Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: MaxiCas »

pan_satyros pisze:
Gatherey pisze:Czy da się w to zagrać solo?
Póki co nie. Ale trwają prace nad aplikacją.
Której według mnie, też nie ma co się spodziewać po polsku niestety.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Usul »

WIELKA SZKODA. Co prawda mam wszystko z IA na bieżąco, ale brałem po angielsku - raz, ze względu na opóźnienie wersji PL i dwa ze względu, że przykro się nauczyłem na innych systemach, że rzadko kiedy serie doczekują końca w wersji PL. NIemniej Armady mi tym bardziej szkoda, bo mam wszystko do niej po Polsku...
Tak, jestem friki fanem SW...
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: zaki850 »

pan_satyros pisze:
Gatherey pisze:Czy da się w to zagrać solo?
Póki co nie. Ale trwają prace nad aplikacją.
Jest bardzo dobry wariant solo na bgg. https://boardgamegeek.com/thread/172408 ... v1-under-n Stworzyli do niego demo "apkę", którą możesz odpalić online i świetnie się sprawdza - zagrałem tak 1/3 kampanii na razie.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: kaszkiet »

Usul pisze:WIELKA SZKODA. Co prawda mam wszystko z IA na bieżąco, ale brałem po angielsku
Trochę tendencyjnie zacytowałem ale myślę, że to jest jedna z przyczyn.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: karawanken »

Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Sarseth »

karawanken pisze:https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -alliance/

Oficjalna aplikacja
Duża ściana tekstu. Czy to znaczy, że można grać dokładnie tę samą kampanię co jak ktoś gra Imperium? Wnioskuję, że tak, ale grałem tylko kiedyś tutorial u kolegi i niezbyt orientuję się w tej grze.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: AkitaInu »

Jaram się :D
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gatherey »

Apka pozwoli grać solo?
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Fegat »

MaxiCas pisze:
pan_satyros pisze:
Gatherey pisze:Czy da się w to zagrać solo?
Póki co nie. Ale trwają prace nad aplikacją.
Której według mnie, też nie ma co się spodziewać po polsku niestety.
A skąd to przypuszczenie?

Patrząc na popularność tytułu, na to, że Descent również będzie (o ile jeszcze nie ma) w naszym narodowym języku, śmiem zaryzykować tezę: IA będzie po naszemu.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: sewhoe »

Fegat pisze: A skąd to przypuszczenie?
Patrząc na popularność tytułu, na to, że Descent również będzie (o ile jeszcze nie ma) w naszym narodowym języku, śmiem zaryzykować tezę: IA będzie po naszemu.
Pewnie dlatego, że najprawdopodobniej Galakta nie wyda już blisterków polskojezycznych. Śledziłem też, jak wyglądały prace nad aplikacją PL do Descenta. Niestety, wygląda to mało optymistycznie.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: vaski »

Tylko należy mieć na uwadze jak apka napędziła sprzedaż Descenta. Podejrzewam iż tak samo będzie w przypadku Imperium i Galakta nie popełni błędu z Descenta. Wydaje mi się również iż IA jest bardziej chodliwym i przyszłościowym tytułem od Descenta (na to oczywiście nie mam żadnych danych ale to przecież Star Wars, a dodatkowo mamy zapowiedzianych kilka nowych filmów przez Disneya).
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Fegat »

sewhoe pisze:
Fegat pisze: A skąd to przypuszczenie?
Patrząc na popularność tytułu, na to, że Descent również będzie (o ile jeszcze nie ma) w naszym narodowym języku, śmiem zaryzykować tezę: IA będzie po naszemu.
Pewnie dlatego, że najprawdopodobniej Galakta nie wyda już blisterków polskojezycznych. Śledziłem też, jak wyglądały prace nad aplikacją PL do Descenta. Niestety, wygląda to mało optymistycznie.
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Do descenta 'zestawów potworowych' również nie ma w języku polskim, a jednak aplikacja została przetłumaczona.

