Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Rocy7 »

Szoker pisze:Tylko ze jednostki wracaja do sztabu z 1 planety. I jak ida ze sztabu na planete to wyczerpane.
Wiem o tym, właśnie tak graliśmy. Wyczerpanie nie wiele zmienia to tylko 1 runda.
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Zgodnie ze zwyczajem publikuję pełen spoiler świeżego dodatku wraz z komentarzem:
http://thronesandstars.blogspot.com/201 ... oiler.html
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: tomb »

Czy w Wielkim Pożeraczu Tyranidzi to frakcja zbudowana jako zbalansowana do frakcji podstawowych (różna liczba kopii)?
Czy do grania domowego dołączenie kart z WP do talii podstawowych, bez mieszania kart różnych frakcji, jest dobrym pomysłem?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Kondzio167 »

tomb pisze:Czy w Wielkim Pożeraczu Tyranidzi to frakcja zbudowana jako zbalansowana do frakcji podstawowych (różna liczba kopii)?
Czy do grania domowego dołączenie kart z WP do talii podstawowych, bez mieszania kart różnych frakcji, jest dobrym pomysłem?
W Tyranidach masz po 3 kopie każdej karty która możne znaleźć się w talli w trzech kopiach :)

Mając jedną podstawke i Wielkiego pożeracza myśle że Tyranidzi moga górować właśnie poprzez liczbę kopii każdej karty nad taliami z podstawki.
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Ashall »

Witam, o co warto rozszerzyć podstawkę? Gram dość rzadko, nie mam ulubionej armii, po prostu chciałbym trochę różnorodności w rozgrywce bez wydawania fortuny.
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Jesli tak luzno do gry podchodzisz, to poszperaj na moim blogu po pelnyvh spoilerach i zobacz ktorzy liderzy Ci odpowiadaja. Kilku zupelnie.zmienia podejscie do tworzenia talii. Pierwsze dodatki tego cykl mialy po dwoch liderow. Teraz wyszedl fajny orkowy. Sporo osob gra liderem ze skowytu czarnogrzywego. Wielki pozeracz z kolei doda nowa frakcje.
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Ashall »

Dzięki, poprzeglądam karty. A lepiej kupić jeden duży dodatek, z nową frakcją czy dwa mniejsze? Co da większą różnorodność? I czy jest w ogóle sens kupić samą nową frakcję bez innych dodatków, bo może się okazać, że będzie za silna w stosunku to talii z podstawki?
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Jesli masz tylko jedna podstawke, to nowa frakcja bedzie miala wieksze mozliwosci, ale zawsze mozesz ja przyciac do poziomu reszty a pozostale karty w pudelko. W malych dodatkach tez sa po 3 karty juz, wiec tez sie zamieszanie robi. Jesli chodzi o to co lepiej kupic to duzy dodatek ma wiecej zawartosci niz dwa male. Ale najlepiej przyjrzyj sie kartom i ocen co Cie bardziej interesuje. Balans do domowego grania jakos se ulozysz
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Galgart
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2014, 07:28

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Galgart »

Witam, ja również pragnę zacząć zbierać Warhammera 40 tysiąclecia gdyż uwielbiam to uniwersum oraz rasę orków.

I tutaj moje pytanie jak to jest z tymi kartami LCG.

Żeby mieć wszystkie karty to muszę kupić podstawkę i każdy większy dodatek x 3 ?
Bo rozumiem, że małe dodatki maja komplety kart, kupuje raz i nic więcej nie potrzebuje?
Co radzicie zakupić za kwotę 300 PLN na początek i w co inwestować pieniążki w kolejnych miesiącach ? Mniej więcej taka kwota by była co miesiąc.

Jak stoją orkowie w ogólnym rozrachunku ?
Jak prezentuje się Gwardia Imperialna?


Jak wygląda zainteresowanie tą grą ? Boje się by to nie skończyło się jak zwykle u Galakty olaniem graczy i zaprzestaniem drukowania polskich dodatków (po 2 małych cyklach). Z Angielskim u mnie średnio/słabo za to hiszpański perfekcyjny :) (może dorwę gdzieś wersje hiszpańską :P)

Bardzo podobał mi się SW ze swoim stylem budowy tali, kupiłem podstawkę i dodatek (krawędź ciemności) po 1 sztuce i Galakta zaprzestała jakiś czas później drukowania. W sumie to wyczułem to po tym, że w ich planie wydawniczym zabrakło mi małych dodatków do SW. Zazwyczaj jest tam informacja o wszystkich wydanych grach.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Gothik »

Cześć,

Żeby mieć wszystkie karty x3 musisz "tylko" kupić trzy podstawki - w małych i dużych dodatkach jest komplet wzorów x3. Ale zastrzegam, że jest to niezbędne tylko do grania turniejowego - jeśli chcesz grać casualowo w domu, jedna podstawka wystarczy Ci w zupełności.

Jeśłi chodzi o siłę poszczególnych frakcji, to jak to w grach LCG bywa, wszystko zależy od obecnej mety - niekiedy jedna frakcja jest na topie, by za parę miesięcy spaść na dno i odwrotnie. Ale Astra Militarum i Orkowie obecnie mają się nieźle - w zakończonych właśnie nieoficjalnych mistrzostwach Europy w Mediolanie pierwsze cztery miejsca zajęły 3x AM (Broderick Worr) i 1x Orkowie (Nazdreg).

