Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Star Realms

Post autor: Rbsn »

W moim egzemplarzu również brakowało instrukcji dla gry dwuosobowej, napisałem do GFP i obiecali dosłać.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Star Realms

Post autor: ramar »

Rbsn pisze:W moim egzemplarzu również brakowało instrukcji dla gry dwuosobowej, napisałem do GFP i obiecali dosłać.
To chyba grubsza sprawa. Zamówiłem, otrzymałem, nawet zagrałem zgodnie z instrukcją pdf, ale w pudełku ulotki z instrukcją dla 2-óch osób brak.
Na jaki adres pisałeś? Bo po wszystkich dotychczasowych zamieszaniach zgubiłem się gdzie co zgłaszać?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Realms

Post autor: Banan2 »

Dostałem swój egzemplarz. Wiem, że moich żali i tak nikt nie wysłucha :wink: , ale wydanie tej gry to są jakieś jaja. Pomijam wspominany już brak instrukcji dla 2 osób. Karty po zakoszulkowaniu (koszulki Mayday zwykłe) nie mieszczą się w tym pseudopudełku :twisted: Naprawdę nie dało się włożyć tej gry do jakiegoś normalnego pudełka?! Takiego jak np Portalowe "Poprzez wieki". To moja pierwsza gra w kolekcji, która jest w woreczku strunowym :roll: Żenada!
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 969
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 349 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Apos »

Odebrałem wczoraj moją kopię polskiej wersji. Instrukcja podstawowa oraz wieloosobowa były w pudełku. Wygląda na to, że dotyczy to tylko części egzemplarzy.

Wracając do tematu głównej gry: podstawkę poznałem w wersji Steam i bardzo polubiłem. Jestem zadowolony z zakupu - tytuł pokazałem już dziewczynie i po rozgrywce pokazowej również nie może doczekać się rozgrywki :).

Nie znam dodatków a widzę, że jest ich od grona: https://www.starrealms.com/sets-and-expansions/
Trzymam kciuki za sukces polskiej wersji! :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Star Realms

Post autor: seki »

Banan2 pisze:Dostałem swój egzemplarz. Wiem, że moich żali i tak nikt nie wysłucha :wink: , ale wydanie tej gry to są jakieś jaja. Pomijam wspominany już brak instrukcji dla 2 osób. Karty po zakoszulkowaniu (koszulki Mayday zwykłe) nie mieszczą się w tym pseudopudełku :twisted: Naprawdę nie dało się włożyć tej gry do jakiegoś normalnego pudełka?! Takiego jak np Portalowe "Poprzez wieki". To moja pierwsza gra w kolekcji, która jest w woreczku strunowym :roll: Żenada!
Pozdrawiam
To zdaję się takie samo wydanie jak w wersji oryginalnej więc żale bardziej do wydawcy oryginalnego. Ale jest na rynku większy box dedykowany grze więc jeśli wolisz mieć piękne wydanie zamiast niskiej ceny to możesz je zakupić i po problemie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

Coś za coś. To ma być gra kieszonkowa i tania, więc cięto wszelkie możliwe koszty. Wspomniane Poprzez wieki składa się z 18 kart i kosztuje na 3trollach 37,90. Star Realms kosztuje 44,90 i ma 126 kart.
Jak ktoś bardzo chce koszulkować, to wystarczy się rozejrzeć za jakimś deckboxem za parę złotych i problem z głowy.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Star Realms

Post autor: Fiacik »

Banan2 pisze:Dostałem swój egzemplarz. Wiem, że moich żali i tak nikt nie wysłucha :wink: , ale wydanie tej gry to są jakieś jaja. Pomijam wspominany już brak instrukcji dla 2 osób. Karty po zakoszulkowaniu (koszulki Mayday zwykłe) nie mieszczą się w tym pseudopudełku :twisted: Naprawdę nie dało się włożyć tej gry do jakiegoś normalnego pudełka?! Takiego jak np Portalowe "Poprzez wieki". To moja pierwsza gra w kolekcji, która jest w woreczku strunowym :roll: Żenada!
Pozdrawiam
6 golda.

Obrazek
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: wirusman »

Wszystko byście koszulkowali, stół posprzątaj i będzie po problemie :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

Tylko pamiętajcie, że pojedynczy deckbox nie wystarczy na całe zakoszulkowane SR. Trzeba szukać deckboxa w wersji dual (też jest na Dragonusie jakby co).
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Bogenhafen »

Deckbox, którego zdjęcie wkleił Fiacik spokojnie wystarcza na jedną, zakoszulkowaną podstawkę (sam ją tak przechowuję). Po zainwestowaniu w dodatki robi się już jednak trochę gorzej ;-)

A co do koszulkowania: po trzech rundach turniejowego, intensywnego tasowania widać już było zużycie kart. Koszulki w deckbuilderach to mus, niezależnie od tego, czy gra się w sterylnych rękawiczkach, czy nie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

