Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: longmen76 »

Hej, ile jest instrukcji do gry w pudełku? Ja mam jedną - "zasady rozgrywki wieloosobowej". Nie widzę w niej opisu jak grać we dwie osoby.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Star Realms

Post autor: seki »

longmen76 pisze:Hej, ile jest instrukcji do gry w pudełku? Ja mam jedną - "zasady rozgrywki wieloosobowej". Nie widzę w niej opisu jak grać we dwie osoby.
Powinna być druga dotycząca właśnie rozgrywki na dwie osoby.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: longmen76 »

No to lipa - trafiłem niekompletny egzemplarz :(.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

ale co tam do tłumaczenia jest? ciągniesz 5 zagrywasz przeciwnik ciągnie i zagrywa :D
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: longmen76 »

stalker7 pisze:ale co tam do tłumaczenia jest? ciągniesz 5 zagrywasz przeciwnik ciągnie i zagrywa :D
hehehhee - dobre :D

Oczywiście, że to prosta gra. Mam Cthulhu Realms i wiem, że to prawie ta sama gra :). Ale chociaż ikony / setup bym chciał poznać. Temat częściowo nieaktualny, mam skan instrukcji od kolegi.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Realms

Post autor: karawanken »

longmen76 pisze:
stalker7 pisze:ale co tam do tłumaczenia jest? ciągniesz 5 zagrywasz przeciwnik ciągnie i zagrywa :D
hehehhee - dobre :D

Oczywiście, że to prosta gra. Mam Cthulhu Realms i wiem, że to prawie ta sama gra :). Ale chociaż ikony / setup bym chciał poznać. Temat częściowo nieaktualny, mam skan instrukcji od kolegi.
Wydawca na pewno udostępniał instrukcje na swoim FB
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Yavi »

longmen76 pisze:
stalker7 pisze:ale co tam do tłumaczenia jest? ciągniesz 5 zagrywasz przeciwnik ciągnie i zagrywa :D
hehehhee - dobre :D

Oczywiście, że to prosta gra. Mam Cthulhu Realms i wiem, że to prawie ta sama gra :). Ale chociaż ikony / setup bym chciał poznać. Temat częściowo nieaktualny, mam skan instrukcji od kolegi.
Napisz do wydawcy, bez problemów powinni Ci dosłać instrukcję!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Star Realms

Post autor: Zaan84 »

Jak bardzo Ci zależy to mogę Ci wsłać swoją. Mam dwie, a i tak nie czytałem i nie mam zamiaru czytać.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: longmen76 »

Zaan84 pisze:Jak bardzo Ci zależy to mogę Ci wsłać swoją. Mam dwie, a i tak nie czytałem i nie mam zamiaru czytać.
Dzięki za odzew :). Napisałem do GF i czekam na odzew. Jestem z Krakowa może gdzieś odbiorę od nich. Jak się nie uda to się odezwę do Ciebie :).
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Star Realms

Post autor: fahrad »

Chociaż mam wszystko co wyszło w oryginale, to kupiłem wersję polską, zgodnie z obietnicą daną sobie i wydawcom w jednym z wątków. Jestem bardzo zadowolony, że tak zacna gra w końcu wyszła w naszym języku. Za to brawa dla Games Factory.
Mam jednak małe zastrzeżenie co do jakości wydania. Nie można było zostawić wszystkiego tak jak w wersji angielskiej (oczywiście poza samym tłumaczeniem tekstu :) )? Po co są te szerokie, czarne ramki? "Dzięki" temu zabiegowi ikony poszczególnych zdolności i sama czcionka są mniejsze w porównaniu do oryginału (flavour text to w zasadzie trzeba brać pod lupę). Wiem, że po pewnym czasie nie ma to znaczenia, bo gramy "na pamięć", ale dla początkujących, nie mających sokolego wzroku jest to małą przeszkodą (wiem bo sam byłem świadkiem). Pozostałe rzeczy, jak jakość kart i tłumaczenie wg mnie są ok. Tylko te "cholerne ramki" :) .
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

fahrad pisze:Chociaż mam wszystko co wyszło w oryginale, to kupiłem wersję polską, zgodnie z obietnicą daną sobie i wydawcom w jednym z wątków. Jestem bardzo zadowolony, że tak zacna gra w końcu wyszła w naszym języku. Za to brawa dla Games Factory.
Mam jednak małe zastrzeżenie co do jakości wydania. Nie można było zostawić wszystkiego tak jak w wersji angielskiej (oczywiście poza samym tłumaczeniem tekstu :) )? Po co są te szerokie, czarne ramki? "Dzięki" temu zabiegowi ikony poszczególnych zdolności i sama czcionka są mniejsze w porównaniu do oryginału (flavour text to w zasadzie trzeba brać pod lupę). Wiem, że po pewnym czasie nie ma to znaczenia, bo gramy "na pamięć", ale dla początkujących, nie mających sokolego wzroku jest to małą przeszkodą (wiem bo sam byłem świadkiem). Pozostałe rzeczy, jak jakość kart i tłumaczenie wg mnie są ok. Tylko te "cholerne ramki" :) .
!!! :shock: poważnie? jak to wygląda? Możesz wrzucić jakąś fotkę? bardzo jestem ciekaw co się zmieniło w layoucie PL w stosunku do oryginalnego wydania
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

Nic się nie zmieniło prócz szerokości ramek. Podpytywałem o to i nie ma żadnego spisku ani wielkiej tajemnicy - inna fabryka, inna technologia druku. Tyle.
EDIT: Co do wielkości czcionki, to powód może być jeszcze inny: w języku polskim teksty są często dłuższe, więc trzeba stosować mniejszą czcionkę. Ale to tylko moje domysły, nie znam dokładnie procesu od jego strony "technologicznej".
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

