Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: jediwolf »

A czy te "przeceny gwiazdkowe" nie oznaczają czasem, że Galakta przestaje wspierać polską wersję i będzie tak jak z karciankami sw i netrunner? Bo wszystko na to wskazuje.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Tak ostatnia fala np nie zostala jeszcze nawet zapowiedziana a jest dostepna od paru miesiecy.
Przy czym to jest gra duzo mniej jezykowo zalezna nizli karcianki. Karty statkow i same tekturki maja duzo mniej tekstu ( nazwa/parametry) a co do ulepszen to i tak przewaznie do grania domowego/kazualowego uzywa sie wydrukow rozpisek + polskie community ( ktore znaczaco skoczylo dzieki tej promocji w gore) szybko sie skrzyknelo i zabralo za tlumaczenia dla osob ktore maja problemy z angielskim ( wersja pdf : https://lookaside.fbsbx.com/file/karty% ... oaqaGx3AOw + wiki http://sw-wiki.projectweb.e-kei.pl/list )
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: ariser »

Contentu jest wystarczajaco, żeby tworzyć masę różnych rozpisek, szczegolnie że można dublować statki. ;) Do domowego grania te 4 fale dodatków wystarczą w zupełności. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Zgadzam się w pełni, że tego co jest po polsku w zupełności wystarczy do grania domowego.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Usul »

Pisałem na grupie na fb, napiszę i tu - dziś dostałem odpowiedź od galakty w tej sprawie, wręcz zacytuję odpowiedź, myślę, że nie zdradzam żadnych tajemnic:
"Obecnie tempo wydawnicze gry Star Wars Armada zostało zmniejszone i na ten
moment możemy powiedzieć tylko tyle, że kolejne dodatki nie będą się
ukazywały równocześnie z angielskimi premierami. Jednak ewentualny,
późniejszy termin ich ukazania się, jest mocno uzależniony od dodruków
organizowanych przez Fantasy Flight Games. "
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Usul pisze:Pisałem na grupie na fb, napiszę i tu - dziś dostałem odpowiedź od galakty w tej sprawie, wręcz zacytuję odpowiedź, myślę, że nie zdradzam żadnych tajemnic:
"Obecnie tempo wydawnicze gry Star Wars Armada zostało zmniejszone i na ten
moment możemy powiedzieć tylko tyle, że kolejne dodatki nie będą się
ukazywały równocześnie z angielskimi premierami. Jednak ewentualny,
późniejszy termin ich ukazania się, jest mocno uzależniony od dodruków
organizowanych przez Fantasy Flight Games. "
Praktycznie to samo napisali w swoich comiesięcznych odpowiedziach odnośnie planów wydawniczych na swoim forum. Jestem ciekawy czy jeszcze wrócą do Armady. Może wyprzedaż większy liczbę zainteresowanych osób. Jak pozbędą się zalegających dodatków to rozważa druk zaległych.
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Star Wars Armada

Post autor: xbor »

Jako że teraz dość tanio stoi, myślę nad armadą do domowego grania. Na ile zestaw podstawowy daje zabawę w dłuższej perspektywie i gra nim nie będzie powtarzaln, ewentualnie czy jest jakiś dodatek który warto kupić aby uatrakcyjnić rozgrywkę, czy wszystkie dodatki to pojedyncze modele statków? No i pytanie co do samej mechaniki, podobno zasady są proste, ale jak rozumiem dają spore pole do popisu i kombinowania?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Goldberg »

Ludzie nie graja to nie wspieraja. Proste.
Ile osob gra w ta gre w pl? 100?....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

xbor pisze:Jako że teraz dość tanio stoi, myślę nad armadą do domowego grania. Na ile zestaw podstawowy daje zabawę w dłuższej perspektywie i gra nim nie będzie powtarzaln, ewentualnie czy jest jakiś dodatek który warto kupić aby uatrakcyjnić rozgrywkę, czy wszystkie dodatki to pojedyncze modele statków? No i pytanie co do samej mechaniki, podobno zasady są proste, ale jak rozumiem dają spore pole do popisu i kombinowania?
Starter to demo na pare gier, potem trzeba dodac z 1 duzy dla Rebelii i 2 mniejsze dla Imperium. Pole do popisu i kombinowania masz bardziej na etapie budowy rozpiski o ile korzystasz z builderow (masz tam wszystkie karty), sama mechanika nie daje wielu mozliwosci w trakcie, znam tu ciekawsze systemy.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 01:33 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: costi »

Niech zgadnę, Dropfleet Commander?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

costi pisze:Niech zgadnę, Dropfleet Commander?
Nie tylko. Spore pole do popisu i kombinowania w czasie rozgrywki mamy też w Firestorm Armadzie.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

A to dropfleet jeszcze zyje ? :P bo ostatnio mi cos miglo info ze jedyny sklep w pl ktory to jako tako wiecej wspieral sie wycofal :P
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Poniewaz znam zarówno Star Wars Armade, Dropfleet i Firestorma (podobnie jak kilka innych systemow), mam porównanie i mogę okreslic ile jest wyborów i decyzji w czasie rozgrywki.

