Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Retro »

mat_eyo pisze: Przepraszam, że tak męczę, ale żona kazała mi wybrać jakiś epicki prezent pod choinkę i chcę dać jej możliwość wykazania się :D
Jak epicki to podstawka plus wszystkie duże dodatki :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: pan_satyros »

Zatem SW: Rebelia :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

pan_satyros pisze:Zatem SW: Rebelia :D
Podstawka była dla mnie zawodem, muszę najpierw zagrać z dodatkiem i sprawdzić, czy coś się w tym względzie zmieniło.
Retro pisze:
mat_eyo pisze: Przepraszam, że tak męczę, ale żona kazała mi wybrać jakiś epicki prezent pod choinkę i chcę dać jej możliwość wykazania się :D
Jak epicki to podstawka plus wszystkie duże dodatki :wink:
Epicki, nie rujnujący domowy budżet :D
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Usul »

Mam wszystkie dodatki do IA (nawet nie liczę ile kosztowały) i powiem, że moim zdaniem najlepsze dodatki to te, których czujemy klimat :) Ja bardzo lubię Huttów i ten dodatek sobie chwalę, ale obiektywnie najwięcej zawartości ma Hoth. Także, moja porada to kup dodatek, który klimatycznie najbardziej lubisz :-)
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: vaski »

Czy ktoś wie czym różni się Hero Pack Luck Skuwalker ten dodawany do podstawki od tego, którego można kupić osobno w blistrze?
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: odmu »

vaski pisze:Czy ktoś wie czym różni się Hero Pack Luck Skuwalker ten dodawany do podstawki od tego, którego można kupić osobno w blistrze?
To jest wersja Lucka z Jabba's Realm. Cała zawartość jest inna nie licząc faktu, że dotyczy tej samej postaci. Ten pierwszy jest z blistera, ten drugi z podstawki.
Spoiler:
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: vaski »

Dziękuje. W takim razie trzeba kupić :)
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: odmu »

Przy czym jak dla mnie bardziej polecam po prostu duży dodatek Pałac Jabby, bo tam też jest ten nowy Luke tylko w formie żetonu i samej karty. W blisterze ma tam jakieś bajery do skirmisha.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gatherey »

Wjechała apka dzisiaj. Jakieś wrażenia? Chodzi mi głównie pod kątem grania solo.
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: km007tbg12 »

Czy w kampanii mozna rozpoczac rozgrywke grajac hanem solo i chewbacką?czy tylko ppstsciami z podstawki

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
mashu
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mashu »

km007tbg12 pisze:Czy w kampanii mozna rozpoczac rozgrywke grajac hanem solo i chewbacką?czy tylko ppstsciami z podstawki
Nie zaczniesz z Chewiem i Hanem, są to postaci wspomagające drużynę. Za to wśród postaci do wyboru jest wookie i scoundrel.
Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy

BGG
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: zaki850 »

Gatherey pisze:Wjechała apka dzisiaj. Jakieś wrażenia? Chodzi mi głównie pod kątem grania solo.
Ja grałem 2 scenariusze w sobotę w 3 osoby. Apka fajnie prowadzi grę i są inne scenariusze niż w kampanii + lekkie fabularne wstawki pomiędzy misjami.

Na minus - AI i poziom trudności. Niestety nic nie zastąpi (póki co) prawdziwego przeciwnika - większość akcji, które wykonuje imperium polega na bezmyślny waleniu bohaterów po głowie. Proponuję więc od razu zacząć na poziomie hard, bo przez normal się przetoczyliśmy strasznie. :)
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Desaix1800 »

Czy wiadomo coś o spolszczeniu aplikacji do gry ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: vaski »

Z forum Galakty

Kod: Zaznacz cały

Co się zaś tyczy aplikacji wspierającej - tak, mamy w planie jej opracowanie. Już zostaliśmy poinformowani przez FFG, że materiały do niej mamy otrzymać dużo szybciej, niż w przypadku Descenta. Jeszcze jednak ich nie mamy, a bez tego trudno nam określić, kiedy mogłaby się ona ukazać w wersji PL 
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: sewhoe »

vaski pisze:Z forum Galakty

Kod: Zaznacz cały

Co się zaś tyczy aplikacji wspierającej - tak, mamy w planie jej opracowanie. Już zostaliśmy poinformowani przez FFG, że materiały do niej mamy otrzymać dużo szybciej, niż w przypadku Descenta. Jeszcze jednak ich nie mamy, a bez tego trudno nam określić, kiedy mogłaby się ona ukazać w wersji PL 
Mój poziom frustracji dotyczący tłumaczenia aplikacji do Descenta sięga zenitu. Mam nadzieję, że z aplikacją do SW:IA będzie dużo lepiej.
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Kretilla »

