Jaipur - zakręcony turban

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Legun »

Gra pojawiała się na forum w wątkach "co kupić", "gra miesiąca" i "najlepszy chwilerek", lecz nie miała swojego wątku. A powinna. Niby nie ma o czym dyskutować, jednak trzeba docenić. Wygląda na grę dla dzieci i z dziećmi da się grać, lecz uroku dla pary ma niezwykle dużo. Niby podobna kategoria, lecz dla mnie przebija nie tylko Zaginione Miasta i Smocze Serce, lecz nawet Ballon Cup. Bardzo szybka, wymagająca orientacji w pojawiających się i znikających możliwościach. Jeśli chodzi o interakcję bardzo żółta (kolosalna korelacja - prawie każdy ruch otwiera nowe możliwości drugiemu z graczy). W odróżnieniu od ZM i BC dobrze wpasowanie w klimat - tu bazarowy. Wymiana rzeczy cennych na cenniejsze, wielbłądy jako kluczowy środek ale i cel sam sobie. Jeśli ktoś nie musi od razu grać w jakiegoś mózgożera, to w najwyższym stopniu godne polecenia.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: alagor »

Legun pisze:Gra pojawiała się na forum w wątkach "co kupić", "gra miesiąca" i "najlepszy chwilerek", lecz nie miała swojego wątku. A powinna. Niby nie ma o czym dyskutować, jednak trzeba docenić.
W pełni się zgadzam. Rewelacja w swojej kategorii:) "Odkryłem" niedawno na BGA i jestem zachwycony. Teraz gdy w domu mam 1,5 miesięczne dziecko Jaipur na BGA rządzi;) Krótkie, emocjonujące, trzeba trochę pokombinować. Fajna zabawa w wmanewrowywanie przeciwnika w sytuację kiedy to On musi zabrać wielbłądy i wystawić nam świeżutki towar;) No i ten dreszczyk emocji gdy to jednak my musimy powiększyć stado i oczekujemy co tym samym wprowadzimy na rynek:) Szkoda, że cena wersji fizycznej dosyć wysoka ale i tak pewnie niedługo się skuszę.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: mig »

U mnie też gra "chwyciła". Jedna z najfajniejszych szybkich dwuosobówek. Choć w naszych rozgrywkach (pewnie pecha mieliśmy) na 6 partii aż 4 zdeterminowane były przez los. Nam to aż tak bardzo nie przeszkadzało, ale jeśli ktoś jest na spory stopień losowości przygotowany to może się srodze rozczarować. U nas Serce Smoka zdetronizowane w tej kategorii jeszcze nie zostało - głównie dlatego, że Jaipur nieco "udaje" poważną grę, jest kilka strategii no i niby dróg do zwycięstwa sporo. A losowość może na ich realizację nie pozwolić. Serce Smoka z kolei niby ma jeszcze większą losowość, ale od samego początku jest to "głupia losowa gierka dla dwojga" więc losowość nie przeszkadza tak bardzo.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: alagor »

Losowość na pewno ma wpływ ale po kilku grach już łatwiej sobie z nią radzić. Tu sprzeda się po jednej karcie, tam dwie, z innym towarem zaczeka się do 5 (chyba, że przeciwnik też zbiera te karty :wink: ) i jakoś zbiera się te rupie :D Główny element taktyki to jednak wmanewrowanie przeciwnika w odkrycie nam nowego rynku. Serce Smoka niby strasznie losowe (też grałem trochę na BGA ale zupełnie sobie nie radzę :oops: ) ale jak zobaczyłem statystyki najlepszych graczy to mi mina zrzedła - ponad 80% zwycięstw! No chyba jednak można jakoś kontrolować tę grę... Dla mnie Jaipur duuużo lepsze ale Serce też mam planach zakupowych bo moja 5 - letnia córka załapała grę (o co nietrudno :wink: ) patrząc jak gram i myślę, że będzie to super tytuł dla niej - już taka gra "dla dorosłych" :D
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: RunMan »

Myślę, że o miodności gry świadczy fakt, że jej tytuł przewija się w każdym wątku odnośnie gier dla dwóch osób, oraz to, że chyba jest to ostatnio jedna z częściej pojawiających się gier w dziale Kupię - szkoda tylko, że za popytem w ogóle nie idzie podaż... :(
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: mig »

