Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: Yavi »

Gdyby ktoś szukał dodatkowych opinii o Fireflyu, to podrzucam tekst na Planszówkach we dwoje ->Firefly: The Game - recenzja
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Firefly

Post autor: Pastorkris »

Yavi pisze:Gdyby ktoś szukał dodatkowych opinii o Fireflyu, to podrzucam tekst na Planszówkach we dwoje ->Firefly: The Game - recenzja
Czytałem, czytałem ;) i w sumie z większością mogę się zgodzić. Mieliśmy bardzo podobne odczucia co do samej gry jak i ilości osób do niej potrzebnych. Sama podstawka to tylko pick up and delivery, reszta jak piractwo i interakcja (sic!) dochodzi w dodatku.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: Yavi »

Pastorkris pisze:
Yavi pisze:Gdyby ktoś szukał dodatkowych opinii o Fireflyu, to podrzucam tekst na Planszówkach we dwoje ->Firefly: The Game - recenzja
Czytałem, czytałem ;) i w sumie z większością mogę się zgodzić. Mieliśmy bardzo podobne odczucia co do samej gry jak i ilości osób do niej potrzebnych. Sama podstawka to tylko pick up and delivery, reszta jak piractwo i interakcja (sic!) dochodzi w dodatku.
Mamy już nawet 3 małe dodatki - z piractwem i jakieś dwa z dodatkowymi kartami (Breakin' Atmo i Crime & Punishment). Byłem nawet bliski kupienia czegoś z kawałkiem planszy, ale podejrzewam, że stół nie da rady tego uciągnąć ;).
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Firefly

Post autor: c08mk »

Yavi pisze:... Byłem nawet bliski kupienia czegoś z kawałkiem planszy, ale podejrzewam, że stół nie da rady tego uciągnąć ;).
Też miałem ten problem ale w końcu wpadłem na pomysł żeby złączyć dwa stoły. Są akurat takie same na wysokość i gra się zmieści. Gorzej z graczami, każdy będzie musiał zacisnąć pasa żeby się zmieścić : )
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Yavi, trochę nie rozumiem, dlaczego nie wspomniałeś, że na BGG jest do bezpłatnego pobrania tłumaczenie wszystkich kart. Grabash się napracował, a tu ani słowem się nie zająknąłeś. A do tego piszesz, że problemem mogą być angielskie nazwy. A przecież wystarczy to tylko wydrukować i wrzucić w koszulki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: Yavi »

Curiosity pisze:Yavi, trochę nie rozumiem, dlaczego nie wspomniałeś, że na BGG jest do bezpłatnego pobrania tłumaczenie wszystkich kart. Grabash się napracował, a tu ani słowem się nie zająknąłeś. A do tego piszesz, że problemem mogą być angielskie nazwy. A przecież wystarczy to tylko wydrukować i wrzucić w koszulki.
Nawet nie wiedziałem, że jest tłumaczenie - nie korzystam z takich rzeczy. Zaraz ogarnę temat i dodam link do niego w akapicie poświęconym zasadom!

e: Jednak muszę prosić o pomoc i linka, bo pokazuje mi tylko tłumaczenie zasad i karty pomocy -> https://boardgamegeek.com/boardgame/138 ... ageid=2199
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Hmmmm, faktycznie. Nie ma już ani kart do podstawki ani do reszty.
@grabash4u, co tam się stało?
grabash4u pisze:
Curiosity pisze:A niech mnie gęś kopnie... Na BGG pojawiło się wczoraj polskie tłumaczenie WSZYSTKICH kart z Firefly. Szacunek dla twórcy! http://boardgamegeek.com/filepage/10741 ... y-karty-pl
Tak na dobrą sprawę Twoje tłumaczenie instrukcji zmobilizowało (i pomogło!) mnie do spolszczenia kart.
Oczywiście będzie kontynuacja do Breakin Atmo, Pirates & Bounty Hunters no i Blue Sun :).

