Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Eldritch Horror

Post autor: sidmeier »

c08mk pisze:
kastration pisze:...Kolejny minus to drastyczne skutki efektu Wstrzymany ...
Czy aby dobrze rozgrywasz ten efekt? Ja na początku go rozumiałem jako "przewróć figurkę, a w następnej rundzie zamiast coś robić to ją podnieś". Później po ponownym wczytanie się w instrukcję okazało się, że nie jest aż tak źle : )
Ale to chyba banalne. Tyle że wstrzymanie ma miejsce najczęściej na skutek fazy spotkań a nie fazy akcji. A jeśli nastąpi podczas fazy spotkań, to w kolejnej rundzie nic się nie zrobi i to wydaje się przegięte na mniejszą liczbę osób, jak ktoś ma pecha.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

sidmeier pisze:
c08mk pisze:
kastration pisze:...Kolejny minus to drastyczne skutki efektu Wstrzymany ...
Czy aby dobrze rozgrywasz ten efekt? Ja na początku go rozumiałem jako "przewróć figurkę, a w następnej rundzie zamiast coś robić to ją podnieś". Później po ponownym wczytanie się w instrukcję okazało się, że nie jest aż tak źle : )
Ale to chyba banalne. Tyle że wstrzymanie ma miejsce najczęściej na skutek fazy spotkań a nie fazy akcji. A jeśli nastąpi podczas fazy spotkań, to w kolejnej rundzie nic się nie zrobi i to wydaje się przegięte na mniejszą liczbę osób, jak ktoś ma pecha.
Grałem stosunkowo dużo razy i nigdy nie wydało mi się to przegięte. Moim zdaniem wstrzymanie nie jest nawet w czołówce przykrych rzeczy które mogą się zdarzyć przy małej liczbie badaczy.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kastration »

Grałem stosunkowo dużo razy i nigdy nie wydało mi się to przegięte. Moim zdaniem wstrzymanie nie jest nawet w czołówce przykrych rzeczy które mogą się zdarzyć przy małej liczbie badaczy.[/quote]

O, ciekawa opinia. Wymienisz z 5 topowych?

Dla mnie potwory, przy których trzeba rzucić i za 1-2 zagłada postępuje o 1, jak się ich uzbiera na planszy, to się robi dopiero "ciekawie". Nie ma to, jak być uśmierconym przez Zombie
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

Eremita pisze:
kastration pisze:Grałem stosunkowo dużo razy i nigdy nie wydało mi się to przegięte. Moim zdaniem wstrzymanie nie jest nawet w czołówce przykrych rzeczy które mogą się zdarzyć przy małej liczbie badaczy.
O, ciekawa opinia. Wymienisz z 5 topowych?
Z pamięci nie, dawno nie grałem. Ale pierwsze miejsce pamiętam dobrze: Klątwa-niespodzianka czyli "Wraith".
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kamron6 »

Osobiście gram z tym że delayed marnuje tylko jedną akcję + wyrzucam niektóre z mackowatych eventów które są stosunkowo przegięte - szczególnie na początku rozgrywki. Po tym zabiegu gra się bardzo fajnie, nic mnie bardziej nie irytuje jak stracona tura czy event na początku gry po którym wiadomo że przegramy, a dzięki temu gra jest "racjonalnie" trudna. Plus wymieniam pierwszego wykładanego potwora jeśli jest przegięty, ale to tylko w skrajnych przypadkach i przy przygotowaniu do gry.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
reynmar
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2016, 08:44

Re: Eldritch Horror

Post autor: reynmar »

Ja z żoną nie usuwamy trudniejszych, mackowatych kart :) w końcu to fajna zabawa i wygrana smakuje lepiej :) niemniej na początku było trudno - po pierwszej turze żona mnie ubiła. Drugi mój bohater został uśmiercony przez swoją głupotę :) ale ostatecznie pokonaliśmy przedwiecznego dokładnie w końcu tury, w której się przebudził. Ale było ostro :)
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Kitshu »

kastration pisze:Grałem stosunkowo dużo razy i nigdy nie wydało mi się to przegięte. Moim zdaniem wstrzymanie nie jest nawet w czołówce przykrych rzeczy które mogą się zdarzyć przy małej liczbie badaczy.
O, ciekawa opinia. Wymienisz z 5 topowych?

Dla mnie potwory, przy których trzeba rzucić i za 1-2 zagłada postępuje o 1, jak się ich uzbiera na planszy, to się robi dopiero "ciekawie". Nie ma to, jak być uśmierconym przez Zombie[/quote]


Akurat Zombie fluffowo bardzo do tego pasują, najpierw są normalne potem zaraza postępuje i stają się elitarnym przeciwnikiem potem zaraza dalej zalewa miasto prowadząc je powoli do zagłady :)
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eltonos »

kastration pisze:(a nie mam jeszcze dodatku z żetonami skupienia).
Proponuję zasadę żetonów skupienia wdrożyć już teraz. Nie potrzeba do tego żadnego dodatku, wystarczą jakiekolwiek znaczniki (kostki, kamyczki itp.).

