The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Lothrain »

rattkin pisze: A konkretnie, co jest tragicznego w dialogach?
Nie chcę generalizować, że wszystkie dialogi były tragiczne, bo tak nie było, ale wprowadzanie nowych postaci było niekiedy rodem z karczemnego RPG dla szkoły podstawowej. Drewnianego tekstu p. Wolszczak "Nazywam się Yennefer. Jestem czarodziejką" nie mogę zapomnieć do dziś i śni mi się w koszmarach po nocach.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

Serial miał pięć mocnych punktów. W dowolnej kolejności "były" to:
- ś.p. Maciej Kozłowski
- Andrzej Chyra
- Anna Dymna
- Michał Żebrowski
- Zbigniew Zamachowski

Reszta to był żal, płacz i zgrzytanie zębów. Nawet w momencie, kiedy brali się za ekranizację jakiegoś opowiadania, to scenarzysta kładł to opowiadanie koncertowo. Niestety powyższa piątka, mimo serca wkładanego w grę, nie była w stanie wyciągnąć serialu z bagna (o filmie nie wspominam, bo złożenie kawałków serialu w film powinno być karane).
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

W ramach ciekawostki - twórcy serialu nawet aktorów dobierali według wizerunków z komiksu (co aż nadto sugeruje kompletne odpuszczenie opowiadań ASa). I tak np. Jaskrem wybrano Zamachowskiego na podstawie rysunków Polcha, który w osobie poety zawarł karykaturę wrocławskiego pisarza fantastyki, Jacka Inglota.

Tak czy siak myślę, że Tomek Bagiński ma dużą szansę pokazać, jak powinna wyglądać dobra adaptacja opowiadań o wiedźminie.
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: margielm »

Ja bym jeszcze do tej grupy dorzucił, również ś.p., Grzegorza Ciechowskiego.
Muzyka była genialna. Aż sobie płytę kupiłem.
Strój Geralta tez był niczego sobie. Zreszta cały Żebrowski był świetny, nie wiem czy to tylko ja , ale postać z gry CD projektu zdecydowanie przypomina mi tego aktora.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: gaseki »

Ja byłem zawsze przekonany, że to na Żebrowskim się opierał CDProject. Nawet aktor, który podkłada głos.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

louconeni pisze:W sumie największy hejt na serial poleciał ze względu na "smoka".
Jeśli chodzi o serial, to hejt poleciał nie ze względu na smoka, co na durne pomysły typu Falwick jako wiedźmin renegat, katana zamiast zwykłego miecza, wiedźminki zza wzgórza i sporo innych.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: costi »

rattkin pisze:
costi pisze:Mam trochę lat na karku i ten serial jest tragiczny, szczególnie dialogi, które nie mają nic wspólnego z literackim oryginałem.
Nie muszą mieć. Serial jest oparty na motywach bodaj dwóch opowiadań, a nie ekranizacją powieści.

A konkretnie, co jest tragicznego w dialogach? Np. w takiej scenie - co tutaj widzisz tak bardzo tragicznego?

https://youtu.be/QXRCeDjo0cg?t=1477
Przeczytaj sobie opowiadanie o uczcie u Calanthe, a potem obejrzyj. Koniecznie w tej kolejności.

EDIT: rewelacyjne były też "krasnoludy" chodzące na kolanach żeby się wydawali niżsi :lol:
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Piotrus458 »

Taki temat o serialu/filmie na Filmweb-ie pewnie też jest :p Ja od roku waham się, czy kupić używaną(w folii) kopię Wiedźmina. Uwielbiam trylogię gry video, świat stworzony przez A. Sapkowskiego, ale grą planszową jestem załamany. Myślałem, że taki Geek jak Ignacy, w połączeniu z FFG, stworzy zajebiście tematyczną, ciężką grę przygodową... A stworzyli tylko długą, powtarzalną grę o zbieraniu patelni. Szkoda, że taki pakiet klimatyczny jakim jest Świat Wiedźmina, tak bardzo nie wypalił na papierowej planszy. Myślicie że ktoś jeszcze kiedyś zaryzykuje i spróbuje stworzyć i wydać Wiedźmaka w postaci zajebistej gry planszowej? (I hope soooo)
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vcrproszek »

Piotrus458 pisze: Ja od roku waham się, czy kupić używaną(w folii) kopię Wiedźmina. ... A stworzyli tylko długą, powtarzalną grę o zbieraniu patelni.
Jeśli dla Ciebie są to patelnie, a nie tropy to odpowiedź już znasz - nie kupuj.
Piotrus458 pisze:Myślałem, że taki Geek jak Ignacy, w połączeniu z FFG, stworzy zajebiście tematyczną, ciężką grę przygodową...
Dla mnie jest to bardzo tematyczna gra i wraz z moją grupą rozegraliśmy wiele klimatycznych partii. Mimo tego, że nie jest to gra przygodowa pełną parą, tylko euro + wyścig.
Piotrus458 pisze:Myślicie że ktoś jeszcze kiedyś zaryzykuje i spróbuje stworzyć i wydać Wiedźmaka w postaci zajebistej gry planszowej? (I hope soooo)
Obstawiam, że tak :) Tylko najpierw musi nowy film się pewnie "dobrze sprzedać".
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Piehoo »