Przecież bez problemu mozna Jaipur kupić...
Cena, co prawda, najniższa nie jest, ale te 70-75pln za które mozna ja dostać to całkiem solidna inwestycja...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Pixa »

Z tego co szukalem to chyba dostepna jeszcze jedynie w Planszostrefie. Pytanie czy warto dac za nia 75 złociszy jak byla np. w 3T po 50 zł.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: mig »

Zależy jak bardzo chcesz mieć i jak szybko chcesz mieć :)
W 3T ostatnio ją widziałem chyba z pół roku temu albo i dawniej...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Pixa »

Swoja drogą - czy mozesz udostepnic swoj rabat na Planszostrefie? :-) Bo jak przyjdzie wyplata to chyba sie skusze :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: BartP »

Można przy okazji większych zakupów na amazon.de kupić za 13 euro. Ja tak zrobiłem ;].
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: jerrymagu »

BartP pisze:Można przy okazji większych zakupów na amazon.de kupić za 13 euro. Ja tak zrobiłem ;].
No to okazja cenowa bynajmniej to nie była biorąc pod uwage ze w planszostrefie jest za niecałe 75 pln i na dzien dobry 5% zńizki masz a czasem i więcej przy okazji większych zakupów. O ile sie nie mylę 10-15%
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: BartP »

Nie wiem, jak liczysz, ale taniej w planszostrefie niestety by mi nie wyszło. Mam tam 7% rabatu, a potrzebowałbym ok. 27%.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: KubaP »

Panowie, 75 PLN to bardzo dobra cena za ten tytuł. wykonanie i mechanika są tej ceny warte. Za 100 PLN bym nie kupił, za 75 brałbym.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Pixa »

A dla mnie cena jest jednak za wysoka. Niedawno kupilem nowego Robinsona za 120 zl, w ktorym pudelko mam pelne po brzegi, super plansze, 3 talie kart i mnostwo zetonow.

Moim zdaniem gra typu Jaipur powinna kosztowac max 50 zl. Np. wydani przyzwoicie "Osadnicy z Catanu: szybka gra karciana" to wydatek raptem 35 zl.

Nie przesadzajmy, ze Jaipur oferuje az taka mnogosc elementow, zeby mial kosztowac 75 zl. Wiem wiem, pomysl i ryzko wydania tez kosztuje, ale mimo wszystko cena jest przegieta.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: RunMan »

mi budżet nie pozwala na kupowania n gier miesięcznie, więc jak dla mnie nawet te 25zł robi różnicę - za 50zł wziąłbym na pewno, za 75zł niejednokrotnie kupiłem już gry, które miały dużo więcej elementów
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: jerrymagu »

Pixa pisze:A dla mnie cena jest jednak za wysoka. Niedawno kupilem nowego Robinsona za 120 zl, w ktorym pudelko mam pelne po brzegi, super plansze, 3 talie kart i mnostwo zetonow.

Moim zdaniem gra typu Jaipur powinna kosztowac max 50 zl. Np. wydani przyzwoicie "Osadnicy z Catanu: szybka gra karciana" to wydatek raptem 35 zl.

Nie przesadzajmy, ze Jaipur oferuje az taka mnogosc elementow, zeby mial kosztowac 75 zl. Wiem wiem, pomysl i ryzko wydania tez kosztuje, ale mimo wszystko cena jest przegieta.
Ale,jest jedno ale...... Ilośc razy ktore zagrasz w Jaipur vs Robinson. Ja za ta gre zapłaciłem poniżej 70 pln w planszostrefie i jestem bardzo zadowolony tym bardziej ze transport jej mialem niemalże pod same drzwi. W sumie zyczylbym sobie aby każdy sprzedawca byl taki :mrgreen:
No ale ja patrze przez pryzmat odbioru osobistego
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: KubaP »

Pixa pisze:A dla mnie cena jest jednak za wysoka. Niedawno kupilem nowego Robinsona za 120 zl, w ktorym pudelko mam pelne po brzegi, super plansze, 3 talie kart i mnostwo zetonow.

Moim zdaniem gra typu Jaipur powinna kosztowac max 50 zl. Np. wydani przyzwoicie "Osadnicy z Catanu: szybka gra karciana" to wydatek raptem 35 zl.

