Splendor (Marc André)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Splendor: Miasta

Post autor: cezner »

Cena tego dodatku jest dokładnie w cenie np Zamków Burgundii. Istanbuł jest parę złoty droższy, ale np Alhambra znacznie tańsza, Catan jest w podobnej cenie itd, itp.
Patrząc co za to dostajemy, cena jest absurdalna.
Ale... ale to się sprzeda. Ta gra sprzedała się w bardzo dużej ilości, więc kupowały ją nie geeki a zwykli ludzie z ulicy. Dla takiej osoby łatwiej będzie wydać kolejną 100 na dodatek do swojej ulubionej gry niż kupować coś nowego , czego się nie zna (np takie Zamki Burgundii).
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Splendor: Miasta

Post autor: Munchhausen »

Drugi sezon Pandemii też kosztuje dwa razy więcej niż pierwszy. Po prostu Pandemia/Splendor są na tyle popularne, że można doić - szczególnie miłośników planszówek, którzy przy każdym kolejnym głośnym kickstarterze pokazują, że są w stanie zapłacić górę złota za trochę plastiku. Poza tym Asmodee nie po to nabywało te wszystkie firmy, żeby dokładać do interesu :)
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Splendor: Miasta

Post autor: krecony1 »

cezner pisze:Cena tego dodatku jest dokładnie w cenie np Zamków Burgundii. Istanbuł jest parę złoty droższy, ale np Alhambra znacznie tańsza, Catan jest w podobnej cenie itd, itp.
Patrząc co za to dostajemy, cena jest absurdalna.
Ale... ale to się sprzeda. Ta gra sprzedała się w bardzo dużej ilości, więc kupowały ją nie geeki a zwykli ludzie z ulicy. Dla takiej osoby łatwiej będzie wydać kolejną 100 na dodatek do swojej ulubionej gry niż kupować coś nowego , czego się nie zna (np takie Zamki Burgundii).
Sprzeda, albo nie sprzeda. Zwykli ludzie z ulicy raczej nie są skorzy do kupowania dodatków. Chyba że - o czym ktoś już wcześniej wspominał - za jakiś czas pojawi się w marketach za niewielką ceną (jak to było z podstawką).
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Splendor: Miasta

Post autor: hipcio_stg »

Chyba ze to akcja przedświąteczna. Ludzie kojarzą splendora to będą chcieli kupić. Później się okaże ze to tylko dodatek i trzeba dokupić podstawkę :-o
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Splendor: Miasta

Post autor: mikeyoski »

Czytałem instrukcję, oglądałem recenzje i jakoś tak nie wygląda to na must have. Chętnie jednak bym zagrał i samemu się przekonał.

Tapnięte z espiątki
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Splendor: Miasta

Post autor: krecony1 »

hipcio_stg pisze:Chyba ze to akcja przedświąteczna. Ludzie kojarzą splendora to będą chcieli kupić. Później się okaże ze to tylko dodatek i trzeba dokupić podstawkę :-o
:lol:
Ale w takim przypadku (o jaki bym Rebel oczywiście nie podejrzewał) to by się chyba jednak sprawdziła niższa cena: "Patrz jaki tani Splendor".
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Splendor: Miasta

Post autor: Marx »

Na amazon gra kosztuje 21 funtów z hakiem, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę rzędu 100zł.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Splendor

Post autor: Lucass »

Oj tam...jak się idzie z rodziną do kina w niedzielę to lekko trzeba zapłacić "stówę" (same bilety), a za 2-3 dni nikt już nie pamięta, że był na filmie :) ..a tak, za tyle samo złociszy, mamy dodatek do fajnej gry, który da przyjemność na wiele niedzielnych, rodzinnych rozgrywek :)
Nie grałem w "Miasta", choć po materiałach w sieci oceniam na dość ciekawy i dodający sporo nowego.
Cena rzeczywiście nieco przesadzona, ale myślę, że wykorzystują renomę podstawki. Ja też pewnie wezmę, bo Splendor sprawdza się u mnie bardzo dobrze w grze z rodziną.
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Splendor

Post autor: Atopos »

Szczerze mówiąc, planowałem zakup tego dodatku ale o ile nie będzie turbo promocji, to tego nie zrobię. Tak jak wspomnieli inni, w tej cenie można kupić wiele dobrych gier. Ba, podstawkę kupiłem znacznie taniej. Trzeba będzie poczekać na jakiś bum promocyjny, bo to co jest teraz to porażka.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Splendor

Post autor: mauserem »

