Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

Podczas naszej ostatniej rozgrywki (4 os.) w każdej rundzie prawie się biliśmy o to, kto odczytuje - oczywiście odpowiednio modulowanym głosem - karty spotkań i mitów :D Polecam, z ekipą, która potrafi się wczuć w tę zabawę, jest świetnie.
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Alwirin »

U nas spotkania czyta osoba siedząca po lewej stronie, a Tajemnice i Mity - aktualny pierwszy gracz :wink: Dodatkowo, rewersy Stanów też może odczytywać inna osoba niż posiadacz, ale to by jeszcze bardziej wydłużyło grę.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

U nas teoretycznie też panują z grubsza takie zasady, ale czasem znajdą się w grupie gracze, którzy nie przepadają za czytaniem i dają sobie karty wyrywać. I wtedy jest wojna... ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

FFG nie zwalnia tempa (właściwie to chyba przyspiesza). Zapowiedź kolejnego dodatku - Masks of Nyarlathotep.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze:FFG nie zwalnia tempa (właściwie to chyba przyspiesza). Zapowiedź kolejnego dodatku - Masks of Nyarlathotep.
No to już oficjalnie dogonili Arkham. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Moonday »

FFG nie zwalnia tempa (właściwie to chyba przyspiesza). Zapowiedź kolejnego dodatku - Masks of Nyarlathotep.
Moje serce się cieszy, a portfel płacze.
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Shin Ryu »

Patrząc na pudełko to chyba nowej mapy nie będzie, ale za to kart więcej niż w małych dodatkach. Fajnie :) No i tą kampanię do RPG posiadam ;)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Moonday »

Tak sobie myślę o tym, jak gra się rozrosła i zastanawiam się, czy FFG wyda kiedyś dodatek z kampanią w stylu legacy. W sumie to zagrałbym :) Mogliby nawet pomyśleć o wydaniu kampanii w formie księgi z wykorzystaniem komponentów, które w grze już są, ciekawe czy dałoby się to zrobić.
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: IrasArgor »

Moonday pisze:Tak sobie myślę o tym, jak gra się rozrosła i zastanawiam się, czy FFG wyda kiedyś dodatek z kampanią w stylu legacy. W sumie to zagrałbym :) Mogliby nawet pomyśleć o wydaniu kampanii w formie księgi z wykorzystaniem komponentów, które w grze już są, ciekawe czy dałoby się to zrobić.
Fajnie by było nie powiem ;), polecam samą przygodę z Zewu, jedna z lepszych w jakie grałem. A co do dodatku do Eldritcha to kupię na pewno, nowe ekspedycje i więcej wszystkiego, fajnie ;).
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Robuzz »

Moonday pisze:Tak sobie myślę o tym, jak gra się rozrosła i zastanawiam się, czy FFG wyda kiedyś dodatek z kampanią w stylu legacy. W sumie to zagrałbym :) Mogliby nawet pomyśleć o wydaniu kampanii w formie księgi z wykorzystaniem komponentów, które w grze już są, ciekawe czy dałoby się to zrobić.
Ale rozumiem, że doczytaliście, że w Maskach Nyarlatothepa będzie tryb kampanii...?
I will learn to breathe water.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Sarseth »

Może głupie pytania:

1. Czy będzie potrzebna książka/wiedza jak się gra w CoC? Nie miałem okazji i pewno nie będę miał nigdy zagrać w tego RPGa. Natomiast tryb kampanii mega mi się podoba.
2. Czy sama podstawka + FL wystarczy? Czy im więcej tym lepiej, ale dodatki ogólnie będą opcjonalne? Czy może jeszcze tych rzeczy nie znamy?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Robuzz »

Sarseth pisze:Może głupie pytania:

1. Czy będzie potrzebna książka/wiedza jak się gra w CoC? Nie miałem okazji i pewno nie będę miał nigdy zagrać w tego RPGa. Natomiast tryb kampanii mega mi się podoba.
2. Czy sama podstawka + FL wystarczy? Czy im więcej tym lepiej, ale dodatki ogólnie będą opcjonalne? Czy może jeszcze tych rzeczy nie znamy?
1. Nie. FFG pokazuje książkę (która jest najbardziej znaną kampanią do CoC RPG) bo ogólnie dodatek jest fabularnie na tym oparty, a Chaosium ma na to licencję.
2. Pewnie nie. Nie ma takiej informacji jak na razie i jak dotąd w każdy dodatek można było grać z samą podstawką. Jak to będzie w praktyce to dowiemy się po premierze jak ludzie pograją ;)
I will learn to breathe water.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Czy wiadomo, jak ma być zbudowany ten dodatek, tzn czy jest to dodatek planszowy czy też w założeniu jest oparty na fabule i klimacie?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Carmash »

jakmis83 pisze:Czy wiadomo, jak ma być zbudowany ten dodatek, tzn czy jest to dodatek planszowy czy też w założeniu jest oparty na fabule i klimacie?
Trudno powiedzieć cokolwiek więcej, ponieważ zapowiedź na ten moment nie zdradza wielu szczegółów. Te zapewne będą odkrywane również stopniowo, wraz z kolejnymi newsami na stronie FFG.

