Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Munchhausen »

Morgon pisze:Ja kupiłem dwie płyty kartonowo-piankowe 50x35 cm. Zrobiłem z tego wypraskę.
W jakim sklepie kupiłeś te płyty?
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morgon »

Munchhausen pisze:
Morgon pisze:Ja kupiłem dwie płyty kartonowo-piankowe 50x35 cm. Zrobiłem z tego wypraskę.
W jakim sklepie kupiłeś te płyty?
Z planszówkowych widziałem tylko w mepel.pl . Brałem te o grubości 3 mm. Można też dostać na allegro i nie tylko. Google prawdę Ci powie. Nazwa handlowa płyty to "foam X".
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Ja wkłady do pudełek robię z kartonu o grubości 2mm. W sklepie papierniczym da się czasem znaleźć. Cena około 6-7zł za arkusz (wielkość na oko to ponad 100cm x 100 cm).
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

takie plyty piankowe znajdziesz w lokalnym sklepie dla plastykow
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morgon »

Zauważyłem, że zaklęcia najczęściej dostaje się losowo, więc dobrze, żeby wszystkie były wymieszane. Natomiast stany najczęściej dostaje się konkretne. Które więc można posegregować typami, a które lepiej zostawić wymieszane bo można dostać losowo? Na pewno talenty muszą być wymieszane, co jeszcze?
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Czarnyx »

Morgon pisze:Zauważyłem, że zaklęcia najczęściej dostaje się losowo, więc dobrze, żeby wszystkie były wymieszane. Natomiast stany najczęściej dostaje się konkretne. Które więc można posegregować typami, a które lepiej zostawić wymieszane bo można dostać losowo? Na pewno talenty muszą być wymieszane, co jeszcze?
Mam jedynie dodatki "Zaginiona wiedza" oraz "Góry szaleństwa" i dawno już nie grałem w tę grę, ale się wypowiem bo widzę, że nikt inny nie chce ci odpowiedzieć biedaku :wink:

Również myślałem o posegregowaniu stanów (na razie powstrzymuje mnie od tego lenistwo :mrgreen: ). Ja bym posegregował je według typów stanów, czyli jedna kupka ze wszystkimi stanami typu "uraz", druga ze wszystkimi stanami typu "szaleństwo" itd. Należałoby przy tym zwrócić uwagę, że niektóre stany mają więcej niż jedną cechę, np "dług" ma cechy "umowa" i "zwykły". Z tego powodu na jednej kupce umieściłbym wszystkie stany typu "umowa" oraz "zwykły". Przynajmniej ja bym tak to zrobił.

Mam natomiast pytanie do bardziej obgranych graczy. Myślałem również o posegregowaniu zasobów unikatowych w podobny sposób jak karty stanów. Ale nie wiem czy nie jest w tym przypadku tak jak z zaklęciami. Tzn. że czasami instrukcja na karcie mówi "otrzymujesz zasób unikatowy" bez podania typu tego zasobu. Zdarza się tak?
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

W Zasobach Unikatowych można na pewno oddzielić Psa (Psy/Zaprzęg?) i Przewodnika (nie pamiętam dokładnie nazw, a nie mam przed sobą, ale chodzi o te dedykowane planszy Antarktydy :)
Dodatkowo jak się nie mylę wart uwagi byłby podział na talie "Zasób Unikatowy-Zadanie" i inne (raczej przy Górach Szaleństwa to wystarczy... u mnie dochodzą jeszcze Tajemnicze Ruiny i nie jest tego dużo jak już oddzieliłem karty dedykowane własnie dodatkowej planszy... problemem jest większym sprzątanie tego dokładne tak naprawdę* :P

* przez moje lenistwo nie dorobiłem się insertu (acz padło, że zrobię właśnie z płyty kartonowo-piankowej (foam x) - i słysząc opinie chyba właśnie 3 mm będę kupował w jakimś sklepie (sklepy dla architektów, plastyków itp. handlują - w Warszawie łatwo się znajdzie;)).
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Olgierdd »

W swoich rozgrywkach jedyne co wydzielam z odpowiedniego stosu to karty długu - z kart konkretnego typu do wyszukania po nie sięga się najczęściej.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Onishin »

