Doomtown: Reloaded (Dave Williams, Mark Wootton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Doomtown: Reloaded (Dave Williams, Mark Wootton)

Post autor: Vester »

http://www.alderac.com/doomtown/2014/03 ... k-partner/

Już w sierpniu kolejny comeback zacnej karcianki. W formacie Expandable, bo LCG jest zastrzeżone przez FFG.

Klęska urodzaju...?
Ostatnio zmieniony 23 lut 2018, 23:29 przez Vester, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Karit »

Vester pisze:bo LCG jest zastrzeżone przez FFG
Mozna pisać po polsku ELCG - Expandable Card Game ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: jax »

No fajnie, to może być comeback na miarę Netrunnera. Zawsze chciałem spróbować oryginału 'Deadlands - Doomtown', ale jakoś nie było okazji. Mam nadzieję że AEG nie napsuje w pierwotnej mechanice i zmiany będą kosmetyczne jak w przypadku Netrunnera i HBO Game of Thrones.
[dla mnie nie ma klęski urodzaju - bo nie ma chyba bardziej odpychającego dla mnie settingu niż Warhammer]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Kurcze. Tyle nowości w które muszę zagrać. Eh, jak był czas na granie to nie było kasy. Jak jest kasa to nie ma czasu :| . Na półce jeszcze się kurzą "nowości" sprzed 2 lat o wartości 2000zł w ogóle nie grane. To tyle musiałem się wypłakać.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: ozy »

Fruczak Gołąbek pisze:Eh, jak był czas na granie to nie było kasy. Jak jest kasa to nie ma czasu :|
Pierwsze prawo alchemii. Niestety.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: anorak »

Jak będę miał z kim grać, to kupię. Kocham zbierać kartony, a format LCG wskrzeszajacy stare CCG jest idealnym sposobem na wyciagniecie ode mnie kasy. Mam tylko watpliwosci, czy ktokolwiek w Polsce, poza kilkoma entuzjastami, sie Doomtownem zainteresuje...
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

anorak pisze:Mam tylko watpliwosci, czy ktokolwiek w Polsce, poza kilkoma entuzjastami, sie Doomtownem zainteresuje...
Tych entuzjastów może być całkiem sporo :) . Ja się martwię czy w okolicy będą chętni, reszta Polski mnie mniej interesuje, chyba że się tak wciągnę że będę chciał jeździć na turnieje :D Widzę że mechanika nie zmieniła się za bardzo więc z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć że gra będzie ciekawą pozycją.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Banan2 »

Vester pisze:http://www.alderac.com/doomtown/2014/03 ... k-partner/

Już w sierpniu kolejny comeback zacnej karcianki. W formacie Expandable, bo LCG jest zastrzeżone przez FFG.

Klęska urodzaju...?
Można prosić w kilku żołnierskich słowach :wink: o co biega w tej grze?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Banan2 pisze:Można prosić w kilku żołnierskich słowach :wink: o co biega w tej grze?
Pozdrawiam
Aż wstyd się przyznać, zupełnie nie pamiętam :oops: zwycięstwo było jakoś powiązane z "influencem" który był jedną z cech postaci (nie wszystkie je miały), zdaje się że jak jeden z graczy posiadał lokacje dające "control point" o wartości większej niż "influenc" przeciwników to wygrywał. To co dobrze zapamiętałem to pojedynki które rozstrzygało się przy pomocy układania figur pokerowych.

Generalnie wyglądało to tak, na początku tury ustalało się kolejność, każdy gracz dobierał pięć kart i w zależności od wyciągniętej w ten sposób figury ustalało się kolejność na tym etapie mogły również pojawić się wydarzenia mające wpływ na grę, na przykład przebiegające stado bizonów które uniemożliwiało wychodzenie na ulicę. Potem gracze zgarniali kasę ze swoich włości i zaczynała się faza zagrywania akcji, tutaj było ich całkiem sporo, przemieszczanie postaci, dobudowywanie lokacji, wykorzystywanie akcji specjalnych, a na wyzywaniu na pojedynki kończąc. Na koniec tury sprawdzało się chyba właśnie warunki zwycięstwa, postacie które w trakcie tury się z-boot-wały teraz się stawiały do pionu i chyba coś tam się jeszcze mogło dziać ale nie pamiętam już dokładnie.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: hsiale »

Jacek_PL pisze:przebiegające stado bizonów które uniemożliwiało wychodzenie na ulicę
:o
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

hsiale pisze:
Jacek_PL pisze:przebiegające stado bizonów które uniemożliwiało wychodzenie na ulicę
:o
Aż poszukałem co to była za karta i chodziło raczej o jakąś inną rogaciznę :D chyba jakieś bydło, niestety nie znalazłem obrazka, karta nazywała się Stampede, ale generalnie co do zasady dobrze pamiętałem. To wydarzenie wyrzucało wszystkich z Town Square i do końca tury nie można było na niego wejść.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: anorak »

Nigdy nie grałem w wersję pierwotną Doomtown. Liczę na to, że AEG nie spieprzy swojego pierwszego LCG (ECG, zwał jak zwał), zwłaszcza biorąc pod uwagę genialny setting, ilustracje i klimatyczną mechanikę.

