Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: Pastorkris »

Pytanie.
Co sprawia, że gra SR stała się takim hitem i wszyscy się w nią zagrywają podczas gdy, podobny w założeniach (tani deckbuilder) World of Tanks przeszło bokiem? Bo jest prostszy? Miał lepszy marketing? Bardziej nastawiony na 1vs1?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: kali »

Pastorkris pisze:Pytanie.
Co sprawia, że gra SR stała się takim hitem i wszyscy się w nią zagrywają podczas gdy, podobny w założeniach (tani deckbuilder) World of Tanks przeszło bokiem? Bo jest prostszy? Miał lepszy marketing? Bardziej nastawiony na 1vs1?
Jest wolniejszy, bardziej podatny na zły dociąg, za dużo ikonek. Trochę naprawia grę pierwszy dodatek, można też ciut ulepszyć zwiększając ilość dobieranych kart. Tym niemniej - SR jest po prostu lepszy.
Ja bym bardziej próbował porównywać z pierwowzorem - Ascension. W stosunku do niego jest mocno uproszczony i przez to również szybszy. Choć osobiście wolę Ascension.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

kali pisze:
Pastorkris pisze:Pytanie.
Co sprawia, że gra SR stała się takim hitem i wszyscy się w nią zagrywają podczas gdy, podobny w założeniach (tani deckbuilder) World of Tanks przeszło bokiem? Bo jest prostszy? Miał lepszy marketing? Bardziej nastawiony na 1vs1?
Jest wolniejszy, bardziej podatny na zły dociąg, za dużo ikonek. Trochę naprawia grę pierwszy dodatek, można też ciut ulepszyć zwiększając ilość dobieranych kart. Tym niemniej - SR jest po prostu lepszy.
Ja bym bardziej próbował porównywać z pierwowzorem - Ascension. W stosunku do niego jest mocno uproszczony i przez to również szybszy. Choć osobiście wolę Ascension.
Star realms jest jednak troche inny poprzez fakt że się w nim tłuczemy.

U mnie na półce jest miejsce i na star realms i na ascension

btw - Kali - w styczniu będzie year four collectors edition jeżeli lubisz ascension ... :D
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: kali »

AkitaInu pisze: btw - Kali - w styczniu będzie year four collectors edition jeżeli lubisz ascension ... :D
Uwielbiam. W zasadzie ta gra od pierwszego wydania weszła do mojego top3. Ale jakoś te kolekcjonerskie kiepsko się komponują z normalnymi pudłami. :/
W zasadzie Star Realms poznałem tylko dlatego, że to było uproszczone Ascension.
I u mnie też obie gry leżą na półkach. :)
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

kali pisze:
AkitaInu pisze: btw - Kali - w styczniu będzie year four collectors edition jeżeli lubisz ascension ... :D
Uwielbiam. W zasadzie ta gra od pierwszego wydania weszła do mojego top3. Ale jakoś te kolekcjonerskie kiepsko się komponują z normalnymi pudłami. :/
W zasadzie Star Realms poznałem tylko dlatego, że to było uproszczone Ascension.
I u mnie też obie gry leżą na półkach. :)
A ja Ci powiem że u mnie było podobnie, star realms kupiłem bo kosmos i podobne do ascension ale vs.

Co do pudeł, mam wszystkie 3, jak będzie 4 to też wezme napewno. A reszte sprzedałem i czekam na kolekcjonerskie :D
Awatar użytkownika
Senior
Posty: 45
Rejestracja: 16 mar 2008, 00:58
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Senior »

Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Star Realms

Post autor: Rafal75 »

Wie ktoś co to za dodatek który modyfikuje grę tak aby można było w nią grac w pojedynkę? Colony Wars?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

Rafal75 pisze:Wie ktoś co to za dodatek który modyfikuje grę tak aby można było w nią grac w pojedynkę? Colony Wars?
Colony Wars to druga podstawka. Po prostu inne karty i jak połączysz z właściwą to można grać w 4 osoby. Z tych co się teraz ukazały nie kojarzę nic do gry solo - może jest wśród tych z ostatniego KS co w styczniu mają rozsyłać?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Realms

Post autor: Shimrod »

Jiloo pisze:
Rafal75 pisze:Wie ktoś co to za dodatek który modyfikuje grę tak aby można było w nią grac w pojedynkę? Colony Wars?
Colony Wars to druga podstawka. Po prostu inne karty i jak połączysz z właściwą to można grać w 4 osoby. Z tych co się teraz ukazały nie kojarzę nic do gry solo - może jest wśród tych z ostatniego KS co w styczniu mają rozsyłać?
W Gambit Set są 2 scenariusze zarówno w wersji solo jak i co-op:
- Nemesis Beast
- Pirates of the Dark Star
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: ghostdog »

czy wiadomo coś o dodatkach w wersji PL?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Star Realms

Post autor: Lord_Venom »

Ktoś zwrócił uwagę na różnicę w kolorach między angielską a polską wersją karty Federation Shuttle ?
W oryginale wahadłowiec jest niebieski a w polskiej wersji jest koloru czerwonego ^^
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

Lord_Venom pisze:Ktoś zwrócił uwagę na różnicę w kolorach między angielską a polską wersją karty Federation Shuttle ?
W oryginale wahadłowiec jest niebieski a w polskiej wersji jest koloru czerwonego ^^
:mrgreen: miejmy nadzieję, że nie przewraca Ci to mechanicznie całej rozgrywki :mrgreen:
siscov
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2018, 15:16

