Concordia (Mac Gerdts)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Re: Concordia

Post autor: Dosia »

Czy ktoś miał okazję wypróbować nowe mapy wydane przez Egmont: Aegyptus / Creta? Jestem nimi szczególnie zainteresowana w kontekście gry dwuosobowej...
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Concordia

Post autor: Golin »

ja nie grałem ale po wygladzie można ocenic ze bd bardzo dobrze dzialac mapa krety na dwojke sadzac po ilosci prowincji
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Concordia

Post autor: dave8 »

Czy do pudelka z podstawki zmieści się dodatkowa mapa?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Concordia

Post autor: Trolliszcze »

Owszem, nawet bez wyjęcia wypraski. Więcej map też się zmieści, ale trzeba wyjąć wypraskę.
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Concordia

Post autor: Gry w Bibliotece »

Jedynie upchanie z Salsą do jednego pudła graniczy z cudem ;)
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Concordia

Post autor: josiu »

Mam pytanie. Concordia do grania we dwoje,dla pary dla której ulubione gry to: Zamki Burgundii, Siedem Cudów Pojedynek, Zamki Szalonego Króla Ludwika, Star Realms, Dominion, Wojownicy Midgardu, Osadnicy NI, będzie dobrym wyborem?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Concordia

Post autor: kaimada »

josiu pisze:Mam pytanie. Concordia do grania we dwoje,dla pary dla której ulubione gry to: Zamki Burgundii, Siedem Cudów Pojedynek, Zamki Szalonego Króla Ludwika, Star Realms, Dominion, Wojownicy Midgardu, Osadnicy NI, będzie dobrym wyborem?
Concordia zawsze będzie dobrym wyborem.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 720
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 175 times
Been thanked: 214 times

Re: Concordia

Post autor: bardopondo »

Concordia to gra która może nie jest ulubionym tytułem nikogo ale jest na tyle lubiana i uniwersalna, że na stole i tak ląduje najczęściej. Masz nowicjusza przy stole - super, może nie wygra ale nie będzie czuł się pogubiony, masz doswiadczoną ekipę i nie ma konsesusu co do wyboru gry, też super, Concordia zawsze się spawdzi. Na 2 czy 5 - zawsze dobrze chodzi.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Concordia

Post autor: gregos »

Ta gra nie jest wybitna, ale to bardzo dobry i solidny tytuł, który faktycznie znajduje uznanie szerokiej rzeszy graczy. Do gry typowo na 2 osoby polecam jednak zakup dodatkowej mapy, która jest lepiej skrojona na taki skład.
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Concordia

Post autor: Relo »

gregos pisze:Ta gra nie jest wybitna, ale to bardzo dobry i solidny tytuł, który faktycznie znajduje uznanie szerokiej rzeszy graczy. Do gry typowo na 2 osoby polecam jednak zakup dodatkowej mapy, która jest lepiej skrojona na taki skład.
Przecież podstawka zawiera mapę dla 2-3 i dla 3-5 osób. Po co na początek kupować dodatkowe mapy?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Concordia

Post autor: Zaan84 »

josiu pisze:Mam pytanie. Concordia do grania we dwoje,dla pary dla której ulubione gry to: Zamki Burgundii, Siedem Cudów Pojedynek, Zamki Szalonego Króla Ludwika, Star Realms, Dominion, Wojownicy Midgardu, Osadnicy NI, będzie dobrym wyborem?
Josiu, kupuj. Ta gra nie ma efektu wow ale po partii daje poczucie że fajnie się spędziło godzinkę. Bardzo sobra gra drugiego kroku w planszówki, która jest przyjemna również dla bardziej zaawansowanych.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Concordia

Post autor: josiu »

Obejrzałem gameplaye i przekonaliście mnie. Pytanie czy dodatek Kreta i Egipt jest niezależny językowo? Wiem,że to tylko mapy,ale czy mają jakieś dodatkowe zasady,bo widzę,że w skelepach nie są po Polsku.
adalbert
Posty: 940
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Concordia

Post autor: adalbert »

josiu pisze:Obejrzałem gameplaye i przekonaliście mnie. Pytanie czy dodatek Kreta i Egipt jest niezależny językowo? Wiem,że to tylko mapy,ale czy mają jakieś dodatkowe zasady,bo widzę,że w skelepach nie są po Polsku.
Przecież Egmont wydał ten dodatek, więc powinien być po polsku.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Concordia

Post autor: josiu »

Tak jest po Polsku. Nie dopatrzyłem. Dzięki.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Concordia

Post autor: gregos »

Relo pisze:
gregos pisze:Ta gra nie jest wybitna, ale to bardzo dobry i solidny tytuł, który faktycznie znajduje uznanie szerokiej rzeszy graczy. Do gry typowo na 2 osoby polecam jednak zakup dodatkowej mapy, która jest lepiej skrojona na taki skład.
Przecież podstawka zawiera mapę dla 2-3 i dla 3-5 osób. Po co na początek kupować dodatkowe mapy?
Podstawka zawiera mapy dla 2-4 oraz 3-5 osób, więc jeśli grasz głównie w dwuosobowym składzie, to naprawdę przydaje się właściwie przygotowana plansza dla takiej liczby graczy (na podstawce jest zbyt luźno).
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Concordia

