze jak gra chodzi na BGG jest wersja pnp przygotowana przez fana z informacji zawartych w wiki gry. Link do pliku, temat na BGG
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: uday »

To jest super gra jeśli chodzi o granie z kumplami przy piwku. Ma duży problem z balansem jednej karty (Crushinator), poza tym, jest w miarę ok. Można zagrać spokojnie kilka razy pod rząd, a rozgrywki są szybkie i często przegrywa się "o włos".
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Boss Monster

Post autor: Curiosity »

Wczoraj zagrałem w sumie 3 i pół partii i powiem jedno: ta niepozorna gra wciąga jak odkurzacz!

[mały off-top]Zacznę może od tego, że z powodów wakacyjno-urlopowych moja descentowa ekipa miała przerwę w graniu jakieś 2 miesiące. Gdy okazało się, że wreszcie uda nam się zebrać żeby zaliczyć kolejny scenariusz, wszyscy jak jeden mąż stanęli na głowie, poprzekładali plany i stawili się wczoraj o umówionej godzinie.[/mały off-top]

Ponieważ jeden z graczy miał się spóźnić, wyjąłem na stół Boss Monstera. 5 minut tłumaczenia, zdążyliśmy wyłożyć po jednym pokoju, kiedy przyszedł Pan Spóźnialski. Doszliśmy do wniosku, że w sumie raz zagramy i siadamy do Descenta...

3 godziny później...
- Zaraz, a nie mieliśmy grać w Descenta?
- Descenta już nie zdążymy, rozdaj jeszcze raz.

Gra wciąga. Jest prosta, szybka, zabawna i niesie ze sobą masę interakcji. Polecić mogę ją każdemu kto zna angielski, bo bez języka ani rusz (opisy kart są istotne). Jeśli miałbym coś dodać, to nie polecam siadać do gry bez przeczytania FAQ. Mieliśmy w trakcie rozgrywki kilka pytań, których nie rozstrzyga instrukcja; zagraliśmy "na zdrowy rozum" i część trafiliśmy, a części nie.

Od razu pytanie: stawiając podstawowy pokój, czy możemy go postawić w miejscu gdzie już stoi inny podstawowy pokój (a jeśli tak, to jak: zdejmując poprzedni, czy kładąc jeden na drugim)? My graliśmy tak, że burzymy pokój, zsuwamy pozostałe w lewo i nowy wystawiamy jako pierwszy. NIE CHODZI MI O POKÓJ ZAAWANSOWANY.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Boss Monster

Post autor: janekbossko »

Jeden na drugim. Symbole musza sie zgadzac TYLKO przy zaawansowanych.
Nic nie burzyny i nic nie przesuwamy :)

Gra jest swietna...losowa jest ale gracz ograny wygra w 99% partii z nowicjuszami
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Boss Monster

Post autor: Curiosity »

Przy grze w cztery osoby wychodzi na wierzch konieczność stawiania na różnorodność. Co z tego, że byłem najlepszy w "mieczykach" - jak już wyciąłem w pył wszystkich rycerzy nagle zrobiło się pod moim lochem pusto - musiałem naprawdę dużo przebudować, żeby zwabić innych "bohaterów". :twisted:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: Figas »

Wczoraj, razem z Curiosity, oraz dwoma innymi graczami grałem w Boss Monstera i wg. mnie ta gra jest świetna. Jest losowa, nierówna ALE dla fanów gier 8 bitowych, czasów C64, Dungeon Keepera itp. Jest to must have. W takie gry nie gra sie dla optymalizacji czy wykręcania wysokiego wyniku tylko dla mega funu :-D budujesz własny loch in less than a second. What else can you ask 4? Dla mnie ta gra to must have
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: uday »

Ja bym chętnie ujrzał jakąś edycję poprawioną, bo balans kart jednak kuleje.

A nie miało to wychodzić po polsku?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Boss Monster

Post autor: Curiosity »

Kupiłem wreszcie dodatek (jest dostępny w Planszomanii) - Tools of Hero-Kind. Jestem już po pierwszej rozgrywce i...

REWELACJA!

Nowy dodatek zawiera 4 nowe pokoje zaawansowane i 2 nowe czary. Oprócz tego jest 20 kart przedmiotów, które dzierżą gromadzący się w mieście bohaterowie. Przedmioty są różne, niektóre bardzo mocne, inne - zależnie od okoliczności. Miło, że załączone w dodatku pokoje są powiązane tematycznie z Przedmiotami, np. pokój z magnesem "zabiera" raz na turę wybranemu herosowi jego przedmiot :)

Jeśli zabijemy herosa z przedmiotem, to ów przedmiot trafia w nasze chciwe łapki i możemy go jednorazowo wykorzystać.
Dodatek jeszcze bardziej zwiększa interakcję między graczami, a jednocześnie jest zbalansowany, bo aktywny zdobyczny przedmiot można mieć tylko jeden na raz. Cóż mogę dodać? POLECAM!

