Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: seki »

genek pisze:
seki pisze:Zwykle mam problem by cokolwiek usłyszeć jadąc w aucie.
Oglądasz filmy prowadząc samochód?? :shock: I jeszcze się do tego przyznajesz publicznie? Jeszcze bagiety przeczytają i co? :mrgreen:
Słucham... tylko słucham :)
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Retro »

seki pisze:
genek pisze:
seki pisze:Zwykle mam problem by cokolwiek usłyszeć jadąc w aucie.
Oglądasz filmy prowadząc samochód?? :shock: I jeszcze się do tego przyznajesz publicznie? Jeszcze bagiety przeczytają i co? :mrgreen:
Słucham... tylko słucham :)
Codziennie obserwuję jak w samochodach przede mną, obok mnie często tylko słuchają, dlatego jadę do pracy o kilkanaście minut dłużej bo ktoś i ktoś i ktoś się tam czasem zagapi, tzn zasłucha :lol:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ajfel »

Galatolol pisze:Nie bardzo rozumiem sens tego filmiku, pytanie swoich fanów o to, czy chcieliby, by się kontynuowało? Przecież wiadomo, co powiedzą.
No ja szczerze mówiąc też nie bardzo rozumiem.
Wiadomo, że Gambit robi solidną robotę i osób oglądających kanał nie brakuje. Jeśli (jak w tym przypadku) nie robi się tego dla hajsu, tylko dlatego że lubi się to robić to sprawa jest jak dla mnie dość prosta. Chce mi się coś robić, to robię to, nie chce mi się to nie. Dopada mnie zmęczenie / wypalenie, to robię sobie przerwę.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: playerator »

ajfel pisze:
Galatolol pisze:Nie bardzo rozumiem sens tego filmiku, pytanie swoich fanów o to, czy chcieliby, by się kontynuowało? Przecież wiadomo, co powiedzą.
No ja szczerze mówiąc też nie bardzo rozumiem.
Wiadomo, że Gambit robi solidną robotę i osób oglądających kanał nie brakuje.
Wiele rzeczy wiadomo, ale co innego wiedzieć, a co innego doświadczyć.

@Gambit - Nie mam konta na fb, nie kliknę łapki ani suba, ale oglądam dość regularnie, więc takich jak ja proszę również wziąć pod uwagę :).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Helga »

A ja i tak chętnie bym dorzuciła jakimś groszem do sprzętu, bo bardzo fajnie mi się Ciebie słucha. Tzn. rozumiem twoje podejście, że może głupio zakładać takie akcje, że może czasem nie fair prosić innych o kasę itd. ale wydaje mi się, że znalazłaby się osoby, które chętnie coś by dorzuciły :). Osobiście akurat nie widzę w tym nic złego, w końcu to nie prośba o sfinansowanie wakacji, tylko kasa na sprzęt, żebyśmy my mogli Cię dalej oglądać. W każdym razie powodzenia, a jeśli zwyczajnie masz spadek formy, to zawsze możesz wziąć UŻ na jakiś czas. Ważne, że Tobie sprawiało to radość.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

PoGraMy mają kapitalną jakość materiałów, ale jak dla mnie starają się być na siłę zawsze śmieszni. Czasami mam ochotę po prostu dowiedzieć się czegoś o grze, a nie słuchać długich konwersacji o niczym - jakkolwiek żartobliwe by nie były. Śmieszkowanie jest fajne, ale z umiarem - dobrze robią to ludzie z No Pun Included albo Shut Up & Sit Down. Ale być może jestem do chłopaków uprzedzony, bo lekko zrazili mnie swoimi komentarzami na YouTube. Przytaczam z pamięci:
Pytam: Jakim sprzętem to kręcicie, bo super jakość?
Oni: Kaloryferem
Superpomocne, wielkie dzięki.
Ja: Przy okazji następnej relacji pomyślcie o angielskich napisach dla osób, które nie znają języka (chodziło o wywiady z twórcami planszówek na Essen; pytania zadawane po polsku, a odpowiedzi padały po angielsku)
Oni: Dodaliśmy opcję wstawienia napisów przez widzów. Zainteresowany?
Zwykła sugestia na przyszłość, żeby jeszcze bardziej podnieść jakość materiałów, a tutaj odpowiedź w stylu "sam se zrób". Nie wiem, być może na starość robię się po prostu czepliwy, ale napisałem im dwa komentarze i dwa razy ich odpowiedź pozostawiła u mnie jakiś niesmak.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