Atopos pisze:Szczerze mówiąc, planowałem zakup tego dodatku ale o ile nie będzie turbo promocji, to tego nie zrobię. Tak jak wspomnieli inni, w tej cenie można kupić wiele dobrych gier. Ba, podstawkę kupiłem znacznie taniej. Trzeba będzie poczekać na jakiś bum promocyjny, bo to co jest teraz to porażka.
Darujcie sobie ten dodatek do momentu zacnej przeceny - wystarczy przetrzymać Rebel na "musiku" i za rok przed świętami, będzie pozbywał się "stoków" tak ochoczo jak teraz to robi z Ocalonymi i Unlock.
-50% i dopiero wtedy zacznę w ogóle rozważać dodatek "Miasta"
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Splendor

Post autor: EsperanzaDMV »

SCD: 129,95zł
Oszaleli? :o
Podstawkę kupiłem za 68zł (promocja na Znaku), ta cena za dodatek jest po prostu absurdalna...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Splendor

Post autor: rattkin »

Absurdalna (w pozytywnym sensie) to była promocja, w jakiej kupiłeś. Ciesz się, że zaoszczędziłeś, ale nie podawaj takiego argumentu, jako wiążącego. Cena jest jaka jest i albo kupisz albo nie. Możesz poczekać dwa lata i może wtedy będzie taniej. Albo może nie będzie w ogóle. Życie jest pełne niespodzianek.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Splendor

Post autor: Argue »

rattkin pisze:Absurdalna (w pozytywnym sensie) to była promocja, w jakiej kupiłeś. Ciesz się, że zaoszczędziłeś, ale nie podawaj takiego argumentu, jako wiążącego. Cena jest jaka jest i albo kupisz albo nie. Możesz poczekać dwa lata i może wtedy będzie taniej. Albo może nie będzie w ogóle. Życie jest pełne niespodzianek.
wrzucałem nawet linka do okazji gdzie splendor kosztował 50 zł. Koszt dodatku absurdalny.
Ponadto dla mnie to akurat strasznie słaba gra, bez krztyny klimatu, interakcji i z bardzo wysokim stopniem losowości, zagrałem raz i wystarczy :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Splendor

Post autor: Lothrain »

Argue pisze: Ponadto dla mnie to akurat strasznie słaba gra, bez krztyny klimatu, interakcji i z bardzo wysokim stopniem losowości, zagrałem raz i wystarczy :)
Uwielbiam takie opinie po jednej rozgrywce. Gdybys troche pogral, albo chociaz popatrzyl na rozgrywki ludzi, ktorzy maja ten tytul ogarniety, to okazaloby sie, interakcji jest sporo, a nad losowoscia mozna spokojnie zapanowac. Ino klimatu faktycznie nie ma sie co doszukiwac.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Odp: Splendor

Post autor: hipcio_stg »

Lothrain pisze:
Argue pisze: Ponadto dla mnie to akurat strasznie słaba gra, bez krztyny klimatu, interakcji i z bardzo wysokim stopniem losowości, zagrałem raz i wystarczy :)
Uwielbiam takie opinie po jednej rozgrywce. Gdybys troche pogral, albo chociaz popatrzyl na rozgrywki ludzi, ktorzy maja ten tytul ogarniety, to okazaloby sie, interakcji jest sporo, a nad losowoscia mozna spokojnie zapanowac. Ino klimatu faktycznie nie ma sie co doszukiwac.
Tylko po co komu klimat? Jeżeli gra funkcjonuje mechanicznie to po co komu klimat? Klimat jest potrzebny do gier bez głębszej mechaniki. Rzuć kością i pij piwo.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Odp: Splendor

Post autor: Argue »

Lothrain pisze: Uwielbiam takie opinie po jednej rozgrywce. Gdybys troche pogral, albo chociaz popatrzyl na rozgrywki ludzi, ktorzy maja ten tytul ogarniety, to okazaloby sie, interakcji jest sporo, a nad losowoscia mozna spokojnie zapanowac. Ino klimatu faktycznie nie ma sie co doszukiwac.
Uwielbiam takie opinie, kiedy druga osoba myśli, po tak krótkim poscie stwierdza, ze nie poznałem dostatecznie gry. Otóż mylisz się zdecydowanie, gdyż grałem z bardzo doświadczonymi graczami, obejrzałem wiele rozgrywek, aby się odpowiednio przygotować. Dodatkowo gra jest po prostu prosta, żeby nie powiedzieć prostacka w swojej mechanice. Cisza podczas rozgrywki była bardzo wymowna :)
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Splendor

Post autor: konradstpn »

Serio, bardzo doświadczeni gracze grają w "zwykłego" Splendora, a Ty miesiącami przygotowywałeś się do pierwszej rozgrywki w prostacką grę ??? Właśnie wystawiłeś sobie cenzurkę i nie oczekuj, że inni na forum będą Cię traktować poważnie...
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Odp: Splendor

Post autor: playerator »

