Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: krzyss »

seki pisze: 14 sty 2021, 23:06 Nie oceniam. Tylko zauważam, że to zupełnie normalne, że nowe wydanie będzie dużo droższe.
Weź przestań, to właśnie wg mnie nie jest normalne. Gra u nas kosztowała ok 100-150zł. Ja kupiłem za 119zł albo 109zł z dodatkami wspieram.tp (nowe w sklepie). A teraz za to samo plus dodatek czy dwa dodatki przyjdzie zapłacić 4-5x tyle.
Klient się znajdzie, bo czemu i nie. No ale 500zł...
Zamki Burgundii. Stara edycja ok 100zł. Nowa Big Box z dodatkami ok 150-160.
Puerto Rico - stara czy nowa edycja była w podobnych cenach.
Teraz Le Havre, bardzo podobne ceny.

No po prostu da się zrobić nową edycję odświeżoną itp za normalną cenę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: japanczyk »

Tyle ze bez gametraysow, metalowych monetek czy plastikowych wiez ;)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: krzyss »

A to jest tyle warte?
Dla mnie najważniejsze to sama rozgrywka. Wizualnie gra też musi przyciągać, lecz metal, plastik, drewno czy papier to dla mnie wszystko jedno.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: BartP »

Czyli przyznajesz, że pewne dodatki mogą podwyższyć cenę, ale wkurzasz się, że jest za droga, czyli, że ma za dużo zawartości? Ale to z definicji jest edycja kolekcjonerska, czyli nie dla każdego, tylko raczej dla koneserów gry. Tych, którzy lubią ją tak mocno, że chcą specjalne, odpimpowane wydanie za 5 stów. To nie jest po prostu drugie wydanie.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: krzyss »

Nie przyznaje ;]
Uważam, że cena jest za wysoka nawet jeśli ma to być kolekcjonerka.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Gizmoo »

Stanę po drugiej stronie barykady.

ZSKL to moja gra nr 1. Była, jest i będzie. W nosie mam jaka będzie kwota na KS-ie. I tak sypnę mamoną. :lol:

Liczę jedynie, że nowe dodatki wzbogacą rozgrywkę, a wydanie będzie na dużym wypasie.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: krzyss »

Każdy ma wolną rękę.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: seki »

Dla równowagi i opozycji do Gizmoo też się zadeklaruje.

Dla mnie to też numer 1-2. Ale kolekcjonerska edycja mi nie potrzebna. Podstawka dodatków nie potrzebuje. Ma dużą regrywalność wynikającą z naprawdę sporej ilości celów i kart bonusowych, które z kolei sprawiają, że w każdej rozgrywce można grać na inne komnaty i w inny sposób będą wyceniane przez współgraczy. W tak wysoce interakcyjnych grach to współgracze tworzą niepowtarzalność rozgrywki. To w jakiej kolejności wyjdą komnaty i jakie z nich uda się zakupić tworzy wystarczająco dużą odmienność w każdej partii. Gdyby wydanie kolekcjonerskie kosztowało mniej, na pewno z przyjemnością bym kupił ale przy tej cenie bez problemu jestem w stanie sobie odpuścić bo nie czuję konieczności jego posiadania.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: kwiatosz »

Tak to czytam i kusi mnie to foliować polską wersję. Zagrałem ostatnio Suburbię i muszę powiedzieć trochę rozczarowała po tych X latach od ostatniej partii, Zamki naprawdę lepiej się starzeją?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 449
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: sitfun »

Myśle, że ta cena za tę wersję ludzi nie odstraszy. Spójrzcie po ile stoją używki lub nowe w folii egzemplarze tej gry na rynku 300 - 500 zł. Także jakbym miał kupować to jednak skusiłby się na wersję z KS. Ludzie, którzy robią tę kampanię również zdają sobie z tego sprawę po ile chodzi ta gra na rynku. Niemniej zgadzam się z obecnymi właścicielami gry, do których możliwe ten KS nie jest skierowany. Sam wolałbym wydać na tę grę max 150 zł :)
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 559
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 375 times
Been thanked: 209 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Namurenai »