Danielll33 pisze:ludziska planuje kupić Wiedźmina czy ktoś mi może polecić jakieś dodatki do tej gry? A może lepiej zainwestować w inną grę? Sam nie wiem, mam Wiedźmina grę ale planszowa teraz chciałbym zagrać coś na kompie :P
Nie do końca rozumiem ostatnie zdanie.
Jeżeli chodzi o Wiedźmina Planszowego: Jesteś nowym graczem, a wcześniej grałeś tylko w Monopol i Chińczyka to myślę że może ci się spodobać. (tak samo jak Talizman) Z kolei jeżeli szukasz czegoś nieco bardziej zaawansowanego, o podróżowaniu i zabijaniu potworów, to polecam Runebound 3 edycja.
Wiedźmin nie ma dodatków, Runebound niedługo będzie miał.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Turnavine

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Turnavine »

Obvious troll is... ; )
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Piehoo »

Alright, nie zauważyłem dziwnego linku w podpisie tego użytkownika. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vincentblack »

Piehoo pisze:Alright, nie zauważyłem dziwnego linku w podpisie tego użytkownika. :)
Ciągle ktoś się daje nabrać ;) A troloboty pojawiają się codziennie, zaraza jakaś...
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Ink »

Mikołaj11 pisze:Mam dość nie typowe pytanko ale Czy ktoś ma może instrukcje do gry Wiedźmin w pdf ?
http://geezmo.pl/wp-content/uploads/201 ... rukcja.pdf
http://geezmo.pl/wp-content/uploads/201 ... _zasad.pdf
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
lorddanthe
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2017, 13:50

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: lorddanthe »

Czy ktoś się orientuje czy dodruk zapowiedziany na stronie FFG obejmie również polską wersję językową?

https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: WolekMKB »

a czy glos wiedzmina w grze to nie przypadkiem dzielo Rozenka?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Fiacik »

WolekMKB pisze:a czy glos wiedzmina w grze to nie przypadkiem dzielo Rozenka?
Tak.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: koczkodan »

da sie to jeszcze gdzies kupic?
lorddanthe pisze:Czy ktoś się orientuje czy dodruk zapowiedziany na stronie FFG obejmie również polską wersję językową?

https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
to chyba nie jest ta sama gra o ktorej mowa w temacie?
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: WolekMKB »

wytłumaczcie mi jak gra która zebrała opinie mocno średnie lub gorsze, teraz jest traktowana jako unikat na allegro...hehe cena min. 250 zł/szt...serio??
sam kiedyś ją chciałem sprzedać za marne gorsze, bo tylko kurz zbierała ale teraz widzę, że warto było zostawić ją na półce i chyba warto poczekać dalej czekać...kto wie może moja 2 letnia córka jak będzie dorosła to kupi za to samochód ;) dziwne prawa rządzą rynkiem
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ShapooBah »

Silne IP, Silne nazwisko twórcy gry, wyczerpany nakład.

Z waszych połączonych mocy powstałem ja: KAPITAN WYSOKA CENA!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

@ up

Hehe. Dodałbym jeszcze, że cenę może windować fakt, że nie będzie już polskiego dodruku. Gra w tej chwili ma przede wszystkim wartość kolekcjonerską tak jak pierwsza część komputerowego Wiedźmina (mimo to że rozgrywka i grafika trąci myszką).
Ostatnio zmieniony 26 lut 2019, 15:13 przez vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: maciejo »

WolekMKB pisze: 26 lut 2019, 12:36 wytłumaczcie mi jak gra która zebrała opinie mocno średnie lub gorsze, teraz jest traktowana jako unikat na allegro...hehe cena min. 250 zł/szt...serio??
sam kiedyś ją chciałem sprzedać za marne gorsze, bo tylko kurz zbierała ale teraz widzę, że warto było zostawić ją na półce i chyba warto poczekać dalej czekać...kto wie może moja 2 letnia córka jak będzie dorosła to kupi za to samochód ;) dziwne prawa rządzą rynkiem
Cenę można sobie wystawić dowolną,trzeba tylko jeszcze znaleźć kupca co w wypadku tej powiedzmy "gry" może być mocno kłopotliwe :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Kilson »

To jakiś unikat się zrobił?
Wydaje mi się, że jeszcze całkiem niedawno widziałem tego całkiem sporo w media-markt czy czymś takim. Zalegało na półkach tyle czasu a teraz sie nagle wyprzadało i nabrało wartości ? :D
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: alpha »

maciejo pisze: 27 lut 2019, 05:36 Cenę można sobie wystawić dowolną,trzeba tylko jeszcze znaleźć kupca co w wypadku tej powiedzmy "gry" może być mocno kłopotliwe :wink:
Nie jestem w temacie (zupełnie nie znam tej gry), ale zaciekawiło mnie to. Co z tą grą jest nie tak?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: detrytusek »

alpha pisze: 27 lut 2019, 10:31
maciejo pisze: 27 lut 2019, 05:36 Cenę można sobie wystawić dowolną,trzeba tylko jeszcze znaleźć kupca co w wypadku tej powiedzmy "gry" może być mocno kłopotliwe :wink:
Nie jestem w temacie (zupełnie nie znam tej gry), ale zaciekawiło mnie to. Co z tą grą jest nie tak?
Heheh i się zaczyna :). Pierwsze oznaki zainteresowania zaczynają iskrzyć...
Teraz tylko osoby sprzedające powinny rzucić coś w stylu:

Niiic absolutnie nic. Złe języki ludzkie. Jest to bardzo ładnie wydana przygodówka, kup i spróbuj :D

Pamiętam jak kiedyś była na wyprzedażach za 50 zł...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