Re: Star Realms

Post autor: siscov »

ghostdog pisze:czy wiadomo coś o dodatkach w wersji PL?
Podpinam się pod pytanie.
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Realms

Post autor: idziol91 »

siscov pisze:
ghostdog pisze:czy wiadomo coś o dodatkach w wersji PL?
Podpinam się pod pytanie.
Mają być. :mrgreen:
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Realms

Post autor: Kisun »

Dostałem taką odpowiedź: "Dodatki do Star Realms – nie możemy tu jeszcze podać daty, ale jak się uda to za jakiś miesiąc ; )"
Ciekawe czy za miesiąc będą mogli podać datę? ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Star Realms

Post autor: gregos »

idziol91 pisze:
siscov pisze:
ghostdog pisze:czy wiadomo coś o dodatkach w wersji PL?
Podpinam się pod pytanie.
Mają być. :mrgreen:
I to wystarczy. :)
A kiedy, co i jak, to już mniej istotne. :wink:
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms

Post autor: Wroobel »

Właśnie stałem się posiadaczem podstawki i już nie mogę się doczekać dodatków.
Orientuje się ktoś czy one będą wychodzić po kilka na raz czy pojedynczo np. w miesięcznych odstępach?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: ghostdog »

Wroobel pisze:Właśnie stałem się posiadaczem podstawki i już nie mogę się doczekać dodatków.
Orientuje się ktoś czy one będą wychodzić po kilka na raz czy pojedynczo np. w miesięcznych odstępach?
cieżko od gf uzyskać sensowne i jasne odpowiedzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: wirusman »

Wroobel pisze:Właśnie stałem się posiadaczem podstawki i już nie mogę się doczekać dodatków.
Orientuje się ktoś czy one będą wychodzić po kilka na raz czy pojedynczo np. w miesięcznych odstępach?
Będzie pakiet wszystkich pierwszych dodatków
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: ghostdog »

wirusman pisze:
Wroobel pisze:Właśnie stałem się posiadaczem podstawki i już nie mogę się doczekać dodatków.
Orientuje się ktoś czy one będą wychodzić po kilka na raz czy pojedynczo np. w miesięcznych odstępach?
Będzie pakiet wszystkich pierwszych dodatków
Nikt nie mówi, że ma ich nie być. Ja pytałem kilka razy, kiedy będą dodatki PL dostępne. Najpierw usłyszałem, ze styczeń a potem czytałem o Heroes, że najpierw a potem dodatki w pakietach. Na pytanie jakie pakiety nie usłyszałem odpowiedzi.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Star Realms

Post autor: cpu »

Jak fb zmieni regulamin to chyba beda mieli kontakt z nami klientami przez anonse w gazetach jak za starych dobrych czasow. Moze i listy wroca do lask kto wie... Ja wiem wiecej o ich produktach ze sklepu niz od nich samych na tym calym fb...
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Realms

Post autor: Daquan »

ghostdog pisze:
wirusman pisze:
Wroobel pisze:Właśnie stałem się posiadaczem podstawki i już nie mogę się doczekać dodatków.
Orientuje się ktoś czy one będą wychodzić po kilka na raz czy pojedynczo np. w miesięcznych odstępach?
Będzie pakiet wszystkich pierwszych dodatków
Nikt nie mówi, że ma ich nie być. Ja pytałem kilka razy, kiedy będą dodatki PL dostępne. Najpierw usłyszałem, ze styczeń a potem czytałem o Heroes, że najpierw a potem dodatki w pakietach. Na pytanie jakie pakiety nie usłyszałem odpowiedzi.

A dlaczego miałbyś otrzymać te odpowiedzi przed innymi? Całkiem uważnie obserwuję wszelkie działania wydawców, potrafię zobaczyć potknięcia. Ale akurat, jeśli chodzi o medialną komunikację GF bardzo sprytnie poprawiono jej jakość. Nie wchodzą w dyskusje, tylko konkretnie informują o swoich planach.
To, że Ty, "musisz tu i teraz" wiedzieć co gdziei kiedy, nie oznacza, że wydawca zaplanował, że w tym czasie poda te informacje do publicznej wiadomości. Jak zadajesz pytanie Play, czy T-mobile, kiedy wrócą komórki ze Snake`m, to oczekujesz że konsultant udzieli Ci natychmiast precyzyjnej odpowiedzi? A może pracują nad super wielką komunikacją, że Snake wraca w 5d. Mają Ci o wszystkim mówić?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: ghostdog »

Tak. Oczekuję odpowiedzi, że wydane zostaną np. dodatki z I fali od stycznia w okresach miesięcznych. Tyle. Bardzo dużo wymagam? Wątpię.
Nie oczekuję informacji o konkretnej dacie bo wiem, że to mało realne.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Realms

Post autor: Daquan »

ghostdog pisze:Tak. Oczekuję odpowiedzi, że wydane zostaną np. dodatki z I fali od stycznia w okresach miesięcznych. Tyle. Bardzo dużo wymagam? Wątpię.
Nie oczekuję informacji o konkretnej dacie bo wiem, że to mało realne.
Tak. Wymagasz dużo, bo byłaby to niegospodarność. :) Gdybyś znał realia produkowania gier, oraz praktykę prowadzenia tego rodzaju biznesu w Polsce, wiedziałbyś, że oba Twoje "oczekiwania" są abstrakcyjnie bezsensowne z biznesowej perspektywy. :)
ODPOWIEDZ