Argue pisze:... gra jest po prostu prosta, żeby nie powiedzieć prostacka w swojej mechanice. Cisza podczas rozgrywki była bardzo wymowna :)
To całkiem jak przy szachach.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Odp: Splendor

Post autor: Curiosity »

hipcio_stg pisze:Tylko po co komu klimat? Jeżeli gra funkcjonuje mechanicznie to po co komu klimat? Klimat jest potrzebny do gier bez głębszej mechaniki. Rzuć kością i pij piwo.
Jakie to szczęście, że jesteś w zasadzie odosobniony w swojej opinii.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Odp: Splendor

Post autor: Atopos »

Argue pisze:
Lothrain pisze: ...Dodatkowo gra jest po prostu prosta, żeby nie powiedzieć prostacka w swojej mechanice. Cisza podczas rozgrywki była bardzo wymowna :)
Widzisz, moim zdaniem najprostsze mechaniki działają lepiej i często potrafią dać duże pole manewru. Weźmy na przykład taką mechanikę w Five Tribes. Banalna, a świetnie działa.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Splendor

Post autor: Lothrain »

Atopos pisze:
Argue pisze: ...Dodatkowo gra jest po prostu prosta, żeby nie powiedzieć prostacka w swojej mechanice. Cisza podczas rozgrywki była bardzo wymowna :)
Widzisz, moim zdaniem najprostsze mechaniki działają lepiej i często potrafią dać duże pole manewru. Weźmy na przykład taką mechanikę w Five Tribes. Banalna, a świetnie działa.
Bardzo bym prosił drogi Atoposie, abyś dokładnie cytował i nie wsadzał mi, z przeproszeniem, cudzych słów w usta ;)
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Splendor

Post autor: Argue »

konradstpn pisze:Serio, bardzo doświadczeni gracze grają w "zwykłego" Splendora, a Ty miesiącami przygotowywałeś się do pierwszej rozgrywki w prostacką grę ??? Właśnie wystawiłeś sobie cenzurkę i nie oczekuj, że inni na forum będą Cię traktować poważnie...
Hah, widzę brak argumentów powoduje argument ad personam. Jako, że czytanie ze zrozumieniem trochę się kłania, to objaśniam. Otóż odparłem tylko zarzut innego użytkownika, jakoby moja opinia była uwarunkowana niedokładną znajomością gry, i nie ma tu mowy o "miesięcznych przygotowaniach", tylko o poznanie gry, co najlepiej zrobić obejrzeniem recenzji, gameplayu na ytb etc.
Nie zrozumiałeś także sformułowanie bardzo doświadczeni gracze, gdyż nie chodziło mi tutaj o ich ogólne doświadczenie w grach, tylko o doświadczenie w splendorze - wiele rozegranych partii w tę właśnie grę. Jako, że gra cechuje się dużą losowością, to ich doświadczenie nie miało tu znaczenia, a o wygranej nie decydowały umiejętności nabyte dzięki wielu rozegranym partiom :)

Notabene argument o tym, że po jednej rozgrywce nie można wystawić opinii jest błędny, przykładowo nie potrzebuję X rozegranych partii, aby dobrze zrozumieć i ocenić grę w kółko krzyżyk :)

A i można sobie wystawić laurkę, a nie cenzurkę, jeżeli już o poważnym traktowaniu mowa ;)
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Splendor

Post autor: konradstpn »

Najpierw polszczyzna. Wystawić cenzurkę jest w 100 % poprawnym zwrotem zakładając znajomość trochę przestarzałego słowa cenzurka.
Teraz odnośnie gry: Zagranie jednej partii w Splendor, może prowadzić do tak nieuprawnionych wniosków jak Twoje jakoby grę cechowała "duża losowość" Karty są dosyć dobrze zbalansowane i zawsze można zrealizować plan B lub C a pole manewru jest dosyć spore. Zakładając Twój tok rozumowania ilość wygranych doświadczonego gracza z nowicjuszem będzie oscylować w pobliżu 50%. Założę się, że wynik będzie zgoła inny.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Odp: Splendor

Post autor: Atopos »

Lothrain pisze:
Atopos pisze:
Argue pisze: ...Dodatkowo gra jest po prostu prosta, żeby nie powiedzieć prostacka w swojej mechanice. Cisza podczas rozgrywki była bardzo wymowna :)
Widzisz, moim zdaniem najprostsze mechaniki działają lepiej i często potrafią dać duże pole manewru. Weźmy na przykład taką mechanikę w Five Tribes. Banalna, a świetnie działa.
Bardzo bym prosił drogi Atoposie, abyś dokładnie cytował i nie wsadzał mi, z przeproszeniem, cudzych słów w usta ;)
Najmocniej przepraszam, coś musiało mi przeskoczyć ^^
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Splendor

Post autor: Fuser.exe »

jest tu jakiś admin?
ODPOWIEDZ