Jest chodzi o ilość decyzji w trakcie gry to
Dropfleet 》 Firestorm Armada 》 Star Wars Armada.

W Dropfleecie przykladowo mam decyzję związane z celami rozgrywki, 7 rozkazami dla okrętów, mechaniką zasięgu, kartami dowodzenia i inicjatywa grup bojowych. Dodatkowo mamy bardzo 4 asymetryczne frakcje.

Sprawia to iż jest w grze więcej wyborów niż w Star Wars Armadzie.

Dla mnie w SW Armadzie większość wyborów jest przed grą potem jest tylko próba realizacji strategii. Nie twierdzę iż to zła grą tylko że są bardziej złożone systemy.

Jako off top jakie znaczenie ma "zycie" systemu ma dla kogoś kto szuka czegoś z dużą ilością opcji do gry domowej?
xbor pisze:Jako że teraz dość tanio stoi, myślę nad armadą do domowego grania.

Jest dużo ciekawych mechanicznie systemów, ludzie od lat grają w nie wspierany Full Thrust, Firestorm Armada mimo bankructwa Spartana nadal się trzyma.
aryss pisze:A to dropfleet jeszcze zyje ? [emoji14] bo ostatnio mi cos miglo info ze jedyny sklep w pl ktory to jako tako wiecej wspieral sie wycofal :P
Żaden sklep się nie wycofał, po prostu TTCombat wznowi produkcję modeli Hawka dopiero od nowego roku.
A system żyje i ma się dobrze za granicą były w ostatnim miesiącu 2 turnieje, w Wawie też non stop gramy parę razy w miesiącu. Regularnie publikuje raporty z bitew na blogu.

Rownie dobrze mozna zapytac, kiedy bedzie nowa fala modeli do Armady po polsku oraz czy sklepy, ktore aktualnie maja ja w wyprzedarzy po premierze Legionu nadal planuja ja sprowadzac?

Przede wszystkim to jaki zwiazek dostepnosc gry w sklepach ma wspolnego z jego zlozonoscia i iloscia decyzji jakie mozna w nim podjac?
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Star Wars Armada

Post autor: Ashall »

Mimo wszystko Armada ma tę przewagę, ze jest po polsku, ma pomalowane modele gotowe do gry i obecnie jest wyprzedawana za całkiem nieduże pieniądze[emoji3]
Co dokupić do startera, aby jak najtaniej dobić w obu frakcjach do tych 300 pkt? Myślałem o Home One lub Liberty dla Rebelii i Raiderze dla Imperium. Ktoś doradzi?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Ashall pisze: Co dokupić do startera, aby jak najtaniej dobić w obu frakcjach do tych 300 pkt? Myślałem o Home One lub Liberty dla Rebelii i Raiderze dla Imperium. Ktoś doradzi?
pomysl bardziej o 400 punktach to ciekawszy format.

Home One to dobry pomysl dla Rebelii, oprocz Raidera cos jeszcze dla Imperium by się przydało, może Lotniskowce Szturmowe?

Myślałeś moze o Łotrach? To fajny dodatek dla obu stron.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: costi »

Rocy7 pisze:Poniewaz znam zarówno Star Wars Armade, Dropfleet i Firestorma (podobnie jak kilka innych systemow), mam porównanie i mogę okreslic ile jest wyborów i decyzji w czasie rozgrywki.

Jest chodzi o ilość decyzji w trakcie gry to
Dropfleet 》 Firestorm Armada 》 Star Wars Armada.

W Dropfleecie przykladowo mam decyzję związane z celami rozgrywki, 7 rozkazami dla okrętów, mechaniką zasięgu, kartami dowodzenia i inicjatywa grup bojowych. Dodatkowo mamy bardzo 4 asymetryczne frakcje.

Sprawia to iż jest w grze więcej wyborów niż w Star Wars Armadzie.

Dla mnie w SW Armadzie większość wyborów jest przed grą potem jest tylko próba realizacji strategii. Nie twierdzę iż to zła grą tylko że są bardziej złożone systemy.