Zakładam jednak, że będzie to dodatek mocno karciany, a sama kampania może być prowadzona za pomocą czegoś na wzór księgi kampanii z AH LCG. Na nowych badaczy i plansze bym nie liczył. Wydaje mi się nawet, że dodatek ten będzie tym lepszy, im więcej rozszerzeń znajduje się na półce gracza.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Jeżeli nie będzie planszy, to byłoby świetnie.
Natomiast nie wiem czy jak już zostanie wydany, czy go brać?
Pytam, ponieważ swoją kolekcję EH rozbudowuję tylko w oparciu o małe dodatki.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

nowa plansza faktycznie malo prawdopodobna, ale czemu mialo by nie byc nowych badaczy?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Carmash »

jakmis83 pisze:Jeżeli nie będzie planszy, to byłoby świetnie.
Natomiast nie wiem czy jak już zostanie wydany, czy go brać?
Pytam, ponieważ swoją kolekcję EH rozbudowuję tylko w oparciu o małe dodatki.
Na to pytanie będziesz musiał odpowiedzieć sobie samodzielnie, w oparciu o informacje, które uzyskasz w przyszłości ze strony FFG lub opinii graczy, którzy nabędą angielską wersję tego dodatku ;)

Ja kupiłem ostatnio Krainy Snów i doszedłem do wniosku, że bez zająknięcia dokupię także pozostałe dwa duże dodatki, których nie posiadam. Dla mnie ta gra jest tego warta.

Dlaczego nie przewiduję, aby dodatek posiadał nowych badaczy? Ponieważ na ten moment w grze dostępnych jest bodajże 52 bohaterów grywalnych, a nadchodząca kampania ma zaoferować między innymi karty z osobistymi motywami dla każdego z nich ;)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Czy możesz mi powiedzieć coś o Krainie Snów? Wiem, że jest duży, ale czego dotyczy plansza? Czy są to jakieś koszmary lub marzenia senne czy jakiś obszar ziemski?
Jak Ci się w niego gra? Warty swojej ceny?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

no wlasnie. w duzych dodatkach jest po 8 badaczy. w sam raz by ich dodac i dobic do 60 :D
ja tam nie widze zadnego problemu, czemu mieli by ich nie dodac.

swoja droga. to moze byc koncowka serii. bo jesli by mieli kontynuowac to by znaczylo, ze do kazdego nowego dadtku musieli by dodawac te karty z motywami dla badaczy ze wszystkich dodatkow. niby tez zaden problem by dodawali aczkolwiek sadze, ze to moze byc juz koncowka.


--- edit ---
co do krainy snow to lokalizacje z nowej mapy nie znajduja sie na ziemi.
wyglada calkiem niezle ;)
osobiscie jeszcze w niego nie gralem, bo we wroclawiu nie moge nigdzie zdobyc zielonych koszulek ffg na karty :/

--- edit 2 ---
ok, bedzie wiecej badaczy bo przeciez w dodatku "miasta w ruinie" pewnie bedzie 4 inwestigatorow
Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 23:34 przez Morsereg, łącznie zmieniany 2 razy.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Carmash »

jakmis83 pisze:Czy możesz mi powiedzieć coś o Krainie Snów? Wiem, że jest duży, ale czego dotyczy plansza? Czy są to jakieś koszmary lub marzenia senne czy jakiś obszar ziemski?
Jak Ci się w niego gra? Warty swojej ceny?
Brakuje mi nieco obiektywizmu, gdyż w przypadku gier opartych na mitologii Cthulhu (Posiadłość Szaleństwa, Horror w Arkham i Eldritch Horror właśnie) zbieram wszystkie możliwe dodatki. Dlatego uważam, że każdy z nich wart jest swojej ceny.

