Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: AkitaInu »

BartP pisze:BartP, nie KubaP ;].

Vinhos nowe raczej nie zagram, bo mamy w grupie stare i będziemy się go trzymać. Tam komplikacja reguł jest wg mnie mniejsza, gra przebiega płynniej, nie mam większych zastrzeżeń; jak kiedyś będę świeżo po partii, to może coś wyłożę.
Gallerist czeka na ogranie.

Żeby nie było, zebrania same w sobie i punkty z nich pochodzące są dobrym mechanizmem. Ale to dokładanie jednego w trakcie (które ktoś mi może zająć, nim do mnie kolejka wróci) i żonglowanie krzesłami jakoś mi się nie podobało. Wolałbym prostsze coś w stylu w grze na 3-4 graczy dwie osoby dostają punkty za kartę, w grze na 2 jedna czy coś takiego ;].
Oj przepraszam :) zmieniłem już (dodatkowo zacząłem posta od dobrego nicka... ;))

Hmm Nowy vinhos (ten 2016) z tego co czytałem jest prostszy, po instrukcji też wydaje się prostsza i sam autor tak o niej mówi ;) Bo jak rozumiem mówisz że komplikacja zasad w starej wersji jest mniejsza tak?

Ok, to z ciekawości czekam na relacje z Gallerista ;)

A co do punktacji - akurat to dokładanie krzeseł mi się podoba ale nie ma co się spierać o subiektywne opinie :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: BartP »

Komplikacja zasad w starym Vinhos jest wg mnie mniejsza niż w Kanbanie. O nowym Vinhos nie mam zdania.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: detrytusek »

BartP pisze:Komplikacja zasad w starym Vinhos jest wg mnie mniejsza niż w Kanbanie. O nowym Vinhos nie mam zdania.
Oo a to ciekawe. Wg mnie Vinhos jest bardziej skomplikowany. Oczywiście stary. Nowego nie wiem czy się tknę skoro wywalił (świetny) bank.
Vinhos też ma trochę małych zasad, które łatwo pomylić. To są tego typu gry, w które trzeba grać często i wtedy czerpie się z nich bardzo dużo radochy z połamania mózgu bez zaglądania non stop w instrukcję.
Gallerist jest prostszy i ma najlepszą instrukcję jaką do tej pory czytałem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: AkitaInu »

detrytusek pisze:
BartP pisze:Komplikacja zasad w starym Vinhos jest wg mnie mniejsza niż w Kanbanie. O nowym Vinhos nie mam zdania.
Oo a to ciekawe. Wg mnie Vinhos jest bardziej skomplikowany. Oczywiście stary. Nowego nie wiem czy się tknę skoro wywalił (świetny) bank.
Vinhos też ma trochę małych zasad, które łatwo pomylić. To są tego typu gry, w które trzeba grać często i wtedy czerpie się z nich bardzo dużo radochy z połamania mózgu bez zaglądania non stop w instrukcję.
Gallerist jest prostszy i ma najlepszą instrukcję jaką do tej pory czytałem.
W pudle od nowego vinhosa masz i starego i nowego :) Bank jest i wkurza dalej :P
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: Jelithe »

detrytusek pisze: Oo a to ciekawe. Wg mnie Vinhos jest bardziej skomplikowany. Oczywiście stary. Nowego nie wiem czy się tknę skoro wywalił (świetny) bank.
Vinhos też ma trochę małych zasad, które łatwo pomylić. To są tego typu gry, w które trzeba grać często i wtedy czerpie się z nich bardzo dużo radochy z połamania mózgu bez zaglądania non stop w instrukcję.
Gallerist jest prostszy i ma najlepszą instrukcję jaką do tej pory czytałem.
Ooo, a to dla mnie ciekawe, ponieważ Vinhos wydaje mi się mieć najprostsze zasady z gier Lacerdy, w które grałam (CO2 i The Gallerist). Dla mnie zasady Vinhos są bardzo intuicyjne i takie eleganckie. Bez zbędnych komplikacji. Logiczne. W The Gallerist również są logiczne, ale w moim odczuciu The Gallerist ma masy drobnych szczególików, o których trzeba pamiętać (chociażby zasady dotyczące podnoszenia reputacji artystów w różnych sytuacjach) i które powodują pewien chaos w głowie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: detrytusek »

AkitaInu pisze: W pudle od nowego vinhosa masz i starego i nowego :) Bank jest i wkurza dalej :P
Jasne - w głowie mi się skróciło. Stary V. mnie nie interesuje bo już go mam, a nowy mnie nie interesuje bo wywalił bank. O teraz dobrze :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: detrytusek »

