Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

Munchhausen pisze:Zawsze możesz wkręcić do recenzji żonę - Wookie tak zrobił i to teraz ich najmocniejszy punkt :)
Jeśli tak uważasz, to raczej nie najlepiej świadczy o jego recenzjach, bo - jak to określił w ostatnim filmie - Ola jest "od wyglądania". Niefajne to było, choć niewątpliwie jej obecność podnosi Łukaszowi oglądalność.
Baartoszz pisze:Raz na milion trafia się po prostu ktoś kto rodzi się z nawijką, którą inni lubią słuchać i tak właśnie brzmią SU&SD.
To prawda, ale ludzie z SU&SD mają też charyzmę i doświadczenia na polu dziennikarstwa gier komputerowych (Quinns, Paul i Matt mówiąc dokładniej).
Baartoszz pisze:Ja też nie mam tak dobrej gadki, ale wierzę, że z czasem dogonię peleton ;)
Owszem, trening czyni mistrza. :) I faktycznie, przygotowywanie materiału w dwie osoby jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Wystarczy że tylko jedna zajmuje się stroną techniczną i już odpada mnóstwo pracy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Munchhausen pisze:Wiadomo. No i pewnie ciężko robić wymyślną recenzję ze świadomością, że ze względu na użycie języka innego niż angielski, obejrzy ją i tak góra tysiąc osób.
Wymyślić jest łatwo. Trudność leży tylko w dostępnym czasie. Na pewno nie w tym, że ogląda mnie tyle ludzi, a nie więcej. Gdyby ktokolwiek z nas tak myślał, to byłoby lekceważenie widza.
Munchhausen pisze:Zawsze możesz wkręcić do recenzji żonę - Wookie tak zrobił i to teraz ich najmocniejszy punkt :)
Żona nie jest grająca, więc z tym będzie ciężko :)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: bartek_mi »

Jak chce kupic gre to ogladam losowo kilka filmikow na YT, troche o regulach i gameplay - w sumie zamiast czytania instrukcji :)
Systematycznie nie ogladam nic o planszowkach. Dla rozrywki top 10 od dice tower (zee w pierwszych odcinkach wydawal sie niezlym showmanem to na dluzsza mete jest meczacy)

Slucham the dice tower (audio) od pierwszego odcinka - jakosc, montaz i eric. czysta rozrywka.
Polskie podcasty? sluchalem firmowanego przez gamesfanatic lata temu (to bylo przed gf?) - planszostacji i jednak poziom byl slabawy (brak scenariusza? pojscie na zywiol? nie wiem) ale szlo posluchac mimo wad. inne tez to byly czasy dla tego typu dzialanosci. teraz juz by nie przeszlo.
Dice Hate Me :(
lichking
Posty: 88
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: lichking »

No cóż na dzień dzisiejszy: 1.Gambit TV, 2.Gry planszowe u Wookiego, 3.Game Troll TV.
Wookie i Troll mają zdecydowanie krótsze recenzje, a więc w konsekwencji Gambit lideruje.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

lichking pisze:No cóż na dzień dzisiejszy: 1.Gambit TV, 2.Gry planszowe u Wookiego, 3.Game Troll TV.
Wookie i Troll mają zdecydowanie krótsze recenzje, a więc w konsekwencji Gambit lideruje.
Właśnie mnie autentycznie zatkało. :shock:
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: TTR_1983 »

Ja również wolę dłuższe recenzje, bo krótkie to tylko liźnięcie tematu i ciężko wyrobić sobie zdanie o grze.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Al_Dente »

Hej, może mi ktoś polecić jakichś dobrych recenzentów wideo (ew audio), którzy recenzują gry po hiszpańsku?
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dr_Kecaj »

Jak dla mnie liczą się cztery osoby. Kolejność przypadkowa. Gambit, Wookie, GameTroll Tv, Maras.

Wookie i GameTroll za lekką formę filmów. Od nich zaczyna się zajawka na grę.

Gdy zajawka już jest to Gambit i Maras (Maras mam nadzieje, że wrócisz do cięzkich recenzji :) )
Im większe mam doświadczenie tym bardziej cenie prace Tomka i Marka poświęconą na przygotowanie tak solidnych materiałów.
Kupię Szczura rogatego PL
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Al_Dente »

a po hiszpańsku?:)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1557
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 102 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: espresso »

Al_Dente pisze:a po hiszpańsku?:)
Od czasu do czasu oglądam 5 minutos por juego, dosyć fajne i bardzo zwięzłe prezentacje mają.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Al_Dente »

Dzięki! czegoś takiego szukałem;)
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: von Klamke »

Ja się podłączę z pochwałami dla teamu Shut Up and Sit Down. Każda recenzja to fantastyczna perełka. To dzięki nim tak naprawdę przepadłem w planszówkach. Świetne jest to, że nie streszczają manuali, a jedynie pokazują pewne smaczki w mechanice, dzięki którym dana gra wybija się nad przeciętność. Nie siedzą też jak smutasy za stołem - filmiki są dynamiczne, podlane do tego sosem z brytyjskiego humoru.
I choć kreują się na naturszczyków, to już dawno nimi nie są. Każdy ich wpis na stronie to kawał dobrej dziennikarskiej roboty. Choć trudno się też dziwić - udzielają się również na innych portalach jako recenzenci gier komputerowych (padło chyba nawet w ich kierunku kilka "strzałów" w #GamerGate).
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Vester »

Nie wiem, czy padło to wcześniej, ale polecam serwis Opinionated Gamers.

http://opinionatedgamers.com

I jeszcze to

http://thurot.com

Oba bardzo rzetelne czytadła, po angielsku niestety.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