Tylko kart mało :(
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: Figas »

Dodatek zawierający 26 kart to faktycznie trochę mało.

Ktoś wcześniej pytał o spolszczenie? Wiadomo coś?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:Kupiłem wreszcie dodatek (jest dostępny w Planszomanii) - Tools of Hero-Kind. Jestem już po pierwszej rozgrywce i...

REWELACJA!

Tylko kart mało :(
Na szczęście jakość tych kart w pewnym stopniu rekompensuje ich liczbę. Jednak mam nadzieję, że pojawi się jeszcze jakiś dodatek z nowymi bossami, czarami i pokojami.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Boss Monster

Post autor: Curiosity »

@Gambit:
Hiu pisze:Wlasnie dostalem informacje z KS, ze bedzie nowe mieso - juz wszystko jest gotowe (w sensie mechanicznie) - do potestowania PnP dla backersow pierwszej edycji (Czyli to co mamy aktualnie na rynku).
@Hiu, wiesz już coś więcej? Miałeś możliwość potestować ten dodatek (bo rozumiem, że grę kupiłeś na KS)?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: Hiu »

Niestety...
Poki co - nowy Ks oferowal tylko digita verion plus jakies tam promos (innymi slowy - nie zblizam sie).

To co mam - poki co mi wystarcza.

Szybko tlumacze o co chodzi. Podobny blad popelnilem z Pixel Tactics. PT jest dla 2 graczy - takze gremium ograniczone. Wzialem tlumaczenie trzewika - bo gra fajna. Tlumaczenie portalowi zajmie wieki - naturalna kolej rzeczy (nie rzucaj wszystkiego na rynek - trzeba cedzic) - takze udezylem do L99 i pobralem 3 czesci PT. I okazalo sie, ze nie oganiam kuwety. Za duzo szczesia ;)

w BM - nowy KS dal kilka promosow. To co mamy - to mamy. Ogrywajmy.
Odpuscmy promki i poczekajmy az Brotherwise zbuduje prawdziwy dodatek do tej gry (szczerze powiedziawszy - watpie - by wypiscili cos wiecej niz mini dodatki). Ciezko te gre zbalansowac. Jej freestyle jest tak duzy, ze kazde dodatkowe karty moga zniweczyc wszystko.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: Gambit »

Boss Monster zawitał na moim kanale. Zapraszam do zapoznania się z moją opinią o grze:
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Boss Monster

Post autor: maciejo »

Czy istnieje cień szansy na wersje PL :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: powermilk »

maciejo pisze:Czy istnieje cień szansy na wersje PL :?:
O ile pamiętam to Trefl w serii Joker Line miał wydawać.
Cairine
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2015, 00:08

Re: Boss Monster

Post autor: Cairine »

Grałam już dobre kilkanaście razy, niestety nie moją talią, ale bardzo się wciągnęłam. Zamierzam kupić, pewnie od razu z dodatkiem., ale na polską wersję raczej nie będę czekać, bo ten angielski tylko dodaje klimatu ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: Gambit »

powermilk pisze:
maciejo pisze:Czy istnieje cień szansy na wersje PL :?:
O ile pamiętam to Trefl w serii Joker Line miał wydawać.
Chętnie zobaczę tłumaczenie Vampire Bordello :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Boss Monster

Post autor: karawanken »

Naprawdę ktoś planuję polska wersję, czy to był sarkazm :)
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boss Monster

Post autor: microwave »

karawanken pisze:Naprawdę ktoś planuję polska wersję, czy to był sarkazm :)

https://www.facebook.com/TreflJokerLine ... =1&theater
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Boss Monster

Post autor: karawanken »

No i czemu. Kolejną grę trzeba dopisać do listy życzeń ;) ciężkie życie
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: Figas »

Ja kupie na 100% moge trochę poczekać, nawet lepiej, teraz jest juz wystarczająco dużo wydatkow
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Boss Monster

Post autor: maciejo »

microwave pisze:
karawanken pisze:Naprawdę ktoś planuję polska wersję, czy to był sarkazm :)

https://www.facebook.com/TreflJokerLine ... =1&theater
Super :D
Grafiki mnie rozwalają,warto czekać :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