Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: SuCHaR »

Zaki850 chyba świetnie wyczerpał temat, ja dodam tylko od siebie, że jak nie chcesz wchodzić w X-winga turniejowo, to nie ma sensu w ogóle zaczynać, dla mnie to typowa gra turniejowa gdzie kwintesencją całego systemu jest maksowanie rozpiski najbardziej jak się da i wymyślanie coraz to bardziej chorych kombosów.
Jeśli chodzi o awanse postaci to dla mnie jeden pies czy descent czy SW: IA - mam i gram w obydwie, ale SW: IA bije na głowe descenta na całej linii.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: sirwei »

Ja kilka tygodni temu grałem kampanię konfrontacji w SW:IA. Przerwaliśmy po 9 misjach bo nas to zmęczyło. Mamy dużo dokupionych figurek więc kampania rozrosła się do ponad 20 misji. Może później wznowimy.
Co do rozwoju postaci to bardziej pasuje mi combo z Descent gdzie możesz dobrać specjalizację do wybranej postaci. W IA jest to bardziej sztywne.
Jeśli natomiast chodzi o X-Winga to też Mk miałem plan by grać casualowo a mimo to po 2 tygodniach od wejścia w system poszło już ponad 600 zł na zakupy. Granie domowe też jest spoko, nie kręcą mnie turnieje i optymalizacja. Na razie wstrzymałem wydatku do kwietnia bo żona narzeka [emoji6]

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Phate »

Co masz na myśli przez "Kampanie konfrontacji" ? połączyliście sobie kilka scenariuszy konfrontacyjnych w jedno ?

Widzę w twojej kolekcji gier zarówno SW:IA jak i Descenta. Co uważasz za lepsze ? W którą kampanię z podstawki lepiej ci się grało ?

Właśnie dlatego obawiam się trochę wejścia z żoną w system X-WING ;) Przy małym dziecku nie możemy sobie pozwolić na wydatki takiego rzędu :]
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: sirwei »

Nie kilka tylko kilkadziesiąt [emoji6] . W miarę chronologicznie (tatooine, hoth, bespin). Postać z której zestawu pochodziła konfrontacja musiała być wystawiona do gry, pozostałe karty dowolne. Gdy ginie unikatowa jednostka i przegrywasz misję to już nie wraca do kampanii. Dodatkowo nie może być wystawiona dopóki nie jest rozgrywana jej misja. Wszystko home rulesy, nie szukaj tego w instrukcjach [emoji6]
Jeśli chodzi o kampanię z podstawek to podobają mi się oba rozwiązania. W Descent interludium i drugi etap kampanii ze wzmocnieniem potworów jest ok, w SW misje poboczne dodają twista.
X-wingiem się nie martw. Podstawka ci wystarczy na początek (kup dwie sztuki, widziałem nawet po 75/szt), moja żona, wielka fanka SW z całego panteonu gier SW lubi tylko IA. LCG, x-wing i Rebelia jej nie podeszły. Więc zawsze możesz grać z kumplami przy piwku [emoji41]

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: mat_eyo »

Phate pisze:Widzę w twojej kolekcji gier zarówno SW:IA jak i Descenta. Co uważasz za lepsze ? W którą kampanię z podstawki lepiej ci się grało ?
Miałem Descenta, teraz posiadam IA. Ta druga w moich oczach jest zdecydowanie lepsza, choć musisz pamiętać, że jestem wielkim fanem Star Wars. Jednak nawet pomijając fajniejszy setting, to IA jest lepszą grą. Kilka zasad zostało wygładzone, gra się płynnie i co ważniejsze nie ma downtime'u jak w Descencie. Rozwój bohaterów w kampanii mi odpowiada. W Descencie gracze mieli zbyt duży wybór, który niektórych przytłaczał. W IA jest mniej kart do wyboru, ale poszczególnych bohaterów można budować na różne sposoby.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: kaszkiet »

Niedawno zaczęliśmy kampanię Imperium Atakuje i na tę okazję zrobiłem na Spotify plejlistę głównie z bardziej dynamicznymi motywami z filmów.
Trwa 1 h 45 min.
Jak by ktoś chciał sobie użyć, leży tutaj - https://open.spotify.com/user/kaszkiet/ ... 3QnuWcWgKw
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Munchhausen »