Co do zainteresowania, to wygląda nieźle - nie są to już czasy Inwazji, w która grali wszyscy, baza graczy nieco się rozproszyła (AGoT, Netrunner) - ale praktycznie we wszystkich większych miastach (może poza Poznaniem) regularnie organizowane są turnieje (ich rozkład możesz sprawdzić na stronie http://podboj.galakta.pl/). Galakta zarzeka się, że nie porzuci polskiej edycji Podboju, choć z ich dotrzymywaniem słowa może być różnie. Ale na razie karty się sprzedają, więc nie ma powodu do obaw :)
Szoker
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Szoker »

Cześć,
Tylko podstawke trzeba kupić razy 3. Wszystko inne jest w komplecie.
Gwardia imperialne i orkawie na poczatku (podstawka + 1 cykl) byli troche słabsi od innych klas, ale od 2 cyklu dostaja niezłego kopa, np. jeden z liderow gwardii wygrał mistrzostwa europy, ktore byly w zeszlym tygodniu.
A jesli chodzi co kupowac to radze po prostu po kolej.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: aryss »

Cześć Galgart,
dodam do rzeczy które poprzednicy napisali informacje że na start najlepiej kupić od kogoś zestaw używanych kart ( np na forum http://wh40kconquest.pl/index.php albo na grupach fb ( Pegaz/Conquestowa). Za 300-400 dostaniesz komplet 3 podstawek i 1 cyklu ( czasem pojawiaja się oferty z tyranidami). Potem czeka Cie zakup co miesiąć nowego warpacka ( 50zł) i deluxów ( najbliższy z nekronami najpewniej w okolicy czerwca/lipca).
Galgart
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2014, 07:28

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Galgart »

Generalnie planowałem kupić na razie zestaw 1 podstawki i sprawdzić czy przypasuje mi mechanika tej gry.

Co do ceny to bez większego problemu można dorwać kupony na allegro i stronie visa/mastercard co obniżają cenę o 20/50/100 pln

Nie mniej dziękuje za informację odnośnie źródła potencjalnych używek ale ja nalezę do tych co muszę mieć nowe... ten zapach foli ... rozdziewiczania pudełka (tak wiem dziwny fetysz :)

Niestety ale pozostaje Galakta ... no przy SW też się zarzekali ... i tylko 2 dodatki małe wyszły (cykle)

Gothik złe nowiny mi przynosisz jestem z pod Poznania...
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Co się odwlecze, to nie uciecze...
http://thronesandstars.blogspot.com/201 ... chani.html

zapraszam do komentowania.
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: aryss »

Ok, z racji iż Borwol niestety zakończył przygode z CQ powoli próbujemy nieudolnie go ponaśladowywać. Pod http://cards.wh40kconquest.pl/2016/06/2 ... -recenzja/ można znaleźć karty z najnowszego dodatku w wersji polskiej z krótkimi komentarzami ( brakujące karty których na blogu Borwola nie było są również zamieszczone ale neistety bez "recenzji". od następnego dodatku będziemy zapewne już w pełni operacyjni 8)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Bary »

Hajka! Jak prezentuje się stabilność i przyszłość Podboju w odniesieniu do ostatnich newsów o rozwodzie FFG z GW? Zapowiedziano jakieś nowe dodatki czy cisza, tak jak z Forbidden Stars i WQ?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: karawanken »

Cisza. Nic nie wiadomo. Może jak przestaną wydawać to w końcu zacznę kupować te dodatki :)
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: aryss »

Bary pisze:Hajka! Jak prezentuje się stabilność i przyszłość Podboju w odniesieniu do ostatnich newsów o rozwodzie FFG z GW? Zapowiedziano jakieś nowe dodatki czy cisza, tak jak z Forbidden Stars i WQ?
Oficjalnie od FFG wyszly 2 informacje na genconie:
Worldsy w 2017 w Podboj beda normalnie w listopadzie.
I ze nie moga nic wiecej teraz komentowac.


Nieoficjalnie sa tylko informacje od testerow z wczesniejszych wersji ze nie dostali na tamten moment nic nowego, informacje ze niby 3 cykle przygotowane i czekaja wlasnie na testy. Prawdobnie wiec sa 2 warianty: 1) ffg sie nie dogada z gw i bedzie koniec wydawania 2) ffg dogada sie z gw przeslane beda rzeczy do testow i nastepny deluxe/cykl bedzie po przerwie paro miesiecznej od zakonczenia obecnego
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Bary »

To już jest koniec...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: karawanken »

Może w końcu kupię te duże dodatki do grania w domu :D
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: aryann »

Jak to jest z martwymi LCGami? Tracą na wartości, wręcz przeciwnie czy bez znaczenia?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1531
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 562 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Ayaram »

Oczywiście, że tracą i to sporo. W WH:Q o tyle spoko, że mało tego wyszło, to ktoś to jeszcze pewnie kupi.

Z pozytywnych wiadomości: LCG, który galakta wydała w całości, jej! fatum przerwane :mrgreen:
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: kempy »

Ayaram pisze: Z pozytywnych wiadomości: LCG, który galakta wydała w całości, jej! fatum przerwane :mrgreen:
Wcześniej był kompletny WH: Inwazja.
aryann pisze:Jak to jest z martwymi LCGami? Tracą na wartości, wręcz przeciwnie czy bez znaczenia?
Z tym jest różnie. Zależy od tytułu i czasu od zgonu np. konia z rzędem dla kogoś kto za rozsądne pieniądze kupi podstawkę do Call of Cthulhu z pierwszymi dwoma cyklami a z kolei startery do Inwazji są wszędzie.

Tak jak każda gra LCG traci po ściągnięciu folii. Prawie rok temu ja wraz z kumplem 3xCore Set i pierwszy cykl kupilismy po 300 i 350zł (z dodatkowymi bonusami). To było wtedy jakieś 50-60% ceny sklepowej.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ODPOWIEDZ