Jelithe pisze:
Ooo, a to dla mnie ciekawe, ponieważ Vinhos wydaje mi się mieć najprostsze zasady z gier Lacerdy, w które grałam (CO2 i The Gallerist). Dla mnie zasady Vinhos są bardzo intuicyjne i takie eleganckie. Bez zbędnych komplikacji. Logiczne. W The Gallerist również są logiczne, ale w moim odczuciu The Gallerist ma masy drobnych szczególików, o których trzeba pamiętać (chociażby zasady dotyczące podnoszenia reputacji artystów w różnych sytuacjach) i które powodują pewien chaos w głowie.
Tyle, że w G. masz wszystko na planszy/kafelku co masz zrobić. Kupujesz dzieło i masz narysowane, że masz sobie zabrać bilet, podnieść reputację artysty. W V. musisz pamiętać np. że nie możesz mieć więcej niż 6 koneserów (to znajdziesz tylko w instrukcji). Dodatkowo w G. masz bardzo dobrze napisaną pomoc dla gracza i jeżeli czegoś nie pamiętasz to masz po prostu listę do odhaczenia.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: Jelithe »

detrytusek pisze: Tyle, że w G. masz wszystko na planszy/kafelku co masz zrobić. Kupujesz dzieło i masz narysowane, że masz sobie zabrać bilet, podnieść reputację artysty. W V. musisz pamiętać np. że nie możesz mieć więcej niż 6 koneserów (to znajdziesz tylko w instrukcji). Dodatkowo w G. masz bardzo dobrze napisaną pomoc dla gracza i jeżeli czegoś nie pamiętasz to masz po prostu listę do odhaczenia.
Ok, nie ma ograniczenia koneserów wpisanego na planszy Vinhos (choć może jest w nowej wersji), co nigdy jakoś problemu nie sprawiało. Za to symbolika planszy jest bardzo prosta i łatwa do ogarnięcia. W Gallerist też plansza jest opisana, ale mnogość jej elementów sprawia, że moim zdaniem ciężej jest to opanować, co widziałam też po moich współgraczach, którzy bynajmniej niedzielnymi graczami nie są. No i w Vinhos mamy zdecydowanie krótszy czas rozgrywki niż w Gallerist :-) Jednak co człowiek to opinia.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: detrytusek »

Jelithe pisze: No i w Vinhos mamy zdecydowanie krótszy czas rozgrywki niż w Gallerist :-)
Ale, że jak?:)
G. w 2 os. to 1:15 to ile Ty grasz w V. ? :)
Wg moich doświadczeń są równie długie.
To żeby nie było totalnego offtopa to napiszę, że Kanban jest ciut krótszy (2 os.)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: AkitaInu »

Jelithe pisze:
detrytusek pisze: Tyle, że w G. masz wszystko na planszy/kafelku co masz zrobić. Kupujesz dzieło i masz narysowane, że masz sobie zabrać bilet, podnieść reputację artysty. W V. musisz pamiętać np. że nie możesz mieć więcej niż 6 koneserów (to znajdziesz tylko w instrukcji). Dodatkowo w G. masz bardzo dobrze napisaną pomoc dla gracza i jeżeli czegoś nie pamiętasz to masz po prostu listę do odhaczenia.
Ok, nie ma ograniczenia koneserów wpisanego na planszy Vinhos (choć może jest w nowej wersji), co nigdy jakoś problemu nie sprawiało. Za to symbolika planszy jest bardzo prosta i łatwa do ogarnięcia. W Gallerist też plansza jest opisana, ale mnogość jej elementów sprawia, że moim zdaniem ciężej jest to opanować, co widziałam też po moich współgraczach, którzy bynajmniej niedzielnymi graczami nie są. No i w Vinhos mamy zdecydowanie krótszy czas rozgrywki niż w Gallerist :-) Jednak co człowiek to opinia.
W nowej wersji nie ma ograniczenia expertów ;)

Grałem dopiero raz w vinhosa (2010) ale np. pomoc gracza jest lepsza w galleriście. A napewno jest bardziej przejżysta.