Sukces Netrunnera na zachodzie pokazał, że rezurekcja CCGów ma sens, bo niektóre są naprawdę unikalne. Póki co cisnę w Netrunnera i A Game of Thrones LCG od FFG i jestem pod dużym wrażeniem, bo przez lata myślałem, że MTG to najlepsza gra tego typu. A tu taka niespodzianka - okazuje się, że nie tylko można zrobić karcianki kolekcjonerskie, w których mam sporą władzę nad losem, ale jeszcze ich wykonanie i połączenie mechaniki z tematem jest lepsze niż w jakiejkolwiek innej grze, w którą grałem. Eh, napiszcie coś jeszcze Doomtown, najlepiej Reloaded (więcej spoilerów?), bo wszystko wskazuje na to, że AEG co 45 dni będzie dostawać moje 50-60 złotych... :D
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

anorak pisze:Eh, napiszcie coś jeszcze Doomtown, najlepiej Reloaded (więcej spoilerów?)
Trudno mi coś jeszcze wymyślić, jak na razie widać że będzie to bardziej reedycja niż przeróbka jak to miało miejsce w przypadku Netrunnera, tak więc za spoilery mogą posłużyć jakieś stare karty. Z tych kart co na razie pokazali to tylko Sanford Taylor wygląda na nową kartę, a i to nie mam pewności czy nie było podobnej postaci w starej wersji. Na pewno postacie się zmienią bo zmieniły się frakcje, no poza Law Dogs, ale tutaj trudno było wymyślić coś innego, podobnie pewnie będzie przy Texas Rangers (o ile się pojawią).

Ja jestem ciekaw jak będzie wyglądała sprawa oficjalnych eventów, bo podobnie jak w wersji CCG zapowiadają dynamiczną fabułę, zależną właśnie od "głosowania" graczy.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Migdał »

AEG nie śpi :) za tydzień będziemy mogli poczytać instrukcję a póki co na swojej stronie zamieścili słowniczek terminów występujących w grze :)

http://www.alderac.com/doomtown/talking-gomorra/
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Banan2 »

Migdał pisze:AEG nie śpi :) za tydzień będziemy mogli poczytać instrukcję a póki co na swojej stronie zamieścili słowniczek terminów występujących w grze :)

http://www.alderac.com/doomtown/talking-gomorra/
Ciekawe czy znajdzie się wydawca, który wypuści wersję PL.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Migdał »

Szczerze mówiąc nie liczył bym ma to, że ktoś to u nas wyda :-( choć chciałbym síe mylić. Doomtown to całkiem spora gra, wydawca nie podpisuje umowy tylko na podstawke ale i na dodatki. Nie ma pewności że klimat dziwnego zachodu chwyci nad Wisłą i inwestycja síe zwróci. Aczkolwiek netrunner chwycił ;-) fajnie by było bo AEG już szykuje eventy :-)
Dla tych którym nie chce síe szperać, podstawka będzie miała:
286 karty
Plansze miasta
Tokeny
Instrukcję
Instrukcję jak uczyć grać

Ilość graczy 2+
Czas gry 25-30 min
Wiek 14+


Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Andy »

Migdał pisze: Aczkolwiek netrunner chwycił
Tak chwycił: http://galakta.pl/android-netrunner-lcg ... cieni-lcg/
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Migdał »

Źe też użyje kolokwialnego "Ale kicha!"
Hm...to pewnie przesądza los ewentualnego wydania Doomtown PL. Szkoda, sam kupuje i tak po angielsku ale edycja PL to więcej graczy i scena, szkoda :-(

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Andy »

Migdał pisze:Hm...to pewnie przesądza los ewentualnego wydania Doomtown PL.
To przesądza los każdego LCG w wersji PL. Nikt nigdy czegoś takiego nie zacznie kupować.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: watman »

Mało pamiętam z samej mechaniki, ale setting Weird West jest niesamowicie zabawny - tak, że być może kupię... Ciekawe, jak będzie wyglądała ilość graczy - '2+' na pudełku sugeruje możliwość gry w multi, ale ile osób/frakcji będzie wspierała podstawka?
Tak czy inaczej - na celowniku :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

watman pisze:Ciekawe, jak będzie wyglądała ilość graczy - '2+' na pudełku sugeruje możliwość gry w multi, ale ile osób/frakcji będzie wspierała podstawka?
Tak czy inaczej - na celowniku :)
W podstawce będą cztery frakcje, więc na starcie można grac już w 4 osoby. Granie w kilka osób było dosyć zabawne, chociaż moim zdaniem brakuje takich wstawek jak dał FFG do Gry o Tron, gdzie w jakiś tam sposób można było się zabezpieczać przed atakiem wszystkich na raz. Tutaj niestety najczęściej wygrywało się wystrzeliwując przeciwników, więc jak ktoś się zbytnio rozbudowywał to reszta graczy zajmowała mu lokacje albo wybijała chopków.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Migdał »

Jak to na dziwnym zachodzie :-)

Poki co bardziej przychylam síe do kupna Doomtown niż Conquesta. Coś mi sie wydaje że Conquest mechaniką nie porwie a n półce mam już Relic a w szafie całą armię Space Wolves tyle mi chyba z 40tki wystarczy :-)
W następnym tygodniu instrukcja potem już tylko morze spoilerow i sierpień :-) czyli widzimy síe w Gomorze :-)

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: anorak »

Jak będę miał w mieście jakiegoś gracza, który będzie Doomtown kupował regularnie, to na bank się wciągnę. Doomtown + Netrunner = tyle wygrać!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Brylantino »

Ja już mam przynajmniej dwóch ;) Również bardziej nastawiam się na Doomtown, pomimo mniejszej sceny niż W40k.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Migdał »

Brylantino pisze:Ja już mam przynajmniej dwóch ;) Również bardziej nastawiam się na Doomtown, pomimo mniejszej sceny niż W40k.
Czy tych dwóch to ja i Wajar? jeśli nie to Ty, ja, Wajar i dwie osoby od Ciebie i jest nas piątka w Krakowie.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
ODPOWIEDZ