Napad na Doomrock (Tomek Stasiak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
madyoss
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Napad na Doomrock (Tomek Stasiak)

Post autor: madyoss »

Obrazek

Witam

Chciałbym nieco zareklamować grę rodzimej produkcji.
Niedawno prezentowaliśmy rozgrywkę na targach w Essen i ludzie naprawdę nieźle się bawili.

Pewien wideo recenzent nagrał nam całkiem niezły filmik prezentujacy gameplay:
http://boardgamegeek.com/video/35422/as ... essen-2013

Gra jest w fazie zaawansowanego prototypu, crowdfunding na Indiegogo planowany jest w styczniu.
Jeśli mogli byście coś popostować na bgg to będę bardzo wdzięczny. Krytyka na wagę złota. : )
Ostatnio zmieniony 10 lip 2020, 12:07 przez madyoss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Assault on Doomrock

Post autor: Hipke »

Hmmm wygląda całkiem ciekawie <zacieram ręce> :twisted:

By the way, Rahdo szybko opanował zasady :o
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: Curiosity »

Długiiii...
Po jakichś pięciu minutach oglądania dochodzę do wniosku, że to gra w rodzaju Goblins: Epic Death, która jest moim zdaniem strasznym gniotem. Mam nadzieję, że to tylko pierwsze (mylne) wrażenie...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
madyoss
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: madyoss »

By the way, Rahdo szybko opanował zasady :o
To akurat było dosyć imponujące.
Wytłumaczyłem mu zasady przed rozgrywką, dosyć szybko, bez powtórzeń, bez faktycznego 'grania'.
I bah, zaraz kręci film, cały czas patrząc mi się w oczy utwierdzając się w tym, że dobrze gada.
Trzeba mieć do takiego spontanicznego relacjonowania odpowiednią głowę, powiedział bym że talent.
Awatar użytkownika
madyoss
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: madyoss »

Po jakichś pięciu minutach oglądania dochodzę do wniosku, że to gra w rodzaju Goblins: Epic Death, która jest moim zdaniem strasznym gniotem. Mam nadzieję, że to tylko pierwsze (mylne) wrażenie...
Wybacz, ale po 5 minutach oglądania nie bardzo masz podstawy dochodzić do jakichkolwiek wniosków.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: Karit »

madyoss pisze:
Po jakichś pięciu minutach oglądania dochodzę do wniosku, że to gra w rodzaju Goblins: Epic Death, która jest moim zdaniem strasznym gniotem. Mam nadzieję, że to tylko pierwsze (mylne) wrażenie...
Wybacz, ale po 5 minutach oglądania nie bardzo masz podstawy dochodzić do jakichkolwiek wniosków.
Wybacz, ale z takimi komentarzami, jako przyszły wydawca, nie bardzo masz szanse aby ktokolwiek chciał Ci przekazywać jakiekolwiek wnioski...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: maciejo »

madyoss pisze:Witam

Chciałbym nieco zareklamować grę rodzimej produkcji.
Niedawno prezentowaliśmy rozgrywkę na targach w Essen i ludzie naprawdę nieźle się bawili.

Pewien wideo recenzent nagrał nam całkiem niezły filmik prezentujacy gameplay:
http://boardgamegeek.com/video/35422/as ... essen-2013

Gra jest w fazie zaawansowanego prototypu, crowdfunding na Indiegogo planowany jest w styczniu.
Jeśli mogli byście coś popostować na bgg to będę bardzo wdzięczny. Krytyka na wagę złota. : )
Czy gra wyjdzie w rodzimym języku :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
madyoss
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: madyoss »

Cóż, może chwilowo podchodzę do sprawy zbyt emocjonalnie, to na pewno się zmieni, natomiast bezpodstawna krytyka zawsze pozostanie bezpodstawną krytyką. : )
Tą drugą przyjmę zawsze z pokorą i wdzięcznością.
Póki co wydawcą nie jestem. Mogę zapewnić tylko, że chcę stworzyć możliwe jak najlepszą grę.
Awatar użytkownika
madyoss
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: madyoss »

Czy gra wyjdzie w rodzimym języku :?:
Nie jest to na ten moment planowane, natomiast szansa na to jest naprawdę spora.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: Curiosity »

madyoss pisze:Cóż, może chwilowo podchodzę do sprawy zbyt emocjonalnie, to na pewno się zmieni, natomiast bezpodstawna krytyka zawsze pozostanie bezpodstawną krytyką. : )
Tą drugą przyjmę zawsze z pokorą i wdzięcznością.
Póki co wydawcą nie jestem. Mogę zapewnić tylko, że chcę stworzyć możliwe jak najlepszą grę.
Aha. Ośmieliłem się dostrzec pewne podobieństwa do innej gry i to jest Twoim zdaniem bezpodstawną krytyką? A gdybym napisał, że Goblins: ED jest najlepsza na świecie, to coś by to zmieniło i skakałbyś z radości? Sorry, ale przydałoby się więcej obiektywizmu.