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to dzisiaj Galakta oficjalnie ogłosiła zawieszenie wydawania wszystkich dodatków do gry - także tych dużych.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: czeczot »

Myślałem że Imperium Atakuje to najbardziej popularna seria gier i że szybciej descent nie będzie kontynuowany, szczególnie że to jedna ze starszych lini. Jakoś nie wierze że ta seria się sprzedaje słabiej od descenta.
Czyżby nadchodziło Imperium Atakuje 2.0 ?
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Radeku »

Ewentualnie już nie mogą ich wydawać ;)
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Ravn »

Wybaczcie bo nie siedze w temacie, a czytac 50 stron mi sie troche nie chce ;)
Czy to znaczy ze teraz te dodatki bedzie wydawac Rebel?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gromb »

Ravn pisze: 04 cze 2018, 17:15 Wybaczcie bo nie siedze w temacie, a czytac 50 stron mi sie troche nie chce ;)
Czy to znaczy ze teraz te dodatki bedzie wydawac Rebel?
To wie tylko Rebel i Galakta.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: czeczot »

Ravn pisze: 04 cze 2018, 17:15 Wybaczcie bo nie siedze w temacie, a czytac 50 stron mi sie troche nie chce ;)
Czy to znaczy ze teraz te dodatki bedzie wydawac Rebel?
Nikt ich nie będzie wydawał. Rebel gdzieś sam to „ogłosił” że nie jest zainteresowany wydawaniem dodatków do gier do których sam nie wydał podstawki. Zreszta rebel ma spore obsówy na swoich zapowiedzianych grach (scherlock, dodatek do time story itd) wiec po co miałby się brać za coś z czego są małe pieniądze.
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Solmath »

Galakta kiedyś wspominała, że większość dodatków jest nierentownych - na ich wydawanie zarabiają podstawki. A skoro nowych gier ze stajni FFG nie będzie, to nie będzie też funduszy na dodatki. Myślę, że proceder "rozrośnie" się inne marki, a IA po prostu przeciera szlak.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Radeku »

Wniosek z tego nie kupować polskich edycji.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: czeczot »

Radeku pisze: 04 cze 2018, 19:29 Wniosek z tego nie kupować polskich edycji.
Wniosek z tego jest taki że jak by wszyscy wspierali polskich wydawców ty by się ukazywały dodatki i więcej gier po polsku.
Możemy podziękować tym którzy wola dać zarobić francuzą niż polskiej firmie!
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Ravn »

czeczot pisze: 04 cze 2018, 19:33 Wniosek z tego jest taki że jak by wszyscy wspierali polskich wydawców ty by się ukazywały dodatki i więcej gier po polsku.
Możemy podziękować tym którzy wola dać zarobić francuzą niż polskiej firmie!
No chyba nie sadzisz ze ktos specjalnie chce zaszkodzic polskiej firmie, z powodu "bo tak". Obie strony maja tutaj swoje racje, wydawcy nie oplaca sie drukowac dodatku, bo malo kto go kupi i beda straty. Graczowi ktory kupil podstawke nie zawsze sie ona spodoba na tyle, aby dokupic dodatek. Jest tez mozliwosc ze spodoba mu sie, ale nie bedzie on miec pieniedzy, albo bedzie wolal kupic za te kwote calkiem nowy tytul (zwlaszcza to sie tyczy duzych i drogich dodatkow). Zarobki w Polsce i ceny sa jakie sa. Oczywiscie poszkodowany w tej sytuacji jest ktos, kto chcialby miec caly komplet wydany po polsku, a nie moze bo np. wydawca zrezygnowal w polowie z drukowania kolejnych dodatkow, albo gracz odkryl gre niedawno, ta jest juz kilkuletnia i wszystkie dodatki sa wyprzedane. Nie dziwi wiec sytuacja, ze zrazony tym fan siegnie nastepnym razem po wersje angielska.
Nie oskarzalbym tu gracza jako takiego, to predzej wina "systemu".
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: czeczot »

Ravn pisze: 04 cze 2018, 20:07 Nie oskarzalbym tu gracza jako takiego, to predzej wina "systemu".
Ta dyskusja za bardzo zbacza z tematu tego forum ale pozwolę sobie na jeden przykład. Kilka lat temu bardzo duża francuska firma wykupiła średnią niemiecką. Obydwie miały oddziały w Polsce. W ciągu pół roku pracownicy byłej niemieckiej firmy zamienili samochody z volkswagenów na renaulta, sieć komórkową z t-mobile na orange i z tego co pamiętam bank też na francuski. Tak na świecie jest że popiera się firmy z własnego kraju. Kasa ma zostać w kraju.