Jak gracie tylko w dwie osoby warto też się zastanowić nad grą 4 badaczami (każda osoba kieruje dwóch badaczy). Gra na 4 wydaje się być najbardziej zbalansowana, a i chyba jest ciut łatwiej niż granie dwoma badaczami.
reynmar
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2016, 08:44

Re: Eldritch Horror

Post autor: reynmar »

Eltonos pisze:Proponuję zasadę żetonów skupienia wdrożyć już teraz. Nie potrzeba do tego żadnego dodatku, wystarczą jakiekolwiek znaczniki (kostki, kamyczki itp.).
A jak działają żetony skupienia?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Olgierdd »

reynmar pisze:
Eltonos pisze:Proponuję zasadę żetonów skupienia wdrożyć już teraz. Nie potrzeba do tego żadnego dodatku, wystarczą jakiekolwiek znaczniki (kostki, kamyczki itp.).
A jak działają żetony skupienia?
Zobacz tutaj: http://galakta.pl/download/Tajemnicze_R ... rukcja.pdf
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Eldritcha mam od marca, ale dopiero wczoraj po raz pierwszy ją rozłożyłem i zagrałem w trybie solo.
Zgodnie z zaleceniami instrukcji, prowadziłem dwóch badaczy. Przedwiecznym był Azathoth.
Rozgrywka trwała 2 godziny i została zakończona całkowitym zniszczeniem świata.
Napiszę tak, zabawa była przednia, gra bardzo mi się podoba, zarówno pod kątem mechanicznym jak i klimatu.
Do niedawna miałem też Horror w Arkham i obie gry są świetne, ale EH jest lepsze.
Co do porażki, wykończyły mnie karty mitów(2 pogłoski naraz), które mając symbol rozrachunku były uaktywniane przez inne mity, które miały symbol rozrachunku...nie miałem szans.
Czas na rewanż :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Olgierdd »

jakmis83 pisze:Co do porażki, wykończyły mnie karty mitów(2 pogłoski naraz), które mając symbol rozrachunku były uaktywniane przez inne mity, które miały symbol rozrachunku...nie miałem szans.
Czas na rewanż :)
No tak, pogłoski na ogół są głównym sprawcą porażki :) W mojej grupie za tajemnice bierzemy się dopiero po uporaniu się z pogłoskami, a do chwili ich ujawnienia staramy się jak najlepiej dozbroić.
Koyek
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:19

Re: Eldritch Horror

Post autor: Koyek »

Może ktoś z Was zbiera angielskie wydanie, posiada już wszystkie dostępne dodatki i zrobił na nie insert/-y? Ewentualnie jest medium albo policzył elementy i na podstawie polskiej edycji przygotował taki, który będzie w stanie pomieścić całość włącznie do Miast w Ruinach? ;) Niestety dotarłem do punktu, w którym hasło "rozłożenie eldritcha" wzbudza podobne uczucia co wejście rozstrzygnięcia przy dwóch pogłoskach z mackami, na których leży ostatni żeton Plugastwa.

Na boardgamegeeku znalazłem jeden insert jednak to nie do końca to czego szukam, a porywanie się na tak duży projekt przy moim doświadczeniu może mieć nieszczególnie pozytywne efekty. Click

Jeszcze jedno pytanie. Drukował ktoś podstawki pod bramy z tego projektu? Click Podzielicie się wrażeniami, ewentualnie jeśli drukowaliście gdzieś w drukarni kosztami?
Kubi35
Posty: 13
Rejestracja: 05 wrz 2017, 15:52

Re: Eldritch Horror

Post autor: Kubi35 »

Moglibyście doradzić mi jaki dodatek warto zakupić, jako pierwszy do Eldritch Horror? Mam za sobą już kilka partii i czuć, że jednak jakiś jeden będzie niezbędny dla uniknięcia powtarzalności. Zastanawiam się nad Zaginioną Wiedzą lub Tajemniczymi Ruinami w niedalekiej przyszłosći.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

Kubi35 pisze:Moglibyście doradzić mi jaki dodatek warto zakupić, jako pierwszy do Eldritch Horror? Mam za sobą już kilka partii i czuć, że jednak jakiś jeden będzie niezbędny dla uniknięcia powtarzalności. Zastanawiam się nad Zaginioną Wiedzą lub Tajemniczymi Ruinami w niedalekiej przyszłosći.
Zaginiona wiedza z małych dodatków daje najwięcej kart. Nie daje za to praktycznie żadnych nowych mechanik. Ten polecałbym najbardziej.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: playerator »

Kubi35 pisze:Moglibyście doradzić mi jaki dodatek warto zakupić, jako pierwszy do Eldritch Horror? Mam za sobą już kilka partii i czuć, że jednak jakiś jeden będzie niezbędny dla uniknięcia powtarzalności. Zastanawiam się nad Zaginioną Wiedzą lub Tajemniczymi Ruinami w niedalekiej przyszłosći.
Tymczasem trzy strony temu... KLIK KLIK
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Kubi35
Posty: 13
Rejestracja: 05 wrz 2017, 15:52