Dla mnie ich materiały trwaja zbyt długo. Do 20 minut obejrzę, ale ponad pół godziny to juz za dużo
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5230
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

probbi pisze:Dla mnie ich materiały trwaja zbyt długo. Do 20 minut obejrzę, ale ponad pół godziny to juz za dużo
Zapraszam do mnie :P :D
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Yavi »

Munchhausen pisze:PoGraMy mają kapitalną jakość materiałów, ale jak dla mnie starają się być na siłę zawsze śmieszni. Czasami mam ochotę po prostu dowiedzieć się czegoś o grze, a nie słuchać długich konwersacji o niczym - jakkolwiek żartobliwe by nie były. Śmieszkowanie jest fajne, ale z umiarem - dobrze robią to ludzie z No Pun Included albo Shut Up & Sit Down. Ale być może jestem do chłopaków uprzedzony, bo lekko zrazili mnie swoimi komentarzami na YouTube. Przytaczam z pamięci:
Pytam: Jakim sprzętem to kręcicie, bo super jakość?
Oni: Kaloryferem
Superpomocne, wielkie dzięki.
Ja: Przy okazji następnej relacji pomyślcie o angielskich napisach dla osób, które nie znają języka (chodziło o wywiady z twórcami planszówek na Essen; pytania zadawane po polsku, a odpowiedzi padały po angielsku)
Oni: Dodaliśmy opcję wstawienia napisów przez widzów. Zainteresowany?
Zwykła sugestia na przyszłość, żeby jeszcze bardziej podnieść jakość materiałów, a tutaj odpowiedź w stylu "sam se zrób". Nie wiem, być może na starość robię się po prostu czepliwy, ale napisałem im dwa komentarze i dwa razy ich odpowiedź pozostawiła u mnie jakiś niesmak.
Miałem podobnie. Wrzucili fotkę gry na grupę, zapytałem "Fajne to?" licząc na zdanie-dwa pierwszych wrażeń, odesłali mnie do recenzji, która miała pojawić się za tydzień. Zapytałem, czy nie mogą zdradzić po prostu pierwszych wrażeń, dostałem odpowiedź, że "Ma swoje plusy i minusy. Coś zdradziłem?". Też może jestem przewrażliwiony, ale nie było to raczej sympatyczne. Przy takiej konkurencji na rynku wideorecenzji wolę szukać materiałów gdzie indziej, przecierpię już gorszą jakość dźwięku i obrazu :P.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Retro »

Gambit pisze:
probbi pisze:Dla mnie ich materiały trwaja zbyt długo. Do 20 minut obejrzę, ale ponad pół godziny to juz za dużo
Zapraszam do mnie :P :D
Ciebie Tomek słucha się i ogląda z przyjemnością a pogramy widać celują raczej w target gimnazjalny i dlatego taki styl i odpowiedzi :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kisiel365 »

Ja się ostatnio przekonałem do NoPunIncluded, a nowości z Essen ładnie przedstawił JonGetsGames w postaci całej rozgrywki. JonGetsGames ma u mnie dużego plusa, bo robi wszystko, za co lubię Rahdo, ale też nie robi tego, co mnie u Rahdo powoli zaczyna męczyć: szalone kadrowanie, paraliż decyzyjny, niezrozumienie zasad, pominięcie jakieś czynności (np. nienaliczone punkty, niezapłacony budynek).
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 458
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Zaan84 »