Nie wiem jak to 'politycznie wygląda', ale kto wie, może pojawi się DNŻ przetłumaczonych blisterowych kart?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: MaxiCas »

Fegat pisze:Nie wiem jak to 'politycznie wygląda', ale kto wie, może pojawi się DNŻ przetłumaczonych blisterowych kart?
Skoro do WH40k LCG czy Osadników powstają całe dodatki, które ludzie grupowo drukują w profesjonalnej jakości - także może powstanie jakaś społeczna inicjatywa na przetłumaczenie brakujących kart i broszurek z misjami. Nawet Galakty nie trzeba byłoby w to angażować, co daje nadzieję na szybką realizację :)

Btw to co oni wyprawiają z tempem tłumaczenia to jakiś dramat. Aplikacja do Descenta już sie tłumaczy i tłumaczy...podejrzewam, że gdyby udostępnili źródła aplikacji to w 2-4 tygodnie społeczność by sama to wszystko na polski przerzuciła.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: sewhoe »

Fegat pisze:
sewhoe pisze: Pewnie dlatego, że najprawdopodobniej Galakta nie wyda już blisterków polskojezycznych. Śledziłem też, jak wyglądały prace nad aplikacją PL do Descenta. Niestety, wygląda to mało optymistycznie.
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Do descenta 'zestawów potworowych' również nie ma w języku polskim, a jednak aplikacja została przetłumaczona.
Obie rzeczy mają to ze sobą wspólnego, iż są przesłankami za tym że tłumaczenie aplikacji będzie miało niski priorytet w Galakcie. Zaprzestanie wydawania blisterków świadczy o sprzedaży poniżej oczekiwań. Dodatkowo doświadczenie z tłumaczeniem aplikacji do Descenta (tempo) potęguje mój sceptycyzm. Oczywiście, będę sie szczerze cieszył, jeśli w przypadku SW:IA mnie pozytywnie zaskoczą :)
Fegat pisze: Do descenta 'zestawów potworowych' również nie ma w języku polskim, a jednak aplikacja została przetłumaczona.
Aplikacja do Descenta już jest do pobrania w języku polskim?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Mam szybkie pytanie, wybaczcie, jeśli było już zadawane, ale wątek jest ogromny. Jaką kolejność kupowania dodatków proponujecie? Które są najważniejsze pod względem gameplayowym? Chodzi mi o przede wszystkim o kampanię i scenariusze, skirmish jest mało ważny.

Drugie pytanie o wersję językową. Którą wybrać przy założeniu, że w angielskim poruszam się swobodnie?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: KrzysiekL »

mat_eyo pisze:Drugie pytanie o wersję językową. Którą wybrać przy założeniu, że w angielskim poruszam się swobodnie?
No to już pytanie, jak bardzo swodobnie i jak z tym jest u znajomych. Ja mimo wszystko z nastawieniem na kampanie wziąłem PL, bo jednak mimo że w pracy codziennie mówię sporo po angielsku, to a) nie wszyscy, z którymi gram tak mają b) w naszej grupie zazwyczaj odczytywanie na głos angielskich tekstów lub tłumaczenie w locie na polski wychodzi bardziej drętwo niż po polsku. W Sword & Sorcery gramy po angielsku, gdzie na zmianę tłumaczę w locie i odczytuję po angielsku (czasem nawet jak nie jestem w stanie szybko czegoś przetłumaczyć, to czytam na głos oryginał), ale jednak po polsku większa immersja chyba.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Ja mam świetny sposób na flavour text - olewam je :D
Poważnie to język jest dla mnie obojętny, podejmę decyzję na podstawie dostępności i cen dodatków. Którym zainteresować się najpierw? Pod kątem wymagań, które wcześniej wypisałem.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: KrzysiekL »

mat_eyo pisze:Ja mam świetny sposób na flavour text - olewam je :D
Poważnie to język jest dla mnie obojętny, podejmę decyzję na podstawie dostępności i cen dodatków.
Bez obrazy, ale to po co o to pytałeś? :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Nie pytałem o poziom skomplikowania flavour textów :P pytałem o wybór wersji językowej jako wypadkową dostępności, cen, widoków na przyszłość, wsparcia w aplikacji itd. Byłem już w zasadzie zdecydowany na angielską, ale po przejrzeniu ofert sklepów widzę, że ceny się różnią na korzyść wersji PL. Jak to jest z Galaktą? Twardo na razie deklarują wydawanie wszystkiego?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: AkitaInu »