japanczyk pisze: 23 gru 2020, 11:06(...)a co do licytacji - nie wiem, może gralem w takich ekipach, ale nie uswiadczylem paralizu decyzyjnego w działaniach graczy, z którymi grałem ¯\_(ツ)_/¯
Ja grałem raz z osobą, która ustawiając cenę każdego kafelka z osobna patrzyła na dokładnie każdą jedną komnatę w zamku każdego z graczy.
Rozgrywka zajęła 4h. So much fun...
japanczyk pisze: 23 gru 2020, 11:06ale moze to kwestia ekipy
What :D
To absolutnie zawsze jest kwestia ekipy - to, czy ktoś będzie optymalizować, zagra trochę na myślenie, a trochę na czuja czy w końcu wykona swoje ruchy na odwal się to zawsze jest kwestia gracza, a nie gry.
Gra może stwarzać więcej albo mniej warunków do tego, ale to nadal decyzja grającego czy zagrać w pełni kompetetywnie i przeliczyć absolutnie każdą przeliczalną opcję, czy nie.
Gizmoo pisze: 15 sty 2021, 12:46 Stanę po drugiej stronie barykady.
seki pisze: 15 sty 2021, 13:14 Dla równowagi i opozycji do Gizmoo też się zadeklaruje.
To ja dla równowagi i opozycji do zarówno Gizmoo jak i seki stwierdzę, że mi wszystko absulutnie wszystko jedno.
seki pisze: 15 sty 2021, 13:14 Ma dużą regrywalność wynikającą z naprawdę sporej ilości celów i kart bonusowych
A także pouczę seki, że celów oraz kart bonusowych jest liczba, a nie ilość.

Wtrącę również (nie odkrywając specjalnie Ameryki), że to już któryś z rzędu przykład widocznego trendu na Kickstarterowe serwowanie nieco starszych gier w niesamowicie wysokiej (w porównaniu do pierwowzoru) cenie, w zamian pimpując je nieziemsko (znów: w porównaniu do pierwowzoru).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: seki »

kwiatosz pisze: 15 sty 2021, 13:18 Tak to czytam i kusi mnie to foliować polską wersję. Zagrałem ostatnio Suburbię i muszę powiedzieć trochę rozczarowała po tych X latach od ostatniej partii, Zamki naprawdę lepiej się starzeją?
Jak dla mnie w ogóle się nie starzeje. Ba! Jest znacznie lepsza od nowszych tworów bazujących na podobnym założeniu. Zagrałem dwie partie w Pomiędzy Dwoma Zamkami Szalonego Króla Ludwika i nie mam zamiaru nigdy więcej w to grać. O dwie partie za dużo. Suburbia też mnie rozczarowała i uważam, że niczym szczególnym się nie wyróżnia wśród podobnych city builderów kafelkowych.
Namurenai pisze: 15 sty 2021, 13:35 A także pouczę seki, że celów oraz kart bonusowych jest liczba, a nie ilość.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: brazylianwisnia »

sitfun pisze: 15 sty 2021, 13:25 Myśle, że ta cena za tę wersję ludzi nie odstraszy. Spójrzcie po ile stoją używki lub nowe w folii egzemplarze tej gry na rynku 300 - 500 zł. Także jakbym miał kupować to jednak skusiłby się na wersję z KS. Ludzie, którzy robią tę kampanię również zdają sobie z tego sprawę po ile chodzi ta gra na rynku. Niemniej zgadzam się z obecnymi właścicielami gry, do których możliwe ten KS nie jest skierowany. Sam wolałbym wydać na tę grę max 150 zł :)
Chyba nie zdaja sobie sprawy bo co ich tam obchodzi co sie dzieje w Polsce? U nas jest tam drogo bo nie da sie tego kupic i zagraniczne edycje sa bardzo brzydkie.

Jak bedzie w cenie Suburbii to biore bankowo. Jak wystrzela z shippingiem w gore i dowala VAT na wszystko to raczej odpuszcze choc uwielbiam zamki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: grzeslaw90 »

Kojarzycie czy w ich przypadku są jakieś zniżki grupowe?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: japanczyk »

grzeslaw90 pisze: 15 sty 2021, 15:08 Kojarzycie czy w ich przypadku są jakieś zniżki grupowe?
Watpliwe, aczkolwiek na pewno bede sie dopytywał.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bartekb8 »

Pamiętajcie że ta edycja kolekcjonerska to nie tylko wypaśne elementy, ale jednak solidnie większa dawka gameplayu względem podstawki. 4 dodatki to już coś, do tego więcej nowych kafelków bo gra jest tym razem dostosowana dla 5-ciu osób. Bardzo lubiłem grać w Zamki w długi wariant dwuosobowy, tzn. z wykorzystaniem wszystkich 44 kafelków. Teraz z 55 kafelkami zamki będą mogły być jeszcze większe.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: japanczyk »

Wydzielony temat o kampanii crowdfundingowej - viewtopic.php?f=57&t=70029
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Gizmoo »

Kategoria - "Ciekawostki":

https://boardgamegeek.com/thread/258403 ... ic-history

Czytajcie zanim usuną! :lol:

P.S. Kocham grę miłością absolutną. Pięć stów za nową wersję? Dałbym bez mrugnięcia okiem!