To jeszcze mały kamyczek do ogródka Pogramy. W recenzji dodatku do Eldritch Horror na wstępie zaznaczają ze będą recenzować tylko dodatek i mają świadomość że oglądają ich ludzie znający grę więc nie będą omawiaćpodstawki... Po czym omawiają podstawkę :) i to dość długo.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

Gambit pisze:
probbi pisze:Dla mnie ich materiały trwaja zbyt długo. Do 20 minut obejrzę, ale ponad pół godziny to juz za dużo
Zapraszam do mnie :P :D
Ależ już tam jestem i obserwuję, bez obaw :)
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: zix »

Zaan84 pisze:To jeszcze mały kamyczek do ogródka Pogramy. W recenzji dodatku do Eldritch Horror na wstępie zaznaczają ze będą recenzować tylko dodatek i mają świadomość że oglądają ich ludzie znający grę więc nie będą omawiaćpodstawki... Po czym omawiają podstawkę :) i to dość długo.

Co nie zmienia faktu, że (moim zdaniem) BARDZO fajnie się ich ogląda.
Jakość, styl i żart w 100% mi odpowiada. Liczę że majątku będzie więcej i więcej :)
Jak dla mnie - rewelacja.
Za same filmiki z essen kłaniam się nieco!
(oczywiście wiadomo - o gustach się nie dyskutuje ;)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Tony23 »

Tak jak zwykle nie przepadam za Dice Tower, zupełnie inny gust niż mój, to ich topki zawsze ogladam, a ostatnia to już zmiażdżyłą.
Top 10 Gaming Accessories? myślałem, zę się zanudzę, a dawno się tak nie uśmiałem oglądając filmik o grach
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 458
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Zaan84 »

Racja. Panowie, a szczególnie Zee, dali czadu. To jest chyba moja ulubiona topka mimo że jej temat już niekoniecznie.
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: omam »

dla mnie zdecydowanie ekipa pogramy, w szczególności ze względu na nową jakość i powiew świeżości we wszystkie merytoryczne i pozamerytoryczne aspekty tego hobby, dalej granie w chmurach, reszta pozostaje daleko, daleko z tyłu
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: Paskudnik »

Deem pisze:Ostatnio rozbawił mnie podcast, w którym trzech Panów omawiało pierwszą 50 BGG. Gdyby ktoś zrobił drinking game i np. na sylwestrowej imprezie pił za każdym razem gdy padają słowa "nie znam", nie dotrzymałby do północy :D
Właśnie miałem zapytać, czy to ci sami trzej, którzy przy co drugim-trzecim tytule mówili "nie kojarzę" :lol: :mrgreen:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: Tycjan »

Wincenty Jan pisze: ROZMOWY Z NAD PLASZNY - rozmowy z jajami. Wolę jak KubaP pokłóci się z Tycjanem niż takie „ciepłe kluchy” w dyskusji innych recenzentów. Rozmawiajcie ze soba, kłóćcie się i zgadzajcie bo to wszystko jest wiarygodne i dobre od strony merytorycznej. I dzieki Bogu, że na siłę nie próbujecie być zabawni jak to niektóry próbują.
Dziękuję bardzo w imieniu swoim i chłopaków :) Co do kłótni z Kubą... nie jest to trudne, więc łatwo mi obiecać, że wciąż będziemy ;)
Deem pisze: 2) Polscy tzw. recenzenci [...], w którym trzech Panów omawiało pierwszą 50 BGG. Gdyby ktoś zrobił drinking game i np. na sylwestrowej imprezie pił za każdym razem gdy padają słowa "nie znam", nie dotrzymałby do północy :D
O jaki podcast chodzi? Warto znać konkurencje :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: Deem »

Konkurencję jak konkurencję, akurat Twoje teksty bardzo lubię (m.in. za merytoryczne mówienie jaka gra jest, a nie czym powinna być). Nabiję im paru słuchaczy i zareklamuję - „Dobry, zły i ostatni”. Marcina szanuję, ale dwaj pozostali Panowie generalnie „nie błyszczą”.