Jako off top jakie znaczenie ma "zycie" systemu ma dla kogoś kto szuka czegoś z dużą ilością opcji do gry domowej?
xbor pisze:Jako że teraz dość tanio stoi, myślę nad armadą do domowego grania.

Jest dużo ciekawych mechanicznie systemów, ludzie od lat grają w nie wspierany Full Thrust, Firestorm Armada mimo bankructwa Spartana nadal się trzyma.
aryss pisze:A to dropfleet jeszcze zyje ? [emoji14] bo ostatnio mi cos miglo info ze jedyny sklep w pl ktory to jako tako wiecej wspieral sie wycofal :P
Żaden sklep się nie wycofał, po prostu TTCombat wznowi produkcję modeli Hawka dopiero od nowego roku.
A system żyje i ma się dobrze za granicą były w ostatnim miesiącu 2 turnieje, w Wawie też non stop gramy parę razy w miesiącu. Regularnie publikuje raporty z bitew na blogu.

Rownie dobrze mozna zapytac, kiedy bedzie nowa fala modeli do Armady po polsku oraz czy sklepy, ktore aktualnie maja ja w wyprzedarzy po premierze Legionu nadal planuja ja sprowadzac?

Przede wszystkim to jaki zwiazek dostepnosc gry w sklepach ma wspolnego z jego zlozonoscia i iloscia decyzji jakie mozna w nim podjac?
Piszesz tak, jakby Armada grała się sama i nic się podczas gry nie działo... a jest moim zdaniem dużo ciekawsza od np. Firestorma (który moim zdaniem jest płytki jak spodeczek) ze względu na mechanikę rozkazów, zmuszającą (poza najmniejszymi okrętami) do planowania kilka tur naprzód oraz prosty manewr z odwróceniem ruchu i strzelania, co powoduje, że zupełnie inaczej planuje się pozycję okrętów.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

costi pisze: Piszesz tak, jakby Armada grała się sama i nic się podczas gry nie działo... a jest moim zdaniem dużo ciekawsza od np. Firestorma (który moim zdaniem jest płytki jak spodeczek) ze względu na mechanikę rozkazów, zmuszającą (poza najmniejszymi okrętami) do planowania kilka tur naprzód oraz prosty manewr z odwróceniem ruchu i strzelania, co powoduje, że zupełnie inaczej planuje się pozycję okrętów.
Może doprecyzujmy iz to planowanie kilka tur naprzód w przypadku wielu okrętów dotyczy 2 tur a cześci 3 i występuje tylko w 1 turze. Potem dokładamy jedynie po 1 rozkazie. Ten manewr jest ciekawy z odwróceniem kolejności daje wiecej opcji, ale tylko z planowaniem pozycji okretów (tu muszę przyznac iz ruch w Armadzie jest najfajniej zrealizowany z kosmicznych bitewniaków jakie znam).

W Firestormie mamy:
Spoiler:
To wszystko sprawia, iż dla mnie Firestorm daje wiecej wyborów w trakcie gry.

Dużo potencjał Star Wars Armadzie dają cele i Konflikt Koreliański. Niestety w praktyce celów nie opłaca sie wykonywac, bo w praktyce prosciej wygrać bez nich (nie wspominajac o bombowcach i lotnictwie bez którego też spokojnie zdarzalo mi się wygrać).

Konflikt Koreliański jest zaś powszechnie uznawany za niezbalansowany.
Aspekt strategiczny jest bardzo ubogi. Optymalne ruchy obu stron są od początku oczywiste. W zasadzie wszyscy non stop od pierwszej rundy atakują stocznie, w tym obowiązkowo Korelię. Do tego dochodzi efekt kuli śniegowej - strona, która wygrała 1szą rundę pewnie i tak jest silniejsza, a wskutek tej wygranej jest dodatkowo w lepszej sytuacji przed kolejną rundą. W efekcie po góra dwóch rundach większość uczestników stwierdza, że kontynuowanie tego jest bez sensu i lepiej sobie pograć normalnie.
W sumie szkoda, iż tak jest, bo właśnie Konflikt był powodem dla którego chciałem grać domowo w Armadę.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: costi »

Dokładasz rozkaz co rundę, ale na spód, a zdejmujesz z wierzchu - więc nadal jest to jak najbardziej planowanie w przód, bo nie wyciągasz rozkazu "na teraz".
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

costi pisze:Dokładasz rozkaz co rundę, ale na spód, a zdejmujesz z wierzchu - więc nadal jest to jak najbardziej planowanie w przód, bo nie wyciągasz rozkazu "na teraz".
Tak, ale po 1 rundzie w zasadzie planujesz już jedynie na 1 dodatkowa runde. Z tego powodu planowanie na kilka tur naprzod jest tylko w 1 rundzie, potem juz planujemy tylko 1 ture naprzód.