Przy okazji, obejrzałem resztę filmu i mogę stwierdzić, że podobieństwo do ww. gry jest na szczęście marginalne.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: BartP »

Curiosity pisze:Przy okazji, obejrzałem resztę filmu i mogę stwierdzić, że podobieństwo do ww. gry jest na szczęście marginalne.
Niepotrzebnie się czepiacie. Też uważam, że Curiosity "nie bardzo miał podstawy" do wniosków. Co zresztą sam niejako potwierdził, gdy obejrzał film dalej. Odpowiedź madyossa była wyważona i normalna.

Tak jakby ktoś zobaczył karty w grze, talię, stos kart odrzuconych i powiedział "o, podobne do Magica".
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: Karit »

ale Curiosity wyraźnie zaznaczył na końcu swojej krótkiej wypowiedzi że:
Curiosity pisze:(...) Mam nadzieję, że to tylko pierwsze (mylne) wrażenie...
Wiec nie była to jego ostateczna, niezmieniana opinia.
Odpowiedzi Madyossa nie uznał bym za wyważona (sam napisał że "Cóż, może chwilowo podchodzę do sprawy zbyt emocjonalnie")
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Assault on Doomrock

Post autor: Rocy7 »

Jak wyglada regrywalnosc gry? Jakie czynniki oprocz mapy na nia wplywaja? Zadalem tez pytania na BBG.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Odp: Assault on Doomrock

Post autor: Hipke »

Rocy7 pisze:Jak wyglada regrywalnosc gry? Jakie czynniki oprocz mapy na nia wplywaja? Zadalem tez pytania na BBG.
podbijam pytanie, bo chyba autor przeoczył :)
Avdima
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2011, 16:46

Re: Assault on Doomrock

Post autor: Avdima »

Jak wyglada regrywalnosc gry? Jakie czynniki oprocz mapy na nia wplywaja? Zadalem tez pytania na BBG.
Pozwolę sobie odpowiedzieć, jako główny tester gry i od niedawna, współtwórca.
Regrywalność definiuje sporo czynników, gra jest dosyć losowa i nie piszę tutaj o rzucaniu kostkami. Ułożenie mapy jest losowe, czasami np. łańcuch gór oddziela nas od lochu, co może powodować komplikacje w przedzieraniu się na drugą stronę (limit walk powoduje, że jeżeli walka zostanie wymuszona w górach, możemy nie mieć już wystarczającej ilości starć, żeby zwiedzić loch i wyłączyć efekt zagłady (Doom Effect), utrudniający finalną potyczkę).

Cała talia umiejętności dobieranych podczas zwiększania poziomu jest losowa, żadna karta się nie powtarza (nie dosłownie, niektóre efekty są podobne, jednak nie ma np. dwóch ognistych kul, zamiast tego może być obszarowy strzał łukiem czy atak wręcz), jednak od razu rozwieję wątpliwości, nie zdarzyło mi się uczestniczyć w rozgrywce, gdzie dobór kary był beznadziejny i nic się z postacią zrobić sensownego nie dało.
Można powiedzieć, że to jest urok levelowania w Doomrocku, nasz łotrzyk zdobywszy kulę ognia będzie tak samo skuteczny w jej używaniu, jak czarodziej, ma takie same szanse na wyturlanie kostek odpowiadający umiejętności, marginalne przypadku tylko sprawiają, że dobierze się kartę która może np. zwiększać obrażenia zaklęć czy omijać pancerz w walce wręcz, ale wtedy takiej karty po prostu nie bierzemy.