Co do skomplikowania zasad ciężko mi powiedzieć ale jakbym miał się uprzeć to gallerist jednak jest łatwiejszy w odbiorze :)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: Jelithe »

detrytusek pisze:
Jelithe pisze: Ale, że jak?:)
G. w 2 os. to 1:15 to ile Ty grasz w V. ? :)
Wg moich doświadczeń są równie długie.
To żeby nie było totalnego offtopa to napiszę, że Kanban jest ciut krótszy (2 os.)
No tak :) W dwie osoby rozgrywamy partię w mniej niż godzinę. Oczywiście oboje dobrze znamy zasady.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: orzeh »

Znalazłem pod choinką Kanban, już 3 partie rozegrane! Nie potrafimy przestać myśleć o tej grze :)
CO2 jakiś nie "siadło" i obawiałem się przy rozpakowywaniu że nie "poczujemy" tej gry a tu... super, jedna z lepszych gier ostatniego czasu w jakie grałem. Zadziwiające jest jak to współgra ze sobą, żona nawet klimat czuje :)
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: salou »

Szukam chętnych do rozegrania partii online , w czasie rzeczywistym bez czekania na turę 12 godzin , takich partii mam już kilka i nie szukam więcej. :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: detrytusek »

salou pisze:Szukam chętnych do rozegrania partii online , w czasie rzeczywistym bez czekania na turę 12 godzin , takich partii mam już kilka i nie szukam więcej. :)
Możemy się na jutro umówić. Siedzę na chorobowym także czas jest.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: salou »

detrytusek pisze:
salou pisze:Szukam chętnych do rozegrania partii online , w czasie rzeczywistym bez czekania na turę 12 godzin , takich partii mam już kilka i nie szukam więcej. :)
Możemy się na jutro umówić. Siedzę na chorobowym także czas jest.
ok bede online praktycznie przez caly dzien
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: dexete »

W październiku ma wyjść nowa edycja Kanbana - Driver's Edition.

Okładka:
https://boardgamegeek.com/image/3576216 ... revolution

Nowa, dwustronna, plansza (z drugiej strony ma być "stara" wersja):
https://boardgamegeek.com/image/3576310/newrev

Nowe samochody:
https://boardgamegeek.com/image/3576322/newrev

Ciekawe czy zmian będzie więcej?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: detrytusek »

Wg Vitala nie. Cytując to jest reprint z nowymi samochodami i zmienioną kolorystyką.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: Fuser.exe »

gdzie można zagrać online?
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: Fojtu »

Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: louiscyphre »

kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: kamilpr »

Mam pytanie odnośnie mechaniki. Mam dzis zagrać pierwszą partie i czytając instrukcję naszło mnie pytanie odnośnie sensu tej mechaniki.

Na koniec przy punktowaniu dostaje się punkty również za miejsca na poszczególnych torach zaawansowania w poszczególnych działach. Ale to co mnie dziwi, że w przypadku remisu wygrywa osoba, która jest u góry, czyli ta która zrobiła trening jako ostatnia.

Nie powinno być odwrotnie ze wiecej punktow dostaje ten kto zrobil trening jako pierwszy ? Jakie są Wasze odczucia w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: Ryu »

Nie poprawiaj gry po przeczytaniu instrukcji ;)
W Kanbanie wszystko gra i buczy. Nie ma co poprawiać IDEALNEJ gry. Takiej 10/10 :)
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: kamilpr »

Nie no jasne. Po prostu pytam graczy, którzy grali już w to jaki jest w tym sens ich zdaniem :)
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: lukwych »

Jest OK. To kwestia wyboru szybko i pewna premia, ale ryzykujemy, że ktoś nas "nakryje", czy jednak wyczekać do końca dla punktów (zakładając, że uda się podnieść, bo zawsze jest coś do zrobienia). Klimatycznie - ten kto ostatnio się doszkolił ma najbardziej aktualną wiedzę w danej dziedzinie i to on w oczach Sandry jest lepiej wyszkolony.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban: Automotive Revolution

Post autor: detrytusek »

lukwych pisze:Jest OK. To kwestia wyboru szybko i pewna premia, ale ryzykujemy, że ktoś nas "nakryje", czy jednak wyczekać do końca dla punktów (zakładając, że uda się podnieść, bo zawsze jest coś do zrobienia). Klimatycznie - ten kto ostatnio się doszkolił ma najbardziej aktualną wiedzę w danej dziedzinie i to on w oczach Sandry jest lepiej wyszkolony.
Dokładnie.
Poza tym pierwszy dostaje fotel i ma większy wybór przy braniu bonusa ale ryzykuje tym, że go ktoś potem wyprzedzi. Kwestia kalkulacji opłacalności.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