Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Moim zdaniem, to przy takiej częstotliwości rozgrywek, spokojnie powinna wystarczyć sama podstawka.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gosterq »

Przy samej podstawce w jednej grze mogą wyczerpać się stosy kart spotkań, a smutno tak trafić kolejny raz, w trakcie jednej gry, to samo spotkanie... :-P
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: smalco »

Ograj to co masz, bo przy tak rzadkim graniu podstawka ci wystarczy. Szkoda kasy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

narandil pisze:a jeśli w Eldritcha zagram max raz na pół roku - to nadal konieczna jest Zaginiona Wiedza/Tajemnicze Ruiny? Żetony skupienia i karty pomocy zawsze mogę sobie sam dorobić. Jeśli miałbym kupić tylko 1 z nich to który? Czy Ruiny też tak ładnie uzupełniają podstawkę jak Wiedza? Bo widzę że mają bardziej pozytywnych opinii
Najlepiej uzupełnia podstawkę ZW, bo to nic innego jak wykrojona część podstawki. Jednak ja bym nie kupował dodatków na zapas. Najpierw weź core, zagraj 3-5 razy i oceń, czy gra Cię wciągnęła.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 243
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 60 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Poochacz »

Nawet grając raz na pół roku, karty w podstawce szybko robią drugie okrążenie. Wg mnie Zaginiona Wiedza to minimum które wypada do podstawki dokupić - wtedy śmiało możesz grać. Ja kupiłem wszystko jak leci a na razie się kurzy bo nie ma okazji do gry
toblakai
Posty: 1255
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 222 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: toblakai »

Jeżeli pieniądze nie stanowią problemu to warto kupić. Ja po 3 rozgrywkach w gołą podstawkę zakupiłem ZW bo po prostu byliśmy w stanie przelecieć talie przygód całkowicie podczas rozgrywki. Różnorodność w tej grze jest bardzo ważna.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: narandil »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChandlerBong »

na poszczególnych polach na planszy są różne zapisy jak np. "ulepszenie woli", pokonanie potwora itd. Czy to ulepszanie umiejętności musi być poprzedzone testem czy po prostu zawsze gdy na to pole trafię to mogę sobie ulepszyć daną umiejętnosc? Jak to się ma również do "pokonanie potwora"? na tym polu pokonuje po prostu potwora bez walki?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Po prostu na danym polu ciągnąc Kartę Spotkań, masz większe szanse na osiągnięcie opisanego efektu.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

ChandlerBong pisze:na poszczególnych polach na planszy są różne zapisy jak np. "ulepszenie woli", pokonanie potwora itd. Czy to ulepszanie umiejętności musi być poprzedzone testem czy po prostu zawsze gdy na to pole trafię to mogę sobie ulepszyć daną umiejętnosc? Jak to się ma również do "pokonanie potwora"? na tym polu pokonuje po prostu potwora bez walki?
Te napisy określają jaką "nagrodę" najczęściej można otrzymać za pomyślne odbycie spotkania z kart przypisanych danemu miejscu. Np. W Tokio najczęściej można uzyskać pokonanie potwora, a w San Francisco - ulepszenie spostrzegawczości.
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChandlerBong »

Jako, ze stol do gry mam maly to ciagle zastanawiam sie nad jakims sensownym rozwiazaniem by wszystko sie pomiescilo i do tego swobodnie sie gralo. Znalazlem dosyc ciekawe rozwiazanie jakim jest stojąca podstawka na karty, czy ktos z Was moze z czegos takiego korzysta i podzieli sie wrazeniami jak sie sprawdza podczas gry? Obrazek
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: anion »

Ja korzystam z takich wizytowników. Jeden ma 4 komory, drugi 8 (w dwóch kolumnach po 4).
Przy Eldritch Horror są rewelacyjne. Polecam.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

anion pisze:Ja korzystam z takich wizytowników. Jeden ma 4 komory, drugi 8 (w dwóch kolumnach po 4).
Przy Eldritch Horror są rewelacyjne. Polecam.
Gdzie można takie cudo kupić?
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChandlerBong »

Zapewne znajdziesz taki wizytownik w sklepie z artykułami biurowymi, poza tym allegro , aliexpress itp.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

ChandlerBong pisze:Zapewne znajdziesz taki wizytownik w sklepie z artykułami biurowymi, poza tym allegro , aliexpress itp.
Myślenie mi się jeszcze nie włączyło po długim weekendzie ;P

Wyglądają świetnie. Chyba też sobie taki sprawię.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

ChandlerBong pisze:Jako, ze stol do gry mam maly to ciagle zastanawiam sie nad jakims sensownym rozwiazaniem by wszystko sie pomiescilo i do tego swobodnie sie gralo. Znalazlem dosyc ciekawe rozwiazanie jakim jest stojąca podstawka na karty, czy ktos z Was moze z czegos takiego korzysta i podzieli sie wrazeniami jak sie sprawdza podczas gry?
DIY. Nieśmiało zachęcam do rozwiązania które sam zaprojektowałem, plany są TUTAJ. Koszt nie przekracza 20zł. W razie czego odpowiem na każde pytanie :)
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChandlerBong »

nikczemnik pisze:
ChandlerBong pisze:Jako, ze stol do gry mam maly to ciagle zastanawiam sie nad jakims sensownym rozwiazaniem by wszystko sie pomiescilo i do tego swobodnie sie gralo. Znalazlem dosyc ciekawe rozwiazanie jakim jest stojąca podstawka na karty, czy ktos z Was moze z czegos takiego korzysta i podzieli sie wrazeniami jak sie sprawdza podczas gry?
DIY. Nieśmiało zachęcam do rozwiązania które sam zaprojektowałem, plany są TUTAJ. Koszt nie przekracza 20zł. W razie czego odpowiem na każde pytanie :)
Jako, ze lubie sklejac inserty to wlasnie sobie skleilem taki podajnik na karty. Wczesniej jeszcze zrobilem insert w ktorym miesci sie podstawka + ZW, jedynie karty dwoch przedwiecznych sie nie zmiescily i leza w pudelku od dodatku. Moj podajnik w porownaniu z Twoim to nic ale zawsze lepsze to niż karty porozkladane na krzesle :D
Teraz jeszcze mysle nad podstawkami do żetonów bram oraz bohaterów ;)