Bogenhafen pisze:Deckbox, którego zdjęcie wkleił Fiacik spokojnie wystarcza na jedną, zakoszulkowaną podstawkę (sam ją tak przechowuję). Po zainwestowaniu w dodatki robi się już jednak trochę gorzej ;-)
Mam na swoich kartach grubsze koszulki (dedykowane Legion) i na jedną talię potrzebowałem podwójnego deckboxa.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: UncleLion »

stalker7 pisze:Dominion, Core worlds, Vikings gone wild na przykład :roll:
Przepraszam, ale muszę. Bo jeżeli Dominion to gra bez synergii to chciałbym poznać tytuł, w którym ona występuje.
Przykład, który się pojawił: Sala tronowa.
Dwie karty: sala tronowa i wioska.
Wariant 1: zagrywam dwie wioski. Po zagraniu otrzymuje 4 karty, zostają mi jeszcze 3 akcje.
Wariant 2: zagrywam sale tronową i jedną wioskę (czyli tak jakbym zagrał dwie wioski). Po zagraniu otrzymuje 4 karty i zostają mi... 4 akcje.
To nie jest synergia?

Star Realms to gra w której występuje losowość. Ale o tym, że nie jest ona deterministyczna, przekonałem się nie raz grając z doświadczonymi graczami online. Naprawdę nie wystarczy tutaj kupowanie tego co popadnie. Ale... co ja tam wiem o synergii.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Star Realms

Post autor: Jiloo »

UncleLion pisze: Wariant 1: zagrywam dwie wioski. Po zagraniu otrzymuje 4 karty, zostają mi jeszcze 3 akcje.
Wariant 2: zagrywam sale tronową i jedną wioskę (czyli tak jakbym zagrał dwie wioski). Po zagraniu otrzymuje 4 karty i zostają mi... 4 akcje.
To nie jest synergia?
Przykład pierwszy, zupełnie nie. To po prostu wynik działań danych kart. Działają lepiej zagrane razem? Pytam, bo nie znam kart do Dominiona.
Przykład drugi. Sala tronowa kopiuje kartę? To też słaby przykład synergii to po prostu działanie kart.

Gdyż
Synergia (efekt synergiczny, z gr. συνεργία "współpraca")[1] – współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Termin ten jest pojęciem ogólnym, mającym zastosowanie w wielu różnych dziedzinach.
Wiec efekt ma być większy niż suma poszczególnych działań. Na twoich przykładach tego nie ma.
W Star Realms sporo kart po zagraniu robi jedną rzecz, ale jak zagrasz drugą kartę tej samej frakcji robi kolejną. I to już jest synergia. Karty bezpośrednio na siebie wpływają zwiększajac swoje możliwości. W SR wręcz budujesz na tym swoją talię. Chcesz mieć karty które odpalają inne karty.

I tu dorzucę, że w Core Worlds synergia występuje, ale nie w tak dużym stopniu jak w SR. Jest tam sporo kart które mówią, że masz coś taniej, szybciej, lepiej jeśli masz inną kartę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, czy w Dominionie jest synergia, to zapraszam na pojedynek, w którym ja będę zagrywać Salę Tronową i Salę Obrad wyłącznie razem (co drugą turę), a mój przeciwnik na zmianę Salę Tronową i Salę Obrad osobno w każdej turze. A to tylko pierwszy przykład z brzegu, z kartami z podstawki, które mają najprostsze efekty. Im dalej w las, tym potężniejsze są efekty synergii kart Dominiona.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

Trolliszcze pisze:Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, czy w Dominionie jest synergia, to zapraszam na pojedynek, w którym ja będę zagrywać Salę Tronową i Salę Obrad wyłącznie razem (co drugą turę), a mój przeciwnik na zmianę Salę Tronową i Salę Obrad osobno w każdej turze. A to tylko pierwszy przykład z brzegu, z kartami z podstawki, które mają najprostsze efekty. Im dalej w las, tym potężniejsze są efekty synergii kart Dominiona.
Co robią te karty?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

A tak przewrotnie zapytam, co za różnica? Porzućmy te wszystkie teorie i zagrajmy w ten sposób. Nie interesują mnie słowne potyczki, co jest synergią, a co nie; interesuje mnie wyłącznie praktyka rozgrywki. Jeśli w Dominionie nie ma synergii, to nie powinienem mieć żadnej przewagi. Używamy dwóch dokładnie tych samych kart, ale jeden z nas razem, a drugi osobno.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

Zasadnicza różnica jest taka, że dyskusja dotyczy synergii. Aby stwierdzić czy ta występuje muszę wiedzieć co robi karta.
I definicja synergii ma tu również zasadnicze znaczenie, ponieważ to o nią jest cały ambaras.
Nie znając kart nie jestem w stanie stwierdzić jaki efekt powoduje zagranie ich razem, a jaki osobno. Nie jestem więc w stanie wziąć udziału w dyskusji.