mat_eyo pisze:Nie pytałem o poziom skomplikowania flavour textów :P pytałem o wybór wersji językowej jako wypadkową dostępności, cen, widoków na przyszłość, wsparcia w aplikacji itd. Byłem już w zasadzie zdecydowany na angielską, ale po przejrzeniu ofert sklepów widzę, że ceny się różnią na korzyść wersji PL. Jak to jest z Galaktą? Twardo na razie deklarują wydawanie wszystkiego?
Jeżeli chodzi o IA to już zapowiedzieli że małe dodatki (Ally i Villain packi) sprzedają się kiepsko i nie będą ich wydawać razem z dużymi dodatkami. Pachnie zaprzestaniem ich wydawania :)

Cenowo te małe dodatki też często było droższe niż angielskie.

Ja mam wersje angielską i ciesze się bo wiem że moge kupić wszystko co się pokaże
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: sewhoe »

mat_eyo pisze: Jak to jest z Galaktą? Twardo na razie deklarują wydawanie wszystkiego?
Własnie zaprzestali wydawania małych blisterków z figurkami. Dodatkowo FFG dopiero co zapowiedziało aplikację do gry kooperacyjnej. Galakcie słabo idzie z lokalizacją podobnej aplikacji dla Descenta.
Jeśli język angielski dla ciebie i twoich znajomych nie stanowi problemu, to brałbym wersję oryginalną.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gatherey »

sewhoe pisze:
mat_eyo pisze: Jak to jest z Galaktą? Twardo na razie deklarują wydawanie wszystkiego?
Jeśli język angielski dla ciebie i twoich znajomych nie stanowi problemu, to brałbym wersję oryginalną.
Jesli chodzi o moją personalną opinię wszystko Galakta + FFG powinno być kupowane w języku angielskim. Tłumaczenia Galakty są tak słabe, że aż szkoda gadać. Z ostatnich lepszych kwiatów - "OR" przetłumaczone na "I" w Zakazanych Gwiazdach.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Upewnię się, że dobrze rozumiem sytuację. Galakta na razie będzie wydawała tylko duże dodatki, czyli te zawierające największą zawartość zwiększającą grywalność. Każdy taki dodatek wprowadza jakieś ikoniczne postacie jako żetony. Jeśli chcę mieć tę postać jako figurkę muszę kupić jej mały dodatek, w którym poza samą figurką jest kilka kart. Jestem w stanie przeżyć, jeśli te kilka kart będę miał po angielsku ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: karawanken »

mat_eyo pisze:Upewnię się, że dobrze rozumiem sytuację. Galakta na razie będzie wydawała tylko duże dodatki, czyli te zawierające największą zawartość zwiększającą grywalność. Każdy taki dodatek wprowadza jakieś ikoniczne postacie jako żetony. Jeśli chcę mieć tę postać jako figurkę muszę kupić jej mały dodatek, w którym poza samą figurką jest kilka kart. Jestem w stanie przeżyć, jeśli te kilka kart będę miał po angielsku ;)
Dokładnie tak. Poza tym większość ikonicznych postaci (Han, Leia, C3PO, itd) mają polską wersję dodatków. Osobiście sam się teraz zastanawiam czy kupić i jeśli się zdecyduje to na polską aby łatwiej było z dziecmi grać.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Coraz mocniej się skłaniam ku polskiej wersji. Jeśli system mi się spodoba, to i tak dodatki będę kupował baaardzo rzadko, jeśli w ogóle. No i raczej duże, które dodają regrywalność.

Zostawmy na razie język, porozmawiajmy tych dużych dodatkach. Na bgg czytałem, że najlepszy i posiadający najwięcej zawartości jest Powrót na Hoth. Z drugiej strony ludzie piszą, że większość elementów z tego dodatku może być używana tylko w jego kampanii. Gdybym miał kupić tylko jeden duży dodatek, to który byście polecili?

Przepraszam, że tak męczę, ale żona kazała mi wybrać jakiś epicki prezent pod choinkę i chcę dać jej możliwość wykazania się :D
ODPOWIEDZ