Ja zasoby unikatowe mam podzielone na Zadania i Inne.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Onishin »

Tylko to ma dopiero sens jak masz dużo dodatków, które faktycznie sporo zadań wprowadzają.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

Co do dodatków... szykuje się kolejny.
Pierwszy kwartał 2018 r. - w wersji ENG oczywiście. Pobieżnie przejrzałem, ale wychodzi, że będzie ingerencja fabularna w badaczy. Może to zapowiadać bardzo ciekawy dodatek nakręcający fabułę i klimat :)

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... rlathotep/
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: promulgacja »

Hej!
Macie popakowane karty w koszulkach?
Ja już mam wszystkie dodatki i zastanawiam się teraz nad ochroną.
Jakie koszulki dać na te duże karty, a jakie na małe? Wg. rebela małe 41x63, duże 57,5 (?!) x89. Jakie firmy polecacie?
Zastanawiam się też nad zalaminowaniem tych dużych kart badaczy...
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Sarseth »

promulgacja pisze:Hej!
Macie popakowane karty w koszulkach?
Ja już mam wszystkie dodatki i zastanawiam się teraz nad ochroną.
Jakie koszulki dać na te duże karty, a jakie na małe? Wg. rebela małe 41x63, duże 57,5 (?!) x89. Jakie firmy polecacie?
Zastanawiam się też nad zalaminowaniem tych dużych kart badaczy...
Używam zielonych i żółtych FFG koszulek. 41x63 mm i 57x88mm
Karty badaczy jak i AO mam zalaminowane. Polecam ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Na badaczy i przedwiecznego są tylko jedne koszulki. Swan Panasia. Przy wyszukiwaniu rozmiaru zawsze można dopisać Talizman, bo oryginalnie to były koszulki dedykowane na postacie z Talizmana.
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: MaxiCas »

promulgacja pisze:Hej!
Macie popakowane karty w koszulkach?
Ja już mam wszystkie dodatki i zastanawiam się teraz nad ochroną.
Jakie koszulki dać na te duże karty, a jakie na małe? Wg. rebela małe 41x63, duże 57,5 (?!) x89. Jakie firmy polecacie?
Zastanawiam się też nad zalaminowaniem tych dużych kart badaczy...
Od kiedy na rynek weszły koszulki Rebel-a, to nawet się nie zastanawiam w co koszulkować gry, stosunek ceny do jakości zdecydowanie najlepszy na rynku.
Ja Eldritcha trzymam już w koszulkach standard. Wcześniej wkładałem w premium, ale po zakupie piątego dodatku zrozumiałem, jaki to był błąd :) Tych kart z czasem robi się tyle, że stosy kart są po prostu za wysokie i zajmują zbyt dużo miejsca w pudełku.
Odnośnie kart badaczy i przedwiecznych, polecam Sloyca Talisman 103x128mm.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

MaxiCas pisze:
promulgacja pisze:Hej!
Macie popakowane karty w koszulkach?
Ja już mam wszystkie dodatki i zastanawiam się teraz nad ochroną.
Jakie koszulki dać na te duże karty, a jakie na małe? Wg. rebela małe 41x63, duże 57,5 (?!) x89. Jakie firmy polecacie?
Zastanawiam się też nad zalaminowaniem tych dużych kart badaczy...
Od kiedy na rynek weszły koszulki Rebel-a, to nawet się nie zastanawiam w co koszulkować gry, stosunek ceny do jakości zdecydowanie najlepszy na rynku.
Ja Eldritcha trzymam już w koszulkach standard. Wcześniej wkładałem w premium, ale po zakupie piątego dodatku zrozumiałem, jaki to był błąd :) Tych kart z czasem robi się tyle, że stosy kart są po prostu za wysokie i zajmują zbyt dużo miejsca w pudełku.
Odnośnie kart badaczy i przedwiecznych, polecam Sloyca Talisman 103x128mm.
Podpisuję się pod tym z tą tylko różnicą, że nadal mam Eldritcha w Rebel premium i to się chyba nie zmieni, bo raczej już nie będę rozbudowywał tego tytułu. Ale wracając do samych koszulek, to MaxiCas trafił w sedno - stosunek ceny do jakości jest więcej niż dobra. Trzeba jednak zaznaczyć, że koszulki Rebel są nieco mniejsze niż odpowiadające im rozmiarem koszulki FFG. Przy koszulkowaniu na pewno nie zaszkodzi zachować ostrożności, bo trafiają się w paczce koszulki, które mogą być odrobinę ciaśniejsze niż pozostałe - podczas koszulkowania mojego Eldritcha miałem kilka sytuacji, że karta bardzo ciężko wchodziła do koszulki, ale tak było może z 10-15 kartami na ponad 1000 kart (podstawka+wiedza+ruiny+piramidy), więc to jest sprawa marginalna. Jeśli ktoś jest koszulkowym faszystą albo nie szkoda mu kasy na dużo droższe FFG, to wybór jest oczywisty. promulgacja - Jeśli jednak te drobne niuanse nie wywołują na Twoich plecach zimnego potu ani gęsiej skórki, to koszulki Rebel będą śmigać jak ta lala :D
Sloyca Talisman - dokładnie takich samych koszulek używam na badaczy i przedwiecznych. Te koszulki to cienizna, ale nie ma potrzeby na nic grubszego na te karty (z resztą obecnie nie ma chyba za bardzo żadnej alternatywy).
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: promulgacja »