Trolliszcze pisze:Nic się nie zmieniło prócz szerokości ramek. Podpytywałem o to i nie ma żadnego spisku ani wielkiej tajemnicy - inna fabryka, inna technologia druku. Tyle.
EDIT: Co do wielkości czcionki, to powód może być jeszcze inny: w języku polskim teksty są często dłuższe, więc trzeba stosować mniejszą czcionkę. Ale to tylko moje domysły, nie znam dokładnie procesu od jego strony "technologicznej".
ufff... bo czarne ramki zawsze były i teraz zacząłem sobie wyobrażać co to za "szerokie czarne ramki" i zmniejszone ikony...

wyobrażałem sobie "niewiadomoco" ;) Czytelność ikon stałaby się problematyczna chyba dopiero po zmniejszeniu do 20% (1/5) aktualnej wielkości a i tak problem dotyczyłby chyba tylko daltonistów... Obecnie to jakaś zaawansowana jaskra uniemożliwia percepcję ;)
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Star Realms

Post autor: fahrad »

Trolliszcze pisze:Nic się nie zmieniło prócz szerokości ramek.
Ikonki ataku, kasy, etc. są zauważalnie mniejsze. Co do czcionki, to faktycznie możesz mieć rację, choć moim zdaniem też jest ciut mniejsza.
mauserem pisze:ufff... bo czarne ramki zawsze były i teraz zacząłem sobie wyobrażać co to za "szerokie czarne ramki" i zmniejszone ikony...

wyobrażałem sobie "niewiadomoco" ;) Czytelność ikon stałaby się problematyczna chyba dopiero po zmniejszeniu do 20% (1/5) aktualnej wielkości a i tak problem dotyczyłby chyba tylko daltonistów... Obecnie to jakaś zaawansowana jaskra uniemożliwia percepcję ;)
Nie, no aż tak źle nie jest, ale biorąc pod uwagę fakt, że ta gra powinna trafić do mas, to szkoda byłoby żeby z tych mas wykluczeni byli ludzie z wadami wzroku :wink: . Co do "szerokich czarnych ramek" to zdania nie zmienię. Wkurzają mnie. W oryginalnej wersji karty po prostu wyglądają bardziej "elegancko".
A tak na koniec. Co ja plotę trzy po trzy? Ludzie - kupujcie, grajcie i trzymajcie kciuki za jak najszybsze wydanie dodatków :) .
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: pabloviega »

Czy gdzieś w sieci znajdę instrukcję w pdf do Star Realms? Bo w moim egzemplarzu jest tylko instrukcja do wariantu wieloosobowego...
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: longmen76 »

pabloviega pisze:Czy gdzieś w sieci znajdę instrukcję w pdf do Star Realms? Bo w moim egzemplarzu jest tylko instrukcja do wariantu wieloosobowego...
Hej, mogę podesłać Ci na maila skan, załatwiłem od kumpla bo w moim egzemplarzu też nie było instrukcji.
Druga opcja - wpisz na Facebooku - Star Realms instrukcja i znajduje się post na Star Realms Polska post z dwoma zdjęciami instrukcji.
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: pabloviega »

longmen76 pisze:Hej, mogę podesłać Ci na maila skan, załatwiłem od kumpla bo w moim egzemplarzu też nie było instrukcji.
Druga opcja - wpisz na Facebooku - Star Realms instrukcja i znajduje się post na Star Realms Polska post z dwoma zdjęciami instrukcji.
Dzięki, znalazłem na facebooku. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował to wrzuciłem tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/ ... k84OHd1ZkU
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: wirusman »

Polska wersja ma w sobie dodatkowe karty?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Realms

Post autor: Dwntn »

wirusman pisze:Polska wersja ma w sobie dodatkowe karty?
To bezpośrednie tłumaczenie 1:1 wersji oryginalnej.

Pozdrawiam,

- K.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: wirusman »

A wiadomo w jakim czasie będą polskie dodatki wychodzić?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Star Realms

Post autor: Fiacik »

Grudzień 2017, ale znając Wydawnictwo to pewnie Q1 2018.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Realms

Post autor: Dwntn »

Jeśli mowa o samym GF, spodziewałbym się dodatków wcześniej. Wydawnictwo ma śmiały plan ożywienia sceny turniejowej i w związku z tym w wielu większych miastach w kraju organizowane będą w najbliższym czasie turnieje Star Realms.

Miałem okazję uczestniczyć w jednym z nich, a swoje wrażenia opisałem w krótkiej relacji z wydarzenia:


Relacja z turnieju Star Realms DWLC Cup #5


Pozdrawiam,

- K.
Qzka
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2012, 07:51
Has thanked: 7 times

Re: Star Realms

Post autor: Qzka »

Generalnie słabo z tymi instrukcjami, w moim egzemplarzu też jest tylko instrukcja do wariantu wieloosobowego. Napisałem do Games Factory, zobaczymy, czy doślą.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: wirusman »

Fiacik pisze:Grudzień 2017, ale znając Wydawnictwo to pewnie Q1 2018.
A które wydają?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Star Realms

Post autor: Fiacik »

wirusman pisze:
Fiacik pisze:Grudzień 2017, ale znając Wydawnictwo to pewnie Q1 2018.
A które wydają?
Prawdopodobnie na początek Crisis. Tak mi się wydaje, że gdzieś przeczytałem.
ODPOWIEDZ