ObrazekObrazek
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

ChandlerBong pisze: Jako, ze lubie sklejac inserty to wlasnie sobie skleilem taki podajnik na karty. Wczesniej jeszcze zrobilem insert w ktorym miesci sie podstawka + ZW, jedynie karty dwoch przedwiecznych sie nie zmiescily i leza w pudelku od dodatku. Moj podajnik w porownaniu z Twoim to nic ale zawsze lepsze to niż karty porozkladane na krzesle :D
Teraz jeszcze mysle nad podstawkami do żetonów bram oraz bohaterów ;)
No niestety Eldritch z dodatkami na stole to katastrofa, bez organizacji się nie obejdzie, dlatego trzeba sklejać organizery :) W pudełkach mam poukładane w Boxy na karty, też z pomysłu DIY na BGG :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

A powyższy organizer i podajnik to pewnie z kartonowo-piankowej płyty? Tylko mam takie zapytanie praktyczne:
To płyta 3 mm?
Bo szukam fajnych rozwiązań i stwierdziłem, że DIY to najlepsza opcja (a przynajmniej najciekawszą:))
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 82 times
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Swawolny_Pionek »

kelvar pisze:Tylko mam takie zapytanie praktyczne:To płyta 3 mm?
Wydaje mi się, że 5mm. 3jka jest smuklejsza, ale to tak na 75%. :mrgreen:
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

nikczemnik pisze:
ChandlerBong pisze: Jako, ze lubie sklejac inserty to wlasnie sobie skleilem taki podajnik na karty. Wczesniej jeszcze zrobilem insert w ktorym miesci sie podstawka + ZW, jedynie karty dwoch przedwiecznych sie nie zmiescily i leza w pudelku od dodatku. Moj podajnik w porownaniu z Twoim to nic ale zawsze lepsze to niż karty porozkladane na krzesle :D
Teraz jeszcze mysle nad podstawkami do żetonów bram oraz bohaterów ;)
No niestety Eldritch z dodatkami na stole to katastrofa, bez organizacji się nie obejdzie, dlatego trzeba sklejać organizery :) W pudełkach mam poukładane w Boxy na karty, też z pomysłu DIY na BGG :)
Można sklejać organizery... albo wymienić stół na większy. ;)
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

Furia pisze:
nikczemnik pisze:No niestety Eldritch z dodatkami na stole to katastrofa, bez organizacji się nie obejdzie, dlatego trzeba sklejać organizery :)
Można sklejać organizery... albo wymienić stół na większy. ;)
A ja używam stolików pomocniczych. Na głównym jest tylko plansza.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Eremita pisze:
Furia pisze:
nikczemnik pisze:No niestety Eldritch z dodatkami na stole to katastrofa, bez organizacji się nie obejdzie, dlatego trzeba sklejać organizery :)
Można sklejać organizery... albo wymienić stół na większy. ;)
A ja używam stolików pomocniczych. Na głównym jest tylko plansza.
Jednak wolę organizery. Oprócz porządku na stole, to mam dużo szybszy setup i składanie gry. Dodatkowe stoliki tego nie ułatwiają ;)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChandlerBong »

kelvar pisze:A powyższy organizer i podajnik to pewnie z kartonowo-piankowej płyty? Tylko mam takie zapytanie praktyczne:
To płyta 3 mm?
Bo szukam fajnych rozwiązań i stwierdziłem, że DIY to najlepsza opcja (a przynajmniej najciekawszą:))
W moim przypadku jest to 5mm, jednak z czasem stwierdzam, że następnym razem zainwestuję w płytę o grubości 3mm. Ale niestety jeszcze kilka arkuszy 5mm mi pozostało i raczej szybko tego nie zużyję ;P
nikczemnik pisze: Jednak wolę organizery. Oprócz porządku na stole, to mam dużo szybszy setup i składanie gry. Dodatkowe stoliki tego nie ułatwiają ;)
Zgadzam się, setup z użyciem organizera jest dużo szybszy, kasetkę z żetonami po prostu wyjmuję z pudełka, stawiam na stole i używam, to samo karty, wyjmowanie kart z plastikowych woreczków to udręka, jeszcze w moim przypadku, gdzie zawsze staram się je wyjmować jak najdelikatniej , co by niczego nie zniszczyć.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

nikczemnik pisze:Jednak wolę organizery. Oprócz porządku na stole, to mam dużo szybszy setup i składanie gry. Dodatkowe stoliki tego nie ułatwiają ;)
Do żetonów też mam organizer ale wydaje mi się że np. dla kart Stanów dowolny sprzęt tylko utrudni zarządzanie nimi. Część tych stosów trzeba co chwilę tasować. Wiem że niektórzy tego nie robią ale ja tak i tak jest zgodnie z zasadami. Musiałbym je co chwilę wyjmować z organizera i wkładać. Czy może jest jakiś który pasuje do takiego żonglowania kartami?
ODPOWIEDZ