Ale obecna cena, to nawet dla zatwardziałego fana, jak ja - trochę za dużo. Doliczyć należy do tego inwestycję w ogromny stół dla wersji Colossal (bo jak już kupować mając polską edycję, to wyłącznie dla tego, żeby błysnąć blingiem po oczach bardziej :lol: ) i robi się z tego wydatek rzędu porządnej wycieczki do Egiptu.

Dla mających nadzieję na polską wersję CE - abandon all hope! Nie ma na to najmniejszych szans. Alspach jest ciężki we współpracy, a Beizer games nie udziela licencji na produkty, które wydaje na KS. "Koreańska" wersja Suburbii we wpisie na BGG, jest chyba Primaaprilisowym żartem.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Rahu »

Czy byłby ktoś w stanie odpowiedzieć czy jest planowany jakiś dodruk zwykłych Zamków Szalonego Króla Ludwika?
Bo te ceny to masakra :) Przepraszam za lenistwo, bo pewnie info na forum już jest, ale za dużo postów do czytania żeby się dokopać :D
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Yavi »

Rahu pisze: 15 lut 2021, 17:05 Czy byłby ktoś w stanie odpowiedzieć czy jest planowany jakiś dodruk zwykłych Zamków Szalonego Króla Ludwika?
Bo te ceny to masakra :) Przepraszam za lenistwo, bo pewnie info na forum już jest, ale za dużo postów do czytania żeby się dokopać :D
O polskim wydaniu na razie nic nie słychać. Będzie pewnie jakaś wersja retailowa tych zamków, raczej bez rzeczy odblokowanych na KS. No i nie spodziewałbym się, by była dostępna jakoś mega tanio.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Rahu »

Spoiler:
Dzięki!
A wiesz/wiecie może gdzie nabyć najtaniej wersję angielską? Bo taka by mi nawet bardziej odpowiadała
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Yavi »

Szukam ASAP opinii na temat Castles of Mad King Ludwig: Secrets. Czy to dodatek modułowy, tzn. mogę grać z sekretami, ale bez fos i barbakanów? Czy fosy i barbakany są fajne? Dobrze się z nimi gra, czy jednak wolicie bez?
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bartekb8 »

Dlaczego ASAP? Jeśli pytasz czy warto dla tego dodatku wesprzeć KS-a, to odpowiedziałbym że nie, już prędzej dla nowych fajnych kafli, w tym tych odblokowywanych w codziennych stretch goalach. Nie grałem w Secrets ale z tego co wiem to tak, jest to dodatek modułowy. Można grać bez fos i barbakanów, można grać tylko z barbakanami, a fos po prostu nie budować (mniej punktów, ale i dużo mniej ograniczeń w budowaniu). To samo tyczy się żetonów łabędzi i tajnych przejść, pełna dowolność.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: Yavi »

bartekb8 pisze: 17 lut 2021, 22:03 Dlaczego ASAP? Jeśli pytasz czy warto dla tego dodatku wesprzeć KS-a, to odpowiedziałbym że nie, już prędzej dla nowych fajnych kafli, w tym tych odblokowywanych w codziennych stretch goalach. Nie grałem w Secrets ale z tego co wiem to tak, jest to dodatek modułowy. Można grać bez fos i barbakanów, można grać tylko z barbakanami, a fos po prostu nie budować (mniej punktów, ale i dużo mniej ograniczeń w budowaniu). To samo tyczy się żetonów łabędzi i tajnych przejść, pełna dowolność.
KS już wsparty, teraz zastanawiam się, czy nie dopłacić 40$ do Colossala :D A pytanie stąd, że 70$ do Colossala z fosami już nie dorzucę, więc kwestia czy jak poznam fosy, to będę chciał grać bez nich ;)
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Post autor: bartekb8 »

Rozumiem :-) Tu już nie poradzę. Wiadomo że im więcej tym lepiej, ale czy warto? To już odwieczna kwestia nie dająca spokoju nam, planszówkowiczom :wink:
ODPOWIEDZ