Dzięki Panowie za rady.
Może gdybym wcześniej się zdecydował to bym uniknął tego :
Obrazek
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

Breżniew pisze:Sloyca Talisman - dokładnie takich samych koszulek używam na badaczy i przedwiecznych. Te koszulki to cienizna, ale nie ma potrzeby na nic grubszego na te karty (z resztą obecnie nie ma chyba za bardzo żadnej alternatywy).
Alternatywa, której sam używam: Koszulki na karty Swan Panasia Talisman 103x128 mm thick (grube) 50 sztuk
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: promulgacja »

Jeszcze tylko przydałoby się coś do ochrony planszy... :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

raphaell7 pisze:Alternatywa, której sam używam: Koszulki na karty Swan Panasia Talisman 103x128 mm thick (grube) 50 sztuk
Widzę, że już są. Gdy kupowałem koszulki Sloyca, to tych Swanów nie było w dostępności nigdzie. Może się niedawno pojawiły :)
promulgacja pisze:Jeszcze tylko przydałoby się coś do ochrony planszy... :D
Spoiler:
:cry:
Co się wylało na ta planszę?
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Jeśli chodzi o koszulki to ArcaneTinmen nadal oferuje najlepszą cenę co do jakości produktu. Rebele przy nich są drogie a jakość jest godna tych od FFG.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017, 14:05 przez nikczemnik, łącznie zmieniany 1 raz.
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: promulgacja »

Breżniew pisze: Co się wylało na ta planszę?
Ciężko w to uwierzyć, ale dach mi przecieka :D
W jeden dzień zostawiłem grę rozłożoną, a jak wróciłem po kilku dniach to była masakra: karty pogięte, żetony spulchnione, a plansza powyginana...
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

promulgacja pisze:
Breżniew pisze: Co się wylało na ta planszę?
Ciężko w to uwierzyć, ale dach mi przecieka :D
W jeden dzień zostawiłem grę rozłożoną, a jak wróciłem po kilku dniach to była masakra: karty pogięte, żetony spulchnione, a plansza powyginana...
Zamiast laminować i lakierować plansze i żetony w grach to chyba bym zainwestował w dach : P

Swoją drogą gdybym coś takiego zobaczył po przyjściu do domu to ... Horror. Utrata poczytalności murowana.
promulgacja
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2015, 00:06
Has thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: promulgacja »

c08mk pisze: Zamiast laminować i lakierować plansze i żetony w grach to chyba bym zainwestował w dach : P

Swoją drogą gdybym coś takiego zobaczył po przyjściu do domu to ... Horror. Utrata poczytalności murowana.
To prawda - ryzyko utraty poczytalności było wielkie! Natomiast udało mi się naprawić szkody (plansza już prosta, karty też)
Teraz na spokojnie mogę planować ochronę gry PLUS łatanie dachu.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Obrazek
*macka ściągająca uwagę*

Pytanie do czytelników Lovecrafta, ma ktoś może zbiór opowiadań "Koszmary" albo "Z otchłani czasu"? :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