Post autor: Relo »

gregos pisze:
Relo pisze:
gregos pisze:Ta gra nie jest wybitna, ale to bardzo dobry i solidny tytuł, który faktycznie znajduje uznanie szerokiej rzeszy graczy. Do gry typowo na 2 osoby polecam jednak zakup dodatkowej mapy, która jest lepiej skrojona na taki skład.
Przecież podstawka zawiera mapę dla 2-3 i dla 3-5 osób. Po co na początek kupować dodatkowe mapy?
Podstawka zawiera mapy dla 2-4 oraz 3-5 osób, więc jeśli grasz głównie w dwuosobowym składzie, to naprawdę przydaje się właściwie przygotowana plansza dla takiej liczby graczy (na podstawce jest zbyt luźno).
Według mnie podstawka sprawdza się w grze na dwie osoby. Faktycznie niezbyt często wchodzimy sobie w drogę (jeśli dobrze pamiętam to w dwóch miastach możemy się spotkać, aby skończyć grę), lecz gra nam się na podstawce nadzwyczaj dobrze.

Może podpowiesz w takim razie, na którym dodatku gra chodzi zdecydowanie lepiej na dwie osoby niż na wersji podstawowej.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Concordia

Post autor: kaimada »

bardopondo pisze:Concordia to gra która może nie jest ulubionym tytułem nikogo
Z euro? To zdecydowanie moje ulubione euro.

Co do map najlepiej kupić Britannia/Germania. Pierwsza jest idealna dla dwóch graczy, a druga dla pięciu.
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Concordia

Post autor: dave8 »

Wiadomo coś o wydaniu salsy w języku polskim?
Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 138
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 249 times
Been thanked: 76 times

Re: Concordia

Post autor: obo_bb »

Wiadomo coś o wydaniu salsy w języku polskim?
Tu chyba już jest w przedsprzedaży:
https://egmont.pl/Concordia-Salsa,11102211,p.html

Nie ma co prawda dokładnego opisu, że to PL ale pudełko ma polskie napisy, jakiś czas temu też pytałem w Egmoncie o Salsę PL i potwierdzali mi, że będzie..
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Concordia

Post autor: gregos »

dave8 pisze: 02 maja 2018, 20:18 Wiadomo coś o wydaniu salsy w języku polskim?
https://www.facebook.com/KrainaPlanszow ... 05/?type=3
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Concordia

Post autor: dave8 »

Heh pytanie zadałem w maju.
Niestety już zdążyłem kupić wersje eng.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Concordia

Post autor: hipcio_stg »

dave8 pisze: 17 lip 2018, 17:24 Heh pytanie zadałem w maju.
Niestety już zdążyłem kupić wersje eng.
Jak już kupiłeś anglojęzyczną to dokup dodatkowe kafle (zestaw z nevegadorem).
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Concordia

Post autor: dave8 »

hipcio_stg pisze: 18 lip 2018, 07:23
dave8 pisze: 17 lip 2018, 17:24 Heh pytanie zadałem w maju.
Niestety już zdążyłem kupić wersje eng.
Jak już kupiłeś anglojęzyczną to dokup dodatkowe kafle (zestaw z nevegadorem).
kupiłem :)
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Concordia

Post autor: animal8111 »

Concordia to gra która w moim gronie jest numerem 1. Regrywalność jest o tyle niesamowita, że pomimo iż posiadam grę już prawie dwa lata dopiero dzisiaj przyszedł do mnie dodatek. Wydaje mi się jednak, że gra nie byłaby tak dobra gdybyśmy nie wprowadzili w niej pewnych modyfikacji zasad, które uczyniły ją trudniejszą, dłuższą, ale mniej podatną na pewne strategie wygrywające. Co ciekawe, są to tylko dwie drobne zmiany:

1. Używając kupca NIE WOLNO kupić/sprzedać 2 tych samych dóbr, a tylko 2 różne
2. Kupując faktorię w mieście w którym ktoś już jakąś posiada, trzeba zapłacić koszt podwójnie nie tylko w sestercjach, ale również w dobrach

W moim mniemaniu dodaje to grze głębi i sporo negatywnej interakcji-blokowanie na planszy potrafi zaboleć, wyścig jest bardziej emocjonujący, dochodzi blokowanie magazynu przeciwnikom, karty z rynku nie schodzą już tak szybko. Jeśli ktoś podobnie jak ja jest entuzjastą tej gry, polecam spróbować-myślę, że nie będzie zawiedziony :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Concordia

Post autor: vincentblack »

Co rozumiesz przez:
animal8111 pisze: 20 lip 2018, 12:07 1. Używając kupca NIE WOLNO kupić/sprzedać 2 tych samych dóbr, a tylko 2 różne
Przecież kupiec może przeprowadzić 2 dowolne transakcje (kupno lub sprzedaż) dóbr 2 typów. Można kupić lub sprzedać dowolną liczbę sztuk a nie tylko po jednej czy dwie.
ODPOWIEDZ