Altaria: Starcie Wymiarów

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Red Baron »

Witam!
W Październiku premierę na targach gier w Essen będzie miała nasza nowa gra Altaria: Clash of Dimensions, a na targach książki w Krakowie jej polska wersja Altaria: Starcie Wymiarów.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... dimensions

Altaria jest dryfującą w przestrzeni kosmicznej wyspą, na którą prowadzą portale z innych wymiarów. Na wyspie tej, znajdują się trzy potężne ołtarze, których kontrolowanie daje władzę nad wszystkimi wymiarami.
Każdy gracz, spośród 10 dostępnych bohaterów losuje 3 i za ich pomocą usiłuje zdobyć wszystkie znajdujące się na środku planszy ołtarze lub zająć portal należący do przeciwnika.
Rozgrywka składa się z 7 tur, z których każda podzielona jest na 3 fazy.
W każdej fazie gracz otrzymuje określoną ilość Punktów Akcji, które przeznacza na wykorzystanie umiejętności jednego ze swoich bohaterów. Za pomocą tych punktów, gracz może przemieścić swojego bohatera, zaatakować wroga lub postawić na planszy unikatowy żeton mocy. Każdy żeton mocy w znaczny sposób może zmienić przebieg wydarzeń.
Plansza gry jest modularna i posiada wyjmowane elementy terenu, dzięki czemu gra oferuje olbrzymią ilość kombinacji startowych i sprawia, że każda rozgrywka staje się od samego początku unikalna.
Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Altarii jest przemijalność żetonów mocy, które po kilku fazach same znikają
z planszy, dzięki czemu rozgrywka jest dynamiczna a sytuacja na planszy stale się zmienia.
Postaraj się jak najlepiej wykorzystać umiejętności swoich bohaterów, przechytrz przeciwnika i okaż się lepszym taktykiem!

Liczba graczy 2
Czas Gry: 30-45 minut
Wiek: 12+
Przewidywana cena sklepowa około 110 złotych

Autorami gry są debiutanci: Piotr Kubicius i Paweł Siemek
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: BartP »

Brzmi ciekawie, czekam na więcej info.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Red Baron »

Kroplasowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2014, 19:12

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Kroplasowy »

Chętnie przetestuję na targach w Krakowie, pzdr ;)
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Red Baron »

Od jutra wysyłka do sklepów, a już niebawem pierwsze recenzje.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Red Baron »

Prezentacja Altarii na targach w Essen przed kamerą BGG: https://www.youtube.com/watch?v=ad9vjwq ... e=youtu.be
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: misioooo »

Tak szukam i nie widzę (przynajmniej na bgg) - jakaś recenzja się pojawiła?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: misioooo »

Double post...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Red Baron »

Egzemplarze recenzenckie zostały rozesłana jakiś czas temu, czekamy na recenzje. Jak tylko się pokażą umieszczę linki.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Red Baron »

Recenzja Altarii na blogu Gram na planszy
http://gramnaplanszy.playingdaily.pl/20 ... -recenzja/
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: okon »

kurcze nawet nie wiedziałem że taki tytuł istnieje :)
Wygląda bardzo zachęcająco czy ktoś grał ??
Czy faktycznie gra jest z tych cięższych ??
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Dwntn »

okon pisze:kurcze nawet nie wiedziałem że taki tytuł istnieje :)
Wygląda bardzo zachęcająco czy ktoś grał ??
Czy faktycznie gra jest z tych cięższych ??
Osobiście nie grałem ale przyglądałem się rozgrywkom na ostatnim Pionku w Gliwicach. Gra na pierwszy rzut oka przypomina Neuroshimę Hex, ale tylko ze względu na żetony. Sama rozgrywka wydaje się bardziej taktyczna niźli w Hexie. Na szczególną uwagę zasługują także grafiki. Gra utrzymana jest bowiem w konwencji graficznej gier z lat 80-tych (np. gry Sfery), co dla mnie jako fana tamtych klimatów jest sporym atutem.

Recenzja z blogu Gram na planszy dodatkowo podsyciła moją ciekawość tym tytułem :)

- K.
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Christoforos »

Zapraszam do lektury recenzji Altarii
http://boardtime.pl/2015/05/altaria-sta ... rwoni.html
Przez takie właśnie taktyczne podejście do tematu miałem skojarzenia z Tash-Kalarem. Nie za mocne, ale jednak. Dlaczego? Bo Altaria również jest grą hmm logiczną. Może bardziej zbliżoną do szachów. Tylko dlatego, że każdy ruch (powtarzam) musi być przemyślany. Nie wiemy, czy przeciwnik zaraz nie użyje zdolności odpychającej, która wrzuci naszą jednostkę w dżunglę i spowoduje to jej zmęczenie. Albo może gdzieś eksploduje mina i wywoła u kogoś krwawienie? Nawet jeden punkt akcji wykorzystany na wejście na żeton mocy może przechylić szalę zwycięstwa w naszą stronę.

Jestem mile zaskoczony Altarią. Może dlatego, że pojawiła się nagle? Troszkę spotkał mnie tu syndrom Far Crya, który też podbił moje serce swoim niespodziewanym atakiem na rynek. Wydawnictwo Axel wypuściło porządny produkt o pięknym wykonaniu i ciekawej, modułowej planszy. A jeśli komuś nie odpowiada gra pozbawiona losowości, to zawsze może zagrać z kartami zdarzeń i kryształkami. Karty te pojawiają się w końcu losowo (choć zawsze widzimy jaka pojawi się w kolejnej turze).

Altarię: Starcie Wymiarów mogę śmiało polecić komuś kto lubi gry męczące mózg. Rozgrywka faktycznie trwa około 45 minut – zgodnie z opisem na pudełku. Nie jestem jedynie pewien, co do ograniczenia wiekowego (12+). Duża ilość mocy może odrobinę przytłoczyć młodszych graczy. A z drugiej strony Altaria może okazać się dobrym tytułem, by kogoś młodego wprowadzić w świat tych bardziej rozbudowanych gier.
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Altaria: Starcie Wymiarów

Post autor: Ginet »

Zapraszamy do recenzji gry na GF 8)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
ODPOWIEDZ