Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: nimloth »

Taperonix pisze:Witam, czy pojedyńcze figurki, które są do kupienia np. IG-88, Han Solo, Chewbacca, itd. Służą tylko do gry w skirmish, czy wykorzystywane są też do misji fabularnych i kampanii? Bo trochę się w tym gubię.
Kampania też. Możesz ich zdobyć jako sojuszników i rekrutować jako dodatkowe postaci do misji, ale nie zastąpi to normalnych postaci które używasz podczas kampanii


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Hiu »

figurki to zamienniki zetownow.
zestawy figurek zawieraja dodatkowe karty i misje.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Taperonix pisze:Witam, czy pojedyńcze figurki, które są do kupienia np. IG-88, Han Solo, Chewbacca, itd. Służą tylko do gry w skirmish, czy wykorzystywane są też do misji fabularnych i kampanii? Bo trochę się w tym gubię.
Kolega wyżej już odpowiedział, ale pozwolę sobie doprecyzować. Jeśli kupujesz paczkę postaci, która jest w podstawce (dużych dodatkach) w formie żetonu, to poza samą figurką otrzymujesz też karty. Część z nich jest używana w kampanii (misje dodatkowe, nagrody, zestawy agend), a część w skirmishu (misje skirmishowe, taktyki, rozstawienia). Postacie z podstawki mogą spokojnie jako żeton uczestniczyć zarówno w kampanii, jak i w skirmishu. Kupując odpowiedni dodatek dostaniesz figurkę i coś ekstra, ale nic, bez czego nie zagrasz na podstawce.

Co innego część figurek, które nie są połączone z żadnym dużym pudłem. Tutaj oczywiście żeby móc wykorzystywać taką postać w którymś trybie, musisz zakupić dodatek. Ja sam zrobiłem tak przy kupnie podstawki i od razu nabyłem Obi-Wana i Wielkiego Inkwizytora :)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: sirwei »

Hej. Co sądzicie o konfrontacjach na 4 osoby? Jakie macie doświadczenia? Dobry pomysł czy zbyteczny dodatek?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Don Simon »

Dziedzic troche bardziej sie gra zainteresowal, choc jako zabawka.

W zwiazku z tym rozwazam pomalowanie figurek.

Czy mozecie polecic jakies farbki w wersji dla laika, bym mogl sie pobawic z dzieckiem w malowanie? Czyli nic super drogiego (bo sie moze szybko znudzic).

Do tego jakies poradniki jak je pomalowac?

I trzecia kwestia - jakim klejem je sklejac? :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: nimloth »

Don Simon pisze:Dziedzic troche bardziej sie gra zainteresowal, choc jako zabawka.

W zwiazku z tym rozwazam pomalowanie figurek.

Czy mozecie polecic jakies farbki w wersji dla laika, bym mogl sie pobawic z dzieckiem w malowanie? Czyli nic super drogiego (bo sie moze szybko znudzic).

Do tego jakies poradniki jak je pomalowac?

I trzecia kwestia - jakim klejem je sklejac? :)
Ja kleiłem kropelką, chociaż szczerze mówiąc dużo do klejenia tam nie ma. W podstawce chyba jedna figurka. Poradniki do malowania polecam na YT Sorastro. Co do farbek ja używałem GW i valejjo ale one chyba do tanich nie należą.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Don Simon »

nimloth pisze:Ja kleiłem kropelką, chociaż szczerze mówiąc dużo do klejenia tam nie ma. W podstawce chyba jedna figurka. Poradniki do malowania polecam na YT Sorastro. Co do farbek ja używałem GW i valejjo ale one chyba do tanich nie należą.
Dzięki za info i wspomnienie o tutorialach. A w kwestii kleju chodziło mi o klejenie po "zabawie" :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: nimloth »

Hmm nie rozumiem co masz na myśli przez klejenie po zabawie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Don Simon »

nimloth pisze:Hmm nie rozumiem co masz na myśli przez klejenie po zabawie.
Dziecko + zabawa + figurki na podlodze = sonda bez podstawki, C3PO zgiety itp. :)
Ale juz cos tam pokleilismy.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: nimloth »

No to kropelką klejenie a gorąca woda do prostowania

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: gajus21 »

Mam pytanie co do apki mianowicie nie widzę przeciwników na planszy, pojawiają się oni tylko w górnym prawym oknie po rozstawieniu i nie widać ich na planszy brak ruchu również przeciwników (nie mogę nigdzie kliknąć koniec tury). Czy to jest normalne czy ja coś źle robię?
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: nimloth »

A to nie jest tak, że apka daje tylko sugestie/polecenia? No przesuń w stronę gracza z najmniejszą ilością HP itp?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: km007tbg12 »

Obejrzyj na yt rolling solo imperial asslauth tam jest przykladowa rozgrywka.misja treningowa itp.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Arek001 »

Witam, czy ma ktoś info, jeśli chodzi o dodruk podstawki PL, jej dostępność w sklepach, będzie to kwiecień czy raczej czerwiec ?
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: km007tbg12 »

Chodzi mi o zdobycie poniższych gadżetow tj portale i skrzynki jest w jakimś modelarskim możliwosc zamowienia?czy tylko przez zagraniczne stronyObrazek

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gromb »

To są wydruki 3d. Do ściągnięcia z internetow za free i późniejszego wydruku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mmag »

Można też kupić np. na etsy.com (w ogóle można tam znaleźć sporo różnych i ciekawych gadżetów do popularnych gier planszowych). Ale tak, to pochodzi pod "zagraniczne strony"
Ostatnio zmieniony 21 lut 2018, 07:05 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: km007tbg12 »

Dziekuje za podpowiedzi.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Phate »

Cześć,
Chciałbym się dowiedzieć jak oceniacie tryb konfrontacyjny w SW: Imperium Atakuje ? Czy jest on na tyle dobrze dopracowany i spełnia swoją rolę (nie jest trybem "na siłę") aby przy wyborze gry brać go pod uwagę ?