BTW. Ja nie jestem z tych którzy twierdzą, że w Dominionie nie ma synergii, zawsze jakaś jest. Przecież w końcu w każdym DBC chodzi o to, żeby budować talię tak, że zagrać ze sobą karty, które dobrze współpracują. Ale twierdzę, że w SR synergia jest dużo większa. Zagrasz 4 karty każda z innej frakcji i mimo, że mogą na siębie wpływać i współpracować, to często lepiej zadziałają 4 karty z jednej (albo dwóch) frakcji, odpalając dodatkowe efekty kart.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

W SR synergia jest po prostu bardziej oczywista. Gracz praktycznie dostaje nią w twarz, bo na każdej karcie jest niemal dosłownie napisane: ZAGRAJ MNIE RAZEM Z TĄ KARTĄ. W Dominionie tego nie ma, ale jest za to dużo więcej kart o złożonym działaniu, które działają sprawnie (lub po prostu lepiej) wyłącznie w połączeniu z innymi kartami. W SR to jest synergia na zasadzie: okej, zagrałeś te karty razem, masz tu jeszcze więcej wszystkiego. Ponieważ działa tak niemal każda karta, to ilościowo rzeczywiście tej synergii jest więcej i nawet, jak się kupuje karty na ślepo, to nie ma szans, żeby coś nam się w końcu nie zazębiło.

Synergie w Dominionie są ciekawsze i wymagają zdecydowanie więcej kminienia. Skoro tak ważne są dla Ciebie przykłady, to proszę bardzo: świetną synergię mają karty, które zmniejszają koszt innych kart z kartami, których efekty bazują na koszcie kart.
Władca z Imperium po zagraniu działa tak, że "zamienia się" w dowolną kartę z zasobów o wartości nie większej niż 5. Tyle.
Most z Intrygi zmniejsza koszt kart w zasobach o 1. Jeśli go zagrasz, to kupujesz kartę taniej o 1. Tyle.
Po zagraniu obu kart razem (do czego niezbędna jest także np. Wioska, bo żadna z nich nie daje dodatkowej akcji) koszt wszystkich kart spada o 1, więc możesz je kupić taniej, a dodatkowo na potrzeby działania Władcy uważa się, że karty też są tańsze - więc Władca może "zamienić się" w kartę, która normalnie kosztuje 6. Myślę, że to spełnia Twoją definicję synergii, bo rezultat jest silniejszy niż prosta suma pojedynczych efektów.

Takich przykładów jest mnóstwo. Tyle że działania kart w Dominionie są bardziej złożone i często unikalne, więc nie zobaczy ich ktoś, kto zagrał parę razy w podstawkę. Ktoś tam wcześniej pisał, że strasznie złożone tu rozkminy jak na grę imprezową. Nie zgodzę się, że SR to gra imprezowa, niemniej jej stopień złożoności jest kilkukrotnie mniejszy od Dominiona z dodatkami. Mogę tylko przyznać rację w tym, że w SR jest więcej synergii typu in your face. Co chyba nikogo nie dziwi, skoro cała gra jest oparta na tej idei.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Realms

Post autor: Lion86 »

Jakie koszulki polecacie do Star Realms?
Rebel clasic, rebel premium, mayday, ultra-pro pro-fit??
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Realms

Post autor: idziol91 »

Ja mam zwykłe Rebela i są w zupełności wystarczające.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: sngt »

Lion86 pisze:Jakie koszulki polecacie do Star Realms?
Rebel clasic, rebel premium, mayday, ultra-pro pro-fit??
A ja polecę ultra pro matowe. Bardzo fajnie sie tasuje i stosik kart jest znacznie bardziej stabilny niż w przypadku zwykłych koszulek. Takie moje przemyślenia :)
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Star Realms

Post autor: seki »

Lion86 pisze:Jakie koszulki polecacie do Star Realms?
Rebel clasic, rebel premium, mayday, ultra-pro pro-fit??
Co do grubości koszulek to raczej kwestia gracza niż kart. Każde koszulki o odpowiednim wymiarze ochronią koszulki. Pytanie tylko czy lubisz użytkować cienkie czy grube koszulki. Ale na to sam musisz sobie odpowiedzieć. Ja używam tylko premium.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Star Realms

Post autor: RUNner »

Lion86 pisze:Jakie koszulki polecacie do Star Realms?
Rebel clasic, rebel premium, mayday, ultra-pro pro-fit??
Rebel premium to chyba najlepsze w tej chwili koszulki wg kryterium jakość/cena. Oczywiście pod warunkiem, że paczkę nabędziesz poniżej 10zł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Realms

Post autor: Dwntn »

Lion86 pisze:Jakie koszulki polecacie do Star Realms?
Rebel clasic, rebel premium, mayday, ultra-pro pro-fit??
U mnie najlepiej sprawdziły się Ultra Pro Profit Standard. Nie lubię, gdy koszulki odstają i zaginają się ich rogi, a Pro Fity akurat pasują jak ulał co do milimetra.

Przy okazji podrzucam mój tekst o Star Realms:D

- K.
ODPOWIEDZ