Skarby, jak "Sztylet Eksplodujących Nerek" z filmiku, są również zróżnicowane, często całe dobieranie zdolności opiera się na wybieraniu odpowiednich statystyk pod ten konkretny artefakt, żeby skutecznie przetrzebić zastępy wroga.
Przedmioty powszechne (Common Items) są bardziej ogólne i powtarzalne, ale taka ich rola. Dobrze uzupełniają postać, czasami ratują życie (lecząca mikstura czy dobrze wymierzony granat).

Regrywalność wspomaga również losowa talia potworów (Encounter Deck). Mamy cztery stopnie, przez które w kolejności przebija się nasza drużyna, każdy stopień jest wybierany z kilku losowych kart adwersarzy.

Jeżeli chodzi o elementy które w jakiś poważniejszy sposób wpływają na różnorodność partii, to wymieniłem wszystkie najważniejsze. Przygody są zróżnicowane dzięki mapie, artefaktom, potworom oraz umiejętnościom postaci.
Występują jeszcze np. karty cech bohaterów (Trait Card), które urozmaicają naszą postać, jednak nie wprowadza to aż tak wielkiej różnicy, jak cała mapa czy elementy które potrafią stanowić cele drużyny (jak wspomniane artefakty).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Assault on Doomrock

Post autor: Hipke »

madyoss pisze:Gra jest w fazie zaawansowanego prototypu, crowdfunding na Indiegogo planowany jest w styczniu.
Up.
Jak tam prace nad grą?
Awatar użytkownika
madyoss
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: madyoss »

Tutaj linki do oficjalnych updatów ukazanych do tej pory.

http://boardgamegeek.com/thread/1082154 ... 13-iconogr
http://boardgamegeek.com/thread/1087645 ... 013-time-m
http://boardgamegeek.com/thread/1106295 ... map-events
http://boardgamegeek.com/thread/1110793 ... ior-previe

Będę od dziś postował tutaj podczas publikowania kolejnych. Niebawem powinien ukazać się również nowy filmik z gameplaya.
Lekka obsuwa z powodu zmian związanych z mapą, ale ogólnie to pędzimy do przodu.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Assault on Doomrock

Post autor: Hipke »

Dzięki za info.
Tak na pierwszy rzut oka muszę przyznać, że karty mają bardzo ładne grafiki.
Czy będzie wydana również w naszym języku? Sorry, jeśli gdzieś pominąłem tą informację.
Awatar użytkownika
madyoss
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Re: Assault on Doomrock

Post autor: madyoss »

Czy będzie wydana również w naszym języku? Sorry, jeśli gdzieś pominąłem tą informację.
Na ten moment nic pewnego nie powiem.
Ale raczej nie próbował bym wstrzymywać oddechu do czasu Polskiej wersji.
Awatar użytkownika
madyoss
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Assault on Doomrock (Tom Stasiak)

Post autor: madyoss »

Obrazek


Witam wszystkich

Ruszyła kampania mojej gry planszowej:
https://www.indiegogo.com/projects/assa ... /x/7533103

100% Polskiej epickości.
Z takim wyjątkiem, że po angielsku : D

Zapraszam do zapoznania się z projektem. Dla wspierających z Polski jest zniżka.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 15:58 przez madyoss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Assault on Doomrock - Polska gra planszowa na Indiegogo

Post autor: BartP »

Rahdo pisał, że niedługo będzie runthrough. Czekam na to.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Assault on Doomrock - Polska gra planszowa na Indiegogo

Post autor: Vester »

A po polsku bedzie?

Gratuluję pochlebnej recenzji u Rahdo! Jest na youtubie - radzę gościa zaprenumerować, zamiast czekać czasami 2 dni na BGG.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Assault on Doomrock - Polska gra planszowa na Indiegogo

Post autor: BartP »

Nie mam konta na youtubie. Aż tak mi niespieszno, muszę nadrobić zaległości również innych ludzi.
Ale dzięki za info, może dziś wieczorem zerknę. Wszystko wskazuje na to, że polskiej wersji nie będzie, ale to tylko moje przypuszczenia.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Assault on Doomrock - Polska gra planszowa na Indiegogo

Post autor: Gambit »

Rahdo bardzo ładnie zareklamował grę. Sam nabrałem na nią ochoty po jego materiale.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Assault on Doomrock - Polska gra planszowa na Indiegogo

Post autor: GoldenDragon »

1. Jaki będzie koszt wysyłki gry do Polski?
2. Jakie stretch goals są przewidziane?
ODPOWIEDZ