Patrząc na blogosferę i nieco uogólniając, mam wrażenie, że recenzenenci „piszący” trzymają wyższy poziom merytoryczny niż „nagrywający”, ale to już temat do innego wątku.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: Wincenty Jan »

Deem pisze:
Patrząc na blogosferę i nieco uogólniając, mam wrażenie, że recenzenenci „piszący” trzymają wyższy poziom merytoryczny niż „nagrywający”, ale to już temat do innego wątku.
+ 1

Ale ciiiii.... bo zaraz ktoś Cię skrytykuje, że hejtujesz albo wystarczajaco nie uargumentowałeś swojej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: piton »

Deem pisze:2) Polscy tzw. recenzenci gier trzymają poziom polskich dziennikarzy sportowych. Tzn. na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy znają cokolwiek więcej niż najpopularniejsze tytuły, które miały polską premierę i potrafią merytorycznie omówić daną grę w ramach tych, które już istnieją. Ostatnio rozbawił mnie podcast, w którym trzech Panów omawiało pierwszą 50 BGG. Gdyby ktoś zrobił drinking game i np. na sylwestrowej imprezie pił za każdym razem gdy padają słowa "nie znam", nie dotrzymałby do północy :D
Celnie, bardzo ;)
natomiast jak recenzent-celebryta nazywa graczy "frajerami" za zakup oraz granie w "drogą i brzydką grę" (kwestia gustu i portfela) - bez zagrania... to już nawet mułem przykryć trudno.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: Wincenty Jan »

piton pisze:
Deem pisze:2) Polscy tzw. recenzenci gier trzymają poziom polskich dziennikarzy sportowych. Tzn. na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy znają cokolwiek więcej niż najpopularniejsze tytuły, które miały polską premierę i potrafią merytorycznie omówić daną grę w ramach tych, które już istnieją. Ostatnio rozbawił mnie podcast, w którym trzech Panów omawiało pierwszą 50 BGG. Gdyby ktoś zrobił drinking game i np. na sylwestrowej imprezie pił za każdym razem gdy padają słowa "nie znam", nie dotrzymałby do północy :D
Celnie, bardzo ;)
natomiast jak recenzent-celebryta nazywa graczy "frajerami" za zakup oraz granie w "drogą i brzydką grę" (kwestia gustu i portfela) - bez zagrania... to już nawet mułem przykryć trudno.
Sam musiałem cofnąć nagranie jak to usłyszałem bo myślałem, że się przesłyszałem... niestety. No ale jak widać nie tylko ja tak to odebrałem...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: Pan_K »

Wincenty Jan pisze:
piton pisze:
Deem pisze:2) Polscy tzw. recenzenci gier trzymają poziom polskich dziennikarzy sportowych. Tzn. na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy znają cokolwiek więcej niż najpopularniejsze tytuły, które miały polską premierę i potrafią merytorycznie omówić daną grę w ramach tych, które już istnieją. Ostatnio rozbawił mnie podcast, w którym trzech Panów omawiało pierwszą 50 BGG. Gdyby ktoś zrobił drinking game i np. na sylwestrowej imprezie pił za każdym razem gdy padają słowa "nie znam", nie dotrzymałby do północy :D
Celnie, bardzo ;)
natomiast jak recenzent-celebryta nazywa graczy "frajerami" za zakup oraz granie w "drogą i brzydką grę" (kwestia gustu i portfela) - bez zagrania... to już nawet mułem przykryć trudno.
Sam musiałem cofnąć nagranie jak to usłyszałem bo myślałem, że się przesłyszałem... niestety. No ale jak widać nie tylko ja tak to odebrałem...
A to tym razem ja jestem ciekaw, kto zacz?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: PODSUMOWANIE ROKU 2017 - plusy i minusy minionego roku

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A jak tu być poważnym recenzentem jak się gra w popierdółki i pracuje w wydawnictwie które te popierdółki wydaje, a jak się bierze za wydanie czegoś większego to albo się nie zdążyło z plikami do drukarni albo się trzeba prosić by drukarnia ruszyła z produkcją.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