Z góry przepraszam za mocno amatorskie tłumaczenie - niektóre słowne zagrywki i idiomy starałem się przenieść w miarę możliwości na polski. Zrobiłem korektę, jednak nie wykluczam, że jakiś babol pozostał na karcie - dlatego ew. wykryte błędy zostaną opublikowane jako uzupełnienie na bgg.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Firefly

Post autor: janekbossko »

Coś poszlo o prawa autorskie czy cus, kiedys z nim rozmawialem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Firefly

Post autor: grabash4u »

Dokładnie chodzi o kwestię praw autorskich. Skontaktowałem się z GF9 z pytaniem o możliwość wrzucenia na bgg tłumaczenia do Blue Sun. Odpowiedzieli, że nie mają możliwości udzielenia zgody na wykorzystanie grafik z kart, które są własnością wytwórni FOX. Obiecałem, że wykasuję całość materiału z serwisu. Kalidasy już nie robiłem i sprzedałem grę z dodatkami. Jak ktoś coś potrzebuje to tylko priv.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: Yavi »

Wszystko jasne. Do tekstu więc nie wrzucam linków. Pewnie gdyby tłumaczeniem były same wkładki tekstowe, to by nie robili problemów, a widać wytwórnia o swoje dba. Podobnie było ze Spartakusem, GF też miało jakieś opóźnienia ze Wspieram.to z powodów licencji.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

grabash4u pisze:nie mają możliwości udzielenia zgody na wykorzystanie grafik z kart, które są własnością wytwórni FOX.
Czyli po taką zgodę należałoby zwrócić się do wytwórni FOX?
Mnie ciekawi jeszcze inna kwestia. Czy świadome zamieszczenie tych kart na BGG, bez wymaganej zgody wytwórcy, spowodowałoby w konsekwencji roszczenia wydawcy? Ciekawi mnie to, czy by po prostu nie machnęli ręką i nie stwierdzili, że "niech już sobie będzie".

Oczywiście nikogo nie zachęcam.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: Yavi »

Curiosity pisze:
grabash4u pisze:nie mają możliwości udzielenia zgody na wykorzystanie grafik z kart, które są własnością wytwórni FOX.
Czyli po taką zgodę należałoby zwrócić się do wytwórni FOX?
Mnie ciekawi jeszcze inna kwestia. Czy świadome zamieszczenie tych kart na BGG, bez wymaganej zgody wytwórcy, spowodowałoby w konsekwencji roszczenia wydawcy? Ciekawi mnie to, czy by po prostu nie machnęli ręką i nie stwierdzili, że "niech już sobie będzie".

Oczywiście nikogo nie zachęcam.
Zależy pewnie na ile to śledzą. Jeśli śledzą, to pewnie poprosiliby BGG/użytkownika o usunięcie.
Może też się tym nie przejmują, ale wiesz, na bezpośrednie pytanie muszą odpisać, jak muszą ;).
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Firefly

Post autor: grabash4u »

Yavi pisze: Zależy pewnie na ile to śledzą. Jeśli śledzą, to pewnie poprosiliby BGG/użytkownika o usunięcie.
Może też się tym nie przejmują, ale wiesz, na bezpośrednie pytanie muszą odpisać, jak muszą ;).
Sytuacja z moim opracowaniem wyglądała następująco: tłumaczenie wisiało na bgg przeszło rok i zostało pobrane ponad 100 razy. Producent (dostępny jest na bgg) ani razu nie zażądał usunięcia treści. W pewnym momencie na tym forum zostały poruszane tematy licencji oraz niektórzy z użytkowników zastanawiali się nad legalnością opracowań wykorzystujących grafikę oryginału. Aby być mieć czyste sumienie zapytałem producentów jak oni to widzą, czy nie koliduje to z planami wydania polskiej wersji (o której też były pisane wątki) lub nie narusza warunków licencji (na każdej karcie są wypisane prawa autorskie!). Zaproponowali, żebym wycofał opracowanie a oni nie przyjadą do mnie ze sztabem prawników ;). Skasowałem te pliki z bgg i chomikuj a sam Firefly poszedł w świat.

