Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warlock »

Dzięki Panowie za Wasze opinie. :)
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kmd7 »

warlock pisze:Dobra, wykorzystam ten moment na feedback od społeczności, która zwykle pomija recenzje czytane - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... alii-kart/ - czy stosowany przez mnie od jakiegoś czasu układ recenzji i forma prezentowanych treści jest przyjazna dla czytelnika, czy kompletnie nie?
.
Dla mnie jest bardzo przyjazna - jasno, klarownie, z wypunktowaniem najważniejszych rzeczy. Generalnie lubię czytać, nie tylko o grach, filmy z reguły dla mnie są za długie - szybciej przeczytam, niż obejrzę. Tylko w jednym przypadku preferuję film - kiedy wyjaśnia zasady i przebieg rozgrywki trudniejszych tytułów.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

warlock pisze:Dzięki Panowie za Wasze opinie. :)
Ja również wolę czytać niż oglądać. <wazelina>A Twoje teksty czytam z przyjemnością </wazelina>
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warlock »

:oops: <3

Odsłuchałem sobie dzisiaj wywiadów Kaczmara (GeekFactorTV) z Essen i muszę przyznać, że chyba nigdy nie słyszałem Polaka z branży, który tak swobodnie operowałby angielskim. Doskonale się tego słucha, z przyjemnością obejrzę cały materiał Essenowy.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: sidmeier »

warlock pisze:Dzięki Panowie za Wasze opinie. :)
Nie bój się też krytykować odważnie, kid, żeby 10/10 nie przewijało się zbyt często, bo jednak stanie się miałkie. Tu jeśli uważasz, że to epokowe, to ok, ale wad nigdy mało, to podstawa krytycyzmu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warlock »

Póki co większość recenzji to TOP z mojej półki, więc siłą rzeczy będzie wysoko. Generalnie masa gier o których piszę należy do moich ulubionych, to nie są nowości nadesłane przez wydawców ;). Jeśli gram w coś 150 razy, to musi być dobre (dla mnie). Ostatnio bloga traktuję jako narzędzie do polecania ukochanych planszówek, zazwyczaj bardzo mocno ogranych (często przez lata).

Problem polega na tym, że jak gram w grę którą oceniam nisko (a trochę takich jest na moim BGG), to gram w nią maksymalnie dwa-trzy razy (a często raz). I automatycznie pozbywam się jej z kolekcji. Nie mam czasu/siły/ochoty ogrywać jej mocniej, żeby potem ją zjechać na blogu ;). Sprzedałem większość "śmieci" z kolekcji, zostało samo dobre :).

Bardzo mocno dostało się ode mnie Ewolucji: Pochodzenie Gatunków od G3. Ale ten tytuł akurat ogrywałem wielokrotnie u znajomych, bo swego czasu nie mieli nic innego pod ręką ;).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rocy7 »

warlock pisze:Póki co większość recenzji to TOP z mojej półki, więc siłą rzeczy będzie wysoko. Generalnie masa gier o których piszę należy do moich ulubionych, to nie są nowości nadesłane przez wydawców ;). Jeśli gram w coś 150 razy, to musi być dobre (dla mnie). Ostatnio bloga traktuję jako narzędzie do polecania ukochanych planszówek, zazwyczaj bardzo mocno ogranych (często przez lata).
ja Ci to powiedziec, nie jestes jedynym recenzentem z takim podejsciem:) Większość recenzentów (zwłaszcza tych ze stażem) tak zaczynała - wystarczy porównać ich stare i aktualne recenzje.

Ja z kolei lubie bardzo pisac o mało znanych grach, bo niestety większość recenzji skupia się obecnie na nowościach podczas gry Clash of Cultures, Serenissima czy Rex Final Days of Empire to wciąż świetne tytuły.

Smutne trochę iż średnia Got jest co chwilą polecana a mało osób w ogóle wie o istnieniu Rexa.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2017, 18:38 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warlock »

Żeby zrecenzować jakąś grę muszę zagrać w nią przynajmniej z 5 razy, a jeśli gra jest słaba to nikt nie siądzie do niej ponownie (nawet, gdybym sam chciał ;)).

Rex jest fenomenalny, ale nie mam swojej kopii, żeby go zrecenzować (no i grałem raz :)). Zresztą - mam na półce kilka gier, które jest bardzo ciężko dostać obecnie i szczerze mówiąc pisanie recenzji planszówek "out of print" trochę mija się z celem. No bo ktoś to przeczyta i nie będzie mógł kupić.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Rocy7 pisze:
warlock pisze:Póki co większość recenzji to TOP z mojej półki, więc siłą rzeczy będzie wysoko. Generalnie masa gier o których piszę należy do moich ulubionych, to nie są nowości nadesłane przez wydawców ;). Jeśli gram w coś 150 razy, to musi być dobre (dla mnie). Ostatnio bloga traktuję jako narzędzie do polecania ukochanych planszówek, zazwyczaj bardzo mocno ogranych (często przez lata).
ja Ci to powiedziec, nie jestes jedynym recenzentem z takim podejsciem:)

Ja z kolei lubie bardzo pisac o mało znanych grach, bo niestety większość recenzji skupia się obecnie na nowościach podczas gry Clash of Cultures, Serenissima czy Rex Final Days of Empire to wciąż świetne tytuły.