Plansza, ku zaskoczeniu, dotyczy tytułowych Krain Snów ;) Karty dedykowane tej planszy mają czysto oniryczny charakter i pod względem klimatu świetnie dopełniają to co podstawka i małe dodatki oferowały do tej pory. Bardzo fajnie zapowiada się także główny przedwieczny dodatku - Hypnos.

Nie mam jeszcze odniesienia do Piramid i Gór Szaleństwa, gdyż te dodatku dopiero zakupię.
Morsereg pisze:swoja droga. to moze byc koncowka serii. bo jesli by mieli kontynuowac to by znaczylo, ze do kazdego nowego dadtku musieli by dodawac te karty z motywami dla badaczy. niby tez zaden problem by dodawali aczkolwiek sadze, ze to moze byc juz koncowka.
Albo końcówka, albo po tak solidnym rozbudowaniu tej pozycji FFG zamierza produkować teraz cykl kampanii dla tej gry. I z biznesowego punktu widzenia nie jest to opcja zła, gdyż materiału na takowe mogą mieć bez liku.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

jeszcze raz edytowalem swojego wczesniejszego posta, ale usunalem tam ostatnie zdanie ktore dopisalem. bo moglo nie byc zauwazone ;)
wiec napisze jeszcze raz:
w arkham horror tez bylo tylko 8 dodatkow. ostatni byl duzy i nie zawieral nowej planszy oraz tez wygladal tak, ze rozszerzal wczesniejsze dodatki.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rigidigi »

Chłopaki jesteście przerąbani. Jaką Wy mi ochotę na tę grę robicie, to szok.
A tu jeszcze jakieś dodatki z kampaniami zapowiedziane.. Ech..

Jestem wielkim fanem Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham LCG. Osobiście nie posiadam, ale grałem w Znak Starszych Bogów i też było super. Więc czy teraz czas na Eldritch, czy jednak może nastąpić małe rozczarowanie..?

Jestem klimaciarzem: muza, świece, nastrój itp. więc z tego co napisaliście gra powinna się wpasować w moje oczekiwania.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Carmash »

Rigidigi pisze:Chłopaki jesteście przerąbani. Jaką Wy mi ochotę na tę grę robicie, to szok.
A tu jeszcze jakieś dodatki z kampaniami zapowiedziane.. Ech..

Jestem wielkim fanem Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham LCG. Osobiście nie posiadam, ale grałem w Znak Starszych Bogów i też było super. Więc czy teraz czas na Eldritch, czy jednak może nastąpić małe rozczarowanie..?

Jestem klimaciarzem: muza, świece, nastrój itp. więc z tego co napisaliście gra powinna się wpasować w moje oczekiwania.
Na Twoim miejscu brałbym Eldritch Horror bez zastanowienia :) Dla mnie zarówno Posiadłość, Horror w Arkham LCG i Eldritch Horror właśnie, to trzy doskonale uzupełniające się pozycje w kolekcji :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Carmash pisze:
Rigidigi pisze:Chłopaki jesteście przerąbani. Jaką Wy mi ochotę na tę grę robicie, to szok.
A tu jeszcze jakieś dodatki z kampaniami zapowiedziane.. Ech..

Jestem wielkim fanem Posiadłości Szaleństwa i Horroru w Arkham LCG. Osobiście nie posiadam, ale grałem w Znak Starszych Bogów i też było super. Więc czy teraz czas na Eldritch, czy jednak może nastąpić małe rozczarowanie..?

Jestem klimaciarzem: muza, świece, nastrój itp. więc z tego co napisaliście gra powinna się wpasować w moje oczekiwania.
Na Twoim miejscu brałbym Eldritch Horror bez zastanowienia :) Dla mnie zarówno Posiadłość, Horror w Arkham LCG i Eldritch Horror właśnie, to trzy doskonale uzupełniające się pozycje w kolekcji :)
Zaraz zaraz,

Carmash, podpisuję się pod powyższym, ale jedna rzecz: dlaczego nie odnosimy się do Arkham Horror w wersji planszowej?
Rigidigi, info dla Ciebie: Eldritch Horror jest grą opartą na prozie Lovecrafta(to oczywiste), ale przede wszystkim na Arkham Horror.
W skrócie: jest to młodszy i mechaniczne bardzo udoskonalony i uproszczony brat. Gra w EH sprawia mi masę frajdy, nawet jak przegram. Bardzo, bardzo polecam :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Carmash »

Może nie odwołujemy się dlatego, że to temat o grze Eldritch Horror ;)

Ale prawda jest taka, że są osoby, dla których pierwowzór nadal jest lepszy :)
ODPOWIEDZ