Polacy w sporej części i niestety także gracze w planszówki wydawało by się ludzie bardziej inteligentni niż średnia są dumni z tego że nie kupują od polskiej firmy / wydawcy i uważają to za postawę godna pochwały i namawiają innych do podobnego podejścia. Nie chodzi o to że ktoś chce specjalnie zaszkodzić ale o bycie dumnym z tego że się kupuje angielskie wydanie bo to jest do dupy żeby rodak zarobił. Słabe to jest.

Ja mam całą serię tej gry po polsku. Kolejne dodatki o ile będą, bo ja stawiam flaszkę że zaraz FFG ogłosi wydanie 2, kupie po angielsku. Ale nie żałuję że wsparłem polskiego wydawcę chociaż jego decyzji nie rozumiem albo bardziej nie znam jej powodu.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gromb »

Ale czy muszą ogłaszać drugie wydanie? Temu nic nie brakuje, nawet ma swoją aplikację. Problem jest jak zwykle z polskim wydaniem i dodatkami do niego. Galakta nie może, a Rebel nie chce i mamy impas wydawniczy. Cierpi jak zwykle gracz. Mając dzieci które są fanami SW dodatkowo odpadnie ostatnia fala dodatków, chyba że geekowo będzie się je spolszczało. Niestety, to pól środek i nie zastąpi oryginalnego wydania. W całym tym temacie najbardziej przegrani są gracze, szczególnie jeżeli inwestowali od poczatku w polskie wydanie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: czeczot »

Galakta nie może? Dlaczego? Oni nigdzie nie napisali że nie mogą. Skoro mogą wydawać descenta z dodatkami, posiadłość z dodatkami, karcianki z dodatkami, TI, cywilizację itd. To dlaczego nagle nie mogą Imperium? Tym bardziej że Rebel nie wyglądał na szczególnie zainteresowanego przejęciem dodatków.
A po co wersja 2? Bo na podstawce najlepiej się zarabia, na pewno lepiej niż na dodatkach które kupuje 20-30% właścicieli podstawki. Nową kopię podstawki mało kto już kupuje szczególnie w stanach gdzie uwielbiają nowości i nie ma znaczenia że trzeba wydać ponownie 100 USD na tą samą grę. Zrobili aplikację do starej gry w którą pewnie spora część posiadaczy już nie gra. A jak zrobią wersję 2 to też się sprzeda sporo scenariuszy do aplikacji itd. Nie patrz przez pryzmat polskiego gracza tylko jak to wygląda na największym rynku.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Arek001 »

Fatal Error, z tą Galaktą zawsze są jakiś problemy, albo chcą ale nie mogą, albo mogą ale nie chcą. Kupiłem wiele gier od Galakty, jeśli są polskie wydania gier od FFG to kupuję polskie, mam podstawkę i wiele dodatków do IA, a tu takie wiadomości.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Dejw87 »

Czyli możemy zapomnieć o spolszczeniu aplikacji...ehh
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: kremitto123 »

czeczot pisze: 04 cze 2018, 21:12 Ale nie żałuję że wsparłem polskiego wydawcę chociaż jego decyzji nie rozumiem albo bardziej nie znam jej powodu.
A ja zaluje kazdej wydanej zlotowki na polskie wydania gier w wykonaniu galakty. Ta firma to dno i nieskonczone metry mulu. Polityka malo przyjazna graczom, klamia i nie umieja dotrzymac slowa. Tlumaczenia to bardzo czesto pokaz amatorszczyzny. Nigdy wiecej galakty :evil:
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: jediwolf »

Gdzie są te oficjalne informacje o wycofaniu się Galakty z dalszego tłumaczenia?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Goldberg »

Na ich oficjalnym forum, info z 4 czerwca, forum jest otwarte , można zerknąć
mperium Atakuje
W chwili obecnej nie planujemy wydawać do gry kolejnych dużych, jak i małych dodatków. Warto jednak nadmienić, że nie jest to decyzja ostateczna.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: SuCHaR »

W ich słowniku to oznacza, że nie wydadzą już nic co wjdzie do SW: IA :P
ODPOWIEDZ