Smutne trochę iż średnia Got jest co chwilą polecana a mało osób w ogóle wie o istnieniu Rexa.
Ludzie poszukują gier, które można kupić, w polskim wydaniu. Mało komu chce się szukać czegoś, czego zdobycie wymaga wysiłku, grzebania na ebayach i amazonach lub liczenia na Adama z planszostrefy, najczęściej wysupłania mnóstwa dutków.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rocy7 »

warlock pisze:Zresztą - mam na półce kilka gier, które jest bardzo ciężko dostać obecnie i szczerze mówiąc pisanie recenzji planszówek "out of print" trochę mija się z celem. No bo ktoś to przeczyta i nie będzie mógł kupić.
a widzisz tak nie do końca. Jak pisalem recenzje Serenissimy to bylo jeszcze 5 egzemplarzy, po publikacji zniknela ze sklepow;) Podobnie w kwestii Rex pare sklepow w Polsce wciaz ma go w ofercie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Poza tym - jakież to ma znaczenie, czy ktoś tam gdzieś zna grę, którą lubimy, czy tam nie zna? Czy to umniejsza nasze zadowolenie ze swojej kopii? Tak długo jak mamy współgraczy, to chyba wszystko jest w porządku?

Oczywiście, pewnie że świadomie, czy podświadomie chciałoby się, żeby więcej osób znało ten czy tamten tytuł, ale skoro te osoby nie przejawiają takiej chęci wyszukiwania, drążenia i wybierania, to znaczy, że prawdopodobnie jest im to niepotrzebne i nie szukają takich gier. Ciśnięcie w rodzaju "Xiaomi lepsze" :) zakrawa już o niebezpieczny elityzm i polecanie "na siłę". Zaawansowani gracze chyba już trochę w życiu zagrali i sami potrafią stwierdzić, czy dany tytuł jest wybitny. Okejka od tłumu jest tu zbędna.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

sidmeier pisze:Do użytkownika Gambit: akurat jego przykład pokazuje trend odwrotny w Polsce: nie widzę nigdzie na wspieraczce go, więc nie miało by brzmieć jako ofensywa wymierzona w konkretną osobę, a raczej jako łykanie możliwości dochapania się przez tych, którzy faktycznie chcą doić. Gambit sprzedaje gry, co widać zresztą i co potwierdza, zatem post nie odnosił się do niego - jak i do tych recenzentów, którzy pasują z udziałem w próbach dochapania się - ale jedynie do tych szukających dojenia. Niepotrzebnie zatem poczuł się dotknięty, a jeśli tak, moim celem nie było to w odniesieniu do osób, które są pasywne na wspieraczkach.
Nie poczułem się osobiście dotknięty Twoim komentarzem. Po prostu "zdziwiło" mnie, jak można odebrać dość naturalne w świecie recenzenckim wejście na crowdfunding, w celu zebrania funduszy na kanał. Bo nie tylko najwięksi to robią (mówię o kanałach z zasięgiem ogólnoświatowym).
Co do mojego "braku" na wspieraczkach, to oparłem tę decyzję na dwóch przesłankach i raczej będę się tego trzymał. Chociaż mam wrażenie, że w ogólnym rozrachunku ta decyzja ugryzie mnie (i kanał) w tyłek (już powoli podszczypuje) :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rocy7 »

rattkin pisze:Poza tym - jakież to ma znaczenie, czy ktoś tam gdzieś zna grę, którą lubimy, czy tam nie zna? Tak dlugo jak mamy wspólgraczy jest to w porządku. Ciśnięcie w rodzaju "Xiaomi lepsze" :) zakrawa już o niebezpieczny elityzm i polecanie "na siłę". Zaawansowani gracze chyba już trochę w życiu zagrali i sami potrafią stwierdzić, czy dany tytuł jest wybitny. Okejka od tłumu jest tu zbędna.
tu nie o to chodzi (przynajmniej mi).

Przykladowo Rex ma chyba 1 recke w polskim necie i to dosc stara. Za kazdym razie jak wsrod casuali wyciagam gre o ktorej nikt nie slyszal to jest marudzenie ze zagrajmy w GoT, bo wszyscy chwalą. Od kiedy napisalem teskt o Level 7 Omega Protocol łatwiej mi po prostu chetnych do gry znaleźć, bo cos juz tam o niej slyszeli.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Rocy7 pisze: Przykladowo Rex ma chyba 1 recke w polskim necie i to dosc stara. Za kazdym razie jak wsrod casuali wyciagam gre o ktorej nikt nie slyszal to jest marudzenie ze zagrajmy w GoT, bo wszyscy chwalą. Od kiedy napisalem teskt o Level 7 Omega Protocol łatwiej mi po prostu chetnych do gry znaleźć, bo cos juz tam o niej slyszeli.
No tak - czyli masz problem ze znalezieniem współgraczy, o czym pisałem. Ja nie mam tego problemu. Ja po prostu zmuszam :) - a potem wychodzi, że wszystkim się podoba, mniej lub bardziej. Moi współgracze dają mi duży kredyt zaufania, że nie wybiorę dla nich jakiegoś szitu.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kmd7 »