Pytanie zadaje bo stoję przed wyborem kupna Descenta i SW:IA. Jak pewnie wielu przede mną (i wielu po mnie) nie mogę się zdecydować.
Oba klimaty moja ekipa bardzo lubi więc tu nie ma faworyta.
Cena SW:IA jest jej minusem.
Tryb konfrontacyjny uważam za plus (dlatego powyższe pytanie)

Chcieliśmy kupić Descenta i zacząć w skirmish SW: X-Wing.
Ale może jeśli tryb konfrontacyjny SW:IA jest dobry to zamiast powyższego zestawu dwóch różnych tytułów, zainwestujemy w jeden spełniający obie role....
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: SuCHaR »

Imo petarda. Gram kampanie po kolei każdego z dużego dodatku a w międzyczasie kminimy nad różnymi konfigruacjami drużyn na 40 punktów. Bierz SW: IA w ciemno nawet sie nie zastanawiaj.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Phate »

A można poprosić trochę bardziej szczegółowo ?:)

Jak działa ten tryb konfrontacyjny ? Jest dobrze pomyślany ? Scenariuszy jest sporo i są zróżnicowane ?
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: zaki850 »

Według mnie też tryb konfrontacyjny jest świetny. W ogóle uważam, że jest fajniejszym trybem niż kampania.

Działa tak, że każda strona ma określoną liczbę punktów (40 z tego co pamiętam) do wydania na jednostki, które chce w danym scenariuszu wystawić. I tak np. Vader kosztuje 18 pkt., ekipa trzech szturmowców 6 pkt., Luke 10 pkt., itd.), więc masz element budowania armii, oddziału przed rozgrywką.

Wygrywa gracz, który jako pierwszy zgromadzi 40 pukntów zwycięstwa, a zdobywa się je na dwa sposoby:
1) wycinka przeciwnika - każda jednostka warta tyle PZ ile kosztowało jej wystawienie, więc np. zabicie Vadera da ci 18 pkt.
2) wykonwyanie celów pobocznych scenariusza (np. zdobycie jakiejś skrzyni albo kontrolowanie terminala za 10 pkt. na przykład)

Największy minus: zróżnicowanie zależy od ilości dodatków i blister packów, które posiadasz. :) Każdy ally i villain pack daje ci dodatkową mapę konfrontacyjną + nowe figurki do użycia/kupienia podczas budowania armii. W podstawce masz 2 scenariusze (oba pochodzą z blisterów Vadera i Luke'a, które są w podstawce) i te figurki, które są w podstawce + ewentualnie żetony innych postaci.

Jeśli się jednak wahasz między Descentem i SW:IA i klimat dla ciebie nie robi różnicy to bierz śmiało SW:IA. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na dodatki to tryb konfrontacyjny jest super nawet w samej podstawce. I parę mechanik jest usprawnionych w stosunku do Descenta (znajdziesz listę na necie jak poszukasz).
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Phate »

Wiem, że gra jest ze stajni FFG i zdaje sobie sprawę co to oznacza dla portfela :)

Zapytam jednak: Ile można się pobawić w skirmish i kampanię tylko z samym Core Set ? Da radę zbudować dwie drużyny na te 40 pkt (i może trochę też pokombinować, żeby w kolejnej partii wybrać inne jednostki do drużyny), czy jest jak w podstawce do X-Winga tzn. niby gra się na 100 pkt ale podstawka to takie demo które pozwala nauczyć się mechaniki i zagrać na 30 - 35 pkt.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie.
Czytając posty powyżej dowiedziałem się, że w podstawce w kampanii występują postacie (jako sojusznicy itp.) których figurek nie mamy (pewnie wykorzystuje się żetony) i tu mam wątpliwość. Czy w Core Set są też karty potrzebne do grania w Skirmishu tymi postaciami ?
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: zaki850 »

Da radę trochę pokombinować tymi drużynami moim zdaniem, ale problem w tym, że mapy masz tylko 2 dla konfrontacji, więc tu może się pojawić powtarzalnośc. Obstawiam, że są już jakieś fanowskie albo nawet możesz sobie zobaczyć gdzieś inne na necie.

Kampania za to jest raczej długa, nie martwiłbym się tutaj. Część postaci jest zastąpiona żetonami. Używa się ich zarówno w kampanii jak i w skirmishu - nie da się od tego uciec. Jeśli będziesz chciał te żetony zastąpić figurkami, będziesz musiał kupić paczki. Jeśli przeszkadzają ci żetony w miejsce figurek to niedobrze, ale w Descencie czeka Cię to samo. ;)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Phate »

Przez was mam straszny dylemat ;)

Byłem już zdecydowany na Descenta, po czym wpadłem niechcący na Star Wars: X-Wing. Napaliłem się strasznie (zwłaszcza, że teraz podstawkę można wyrwać za śmieszne pieniądze) i prawie jestem zdecydowany na wejście w system casualowo w domowym zaciszu ;)
Teraz wychodzi, że lepiej niż descentem zainteresować się SW:IA ;) Wszystko niestety od FFA, czyli skonstruowane tak, żeby zachęcać do zakupu dodatków ....

Wielu recenzentów wspomina i słabym rozwiązaniu awansu postaci w trakcie kampanii, podobno w Descencie przez możliwość wyboru klas specjalizacji jest to lepiej rozwiązane. Co wy na to ?
ODPOWIEDZ