Pozostaje mi tylko przypuszczać, że tłumaczenie wisiałoby dalej na serwisie, gdybym się do nich nie odezwał... ale to już tylko gdybanie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Zabawa zaczyna się dopiero przy dwóch złączonych dużych stołach. Jak się bawić, to się bawić. :)
Po kliknięciu w miniaturkę otworzy się duży rozmiar.

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Firefly

Post autor: crsunik »

Duża kasa jest duża :D
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Firefly

Post autor: kucyk »

Czy ktos ma do sprzedania model albo dwa statku Reaverow?
Moze po przesiadce na zywice komus sie zostaly plastiki???
vwootchekey
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2016, 15:53
Has thanked: 1 time

Re: Firefly

Post autor: vwootchekey »

Mam pytanie z innej beczki (od razu przepraszam, jeśli powinienem zapytać w innym dziale).
Czy ktoś we Wrocławiu grywa w Firefly? Chętnie bym dołączył i zagrał :-)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Firefly

Post autor: Pastorkris »

vwootchekey pisze:Mam pytanie z innej beczki (od razu przepraszam, jeśli powinienem zapytać w innym dziale).
Czy ktoś we Wrocławiu grywa w Firefly? Chętnie bym dołączył i zagrał :-)
Jeśli szukasz osób do grania w konkretne tytuły to polecam znaleźć na Fejsbuku lokalną grupę planszówkowców. Na pewno jakieś masz na Wrocław, sami w Katowicach mamy co najmniej kilka ;) Większy zasięg wiadomości może się równać większej szansie znalezienia kogoś chętnego na partię.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Firefly

Post autor: Muad'Dib »

Przypadkiem się dowiedziałem, że GF9 wypuszcza nową matę. Boję się jej rozmiaru i ceny. Ale wygląda prześlicznie.
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Firefly

Post autor: Jacek_PL »

Muad'Dib pisze:Przypadkiem się dowiedziałem, że GF9 wypuszcza nową matę. Boję się jej rozmiaru i ceny. Ale wygląda prześlicznie.
Spoiler:
To chyba już dywan na podłogę ;)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: mauserem »

Muad'Dib pisze:Przypadkiem się dowiedziałem, że GF9 wypuszcza nową matę. Boję się jej rozmiaru i ceny. Ale wygląda prześlicznie.
Spoiler:
o Matko!
nie zdziwiłbym się gdyby zaproponowali do tej "maty" regulowane "nogi" i uchwyty na napoje :mrgreen:

121 x 182 cm ?!

mój stół ma zaledwie 95 x 148 cm (205 po rozłożeniu) :oops:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Firefly

Post autor: Gromb »

Powodzenia. Czy użytkownicy tego forum mają stoły spełniające powyższe wymiary z naddatkiem.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Firefly

Post autor: c08mk »

Jak grałem ze znajomymi to połączyłem dwa stoły w kwadrat. Wszystko się zmieściło ale trzeba było biegać dookoła, żeby grę obsługiwać.
W grze jednoosobowej starcza jeden stół plus biurko, bo karty kontaktów i bank już się nie mieszczą.

A ta mata to przypadkiem nie "Vera" edition? Było już raz coś takiego.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Firefly

Post autor: Muad'Dib »

c08mk pisze:(...)A ta mata to przypadkiem nie "Vera" edition? Było już raz coś takiego.
Tak, gdzieś było wspomniane, że to "Vera" edition, przygotowane chyba na GenCon, tylko nie wiem który.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Wow, zapowiada się specjalna edycja Firefly, która będzie dostępna... za rok, pod koniec 2019.
https://boardgamegeek.com/thread/211639 ... -late-2019

link do wideo (mówią o tym przez 3 sekundy, więc nie nastawiajcie się na niewiadomo co):
https://youtu.be/VWA6qMOvVcU?t=143
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