Chętnie czytam o starszych grach, lubię zagrać w coś, co wyszło parę lat temu, a mimo to nie oddaje pola nowym, bardziej dopieszczonym wizualnie tytułom. Tak, między innymi, trafiłem na "Goa", a ostatnio przekonałem się do "W Roku Smoka".
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dr_Kecaj »

Rocy7 pisze:
warlock pisze:Zresztą - mam na półce kilka gier, które jest bardzo ciężko dostać obecnie i szczerze mówiąc pisanie recenzji planszówek "out of print" trochę mija się z celem. No bo ktoś to przeczyta i nie będzie mógł kupić.
a widzisz tak nie do końca. Jak pisalem recenzje Serenissimy to bylo jeszcze 5 egzemplarzy, po publikacji zniknela ze sklepow;) Podobnie w kwestii Rex pare sklepow w Polsce wciaz ma go w ofercie.
Są tez z tego co wiem gracze tacy jak ja, u których bardzo mocna jest nutka kolekcjonera i lubują się w posiadaniu gier trudno dostępnych, starych czy też tych, co utraciły licencje i nie mają co liczyć na do dodruk.Przyznaję bez bicia że często nawet gier słabych, lecz ich mała ilość sprawia że stają się atrakcyjne. Napewno jest to mniej popularny nurt, ale w każdym bądź razie zapotrzebowanie na recki "out of print" jest
Edit: Tym bardziej, że coraz więcej nastoletnich gier pojawia się jako nowe edycję.
Kupię Szczura rogatego PL
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

https://www.facebook.com/zpgambittv/vid ... 695651086/
Myśle, że jest tutaj sporo fanów Pana Gambita...
Usunięte

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Usunięte »

Szacunek dla Gambittv za pytanie czy jest sens kupować sprzęt, czy ktoś będzie go oglądał, a nie ogłoszenie: "zbieram hajs na kamerę"
Takich ludzi ogląda się z szacunkiem
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Nie bardzo rozumiem sens tego filmiku, pytanie swoich fanów o to, czy chcieliby, by się kontynuowało? Przecież wiadomo, co powiedzą.

Jeśli o mnie chodzi, to jakość jest spoko i nowej kamery nie potrzeba. No i szacun za postanowienie niebrania kasy od widzów.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rocy7 »

Galatolol pisze:Nie bardzo rozumiem sens tego filmiku, pytanie swoich fanów o to, czy chcieliby, by się kontynuowało?
Chodzi o motywacje. (Gambit wyprzedaje kolekcje gier - zakładam, iż w ten sposób chce zebrać kasę na sprzęt). Tutaj moim zdaniem jest kwestia kanał czy planszówki. I to jest trudny wybór dla kogoś z pasją.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Rocy7 pisze:
Galatolol pisze:Nie bardzo rozumiem sens tego filmiku, pytanie swoich fanów o to, czy chcieliby, by się kontynuowało?
Chodzi o motywacje. (Gambit wyprzedaje kolekcje gier - zakładam, iż w ten sposób chce zebrać kasę na sprzęt). Tutaj moim zdaniem jest kwestia kanał czy planszówki. I to jest trudny wybór dla kogoś z pasją.
Wyprzedaż planszówek nie jest robiona w celu zakupu kamery. To kwestia innych spraw związanych z sytuacją domową i rodzinną. Na kamerę będę kombinował jakoś inaczej.

BTW...aż tutaj to przywędrowało?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Furan »

A ja tam bym chętnie posłuchał, nie oglądał, sorry. :P Więc lepiej mikrofon zamiast kamery. :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Furan pisze:A ja tam bym chętnie posłuchał, nie oglądał, sorry. :P Więc lepiej mikrofon zamiast kamery. :D
Jak się uda, to będzie krok drugi :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: seki »

Tak, akurat z mikrofonami to nasi youtuberzy mają problem. A właściwie to problem mają użytkownicy smartphonow o nie tak dobrych głośnikach jak przy komputerze. Zwykle mam problem by cokolwiek usłyszeć jadąc w aucie. Akurat u Gambita jest zwykle lepiej niż np u Granie w chmurach i Geekfactor ale chyba najlepiej słychać Wookiego. Generalnie gdyby wszędzie dodać 20-30 % mocy to byłbym szczęśliwszy.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: genek »

seki pisze:Zwykle mam problem by cokolwiek usłyszeć jadąc w aucie.
Oglądasz filmy prowadząc samochód?? :shock: I jeszcze się do tego przyznajesz publicznie? Jeszcze bagiety przeczytają i co? :mrgreen:
ODPOWIEDZ