Wiecie może dlaczego na stronie FFG nie jest dostępny żaden produkt z serii SW:IA? Nie ma również zapowiedzianego żadnego dodruku czegokolwiek. Trochę to podejrzanie wyglada, jakby wszystko sami usunęli ze sprzedaży. Z drugiej strony dopiero co wydali apkę wprowadzając do gry nowy tryb. Czyżby pojawił się nagle jakiś problem licencją?
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: IseeWinner »

Dziwne rzeczy wypisujesz.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: shaigan »

Wszystko jest w statusie Not Available i nie ma ma śladu w zakładce Upcoming, a w niej wypisują sporo dziwnych produktów czekających na reprint. Z licencją to raczej problemu nie mają bo inne produkty Star Wars są dostępne. Może Legion ma przejąć pałeczkę a to po cichutku zejdzie jak Battlelore, albo wręcz przeciwnie zrobią jakąś rewolucję i odświeżą coś pod appkę.

Battlestar Galactica też tam teoretycznie nie istnieje, a przecież Galakta co miesiąc pisze, że będzie ale nie wiadomo kiedy 8) .
mashu
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mashu »

Spokojnie. Taki stan rzeczy utrzymuje się co najmniej od pół roku, a Imperial Assault jest i będzie dostępne. To kwestia licencji. Gdzieś czytałem, że FFG nie może sprzedawać u siebie właśnie Imperial Assault.
Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy

BGG
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Trochę czasu mi zajęło rozpakowanie gwiazdkowego prezentu, ale wczoraj w końcu rozpoczęliśmy kampanię. Ja na czele Imperium vs dwójka znajomych kontrolujących trzy postacie (jedna dla mojej żony, która ma dołączyć w trakcie).

WOW

Ta gra to czysty ubaw. Grało mi się zdecydowanie lepiej, niż w Descenta, którego rozczarowany sprzedałem w trakcie kampanii. Wczorajsza gra była emocjonująca, dynamiczna, trzymająca w napięciu do ostatniego rzutu kostkami. Bawiłem się wyśmienicie i nie mogę doczekać się kolejnej rozgrywki.

Wszędzie naczytałem się, że pierwsza misja w kampanii jest dla Rebelii bardzo trudna i trzeba wręcz przekonywać graczy, żeby się nią nie zrażali. U nas wygrałem o włos Ewoka, terroryści zniszczyli trzy z czterech terminali, a ostatniemu został 1 punkt życia. Ja wykonałem swój plan co do joty, oni również, a wystarczyłby inny wynik na jednej kostce i już cała misja zakończyłaby się inaczej. Dziwne, ale to pewnie urok ameri.

Ogólnie jestem zachwycony i dziwię się sam sobie, że tak mi się spodobało. Chyba potrzebuję dożylnie dużej porcji Felda, bo dziś siadłem i zamówiłem wskaźnik laserowy do wytyczania Pola Widzenia... Staczam się :D
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Taperonix »

Jakieś nowe wieści dotyczące appki po polsku? Bo nie wiem czy kupić imperium atakuje, bo interesuje mnie tryb solo. Ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Taperonix pisze:Jakieś nowe wieści dotyczące appki po polsku? Bo nie wiem czy kupić imperium atakuje, bo interesuje mnie tryb solo. Ktoś coś wie?
Apka wyszła i ma się dobrze, niektórzy już skończyli kampanię ;)
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Taperonix »

Appka wyszła ale nie ma wersji polskiej.
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: km007tbg12 »

Taperonix pisze:Appka wyszła ale nie ma wersji polskiej.
I znając galakte długo nie będzie wersji PL


Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Taperonix »

Witam, czy pojedyńcze figurki, które są do kupienia np. IG-88, Han Solo, Chewbacca, itd. Służą tylko do gry w skirmish, czy wykorzystywane są też do misji fabularnych i kampanii? Bo trochę się w tym gubię.
ODPOWIEDZ