Dodam jeszcze Inside The Box - są niesamowici i szybko podbili moje serce. Shut Up & Sit Down wreszcie ma konkurencję pod względem humoru oraz jakości filmów. Tutaj najświeższa recenzja Armady.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 135
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Antioch Seleucyda »

Ja czytam recenzję mojej znajomej

http://miye.eu/

Jej gusta mniej więcej pokrywają się z gustami mojej żony, tak więc te recenzje są dla mnie przydatne.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Piehoo »

Munchhausen pisze:Dodam jeszcze Inside The Box - są niesamowici i szybko podbili moje serce. Shut Up & Sit Down wreszcie ma konkurencję pod względem humoru oraz jakości filmów. Tutaj najświeższa recenzja Armady.
Ciekawe ile chłopaki płacą za soundtrack i sceny z SW w "recenzji". Vessel wypowiadał się kiedyś że mimo corocznego Kickstartera, po prostu go nie stać na tego typu luksusy.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
planszoweczka.pl
Posty: 91
Rejestracja: 21 wrz 2009, 20:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: planszoweczka.pl »

Jak ktoś ma ochotę na krótkie omówienia (zapewne większość z Was woli długie opisy każdej z funkcji gier... ale takich recek jest sporo wiec robimy to ciut inaczej) w luźnej atmosferze to zapraszam na nasz kanał na YT:

Sporo o nowościach różnej maści :)

https://www.youtube.com/channel/UC3X2LN ... yzQsWhRJ7w

Pozdr
Rafał
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warran »

Munchhausen pisze:Dodam jeszcze Inside The Box - są niesamowici i szybko podbili moje serce. Shut Up & Sit Down wreszcie ma konkurencję pod względem humoru oraz jakości filmów. Tutaj najświeższa recenzja Armady.
Gdzieś po 3 minutach tej recenzji kliknąłem subskrypcję. Dajcie mi tego wincyj! ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

warran pisze:
Munchhausen pisze:Dodam jeszcze Inside The Box - są niesamowici i szybko podbili moje serce. Shut Up & Sit Down wreszcie ma konkurencję pod względem humoru oraz jakości filmów. Tutaj najświeższa recenzja Armady.
Gdzieś po 3 minutach tej recenzji kliknąłem subskrypcję. Dajcie mi tego wincyj! ;)
Zrobiłem to samo :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

Piehoo pisze:Ciekawe ile chłopaki płacą za soundtrack i sceny z SW w "recenzji". Vessel wypowiadał się kiedyś że mimo corocznego Kickstartera, po prostu go nie stać na tego typu luksusy.
Vassel na tym zarabia, więc pewnie inaczej patrzą na używanie tego w celach komercyjnych. Choć podejrzewam, że muzykę prędzej czy później im zablokują :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

Munchhausen pisze:
Piehoo pisze:Ciekawe ile chłopaki płacą za soundtrack i sceny z SW w "recenzji". Vessel wypowiadał się kiedyś że mimo corocznego Kickstartera, po prostu go nie stać na tego typu luksusy.
Vassel na tym zarabia, więc pewnie inaczej patrzą na używanie tego w celach komercyjnych. Choć podejrzewam, że muzykę prędzej czy później im zablokują :)
Nawet jeśli nie zablokują (zależy od polityki Warner Tamerlane, który posiada prawa do muzyki z SW), to autorzy filmu nie będą mogli czerpać korzyści materialnych. Cała kasa zarobiona na tym filmie będzie trafiać do właściciela kopyrajtów.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

vojtas pisze: Nawet jeśli nie zablokują (zależy od polityki Warner Tamerlane, który posiada prawa do muzyki z SW), to autorzy filmu nie będą mogli czerpać korzyści materialnych. Cała kasa zarobiona na tym filmie będzie trafiać do właściciela kopyrajtów.
Jakoś te 2 dolary odżałują ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

szczerze to używam głównie Rahdo. Ma podobny gust do mojego więc prezentuje gry, które mają szansę i u mnie. Nie oglądam jego final thoughts bo gość uwielbia każdą grę:). Oglądam by się zaznajomić z mechaniką albo wręcz nauczyć gry zamiast ślęczeć godzinami nad instrukcją. Mówi szybko ale jako że to amerykaniec mówi zrozumiałym angielskim. Tytan pracy, który czyta 15+ instrukcji tygodniowo ( :shock: ) ale dzięki temu znajdziemy u niego każdą grę (oprócz osadników NI)

Wookie nie umie tłumaczyć bo robi to bardzo chaotycznie - najczęściej przewijam do gwiazdek. Poza tym nie da się nauczyć i omówić wszystkiego w 8-15 minut (nie mówię o grach typu splendor) dlatego Rahdo. Jak już wiem o co cho...to nie oglądam "extended " i tyle.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

detrytusek pisze:Wookie nie umie tłumaczyć bo robi to bardzo chaotycznie - najczęściej przewijam do gwiazdek.
Poza tym Wookie potrafi pokazać nawet ameritrasha jako tytuł, w którym chodzi wyłącznie o przesuwanie żetonów i turlanie kostkami, nic więcej.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Ja Wookiego oglądam w zasadzie na samym początku, środek sobie daruje, bo to lekki chaos. Ale opinie co do samej gry sporo wnoszą. Dużo dużo więcej niż w GameTrollTV, gdzie jest to totalnie bezpłciowe i często odnoszę wrażenie, że w zasadzie nie wiem, czy gra się podobała czy nie. Nie lubię też niekonsekwencji w reckach Piotrka. W jednej mówi co innego a w jakiejś zbiorczej, co innego. Poza tym mają chłopaki problemy techniczne z dźwiękiem (zwłaszcza Carlos)

Tapnięte z mojego T800
ODPOWIEDZ