Przyklad Home One w 1 rundzie planujesz 3 rozkazy do przodu, potem co runde dokladasz tylko 1 rozkaz. Wiec w rundzie 2 tak naprawde planujesz 4, ale planu położonych już rozkazów na 2 i 3 rundę nie zmienisz.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: costi »

Rocy7 pisze:
costi pisze:Dokładasz rozkaz co rundę, ale na spód, a zdejmujesz z wierzchu - więc nadal jest to jak najbardziej planowanie w przód, bo nie wyciągasz rozkazu "na teraz".
Tak, ale po 1 rundzie w zasadzie planujesz już jedynie na 1 dodatkowa runde.

Przyklad Home One w 1 rundzie planujesz 3 rozkazy do przodu, potem co runde dokladasz tylko 1 rozkaz. Wiec w rundzie 2 tak naprawde planujesz 4, ale planu na położonych już rozkazów na 2 i 3 rundę nie zmienisz.
No nie zmienisz - i na tym właśnie polega całe piękno tej zabawy. Trzeba bardzo rozsądnie planować rozkazy a do tego improwizować jak plan nie wytrzyma kontaktu z przeciwnikiem ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

costi pisze: i na tym właśnie polega całe piękno tej zabawy. Trzeba bardzo rozsądnie planować rozkazy a do tego improwizować jak plan nie wytrzyma kontaktu z przeciwnikiem ;)
oczywiscie ze tak, ale SW Armada to nie jedyna gra która tego wymaga;)

Czy ktos moze potwierdzic / zaprzeczyc zarzuty w kwestii Konfliktu Koreliańskiego? Kusi mnie ta kampania.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 15:37 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: costi »

Ale wątek jest tak jakby o Armadzie a nie o innych grach ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

costi pisze:Ale wątek jest tak jakby o Armadzie a nie o innych grach ;)
Konflikt Korelianski jest dodatkiem do Armady więc ten temat jest jak najbardziej odpowiedni.

Ja kupiłem tylko dla nowych eskadr więc się nie wypowiem odnośnie kampanii.

Natomiast jeśli chodzi o dodatkowe okręty to jeśli chodzi imperium to tylko ISD. Imperium bez ISD to nie imperium. Do tego mozna kupić coś mniejszego polecam Gladiatora i Raidera. Na pewno nie polecam drugiej podstawki, według mnie to calkowicie bez sensu. Za to drugi Victory jesli nie chcemy kupić ISD jest jak najbardziej ok. Ciekawym okrętem jest krążownik przechwytujący ale dopiero go rozpakuję na święta :D

Dla Rebeli warto kupić jeden duży okręt (który to już zależy od naszego stylu gry). Myślę, że fajna jest fregata szturmowa oraz mc30.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: dziobanes »

Krążownik przechwytujący dodaje mnówstwi ciekawych kart ulepszeń i opcji taktycznych do rozgrywki, nie będę spoilował, ale jest świetny. Nie wyobrażam sobie teraz floty Imperium bez niego. Gladiator też daje rade. Natomiast jeśli chodzi o rozkazy, to niektóre karty ulepszeń/postaci pozwalają na zmianę wcześniej wybranego rozkazu, np. Księżniczka Leia. Dla mnie największą frajdą w Armadzie jest właśnie manewrowanie tymi ogromnymi okrętami , planowanie jak zaskoczyć przeciwnika, samemu unikając jego najmocniejszych artylerii.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: ajfel »

Rocy7 pisze:Tak, ale po 1 rundzie w zasadzie planujesz już jedynie na 1 dodatkowa runde. Z tego powodu planowanie na kilka tur naprzod jest tylko w 1 rundzie, potem juz planujemy tylko 1 ture naprzód.
Jest spore przekłamanie w tym, co napisałeś. Planowanie "1 turę naprzód" jest wtedy, gdy planujesz to, co statek zrobi w turze następnej. Tymczasem (tak jak ilustruje Twój przykład) wydając rozkaz statkowi w Armadzie planujesz to, co będzie robił za 2 albo 3 tury. Najbliższych rozkazów już nie zmienisz, ale jeżeli sprawy nie idą po Twojej myśli to rozegrasz je inaczej niż pierwotnie zakładałeś (bo każdy można użyć na dwa sposoby). Ta "bezwładność" dużych statków połączona z blokowaniem się eskadr podoba mi się w Armadzie najbardziej, bo nadaje rozgrywce zupełnie innych charakter niż w X-Wingowych dogfightach, które pozwalają na wszystko reagować natychmiast.
ODPOWIEDZ