Re: Eldritch Horror

Post autor: Kubi35 »

playerator pisze:
Kubi35 pisze:Moglibyście doradzić mi jaki dodatek warto zakupić, jako pierwszy do Eldritch Horror? Mam za sobą już kilka partii i czuć, że jednak jakiś jeden będzie niezbędny dla uniknięcia powtarzalności. Zastanawiam się nad Zaginioną Wiedzą lub Tajemniczymi Ruinami w niedalekiej przyszłosći.
Tymczasem trzy strony temu... KLIK KLIK
sorka za zaśmiecanie. Mogłem chociaż raz ruszyć mózgownicą i użyć szukajki. Dzięki :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Largo »

Istnieje możliwość pozyskania, gdzieś samych kart podpowiedzi tzn. tych z przebiegiem tury?
Mechanizm żetonów skupienia dość łatwo wprowadzić samemu, natomiast te karty byłyby zbawieniem, a głupio kupować dodatek głównie tylko dla nich skoro całego jeszcze nie potrzebuję.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Largo pisze:Istnieje możliwość pozyskania, gdzieś samych kart podpowiedzi tzn. tych z przebiegiem tury?
Mechanizm żetonów skupienia dość łatwo wprowadzić samemu, natomiast te karty byłyby zbawieniem, a głupio kupować dodatek głównie tylko dla nich skoro całego jeszcze nie potrzebuję.
Spróbuj zwrócić się do Galakty z prośbą o takie arkusze.
Myślę, że mają sporo odrzutu. Na pewno warto spróbować.
A jeśli jesteś z Warszawy, mogę zrobić ksero...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Largo »

Napisałem wczoraj maila do Galakty. Może uda się coś wykombinować. Jeżeli nie to z chęcią przyjmę to ksero, bo jestem z Warszawy :-)
domel31
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2017, 15:47

Re: Eldritch Horror

Post autor: domel31 »

Gdzie znajde spis kart z podstawki oraz dodatków. Całkiem niedawno widziałem tabelkę z rozróżnieniem na rodzaje koszulek i odpowiednia liczba kart z danego rozszeżenia.
Nie mogę teraz tego znaleść czy ktoś może pomóc. ?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Largo »

Noszę się z zamiarem wytworzenia organizera do EH, czegoś na wzór https://imgur.com/a/55UT1#wqAV9Nh
Chciałbym zapytać kogoś, kto podjął się wyprodukowania takowego ile materiału potrzeba zakupić i najchętniej info o tym, gdzie w Warszawie można się w to wszystko zaopatrzyć?
Mam jeszcze parę pytań, ale nie chcę spamować tutaj forum, także jeżeli ktoś podjął się zrobienia takiej lub podobnej wypraski to poprosiłbym o kontakt na PW :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Largo pisze:Noszę się z zamiarem wytworzenia organizera do EH, czegoś na wzór https://imgur.com/a/55UT1#wqAV9Nh
Chciałbym zapytać kogoś, kto podjął się wyprodukowania takowego ile materiału potrzeba zakupić i najchętniej info o tym, gdzie w Warszawie można się w to wszystko zaopatrzyć?
Mam jeszcze parę pytań, ale nie chcę spamować tutaj forum, także jeżeli ktoś podjął się zrobienia takiej lub podobnej wypraski to poprosiłbym o kontakt na PW :)
Spamuj! :)
Ja też bardzo chętnie się dowiem o robieniu insertów, bo mały organizer już jest wypchany, a pewnie dojdzie jeszcze jeden mały dodatek, więc muszę mieć gdzie chować zawartość :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Largo »

jakmis83 pisze: Spamuj! :)
Ja też bardzo chętnie się dowiem o robieniu insertów, bo mały organizer już jest wypchany, a pewnie dojdzie jeszcze jeden mały dodatek, więc muszę mieć gdzie chować zawartość :)
Po szukaniu na BGG znalazłem taki projekt: https://boardgamegeek.com/filepage/1069 ... ore-insert
Po zastanowieniu się uznałem, że jednak będzie w nim za mało miejsca. Ciekawym projektem jest również: https://boardgamegeek.com/thread/183730 ... e-solution. Natomiast nie ma do niego konkretnych wymiarów/planów. Stanęło na tym, że na drobnicę zakupię standardowy organizer "śrubkowo-wędkarski" w Castoramie, natomiast na karty będę szukał czegoś innego. Może spróbuję coś sklecić samemu z tej płyty. Jak wpadnę na jakiś pomysł to napiszę :)

A Ty jakiego organizera używasz?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Używam organizera kupionego w Leroy-Merlin.
Jest to dokladnie to: https://www.leroymerlin.pl/warsztat/org ... l2236.html

Jestem z niego bardzo zadowolony. Mam kilka takich do różnych gier i sprawdzają się znakomicie.
Jeśli chodzi o karty, zaopatrzyłem się w woreczki strunowe różnych rozmiarów.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