Nie przesadzajmy, ze Jaipur oferuje az taka mnogosc elementow, zeby mial kosztowac 75 zl. Wiem wiem, pomysl i ryzko wydania tez kosztuje, ale mimo wszystko cena jest przegieta.
Sprawa mocno indywidualna, wycofuję się więc ze swojej opinii i ją przeformułuję:

DLA MNIE cena 75 PLN za tę liczbę i jakoś elementów oraz wspaniałą rozgrywkę jest ceną adekwatną.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: jerrymagu »

KubaP pisze:
Pixa pisze:A dla mnie cena jest jednak za wysoka. Niedawno kupilem nowego Robinsona za 120 zl, w ktorym pudelko mam pelne po brzegi, super plansze, 3 talie kart i mnostwo zetonow.

Moim zdaniem gra typu Jaipur powinna kosztowac max 50 zl. Np. wydani przyzwoicie "Osadnicy z Catanu: szybka gra karciana" to wydatek raptem 35 zl.

Nie przesadzajmy, ze Jaipur oferuje az taka mnogosc elementow, zeby mial kosztowac 75 zl. Wiem wiem, pomysl i ryzko wydania tez kosztuje, ale mimo wszystko cena jest przegieta.
Sprawa mocno indywidualna, wycofuję się więc ze swojej opinii i ją przeformułuję:

DLA MNIE cena 75 PLN za tę liczbę i jakoś elementów oraz wspaniałą rozgrywkę jest ceną adekwatną.
I ja się podpisuję pod tym obiema ręcyma :mrgreen:
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Pixa »

jerrymagu pisze: Ale,jest jedno ale...... Ilośc razy ktore zagrasz w Jaipur vs Robinson.
Myslisz, ze mniej czasu spedze przy Robinsonie? Nawet biorac pod uwage, ze niektore scenariusze to 1,5 godz grania? Poza tym sa one regrywalne i jest ich 8 (6 standardowych i 2 na www Portalu).
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: KubaP »

Pixa pisze:
jerrymagu pisze: Ale,jest jedno ale...... Ilośc razy ktore zagrasz w Jaipur vs Robinson.
Myslisz, ze mniej czasu spedze przy Robinsonie? Nawet biorac pod uwage, ze niektore scenariusze to 1,5 godz grania? Poza tym sa one regrywalne i jest ich 8 (6 standardowych i 2 na www Portalu).
Pixa, boję się, że bardzo trudno jest zmierzyć jakość rozrywki dla dwóch różnych osób nawet przy jednym tytule, a co dopiero crossporównanie. Ja i jerrymagu chyba po prostu chcieliśmy polecić grę. I tyle - jak masz chęć, kupuj, jak nie, odpuść! :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Veridiana »

Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Pixa »

KubaP pisze: Pixa, boję się, że bardzo trudno jest zmierzyć jakość rozrywki dla dwóch różnych osób nawet przy jednym tytule, a co dopiero crossporównanie. Ja i jerrymagu chyba po prostu chcieliśmy polecić grę. I tyle - jak masz chęć, kupuj, jak nie, odpuść! :)
Pomarudzilem troche, no, ale w koncu sie szarpnalem. Mam nadzieje, ze bedzie warto :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: pan_satyros »

Pixa pisze:
KubaP pisze: Pixa, boję się, że bardzo trudno jest zmierzyć jakość rozrywki dla dwóch różnych osób nawet przy jednym tytule, a co dopiero crossporównanie. Ja i jerrymagu chyba po prostu chcieliśmy polecić grę. I tyle - jak masz chęć, kupuj, jak nie, odpuść! :)
Pomarudzilem troche, no, ale w koncu sie szarpnalem. Mam nadzieje, ze bedzie warto :-)
Zawsze można sprawdzić grę na http://pl.boardgamearena.com/#!gamepanel?game=jaipur
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Gabriel »

Qrcze, grę ma tylko Planszostrefa, zatem decyzje trzeba podejmować szybko :)
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Jaipur - zakręcony turban

Post autor: Pixa »

Dlatego wzialem mimo malo atrakcyjnej ceny :-) Pozniej bedzie jak z Cytadela, ze uzywki chodzily po 120 zl na Allegro i ludzie brali.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